2 : 4
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
1. połowa1 : 2
19:55

Bardzo dobry mecz obejrzeli kibice w Lubinie. Niestety nie zakończył się on pozytywnie dla odwiedzających go kibiców zespołu z Dolnego Śląska, lecz 6 goli dostarczyło im na pewno wiele emocji. Zagłębie starało się dłużej utrzymywać przy piłce, dokładniej konstruować swoje akcje, lecz to Górnik był w swojej grze skuteczniejszy i to zespół Zabrza wróci na Śląsk w lepszych humorach. Był to ostatni mecz obu zespołów w tym roku kalendarzowym w Ekstraklasie.

93'

Koniec spotkania!

92'

Została ostatnia z trzech doliczonych minut, przy piłce Górnik.

91'

Zamieszanie w polu karnym Górnika, ale wszystko kończy się faulem jednego z zawodników Zagłębia.

89'

Za Gergela na boisku pojawia się Cerimagić.

88'

Kapitalne uderzenie Sobkówa i jeszcze lepsza interwencja Janukiewicza! Zagłębie blisko zmniejszenia strat.

85'

Seria dośrodkowań zawodników Zagłębia, lecz wszystkie nieudane, aut dla gospodarzy.

83'

Rzut rożny będzie egzekwował Górnik, a konkretniej Madej.

82'

Blisko dojścia do piłki był Danch po dośrodkowaniu Kurzawy, ale piłka minęła jednak światło bramki.

82'

Gergel faulowany przez Dąbrowskiego w okolicach narożnika pola karnego, bardzo dużo pojedynków mamy między tymi dwoma zawodnikami w dzisiejszym spotkaniu.

80'

Próbował z dystansu świeżo wprowadzony zawodnik Górnika, ale do szczęścia zabrakło.

79'

Słupek po uderzenie Kurzawy!

78'

Jednego ze strzelców bramek - Sobolewskiego zmienia Rafał Kurzawa.

77'

Na spalonym Janus, choć ładnie atak konstruowali gospodarze.

77'

Dośrodkowania w pole karne nie zdołał sięgnąć Papadopulos, piłka w rękach Janukiewicza.

75'

Aktywnego dziś Cotrę w ofensywie, lecz pasywnego w defensywie zmienia Eryk Sobków.

74'

Zmiana w Górniku, Kwieka zmienia Adam Dźwigała.

73'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na długi słupek, piłkę do środka zgrywa Danch, ta trafia do Szeweluchina, który strzela gola dla Górników! 4-2, ciężko będzie wrócić do gry gospodarzom!

73'

Gol dla Górnika! Oleksandr Szeweluchin!

71'

Widać "rękę" Trenera Ojrzyńskiego w grze Jego podopiecznych, dużo walki, dużo pojedynków główkowych i ciekawe pomysły na rozgrywanie stałych fragmentów czy zagrania długich piłek w pole karne.

67'

Świetnie wbiegł w pole karne Cotra, niezłe dośrodkowanie ale zbyt blisko bramki, gdyż wyłapał je Janukiewicz. Dobra akcja "Miedziowych".

66'

Miał szansę wyjść z szybką akcją Janoszka, ale zwolnił jej tempo i wycofał piłkę do tyłu.

65'

Prawie pół godziny meczu przed nami, miejmy nadzieję, że zobaczymy jeszcze gole.

63'

Trener Piotr Stokowiec nie czeka i robi drugą zmianę w swoim zespole - Piątka zastępuje Żyra.

63'

Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Woźniaka zmienia Janus.

62'

Faulował w polu karnym Górnika Papadopulos i od rzutu wolnego rozpocznie Janukiewicz.

61'

Bardzo dobre spotkanie serwują nam zawodnicy w Lubinie, takich spotkań w Ekstraklasie chcemy więcej!

59'

Zamieszanie w polu karnym Zagłębia wyjaśnia jeden z zawodników gospodarzy dalekim wybiciem piłki.

58'

Faulowany Skrzypczak w środku pola przez Tosika, bez kartki.

