Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
93'

KONIEC MECZU

93'

Jeszcze rzut rożny dla Jagiellonii wykonywał Vassiljev. Chorzowianie jednak spokojnie poradzili sobie z dośrodkowaniem Estończyka

91'

Arbiter doliczył 3 minuty

90'

Jagiellonia wciąż w natarciu. Proste błędy przeszkadzają im jednak w wykreowaniu groźniejszej sytuacji. Najpierw niecelne podanie Cernycha w kierunku partnerów, a chwilę później Litwin znalazł sie na spalonym

87'

I jeszcze zmiana w Ruchu. Na ostatnie minuty pojawił się Tomasz Podgórski. Zmienił Marka Zieńczuka

86'

Za faul na Cernychu żółtym kartonikiem ukarany Mateusz Cichocki.

87'

GOL! Pewnie z karnego uderzył Piotr Tomasik.

86'

Po podaniu Tomasika, Vassiljev dośrodkował w pole karne. Sporo chaosu pod bramką Ruchu i piłkę dostał Świderski. Oddał ją Cernychowi a ten wywalczył drugą jedenastkę dla swojej drużyny w tym meczu. Faulował Cichocki.

85'

Żółta kartka za faul na Mazku ukarany Martin Baran

84'

Po rzucie rożnym uderzał Tarasovs. W ostatniej chwili strzał zablokował Grodzicki.

84'

Mackiewicz ruszył lewą stroną boiska. Skutecznie zatrzymał go jednak Cichocki. Piłka wyleciała za linię końcową.

83'

Kontratak Cernycha w zarodku zdusił Grodzicki.

81'

Długie podanie Surmy do Konczkowskiego. Ten pociągnął prawą stroną po czym dośrodkował w pole karne. Tam czaił się Zieńczuk, lecz nie zdołał odebrać futbolówki.

79'

Po podaniu Lipskiego, pod polem karnym piłke rozgrywał Zieńczuk. Zbyt długo się jednak wahał i futbolówkę zabrali mu goście.

79'

Ostatnia zmiana w Jagiellonii. Boisko opuścił Taras Romanczuk, a zmienił go Rafał Grzyb

77'

Kolejna świetna piłka w kierunku Efira. I kolejna niewykorzystana.

71'

Druga zmiana w Jagiellonii. Karol Świderski za Przemysława Frankowskiego.

71'

Szybka i sprytna akcja Ruchu. Surma podał do nadbiegającego prawym skrzydłem Lipskiego. Ten bez zwłoki dośrodkował w pole karne prosto do Efira. Ten nieblokowany przez obrońców rywali, nie trafił w światło bramki.

69'

Lipski usiłował przedrzeć się w pole karne gości. Nieskutecznie

65'

Bramka Frankowskiego zakończyła swietną akcję pary Cernych-Vassiljev. Litwin szybko przedostał się lewym skrzydłem i podał własnie do Vassiljeva. Ten sprytnie przepuścił futbolówkę z powrotem do Cernycha, który posłał ją Frankowskiemu.

64'

GOL! Trzecia bramka Jagiellonii. Tym razem Frankowski

62'

Stały fragment gry chorzowian nie przyniósł strzału na bramkę

62'

W ofensywie pokazali się chorzowianie. Po podaniu Lipskiego, piłkę w polu karnym przejął Efir. Prawą stroną wpuścił Konczkowskiego. Ten uderzał pod bardzo ostrym kątem. Piłkę na róg wybił Drągowski.

60'

Roszada wśród gospodarzy. Michał Efir zmienia niewidocznego Mariusza Stępińskiego

59'

Po podaniu Lipskiego szansy na uderzenie szukał Zieńczuk. Nie znalazł - piłkę przejęła Jagiellonia.

58'

Po dośrodkowaniu Vassiljeva piłkę pod samą bramką Skaby dostał Mackiewicz. Z najbliższej odległości nie miał szans się pomylić

57'

GOL! Karol Mackiewicz zdobywa bramkę

57'

'Uderzenie Vassiljeva z dystansu. Bardzo niecelnie

54'

Stępiński wywalczył rzut rożny. Stały fragment gry wykonywał Zieńczuk. Piłka poleciała prosto pod nogi piłkarzy Jagiellonii. Ci wyszli z kontratakiem, ale prosty błąd Wasiluka zniweczył świetną okazję.

50'

Szybka akcja Cernycha lewą stroną boiska. Zawodnik Jagiellonii wyminął obrońców Ruchu i znalazł się w polu karnym. Niecelnie podał jednak do jednego z kolegów i piłke przejęli gospodarze.

