Lechia Gdańsklechia
1 : 0
Śląsk WrocławŚląsk Wrocław
17:25

Zasłużone zwycięstwo Lechii w przekroju całego meczu, lecz końcówka należała do gości z Wrocławia. Flavio Paixao trafił nawet do siatki, lecz jego bramka została słusznie nieuznana. Za relację dziękuje Michał Bezuch i zespół Ekstraklasa.net!

94'

Koniec meczu! Lechia wygrywa i przełamuje niemoc, a wrocławianie mimo lepszej drugiej połowy nie odrabili strat i kontynuują dryfowanie na ostatnim miejscu w tabeli.

91'

Flavio Paixao trafia do siatki, ale nie ma gola dla Śląska! Wcześniej Kamil Biliński był bowiem na niewielkim spalonym. Dobra decyzja arbitra.

90'

Świetna okazja dla Lechii! Lewą stroną pognał Michał Mak, podał do Krasicia, który fatalnie spudłował ponad bramką!

87'

Wawrzyniak niepewnie interweniuje przed polem karnem, ale zdołał uprzedzić Celebana i szczęśliwie wybić piłkę na rzut rożny.

84'

Strzał Bilińskiego broni Marko Marić! Śląsk ma coraz więcej miejsca i zaczyna dochodzić do głosu!

80'

Makuszewski przeprowadził rajd prawą stroną, zszedł do środka blisko linii końcowej, ale obrona Śląska ratuje się wślizgiem.

79'

Trener Lechii Dawid Banaczek postanowił zmienić playmakera. W miejsce Sebastiana Mili wejdzie Milos Krasić.

78'

W zespole Śląska ostatnia zmiana: Pawła Zielińskiego zastąpi na murawie Maciej Matusik.

78'

Strzał Celebana broni Marić! To była znakomita okazja dla wrocławian na wyrównanie wyniku!

78'

Dankowski mocno z dystansu, ale bardzo niecelnie, piłka poszybowała wysoko w trybuny.

74'

Wawrzyniak pognał w kierunku linii końcowej i próbował uderzyć lub wrzucić w pole karne, ale nie był w stanie opanować już piłki. Od bramki rozpocznie Śląsk.

72'

Mariusz Pawelec z wrocławskiego Śląska ukarany żółtą kartką.

71'

Aleksandar Kovacević zmienia Daniela Łukasika w zespole Lechii.

69'

Peszko podłączył się do szybkiej kontry Lechii w wykonaniu Maka, ale uderzenie byłego pomocnika Koln zablokowane.

68'

Mila powstrzymywany wślizgiem przed polem karnym, ale gracze Śląska prawdopodobnie na sfaulowali pomocnik reprezentacji Polski. Gramy dalej.

66'

Marić niepewnie piąstkuje piłkę na piętnastym metrze, na pograniczu linii pola karnego. Przez moment bramka pozostała pusta, ale strzał Dudu mocno niecelny.

63'

Żółta kartka dla rezerwowego Śląska - Kamila Bilińskiego.

63'

Pierwsza sytuacja Śląska w tym spotkaniu, po rzucie rożnym strzał Hołoty broni jednak świetnie Marko Marić.

63'

Żółtą kartką ogląda Daniel Łukasik z Lechii i nie zagra w kolejnym spotkaniu. Jest to kara za nieprzepisowe powstrzymywanie Flavio Paixao.

60'

W miejsce Krzysztofa Danielewicza na murawie pojawi się Dudu.

60'

Kamili Biliński zmienia Marcela Gecova.

59'

Zapowiada się podwójna zmiana w drużynie z Wrocławia, do wejścia na plac gry szykują się Dudu i Biliński.

56'

Mak próbował wymusić rzut wolny w dobrej sytuacji dla Lechii, ale arbitrer Borski nie dał się nabrać na sztuczki napastnika z Gdańska. Piłka dla Śląska.

54'

Nietypowe rozegranie rzutu wolnego przez Śląsk Wrocław, płaskie wstrzelenie piłki w pole karne z niemal połowy boiska nie przyniosło jednak pożądanego efektu.

54'

Na trybunach w Gdańsku podczas meczu przyjaźni zasiadło tylko nieco ponad 8 800 widzów.

53'

Lechia w dalszym ciągu w natarciu. Tym razem "biało-zieloni" wywalczyli rzut rożny, lecz niewiele z niego wynikło.

49'

Uderzenie Michała Maka po dograniu Sebastiana Mili, napastnik Lechii skiksował i uderzył ponad bramkę w dobrej sytuacji.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę! Czy Śląsk wróci do gry i odrobi straty?

45'

Koniec pierwszej połowy! Zasłużone prowadzenie Lechii przypieczętowane bramką Gersona. Śląsk nie oddał ani jednego strzału na bramkę i jest kompletnie bezradny. Czy gra wrocławian odmieni się po przerwie i obejrzymy bardziej wyrównane widowisko?

