To tyle na dzisiaj, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych, które już niebawem na stronie. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy.

19:49

Legia zasłużenie pokonuje Jagiellonię i zbliża się do Piasta na odległość trzech punktów.

93'

Legioniści wywalczyli rzut rożny, ale sędzia Musiał nie dał już okazji do wykorzystania go. Koniec meczu, 4:0, różnica między zespołami była dzisiaj dobrze widoczna.

92'

W ostatnich sekundach spotkania nie dzieje się już nic wartego spotkania, Legia wymienia podania na połowie Jagiellonii.

91'

Sędzia dolicza dwie minuty.

90'

Bardzo dobra interwencja Adama Hlouska, który powstrzymał Cernycha przy linii bocznej. Świetny mecz gra były zawodnik Stuttgartu.

89'

Gra mocno zwolniła, goście czekają już na koniec meczu. Zawodnicy Legii chcieliby się jeszcze pokusić o jedną bramkę.

86'

W końcowych minutach Legia nie schodzi z połowy Jagi, to już przypomina grę treningową.

84'

ALEŻ BOMBA! TOMASZ JODŁOWIEC UDERZA SPRZED POLA KARNEGO I TRAFIA DO BRAMKI! 4:0, POGROM!!!

84'

Guilherme schodzi z boiska, zmienia go Michał Masłowski.

82'

Jacek Góralski przerwał kontrę wyprowadzaną przez Guilherme, żółta kartka dla zawodnika z Białegostoku.

80'

Było blisko gola honorowego - piłka po rykoszecie od Jodłowca była bliska zaskoczenia bramkarza. Rzut rożny nie przynosi jednak korzyści.

78'

Arkadiusz Malarz wychodzi do piłki niczym Manuel Neuer, interweniuje bezbłędnie, był jeszcze faulowany.

76'

Ostatnia zmiana w drużynie dowodzonej przez Probierza. Przemysława Frankowskiego zastąpi Marek Wasiluk.

75'

Ostatni kwadrans ma kluczowe znaczenie dla duetu Hamalainen-Duda, który będzie musiał zastąpić duet Nikolić-Prijović, rezerwowi z pewnością będą chcieli się pokazać mimo korzystnego wyniku.

74'

I to właśnie Duda po zgraniu Jodłowca znalazł się w dobrej sytuacji, stał sam na linii pola karnego, jednak uderzył wysoko nad bramką.

72'

Nieoczekiwanie po wygraniu przebitki w dobrej sytuacji znalazł się Hamalainen, jednak strzał z ostrego kąta broni Drągowski. Po chwili zmiana, Nikolicia zmienia Ondrej Duda.

71'

Z tego stałego fragmentu gry nic nie wyniknie, na spalonym złapany Artur Jędrzejczyk.

70'

W polu karnym pada Nikolic, Legia będzie miała jednak tylko rzut rożny.

68'

Bolesna interwencja Pazdana, kapitan Legii w ostatniej chwili powstrzymał szarżującego z piłką w polu karnym Góralskiego, został przy tym trafiony butem w głowę. Będzie jednak kontynuować grę.

67'

Nieudany pierwszy kontakt Fina z piłką. Posłał piłkę w aut, chociaż powinien ze spokojem odegrać ją do kolegi.

65'

W tym samym czasie Konstantina Vassiljeva zmienił Karol Świderski.

65'

Jest i debiut Kaspera Hamalainena. Były zawodnik Lecha zmienia Prijovicia.

63'

Żółtko także dla Vranjesa za niepotrzebny faul na Cernychu.

62'

Żółtą kartką napomniany Piotr Tomasik za zatrzymanie raju Guilherme.

60'

Kolejna akcja gospodarzy, po rzucie rożnym Kucharczyka nieznacznie pomylił się Tomasz Jodłowiec!

58'

NOKAUT!!! NEMANJA NIKOLIĆ TRAFIA Z PIĘCIU METRÓW PO AUCIE JĘDRZEJCZYKA I ZŁYM ZAGRANIU JEDNEGO Z GOŚCI!!! 3:0 DLA LEGII!!!

57'

Nonszalanckie, ekwilibrystyczne zagranie Prijovicia, Serb uderzał specyficznym wolejem, jednak jego próba była daleka od przelobowania bramkarza.

56'

Po dośrodkowaniu do strzału doszedł Taras Romanczuk, jednak uderzenie przelatuje nad poprzeczką bramki.

55'

Nerwowa interwencja Michała Pazdana i Jagiellonia będzie wykonywać rzut rożny.

53'

Kolejny raz na własnej połowie faulowany Romanczuk, zawodnik Jagi jednak póki co kontynuuje grę.