47'

Mackiewicz przejął piłkę pod polem karnym i próbował podać ją do Cernycha. Futbolówka wyleciała jednak za linię końcową. Od bramki Skaba

46'

Goście szybko znaleźli się pod polem karnym rywala, ale w skutek dobrej postawy Oleksego i Grodzickiego nie zdołali oddać strzału.

46'

Druga połowa rozpoczęta przez gości

46'

W przerwie pierwsza zmiana w zespole Jagiellonii. Konstantin Vassiljev zmienił Przemysława Mystkowskiego

52'

Koniec pierwszej połowy

45'

GOL! Z karnego trafia Taras Romanczuk!

45'

Wymuszona zmiana. Do bramki wchodzi Wojciech Skaba. A z boiska musi zejść Maciej Iwański.

48'

Ruch powoli wymieniał podania w środku boiska. Szybko ją jednak stracili. Prostopadłe podanie dostał Cernych, wyprzedził obrońców i znalazł się w sytuacji sam na sam z Putnockim. Golkiper faulował zawonika z Białegostoku. Arbiter pokazał mu czerwoną kartkę i wskazał na 11. metr.

45'

Czerwona kartka dla Matusa Putnockiego za faul na pędzącym samotnie z kontrą Fedorze Cernychu!

45'

Z kontratakiem wyszła Jagiellonia.. Po dośrodkowaniu z lewej strony uderzał Frankowski. Futbolówkę odbił Putnocky. Pierwszy doszedł do niej Mystkowski, który uderzył wbiegając w pole karne. Niecelnie

45'

Na koniec pierwszej połowy rzut wolny wykonywał jeszcze Patryk Lipski. Długie podanie nie przyniosło jednak korzyści jego zespołowi.

43'

Nieśmiało na bramkę Drągowskiego naciera Ruch. Kolejny ładny rajd Mazka poskutkował kolejnym dośrodkowaniem. Piłkę wybił golkiper gości, lecz pod nogi Lipskiego. Ten uderzył z dystansu. Niecelnie

41'

Po wymianie podań Lipskiego z Zieńczukiem, do piłki na połowie rywala doszedł Oleksy. Szybko ją jednak stracił

38'

Chwilę później białostoczanie znowu pojawili sie w polu karnym Ruchu. Sporo chaosu. Mystkowski i Cernych doszli do piłki, ale żaden z nich nie oddał strzału

37'

Rzut wolny Jagiellonii. Frankowski wysoko dośrodkowywał na Wasiluka, ale ten otoczony przez gospodarzy, nie zdołał niczego dokonać.

36'

Świetna okazja gości. Z kontratakiem skrzydłem wybiegł Cernych. Podał piłkę w pole karne, w stronę Frankowskiego, ale ten nie zdołał jej odebrać.

35'

Trochę zamieszania w polu karnym Jagiellonii. Dośrodkowywał Mazek, ale chaos pod bramką Drągowskiego nie przyniósł strzału

31'

Trochę szybciej skrzydłem ruszył Mazek. Dośrodkował w pole karne, ale nie było tam żadnego z jego kolegów

30'

Proste straty, niecelne podania i niedokładność z obu stron sprawiają, że jak na razie przy Cichej naprawdę niewiele się dzieje.

27'

Jak na razie, po 25. minutach, w Chorzowie nie dzieje się wiele. Futbolówka głównie przebywa w środku boiska.

26'

Mazek wygrał starcie z Tomasikiem, ale nie dał już rady Wasilukowi. Wciąż bez groźniejszej akcji.

24'

Zieńczuk ze stałego fragmentu gry. Bez zagrożenia dla bramki Drągowskiego.

23'

Gospodarze coraz odważniej poczynają sobie na połowie rywali. Więcej czasu spędzają na połowie Jagiellonii i tworzą sporo chaosu pod polem karnym. Teraz po ziemi uderzał Mazek. Piłka poleciała na rzut rożny

21'

Lipski przedarł się pod pole karne gości. Przerzucił piłkę do Zieńczuka, ale ten nie zdołał nic zrobić

19'

Stępiński otoczony przez rywali rozegrał piłkę z Zieńczukiem lewą stroną boiska. Wyglądało to całkiem nieźle, ale nie pozwoliło chorzowianom dostać się w pole karne Jagiellonii

18'

Już od dłuższego czasu piłka nie zawędrowała pod żadną z bramek. Piłkarze obu drużyn spokojnie wymieniają podania w środku boiska

15'

Jagiellonia od dłuższej chwili przebywa na połowie Ruchu. Nie oddaje jednak strzałów. Najbliżej tej sztuki był Cernych, ale atakowany przez defensorów Niebieskich, uderzył zbyt lekko

13'

Góralski dośrodkował w pole karne, ale piłkę spokojnie wybił Oleksy

11'

To powinna być bramka dla Ruchu! Kapitalne zagranie Lipskiego w kierunku Zieńczuka. Ten dośrodkował prosto na głowę Iwańskiego. Ten uderzył mocno, lecz prosto w poprzeczkę.

