Niedziela, 20 grudnia 2015, godz. 15:30
Korona KielceKorona Kielce
1 : 3
92'

Koniec!!!! Legia w ostatnim meczu tego roku pokonuje na wyjeździe Koronę 3:1, co nie jest specjalnie wyczynem, przy statystykach Korony u siebie. Tyym samym zbliża się do Piasta, który w Gliwicach rozpocznie batalię z Lechem już o 18. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy na relacje z rundy wiosennej Korony i Legii.

90'

2 minuty - tyle dolicza sędzia Stefański!

88'

Korona próbuje atakować, ale wyraźnie je to nie wychodzi. Najpierw na spalonym był Sierpina, następnie Cabrera faulował bez sensu Furmana. Ostatnie minuty na Kolporter Arena.

85'

Niewiele już dzieje się w Kielcach. Gospodarze są całkowicie rozbici, a Legia próbuje jeszcze czasem poszukać czwarte bramki.

80'

Do końca meczu jeszcze 10 minut. Jeśli wynik się nie zmieni, a wiele na to wskazuje, Korona spadnie na 12. miejsce. Legia będzie mieć tylko 2 oczka straty do Piasta.

78'

Druga zmiana w Legii! Furman zmienia Vranjesa.

75'

Korona stawia wszystko na jedną kartę - defensywnego Gabovsa zmieni Przybyła.

75'

Seria kornerów dla Legii. Za drugim razem piłka trafia pod nogi Jodłowca, który uderza zza pola karnego. Gabovs skutecznie blokuje strzał.

73'

W Legii też zmiany - za Nikolicia wchodzi Piech.

70'

... a Aankour'a zmieni Pyłypczuk.

69'

Pierwsza zmiana z podwójnej w Koronie! Pawłowskiego zastąpi Cebula...

68'

Tempo meczu wyraźnie spadło. Piłkarze Korony próbują samotnymi rajdami coś wskórać, ale defensywa Legii jest nie do ruszenia.

65'

9136 osób - tylu kibiców zagościło dziś na Kolporter Arena w Kielcach.

62'

To już 21. bramka w... 21 spotkaniu w Ekstraklasie dla napastnika Legii.

59'

Niiiiikoliiiiić!!! Napastnik Legii dostał piłke od Guilherme i pokonał bezradnego Trelę w pojedynku sam na sam!

58'

Piłkarze Korony w tarapatach. Legia nie zamierza się cofać po objęciu prowadzenia.

56'

Goooollllllllllllllll.!!! Legia Warszawa udokumentowała swoją przewagę! Guilherme tym razem z asystą po zagraniu do Kucharczyka, który z ostrego kąta pakuje piłkę do bramki!

53'

Tym razem z większym animuszem do meczu przystępuje Legia, która atakuje nieustannie i próbuje kombinacyjną grą w polu karnym zaskoczyć zepchniętych do defensywy gospodarzy.

50'

Najlepszym dowodem na poniższą tezę jest strzał Kucharczyka, który wylądował... na aucie.

49'

Podobnie jak w pierwszej połowie początek niemrawy z ogromną dozą niedokładności.

46'

Jovanović ukarany za faul na Jodłowcu. To jego trzecia kartka w sezonie.

46'

Legia zaczyna druga połowę!

16:21

Co za mecz w Kielcach! Do 35 minuty wydawało się, że będzie to kolejna partia szachów bez emocji, tymczasem końcówka 1. połowy była najlepszą reklamą (miejmy nadzieję) 2. połowy!

49'

Koniec pierwszej połowy!

48'

Oba zespoły idą na wymianę ciosów. Najpierw jednak Kuciak zatrzymuje Cabrerę, a potem Trela z najwyższym trudem Prijovicia. Dobra okazję miał Nikolić, udało mu się nawet wpakować piłkę do bramki, ale ze spalonego.

45'

Sędzie doliczył aż 5 minut do 1. połowy.

45'

Gooooooolllllllll! Co za odpowiedź Legii! Jdłowiec wrzucił w pole karne, tam Guilherme dopadł do niej i precyzyjnym strzałem pokonuje Trelę. 1:1!

42'

Gooooooolllll!!!! Korona Kielce strzela bramkę. Aankour potężnie uderza na bramkę Kuciaka, ten odbija piłkę, ale Sierpina dopada do niej i wbija futbolówkę do bramki. 1:0!

41'

Jodłowiec nieprzepisowo powstrzymuje Pawłowskiego.

38'

Pawłowski ukarany kartonikiem, choć to Brzyski faulował zawodnika Korony.

37'

Brzyski i Pawłowski obolali po zderzeniu. Przerwa w grze.

36'

Co za akcja Korony! Sierpina ruszył lewym skrzydłem, dośrodkował w pole karne, a tam Pawłowski uderzył na bramkę Kuciaka. Bramkarz Legii ratuje gości przed utratą bramki!

36'

Korona znów z rzutu rożnego. Sierpina wrzuca w pole karne, tam chwilowo zakotłowało się, jednak przytomni Legioniści wybili futbolówkę w porę.