52'

Pierwsza zmiana w ekipie gości. Piotr Grzelczak melduje się na boisku w miejsce Karola Mackiewicza.

51'

Na boisku zwija się z bólu Taras Romanczuk. Wydaje się jednak, że zawodnik drużyny goście będzie w stanie kontynuować grę.

49'

Guilherme skoszony równo z trawą przez Karola Mackiewicza. W drugą połowę lepiej wchodzą gospodarze.

47'

Artur Jędrzejczyk wywalczył wrzut z autu w okolicach linii końcowej. Poradziła sobie jednak obrona gości.

19:00

Zaczynamy drugą połowę bez zmian w składach, przy piłce goście!

19:00

Za moment wznawiamy spotkanie, na boisko wracają już piłkarze obu drużyn.

18:56

Zapowiada się kolejna oprawa na trybunie zajmowanej przez fanatyków Legii. Tweet ze zdjęciem także pojawi się w relacji.

18:54

Taki wynik daje trenerowi Czerczesowowi swobodę w wykonywaniu zmian. Na murawie prawdopodobnie pojawi się Hamalainen, pytanie tylko kiedy.

18:47

Pierwsze 35 minut było dla Legii wymarzone. Przewaga warszawian nie podlega dyskusji, dopiero pod koniec pierwszej części meczu trochę lepiej zaczęli grać goście. Czekamy na więcej emocji i bramek po przerwie!

45'

Sędzia kończy pierwszą część meczu bez doliczenia choćby jednej minuty.

44'

Drugi celny strzał zawodników z Białegostoku. Z pierwszej piłki uderzał Cernych, ale nie było to specjalnie wymagające uderzenie do obrony.

42'

Fedor Cernych złapany na spalonym na prawej flance. Jagiellonia bije głową w mur.

41'

CO ZA PUDŁO! KAROL MACKIEWICZ DOSTAŁ PIŁKĘ POD SAMĄ BRAMKĄ, TO BYŁA SYTUACJA DWÓCH NA DWÓCH, ALEŻ KIKS ZAWODNIKA JAGI!!!

39'

Świetne rozegranie Guilherme, wystawił piłkę Vranjesowi jak na patelni, ten jednak uderzył baaardzo wysoko nad bramką.

37'

Chyba pierwszy celny strzał gości w tym meczu, uderzał z dystansu Góralski, jednak pewnie broni Malarz.

36'

Wielki chaos w polu karnym Jagiellonii, piłka po zagraniu Lewczuka była bardzo bliska kontaktu z Prijoviciem, ale szybszy był Drągowski.

34'

Doskonałe prostopadłe podanie do Jacka Góralskiego, które zmyliło obronę warszawian, zawodnik Jagi był jednak zdaniem sędziego na spalonym.

32'

Rzut wolny dla gości niemal przy linii środkowej, długie dośrodkowanie dotarło do Cernycha, ale piłka tylko odbiła się od Litwina i przekroczyła linię końcową.

31'

Przepiękna akcja kombinacyjna Legii, zachwycił tercet Nikolić-Prijović-Guilherme, strzał tego ostatniego nie bez problemów łapie wygwizdywany przy każdym kontakcie z piłką Bartłomiej Drągowski.

30'

Sebastian Madera zatrzymując Nikolicia posłał piłkę pod nogi Vranjesa, który bez zastanowienia uderza z 30 metrów. Strzał szybuje tuż nad bramką.

29'

Świetny wślizg Adama Hlouska, Czech zatrzymał Przemysława Frankowskiego.

26'

Po rzucie rożnym Legii do piłki doszedł Guilherme, jednak zdecydował się na rajd do linii końcowej, tam skutecznie zatrzymał go Guti.

25'

W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Stojan Vranjes wydaje się nie mieć przypisanej pozycji. Widzimy go często zarówno pod bramką rywala, jak i tuż przed Malarzem.

23'

Tym razem goście próbowali atakować prawą flanką. Górne podanie do Fedora Cernycha wylądowało pod nogami... trenera Czerczesowa, poza linią boczną.

21'

Piotr Tomasik chciał wprowadzić piłkę do gry długim podaniem, jednak posłał piłkę w aut. Legia nadal w posiadaniu.

19'

Słabe rozegranie stałego fragmentu gry, od bramki Malarz. Jagiellonia prezentuje się obecnie słabo, delikatnie mówiąc.

18'

Odpowiada Jaga, będzie rzut rożny dla gości po interwencji obrony.

17'

BRAMKA!!! 2:0!!! MICHAŁ KUCHARCZYK ZUPEŁNIE NIEPILNOWANY Z JEDNEGO METRA TRAFIA DO BRAMKI!!!

