Wisła KrakówWisła Kraków
19:58

To już wszystko na dziś, dziękujemy Państwu, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje! Oczywiście z Ekstraklasa.net!

19:58

Wisła przegrywa kolejny mecz z rzędu i Lechia, która znajdowała się 3 pozycje niżej od "Białej Gwiazdy" przed meczem teraz ich wyprzedza.

96'

Uderzenie Stolarskiego z dalekiej odległości i arbiter kończy dzisiejsze spotkanie!

95'

Rzut rożny w końcówce meczu dla Lechii.

94'

Ostatnia zmiana w Lechii, za Maka wchodzi Haraslin.

93'

Za dyskusję z arbitrem żółtym kartonikiem ukarany także Makuszewski.

92'

Awantura na boisku, przewinienie Cywki na Kovaceviciu, żółta kartka dla gracza "Białej Gwiazdy".

90'

W związku z przerwaniem gry przez ograniczoną widoczność, którą spowodowało racowisko, arbiter dolicza aż 5 minut.

90'

W meczu z Pogonią w najbliższy piątek Boguski już nie zagra.

90'

Brutalny faul Boguskiego na Stolarskim, pomocnik Wisły otrzymuje żółtą kartkę.

89'

Lechia buduje atak lewym skrzydłem, Mak jednak zagrywa niedokładnie i piłka w rękach Cierzniaka.

87'

Druga zmiana w Lechii. Za Borysiuka wchodzi Wojtkowiak.

80'

Głowacki wybija piłkę na aut, ratując tym samym zespół przed rzutem rożnym.

76'

Był to pierwszy celny strzał Wisły w tym spotkaniu.

76'

Strzał Bartosza z bliskiej odległości, z trudem broni Marić.

76'

Frekwencja na dzisiejszym meczu: 9.527.

76'

Szkoleniowiec Lechii wprowadza Chrapka w miejsce Mili.

74'

Gra zostaje wznowiona.

74'

72'

Kmiecik decyduje się na ostatnią zmianę. W miejsce Burligi wpuszcza Kuczaka.

72'

Kibice użyli środków pirotechnicznych, arbiter przerywa grę.

71'

Zagranie do Jankowskiego w pole karne Lechii, lecz napastnik Wisły nie dochodzi do piłki.

68'

Mączyński zagrywa w pole karne, lecz pojedynek powietrzny wygrywa Wawrzyniak.

67'

Uryga zagrywa do Popovicia przed samym polem karnym, lecz ten źle przyjmuje.

64'

Rajd Stolarskiego prawym skrzydłem, w polu karnym zabrakło jednak celnego podania do partnera z drużyny.

61'

Co za akcja Lechii! Peszko piętą zagrywa do Mili w polu karnym Wisły, ten szuka kogoś przed szesnastką, jednak nikt nie potrafił oddać celnego strzału.

60'

Złe zagranie Burligi w pole karne, Wisła traci piłkę.

58'

Cywka zatrzymywany w polu karnym Lechii przez Gersona.

57'

Mak na spalonym.

57'

Potężne uderzenie Makuszewsiego z wysokości 16. metra po podaniu Mili. Cierzniak w tej sytuacji był bez szans.

56'

Lechia prowadzi już 2:0! Makuszewski zdobywa bramkę!

55'

Fatalne wykonanie rzutu rożnego przez Popovicia, kontra Lechii.

54'

Stolarski ukarany żółtą kartką.

53'

Druga zmiana w Wiśle. Popović zmienia Crivellaro.

52'

Cierzniak broni strzał Maka z największym trudem! Golkiper Wisły chroni swój zespół przed stratą bramki!

51'

Gerson zatrzymuje Boguskiego, który próbował przedrzeć się przez trzech obrońców Lechii stojących obok siebie.

50'

Stracił piłkę przy linii Cywka, lecz Mak myli się i wyszedł z futbolówką na aut.

48'

Bartosz świetnie sobie poradził w siłowym pojedynku z Peszką.

48'

Uryga potknął się w środku pola, dzięki czemu Lechia mogła przedostać się pod pole karne Wisły. W ostatniej chwili defensywa gości wybija piłkę daleko od bramki.

46'

Pierwsza akcja Wisły, jednak na spalonym Crivellaro.

45'

Od środka piłkarze Lechii, zaczynamy drugie 45 minut!

19:04

Piłkarze już wychodzą na murawę, za chwilę rozpocznie się druga połowa!

45'

Koniec pierwszej połowy, zawodnicy obu zespołów udają się na przerwę.

45'

Blokowane dośrodkowanie Cywki, rzut rożny dla Wisły.

45'

Pierwsza połowa potrwa dłużej o dwie minuty.

45'

Arbiter ponownie wzywa sztab medyczny Lechii, na murawie tym razem leży Mila.

44'

Mączyński pada przed polem karnym Lechii, lecz gwizdek arbitra milczy.

42'

Bartosz w ofensywnej akcji, lecz jego dośrodkowanie mocno niecelne.

40'

Pierwsza zmiana w szeregach Wisły. Za Sadloka wchodzi Cywka. Defensor "Białej Gwiazdy" ma problemy z mięśniem.

39'

Przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Peszko, lecz zaczął dryblować w polu karnym Wisły i ostatecznie stracił piłkę.

39'

Do wejścia szykuje się Cywka.

37'

Mila powalczył z Guzmicsem pod polem karnym Wisły, wygrał ten pojedynek, dośrodkował w szesnastkę, a w niej na piłkę czaił się Mak, który głową z najbliższej odległości pokonał Cierzniaka.

36'

Lechia 1:0! Michał Mak!