34'

Kuciak swoim podaniem wsadził na wysokiego konia Pazdana. Ten traci piłkę, ale ratuje się wślizgiem.

30'

Legia zaczyna dochodzić do głosu. . Wilusz rozpaczliwym wślizgiem blokuje Nikolicia wychodzącego sam na sam z Terelą.W kolejnej akcji Guilherme rozegrał dwójkową akcję z Kucharczykiem, ten uderzył na bramkę Korony, ale jego strzał zablokowany.

27'

Legia nieco się zaktywizowała, a konkretnie jej prawe skrzydło, gdzie Bereszyński w duecie z Prijoviciem próbują wziąć ciężar gry na siebie.

25'

Niezła szansa dla Legii, a w roli głównej Prijović. Napastnik warszawskiej ekipy najpierw wywalczył aut, a po wznowieniu gry przejął piłkę, wparował w pole karne i uderzył, ale obok bramki Treli.

23'

Pazdan wybija piłkę z pola karnego, ale robi to na tyle nieskutecznie, że ta trafia do Cabrery. Ten jednak nie robi z tego użytku i traci futbolówkę.

22'

Już 20 minut za nami, a Legioniści wciąż nie potrafią znaleźć patentu na obronę Korony. Środek pola gości wygląda fatalnie. Gospodarze szukają raz po raz szansy podaniami po ziemi w kierunku bramki Kuciaka. Póki co bramkarz Legii jest najbardziej żwawym piłkarzem wicemistrzów Polski, mimo swej roli na boisku.

17'

Legia rusza z atakiem, ale Nikolić... na spalonym.

16'

Dejmek znów doszedł do piłki po kornerze dla gospodarzy. Jego uderzenie (póki co) są jednak niecelne.

15'

Korona póki co pokazuje więcej woli zwycięstwa. Legia póki co lekko zamroczona.

14'

Aankour opatrywany po starciu z Prijoviciem.

12'

Cabrera nie trafia do pustej!!! Gabovs fantastycznie podaje prostopadle pod nogi napastnika Korony, ten mija Kuciaka, ma przed sobą pustą bramke i... nie trafia.

11'

Aankour i Sierpina próbowali pojedynczymi akcjami poderwać Koronę. Obaj jednak przegrali indywidualne pojedynki.

9'

Legia odpowiada niezła kontrą. Brzyski wypuszcza na wolne pole Kucharczyka, ale Dariusz Trela w porę uprzedza Legionistę.

8'

Pawłowski strzela, ale jego uderzenie zablokowane. Pierwszy rzut rożny dla gospodarzy, ale wrzutka po raz kolejny zablokowana. Korona znów zaczyna z narożnika, Dejmek uderza, ale niecelnie.

5'

Pierwsze minuty spokojne i wyrównane. Bez szaleństwa z obu stron.

3'

Legia postanowiła zaatakować jako pierwsza. Michał Kucharczyk poszukał dośrodkowaniem zawodników Legii w polu karnym. Najwyżej wyskoczył Prijović, który uderzył głową, ale niecelnie.

1'

Sędzia Daniel Stefański rozpoczyna mecz w Kielcach!

15:28

Piłkarze wyszli już na murawę. Za chwilę rozpocznie się ostatnia w tym roku batalia obu zespołów.

15:28

Korona po raz ostatni wygrała u siebie w...1. kolejce z Jagiellonią. Legia z kolei od 25 października jest nie do pokonania.

15:21

Potwierdzeniem tezy o gościnności innych klubów wobec kielczan jest chociażby fakt, iż Korona pokonała Legię tej jesieni na jej obiekcie przy Łazienkowskiej 1:2. Każdy chyba pamięta, jak w doliczonym czasie gry Michał Przybyła odebrał piłkę Rzeźniczakowi i wbił ją do bramki obok bezradnego Kuciaka.

15:17

Argumentem do zwycięstwa Legii jest także to, iż... grają w Kielcach. Korona u siebie zdobyła zaledwie (!) 5 punktów w 9 spotkaniach i jest najgorszą pod tym względem drużyną w lidze. Kiedy jednak zamienimy dom na wyjazdy okazuje się, iż Korona... jest najlepiej punktującą drużyną ligi.

15:14

Faworytem tego spotkania będzie zdecydowanie drużyna gości. Podopieczni Stanisława Czerczesowa są na 2 miejscu z dorobkiem 37 punktów. Jeśli dziś wygrają, zbliżą się do gliwickiego Piasta na odległość 2 punktów. Z perspektywy Piasta, który ma przed sobą mecz o 18 z kapitalnie grającym Lechem, Legia jest wręcz zobligowana do zwycięstwa.

15:01

Witamy serdecznie na relacji z meczu Korony Kielce, której przeciwnikiem będzie dziś Legia Warszawa. Mecz rozpocznie się już za niespełna pół godziny na stadionie w Kielcach! Zapraszamy do śledzenia relacji!