9'

Jagiellonia po raz kolejny zmusiła Putnockiego do interwencji. Tym razem celnie na bramkę strzelał Romanchuk. Golkiper Niebieskich wciąż jednak pozostaje niepokonany.

8'

Ładny rajd Cernycha lewą stroną boiska. Przed polem karnym, otoczony przez rywali, musiał cofnąć się pod własną połowę.

7'

Niecelne podanie ww kierunku Oleksego zniweczyło kolejną próbę gospodarzy.

7'

Ruch próbował wyjść z kontratakiem, ale nie wyszło to Niebieskim najlepiej. Szybko stracili piłkę i do ataku ruszyli goście. Z dystansu uderzał Góralski, lecz pewnie interweniował Putnocky.

6'

W natarciu gospodarze. Przebili się lewą stroną boiska, lecz podanie w pole karne Cernycha odebrał Grodzicki.

4'

Zawodnik Jagiellonii zszedł z boiska, a gra została wznowiona. Na szczęście po krótkiej przerwie Mackiewicz będzie mógł kontynuować grę

3'

Na boisku leży Karol Mackiewicz. Ucierpiał w powietrznym pojedynku z Konczkowskim.

2'

Zaczęło się niezwykle spokojnie. Piłka długo krążyła na środku boiska. W końcu wleciała w pole karne Ruchu. Tam jednak spokojnie odebrał ją jeden z defensorów.

00'

Zaczynamy! Od środka gospodarze!

20:22

20:17

Rezerwowi Jagiellonia: 33. Krzysztof Baran, 5. Konstantin Vassiljev, 12. Piotr Grzelczak, 17. Łukasz Sekulski, 22. Rafał Grzyb, 23. Michał Pawlik, 28. Karol Świderski.

20:15

Rezerwowi Ruch: 84. Wojciech Skaba, 14. Michał Koj, 20. Marek Szyndrowski, 6. Michał Szewczyk, 19. Tomasz Podgórski, 8. Artur Lenartowski, 11. Michał Efir.

20:11

Jagiellonia Białystok jest cieniem zespołu z zeszłego sezonu. Po całkiem niezłym początku rozgrywek podopieczni Michała Probierza wpadli w bardzo głęboki kryzys. Popularna Jaga nie potrafiła odnieść zwycięstwa w siedmiu kolejnych spotkaniach. Przełamanie nastąpiło dopiero w meczu z Koroną Kielce (1:0). Po tym zwycięstwie Białostoczanie poszli za ciosem i ograli na wyjeździe z Zagłębie Lubin (2:0). Wydawało się, że żółto-czerwoni powrócili na optymalne tory, lecz pozory mylą. Do Białegostoku przyjechał podbudowany wygraną z Piastem (5:2) Górnik Zabrze i pokonał Jagiellończyków (3:2). Zespół z Podlasia zgromadził w obecnej kampanii 21 "oczek" i aktualnie znajduje się na 12. lokacie. Należy jednak zaznaczyć, że Pszczoły mają jeden zaległy mecz z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza.

20:09

20:08

Można powiedzieć, że gospodarze przystępują do spotkania z Dumą Podlasia w mieszanych nastrojach. Zespół z Górnego Śląska w obecnych rozgrywkach spisuje się bardzo dobrze. Najlepszym dowodem na to jest wysoka, piąta lokata w tabeli Ekstraklasy. Chorzowianie w tym sezonie, w dziewiętnastu meczach zdobyli 28 punktów, jednakże w trzech ostatnich konfrontacjach raz odnieśli zwycięstwo, raz zremisowali, a także raz przegrali (2:1 z Koroną Kielce, 1:1 z Podbeskidziem Bielsko-Biała oraz 0:3 z Piastem Gliwice). Warto zaznaczyć, że Niebiescy na swoim terenie zdobyli trzy "oczka" w ostatnich trzech pojedynkach i z pewnością będą chcieli po raz kolejny wygrać przy ul. Cichej.

20:05

Witamy! W drugim piątkowym meczu Ekstraklasy, Ruch Chorzów zmierzy się u siebie z Jagiellonią Białystok. Zapraszamy was na relację na żywo.