56'

Polacek nawet nie drgnął, tuż sprzed linii pola karnego lewą nogą świetnie przymierzył Sobolewski i wyprowadza swój zespół na prowadzenie!

55'

FENOMENALNE uderzenie SOBOLEWSKIEGO, 3-2!

54'

Bardzo nieudane zagranie Słodowego, od autu zacznie Zagłębie.

53'

Pojedynek Gergel - Dąbrowski pewnie wygrany przez tego drugiego.

53'

Przycisnęli teraz bardziej zawodnicy gospodarzy, ale na spalonym złapany Papadopulos.

52'

Kolejne dośrodkowanie dziś Cotry, ale radzą sobie z nim obrońcy Górnika.

51'

Bardzo często ze swoich bocznych obrońców czy pomocników korzystają zawodnicy Zagłębia.

49'

Druga połowa spotkania zaczęła się analogicznie do pierwszej - częściej przy piłce Zagłębie, czyżby niedługo miał paść gol dla Górnika?

46'

Rozpoczynamy drugą połowę spotkania!

47'

Koniec pierwszej połowy spotkania, zapraszamy za około piętnaście minut, liczymy na bramki!

47'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego było małe zamieszanie, w którym najlepiej odnalazł się Zbozień i strzałem przy słupku pokonał bramkarza gości, mamy remis!

47'

Ależ błąd obrony Górnika! Przed Janukiewiczem stanął Zbozień i wykorzystał szansę!

45'

Minutę dolicza Sędzia Gil do pierwszej połowy spotkania.

45'

Świetny drybling Janoszki, który rozprowadził piłkę na lewą stronę, po dośrodkowaniu dobrze zgrał piłkę Piątek, lecz strzał z woleja ponad bramką.

43'

Bardzo ładnie wyłożona piłka w polu karnym Górnika, ale strzał jednego z zawodników Zagłębia zablokowany ciałem.

43'

Próba strzału z dystansu Zagłębia, piłka po rykoszecie od jednego z graczy Górnika wpada w ręce Janukiewicza.

42'

Bardzo dobre wrzucenie piłki z autu przez Zbozienia, ale Cotra za daleko ustawiony, nie miał szans dojść do piłki.

40'

Bardzo mocno piłkę wybija Janukiewicz, w środku pola częściej pojedynki wygrywają zawodnicy z Zabrza, lecz wciąż mają mało pomysłów na rozgrywanie swoich akcji.

37'

Piekielnie mocne uderzenie Tosika, ale piłka mija bramkę Janukiewicza!

37'

Około 30 metrów przed bramką faulowany jeden z zawodników Zagłębia, piłkę już do strzału ustawia Tosik.

36'

Pewnie piąstkuje Janukiewicz, piłkę przejmują Górnicy.

36'

Bardzo ładne przyjęcie klatką piersiową Piątka i ustawienie sobie piłki na prawej nodze, ale jego strzał przyblokowany i piła wyszła na rzut rożny.

35'

Przeszkadzał Kwiek Piątkowi, dzięki czemu od bramki zacznie Janukiewicz.

34'

Gdy ekipa Trenera Ojrzyńskiego ma czas by ustawić linię obrony, gdzie mają pięciu zawodników to drużyna Zagłębia ma straszny problem by tą linię rozedrzeć. Rzut rożny dla Zagłębia.

30'

Od obrońców starają się rozgrywać zawodnicy Zagłębia, Górnik za to ma cel by jak najmniejszą ilością podań przedostać się pod bramkę rywali.

28'

Rzut rożny dla Górnika będzie egzekwował Kwiek.

27'

Dośrodkowanie Madeja na długi słupek, które wykorzystuje zupełnie niepilnowany Kopacz i strzałem przy słupku pokonuje Polacka. Spóźniony Cotra!

25'

Nie nadążamy! Górnik strzela gola, Bartosz Kopacz!

