Niedziela, 6 grudnia 2015, godz. 18:00
Wisła KrakówWisła Kraków
0 : 2
19:57

Dziękujemy Państwu, że byliście z nami podczas tego meczu. Zapraszamy na kolejne relacje, oczywiście z Ekstraklasa.net!

19:57

Stołeczna drużyna awansuje na drugie miejsce w tabeli Ekstraklasy. Wisła przegrywa trzecie spotkanie z rzędu. Ich sytuacja robi się dla nich bardzo niekorzystna.

93'

Chwilę po bramce dla Legii arbiter zakończył spotkanie.

93'

Zabójcza kontra Legii, w pozycji sam na sam z Cierzniakiem znaleźli się Nikolić i Prijović. Węgier podał do partnera z drużyny przed samym bramkarzem gospodarzy, a ten nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

91'

Uderzenie Prijovicia po składnej akcji Legii, na posterunku jednak defensorzy Wisły.

90'

Arbiter dolicza 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Strzał przewrotką Jankowskiego, bez zagrożenia dla bramki Legii.

89'

87'

Guerrier jako drugi z Wisły opuszcza boisko, w jego miejsce wchodzi Marszalik.

85'

Nikolić znalazł się w idealnym miejscu w idealnym czasie. Piłka przeszła przez całe pole karne przeszła na lewą stronę, gdzie stał niepilnowany Węgier. 1:0 dla Legii!

82'

Ostatnia zmiana w szeregach Legii. Boisko opuszcza Kucharczyk, w jego miejsce pojawia się Prijović.

80'

Spóźniony Kuciak w porę naprawia swój błąd i do piłki nie dochodzi Boguski.

77'

Druga zmiana w Legii, za Vranjesa wchodzi Piech.

76'

Nikolić minimalnie chybia! Węgier chciał wykorzystać fakt, że Cierzniak nieco oddalił się od linii bramkowej, lecz nie udało mu się przelobować golkipera gospodarzy.

74'

Brzyski blokuje uderzenie Boguskiego, które pomocnik Wisły oddawał z 11. metra!

73'

Pazdan ogląda żółtą kartkę za faul na Jankowskim w okolicach środka boiska.

72'

Zablokowany strzał Crivellaro, Kuciak przechwytuje piłkę.

71'

Nieudany strzał wolejem Urygi.

70'

Prijović rusza do rozgrzewki.

69'

Głowacki zatrzymuje Nikolicia, od bramki wznowi grę Cierzniak.

67'

Wślizg Pazdana tuż przed polem karnym ratuje Legię przed groźną, indywidualną akcją Jankowskiego.

66'

Nikolić na spalonym.

64'

Świetny powrót Bartosza, odebrał futbolówkę Kucharczykowi, który biegł z nią do ataku na lewym skrzydle.

62'

Lekki strzał Mączyńskiego z wysokości 17. metra po groźnie zapowiadającym się kontrataku Wisły. Piłka w rękach Kuciaka.

60'

Zablokowane przez Kucharczyka dośrodkowanie Bartosza.

58'

Szkoleniowiec Legii decyduje się na pierwszą zmianę. Za Dudę wchodzi Guilherme.

56'

Brak wsparcia ze strony partnerów zmusił Jodłowca do wycofania piłki.

55'

Zawodnicy obu zespołów leżą na murawie kontuzjowani, Duda z Legii i Guzmics z Wisły.

52'

Świetnie zachowanie Boguskiego na prawym skrzydle, wyprzeda defensywę Legii, jednak zagrywa zbyt głęboko w pola karne.

49'

Błąd Kucharczyka, zagrywa ręką przed polem karnym Wisły.

47'

Kolejna okazja Wisły do strzelenia bramki, żaden z piłkarzy gospodarzy jednak nie wykorzystuje zamieszania w polu karnym gości.

46'

Strzał Jankowskiego głową po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu wolnego, piłka minimalnie nad poprzeczką!

45'

Wracamy po przerwie, zawodnicy Legii rozpoczynają od środka drugą połowę!

46'

Koniec pierwszej części spotkania, do połowy utrzymuje się bezbramkowy remis. Zawodnicy powrócą na boisko za kwadrans.

45'

Arbiter dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

44'

Cierzniak z największym trudem broni strzał Brzyskiego z rzutu wolnego!

44'

Rzut wolny dla Legii z niebezpiecznej odległości od bramki Wisły.

43'

Mocny strzał Cywki sprzed szesnastki, lecz od bramki wznawia Kuciak.

42'

Trickovski chciał zaskoczyć Cierzniaka tzw. centrostrzałem, jednak piłka minimalnie nad poprzeczką.

40'

Crivellaro był bliski zdobycia bramki bezpośrednio z rzutu rożnego, jednak w porę z linii piłkę wybija Kuciak.

39'

Vranjes próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy, który spóźnił się z interwencją, jednak niecelnie go lobował.

37'

Fatalny strzał Mączyńskiego sprzed szesnastki Legii.

35'

Guerrier był bliski wyjścia na pozycję sam na sam z bramkarzem, jednak uprzedził go Bereszyński, a Haitańczyk starał się ratować sytuację wślizgiem. Arbiter uznał to za faul i ukarał go żółtą kartką.

34'

Wymiana podań między defensorami Legii.

32'

Ostre starcie Lewczuka z Guerierrem, żaden z zawodnik jednak nie ucierpiał

18:30

31'

Brzyski ukarany żółtą kartką.

30'

Dudy przez środek pola i groźny strzał zza pola karnego, piłka jednak minimalnie przechodzi obok bramki Cierzniaka.

29'

Zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu rożnego, do piłki nie dopada żaden zawodnik Wisły i od bramki rozpoczyna Kuciak.