34'

Guzmics ubiega Makuszewskiego i oddala zagrożenie od własnego pola karnego dalekim wykopem.

32'

Podopieczni trenera Banaczka przejęli inicjatywę w spotkaniu, od kilku minut utrzymują się na połowie Wisły.

30'

Oblężenie bramki Wisły, kolejne groźne strzały ze strony gdańskich zawodników.

29'

Cierzniak łapie piłkę na raty, dalekim wykopem wznawia grę.

28'

Żółta kartka dla Sadloka.

27'

Cierzniak broni kolejny, groźny strzał Maka! Kovacević wypuścił napastnika Lechii przed samym polem karnym, ten znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak piłkę po jego uderzeniu z trudem broni golkiper gości.

25'

Rzut wolny dla Lechii z dalekiej odległości, dośrodkowanie zatrzymuje jednak Burliga.

24'

Na boisku leży Makuszewski po starciu z Bartoszem. Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.

23'

Crivellaro w decydującej fazie zagrywa z lewego skrzydła wprost w nogi obrońców Lechii. Gdańszczanie ruszają z kontratakiem.

22'

Mila fauluje Jankowskiego w okolicach koła środkowego.

21'

Makuszewski zbyt szybko wybiegał do piłki i znalazł się na spalonym.

21'

Mączyński wślizgiem przerywa groźnie zapowiadającą się akcję Lechii.

18'

Cierzniak instynktownie broni strzał Maka, który oddawał go na leżąco z 7. metra!

16'

Niecelne zagranie Jankowskiego, wprost pod nogi Gersona.

14'

Strzał Wawrzyniaka mocno obok bramki. Cierzniak wznawia grę.

14'

Jankowski na spalonym.

13'

Wisła czujnie w obronie, defensorzy "Białej Gwiazdy" przerywają akcję Lechii.

12'

Wycofanie do Maricia, który kiksuje przy wybiciu i piłka wychodzi na aut.

11'

Mocny wyrzut z autu w pole karne Lechii, zamieszanie z którego nic nie wyniknęło.

9'

Peszko faulowany, rzut wolny z wysokości 25. metra.

7'

Dobra postawa defensorów Wisły, Janicki gubi się i oddaje piłkę Wiśle.

6'

Lechia ma problemy ze skonstruowaniem akcji, nie może przedostać się w okolice pola karnego Wisły.

5'

Strzał z dystansu Sadloka, jednak mocno niecelny.

5'

Głowacki niecelnie zagrywa, piłka wychodzi na aut.

3'

Uryga nie sięga piłki po dośrodkowaniu Sadloka, Marić wznowi od bramki.

1'

Pierwsza akcja Wisły, rzut rożny dla "Białej Gwiazdy".

1'

Zaczynamy spotkanie!

18:00

Minuta ciszy dla Zygmunta Kamińskiego, kibica Lechii Gdańsk.

17:57

Oba zespoły wychodzą na murawę!

17:49

Zawodnicy są już gotowi i czekają w tunelu na sygnał sędziego. Za niecałe 5 minut zaczynamy!

17:44

Garść statystyk przed dzisiejszym spotkaniem.

17:43

Do rozpoczęcia spotkania pozostał kwadrans!

17:42

W tym tygodniu do sztabu szkoleniowego pierwszego zespołu dołączył Kazimierz Kmiecik.

17:40

Przy okazji meczu warto przypomnieć bramkę, którą zdobył Jean Barrientos.

17:32

Ostatnie starcie między tymi zespołami było obfite w bramki. 16 sierpnia padł remis 3:3 na stadionie w Krakowie przy ul. Reymonta.

17:30

Wisła ostatnio ma problemy ze zdobywaniem punktów. Od 3 meczów nie dodali do swojego konta ani jednego oczka, lecz krakowski trener przyznaje, że tego meczu łatwo nie poddadzą. - Nasz zespół jest podrażniony porażkami, a sytuacja nie jest ciekawa. Wisła nie przywykła do porażek, ma mnóstwo piłkarzy, którzy pamiętają piękne czasy. Tkwi w nich sportowa złość i będą chcieli udowodnić swoją wartość – twierdzi Broniszewski.

17:28

Gdański szkoleniowiec jest zdania, że starcie z "Białą Gwiazdą" będzie trudniejsze, niż ostatnie przeciwko Śląskowi Wrocław. - Ze Śląskiem nasza gra nie była zła, ale do perfekcji jednak trochę brakowało. Wisła to lepsza drużyna, dlatego trzeba być bardziej skoncentrowanym - przyznaje Banaczek.

17:19

Na ławkach trenerskich obu zespołów zasiądą tymczasowi szkoleniowcy. W Wiśle - Marcin Broniszewski, w Lechii - Dawid Banaczek.

17:16

Ławka rezerwowych Lechii: Łukasz Budziłek, Milos Krasić, Piotr Wiśniewski, Lukas Haraslin, Michał Chrapek, Mario Maloca, Grzegorz Wojtkowiak.

17:14

Ławka rezerwowych Wisły: Michał Buchalik, Michał Czekaj, Denis Popović, Tomasz Cywka, Kamil Kuczak, Jakub Mordec, Grzegorz Marszalik

17:12

W pierwszym składzie Wisły wybiegnie dziś młody obrońca - Jakub Bartosz. Zastąpi on kontuzjowanego Bobana Jovicia, który nie zagra już do końca miesiąca.

17:10

Serdecznie witamy Państwa na relacji z meczu Lechii Gdańsk, która zmierzy się z Wisłą Kraków! Pierwszy gwizdek już za niecałą godzinę.