23'

Pojedynek główkowy po długiej piłce od obrońców wygrał Piątek, Papadopulos przedłużył ją do Janoszki, który ograł Janukiewicza i wpakował piłkę do pustej bramki.

22'

Bardzo szybka odpowiedź Zagłębia!

21'

Tuż po golu swoją szansę miał Madej, lecz jego uderzenie kilka metrów obok bramki.

20'

Fatalne wybicie piłki Kubickiego wprost pod nogi Gergela, który strzałem z woleja wyprowadza gości na prowadzenie!

19'

GOL DLA GÓRNIKA!

17'

Dobra interwencja Dancha, który przerwał kontratak gospodarzy.

16'

Próba prostopadłej piłki do Gergela po fatalnej stracie prawego obrońcy Zagłębia, lecz minimalnie za mocna.

15'

Faulowany w swoim polu karnym zawodnik Zagłębia, od rzutu wolnego rozpocznie Polacek.

13'

Po długim wrzucie z autu przez Zbozienia pod polem karnym Górnika piłkę dośrodkowaną z prawej strony przejął Cotra, który z ostrego kąta był blisko pokonania Janukiewicza!

12'

Bardzo groźna sytuacja dla Zagłębia!

9'

Zdecydowanie więcej chaosu po stronie Górnika, który ma większy problem z prowadzeniem ataku pozycyjnego, co wymuszają gospodarze dość wysokim pressingiem.

9'

Zagłębie dużo operuje piłką na jeden kontakt, lecz po kilku wymianach piłka od obrońców bądź pomocników wędruje w kierunku napastników górą, gdzie zabrzanie dobrze sobie radzą.

7'

Pchnięty Madej w polu karnym przez jednego z obrońców Zagłębia, lecz gwizdek arbitra nie zabrzmiał.

6'

Ofensywne wejście Cotry, ale jego dośrodkowanie bardzo nieudane, zacznie Górnik z autu.

5'

Bardzo mało ruchu z przodu ze strony zawodników z Zabrza, po wznowieniu gry z autu nastąpiła strata.

5'

Pierwsze ostrzeżenie dla Dąbrowskiego po ostrym wejściu w nogi rywala na połowie gości.

4'

Strata Górnika pod polem karnym Zagłębia, gospodarze starają się jak najszybciej dostać na połowę rywali.

3'

Starannie rozgrywają piłkę lubinianie, pierwsze zagrożenie po dośrodkowaniu z lewej strony zażegnuje wybiciem piłki Sadzawicki

18:00

Pierwszy gwizdek sędziego, rozpoczynamy spotkanie w Lubinie!

17:59

Losowanie już za nami, zaraz pierwszy gwizdek sędziego Pawła Gila!

17:54

Zagłębie Lubin: Forenc, Jach, Błąd, Janus, Żyra, Piątek, Sobków

17:53

Górnik Zabrze: Kasprzik, Kurzawa, Nowak, Cerimagić, Gwaze, Pikul, Dźwigała

17:53

Znamy również nazwiska zawodników z ławek rezerwowych, prezentują się one następująco:

17:45

Za kwadrans wybrzmi pierwszy gwizdek. Obok prezentujemy wyjściowe składy.

14:00

Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze LIVE!

Zapowiedź: Zagłębie - Górnik Zabrze LIVE! Ostatni akord Ekstraklasy czas zacząć

Oba zespoły będą chciały zakończyć rok zwycięstwem. Zapowiada się bardzo wyrównane spotkanie, które może skończyć się podziałem punktów, podobnie jak rywalizacja Górnik i Zagłębia w Zabrzu podczas 6. kolejki. Wówczas zawody zakończyły się wynikiem 2:2, jednak to lubinianie prowadzili już 2:0, aby roztrwonić przewagę. Zagłębie walczy, aby zakończyć rok w czołowej ósemce, a Górnik marzy o wydostaniu się ze strefy spadkowej. Zawody poprowadzi Paweł Gil, a pierwszy gwizdek arbitra z Lublina zaplanowany jest na godz. 18.