27'

Fatalne dośrodkowanie Brzyskiego z rzutu wolnego z wysokości 17. metra.

26'

Nikolić zabiera piłkę Mączyńskiemu w środku pola, jednak przed polem karnym Wisły świetnie interweniuje Uryga.

25'

Ręką zagrywa Boguski, arbiter przyznaje Legii rzut wolny sprzed ich własnego pola karnego.

22'

Crivellaro rozpoczął kontratak Wisły, podają ze środka pola do Bartosza, który włączył się na prawym skrzydle. Młody obrońca zagrał jednak niedokładnie do Jankowskiego.

20'

Świetnie w polu karnym Legii obrócił się Jankowski, jednak nie defensorzy "Wojskowych" ubiegli go i nie mógł oddać celnego strzału.

19'

Słoweniec jednak nie jest zdolny do kontynuowania gry. Opuszcza boiska, a w jego miejsce wchodzi Jakub Bartosz.

18'

Jović wraca do gry.

16'

Duda świetnie zbiegł na lewe skrzydło i oddał celny strzał, lecz Cierzniak łapie go bez problemu.

15'

Interwencja sztabu medycznego Wisły, na boisku leży b]Jović[/b].

12'

Kolejny atak Wisły prawym skrzydłem, świetnie w ofensywie spisuje się Jović.

11'

Błąd przy zagraniu Crivellaro do Jovicia, jednak gospodarze nadal przy piłce.

10'

Strzał przewrotką Guerriera, jednak golkiper gości łapie piłkę bez problemu.

8'

Legia na spalonym.

7'

Uryga blokuje dośrodkowanie Bereszyńskiego, rzut rożny dla Legii.

7'

Faul Bereszyńskiego kończy na połowie gospodarzy ich kontratak.

6'

Nieporozumienie między Pazdanem, a Kuciakiem po dośrodkowaniu Mączyńskiego z rzutu wolnego.

5'

Faul na Jankowskim, rzut wolny dla Wisły.

3'

Cywka mocno z autu, lecz w polu karnym nikt nie dochodzi do piłki.

1'

Legia jako pierwsza buduje atak, jednak Wiślacy szybko go przerywają.

17:59

Od środka piłkarze Wisły, zaczynamy spotkanie!

17:58

Przywitanie obu kapitanów, za chwile pierwszy gwizdek!

17:56

Zawodnicy wychodzą na murawę!

17:50

Trybuny wypełnione niemalże po brzegi, dziś zostanie zaprezentowana specjalna oprawa.

17:46

Piłkarze Wisły utworzyli szpaler dla Arkadiusza Głowackiego, kapitanowi "Białej Gwiazdy" wręczono pamiątkową koszulkę z numerem "400".

17:43

Już za kwadrans pierwszy gwizdek! Piłkarze obu drużyn powoli kończą rozgrzewkę.

17:36

Legia zebrała dotychczas 33 punkty, do drugiej Cracovii tracą jedno oczko, lecz "Wojskowi" rozegrali o jeden mecz mniej. Wisła z kolei na 8. pozycji w tabeli zgromadziła dotychczas 23 punkty.

17:33

Mocno osłabiona Wisła bardzo potrzebuje punktów. Obecnie zajmują 8. lokatę, zaś ich dzisiejszy przeciwnik, Legia Warszawa, zamyka podium.

17:28

W związku z tym, przed pierwszym gwizdkiem odbędzie się wręczenie pamiątkowej koszulki Arkadiuszowi Głowackiemu.

17:24

Dziś 400. raz koszulkę z Białą Gwiazdą na piersi założy Arkadiusz Głowacki. Kapitan Wisły przyznał w wywiadzie dla "Gazety Krakowskiej", że to dla niego wielkie wydarzenie. - Jestem ogromnie zaszczycony. Bardzo mnie cieszy to osiągnięcie, jednak na boisku czeka nas inne zadanie, niż świętowanie moje osiągnięcia.

17:15

Wisła do dzisiejszego spotkania przystępuje w mocno osłabionym składzie. W kadrze zabrakło dzisiaj Brożka, Popovicia, Burligi oraz Sadloka.

17:14

Ławka rezerwowych Legii: Jakub Szumski, Guilherme, Pablo Dyego, Arkadiusz Piech, Robert Bartczak, Łukasz Broź, Alksandar Prijović

17:12

Ławka rezerwowych Wisły: Michał Miśkiewicz, Konrad Handzlik, Kamil Kuczak, Jakub Mordec, Jakub Bartosz, Grzegorz Marszalik, Krystian Kujawa

17:05

Serdecznie witamy Państwa ze stadionu Wisły Kraków! Już za niecałą godzinę rozpocznie się spotkanie "Białej Gwiazdy" z Legią Warszawa!

10:00

Wisła - Legia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Nieco wyblakły klasyk, ale z bogatą historią

Wisła to już nie jest ten sam zespół co kiedyś, zapomniał już o latach swojej dominacji w Polsce. Latach, które nie zostały nijak wykorzystane, aby tę przewagę nad resztą stawki ugruntować i zapewnić sobie stałe miejsce na szczycie. Ostatnie sezony to walka z problemami finansowymi, a także piłkarskimi. Legia wciąż w czołówce się znajduje, ale właśnie brutalnie przekonuje się, że nie wystarczy głośno o tym przekonywać, aby na lata wyprzedzić resztę ligi o kilka kroków. Potencjał trzeba nie tylko mieć, ale umieć go wykorzystać, a mit rzekomej ogromnej przewagi kadrowej Legii nad resztą chyba świetnie obala w tym sezonie Piast Gliwice.