15'

Tomasz Jodłowiec faulowany na połowie Jagi, szansa na kolejne dośrodkowanie w pole karne gości.

14'

Pierwsze dośrodkowanie bez efektu, po powtórce do siatki trafia Nikolić, sędzia jednak odgwizdał spalonego!

12'

Zablokowane dośrodkowanie Prijovicia, korner dla Legii. Może się dziś podobać gra Serba.

10'

Spokojna interwencja bramkarza Legii Warszawa, który łapie dośrodkowanie Mackiewicza.

8'

Rzut wolny dla gości 25 metrów od bramki Malarza. Faulował Jędrzejczyk.

7'

GOOOOOL!!! PO BŁĘDZIE OBRONY JAGIELLONII NEMANJA NIKOLIĆ Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI POKONUJE DRĄGOWSKIEGO!!! ASYSTA PRIJOVICIA, 1:0 DLA LEGII!!!

5'

Po rzucie wolnym dla Legii wykonywanym przez Stojana Vranjesa główkował Aleksandar Prijović, jednak była to bardzo niecelna próba strzału.

4'

Tuż przed polem karnym Nemanja Nikolić w kontakcie z rywalem pada niczym rażony piorunem, mimo protestów piłkarzy i kibiców nie ma rzutu wolnego dla Legii.

3'

Arkadiusz Malarz przytomnym wyjściem zatrzymał groźne podanie do Cernycha.

1'

Guilherme nie dogadał się z Jędrzejczykiem i Legia zalicza prostą stratę.

17:59

Gramy, mecz rozpoczęła Legia Warszawa!

17:58

Oto oprawa, w tym momencie pojawiły się także race.

17:57

Zawodnicy już na murawie, kibice z Żylety prezentują efektowną kartoniadę.

17:53

Na trybunach niezwykle napięta atmosfera, kibice wzajemnie "pozdrawiają" się.

17:51

Wygląda na to, że Legia zagra dzisiaj w formacji 4-4-2, jednak Aleksandar Prijović ma być zawodnikiem wracającym się do linii pomocy.

17:48

Oprawa rozkładana nad Żyletą... w pełnej okazałości ma ukazać się równo z wyjściem piłkarzy.

17:43

Do meczu zostało niewiele czasu, kto dziś wygra?

17:37

We wczorajszym spotkaniu Górnik Łęczna podzielił się punktami z Piastem Gliwice. Taki wynik jest nie bez znaczenia dla Legii i Jagiellonii, gdyż dzięki temu spotkaniu jest szansa na zmniejszenie przewagi Piasta (dla Legii) i wyprzedzenie Górnika (dla Jagiellonii).

17:27

Wygląda na to, że fani z Żylety zaprezentują dziś oprawę, postaramy się wkleić tweeta ze zdjęciem.

17:26

Tymczasem Legia prezentuje na murawie swoją nową maskotkę, misia Kazka... ;-)

17:24

W drugim dzisiejszym meczu Lech Poznań pokonał u siebie Termalikę aż 5:2.

17:21

Na rozgrzewce już także zawodnicy trenera Probierza.

17:19

Zawodnicy Legii pojawili się już na przedmeczowej rozgrzewce, ze strony gości na razie rozgrzewają się tylko bramkarze, w tym "miło" przyjęty przez kibiców Bartłomiej Drągowski.

17:06

Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Alvarinho, Piotr Grzelczak, Marek Wasiluk, Igors Tarasovs, Rafał Grzyb i Karol Świderski.

17:05

Rezerwowi Legii: Jakub Szumski, Ondrej Duda, Michał Masłowski, Bartosz Bereszyński, Kasper Hamalainen, Jakub Rzeźniczak i Łukasz Broź.

17:04

Na stronie są już składy obu zespołów.

17:00

W składzie Legii brakuje dziś Kaspara Hamalainena, Fin zasiądzie na ławce, jednak możemy się spodziewać dziś jego debiutu jako rezerwowy. Od pierwszych minut gości straszyć ma duet Prijović-Nikolić.

16:53

Jesteśmy już na stadionie, za moment składy obu zespołów.

16:35

Witam Państwa ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Za 85 minut zaczynamy starcie Legii z Jagiellonią, a już teraz na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak.

16:41

Legia przed wiosną

Przygotowani po żołniersku [SPARINGI, TRANSFERY]

Po jesieni Legia zajmuje w Ekstraklasie drugie miejsce, ustępując Piastowi Gliwice. Taka sytuacja nie pasuje nikomu przy Łazienkowskiej - dlatego też zimą warszawianie przeprowadzili transferową ofensywę, która ma im pomóc w zdobyciu upragnionego tytułu.

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:3