46'

Strzał Łukasika zablokowany, następnie Mila sprzed pola karnego prosto w bramkarza Śląska. Lechia próbuje postawić kropkę nad "i" jeszcze przed przerwą.

40'

Lechia próbowała rozwinąć kolejną akcję przez środek boiska, tym razem obrona Śląska chaotycznie, ale skutecznie powstrzymała ten atak.

33'

Nietypowa akcji gdańszczań, podanie Wawrzyniaka w zamieszaniu w polu karnym, do piłki dopadł Gerson i po rękach Wrąbla trafił do siatki! Zasłużone prowadzenie gospodarzy.

33'

GOOOOOOL DLA LECHII! GERSON I JEST 1:0!

34'

Mila przedarł się w pole karne, z ostrego kąta podał na przedpole, a jeden z obrońców Śląska wybił piłkę na rzut rożny. Lechia coraz bliżej gola!

30'

Sebastian Mila z rzutu wolnego uderzył o centrymetry obok bramki! Ładne techniczne uderzenie ponad murem.

29'

Żółta kartka dla Adama Kokoszki za powstrzymanie Michała Maka tuż przed polem karnym! To mogła być niezwykle groźna dla gospodarzy sprokurowana błędem w przyjęciu piłki przez Tomasza Hołotę.

26'

Lechia próbowała zamknąć piłkarz z Wrocławia w hokejowym zamku, ale ponownie gdańszczanie nie stworzyli żadnego zagrożenia.

23'

Obrońcy Śląska bez problemu radzą sobie z wrzutką w pole karne i próbują wyprowadzić kontraatak, a Lechia zatrzymuje tę próbę faulem taktycznym.

22'

Faul na Michale Maku, wejście w stylu kung fu Adama Kokoszki. Będzie rzut wolny dla piłkarzy z Pomorza.

19'

Niecelne podanie Mili do Maka, reprezentant Polski próbował wypuścić napastnika Lechii w uliczkę.

17'

To mógł być gol dla Lechii! Ładna kombinacyjna akcja, ale strzał Łukasika z 10 metrów świetnie paruje ponad poprzeczkę Wrąbel!

15'

Potężne uderzenie Ariela Borysiuka z dystansu ląduje w trybunach. Lechia dominuje przez pierwszy kwadrans spotkania, ale nie potrafi stworzyć stuprocentowej okazji podbramkowej.

11'

Śląsk próbuje kontrować, lecz Flavio Paixao łatwo traci piłkę na połowię Lechii pod naciskiem obrońców.

11'

Dośrodkowanie Sławomira Peszki z lewej strony ląduje w rękach Jakuba Wrąbla.

9'

Rzut rożny dla Lechii, Łukasik zagrał jednak zbyt mocno i żaden z jego kolegów nie sięgnął piłki.

5'

Akcja Lechii Gdańsk, Sławomir Peszko został trafiony przez jednego ze swoich kolegów i wrocławianie rozpoczną od bramki.

15:30

Pierwszy gwizdek Marcina Borskiego. Śląsk zaczyna od środka boiska!

15:30

W ostatnich 11 bezpośrednich potyczkach między zainteresowany ekipami Śląsk wygrał aż 8 spotkań, trzy zremisował i żadnego nie przegrał.

15:28

Dzisiejszy mecz poprowadzi Marcin Borski z Warszawy.

15:27

Z okazji mikołajek piłkarze, a nawet sędziowie wychodzą na murawę odziani w okolicznościowe czerwone czapeczki. Jak przystało na Lechię, święty Mikołaj pojawil się jednak... w zielonym stroju.

15:25

Trzy zmiany także w ekipie Lechii po porażce przeciwko Pogoni. W miejsce Grzegorza Kuświka na szpicy wystąpi Michał Mak. Na lewej obronie Nevena Marković zastąpi Jakuba Wawrzyniaka. Na pozycji defensywnego pomocnika wystąpi z kolei pojawi się Daniel Łukasik, a Aleksandar Kovacević zasiądzie na ławce.

15:21

W drużynie z Wrocławia nastąpią trzy zmiany w podstawowej jedenastce w porównaniu ze spotkaniem przeciwko Termalice. W bramce kontuzjowanego Mariusza Pawełka zastąpi Jakub Wrąbel. Uraz leczy również jeden z liderów zespołu Jacek Kiełb, w miejsce którego pojawi się Tom Hateley. Zamiast Kamila Bilińskiego na murawie obejrzymy Kamila Dankowskiego.

15:15

Dzisiejszy mecz to pojedynek dwóch największych rozczarowań Ekstraklasy w rundzie jesiennej. Lechia miała walczyć o grę pucharach, a zajmuje dopiero 14. miejsce w tabeli z 18 oczkami na koncie po 18 kolejkach. Tymczasem wrocławianie zajmują ostatnie miejsce i uzbierali ledwie 16 punktów.

15:14

Zmiany trenerskie nastąpiły również w drużynie z Dolnego Śląsku. Szkoleniowiec Tadeusz Pawłowski został urlopowany z powodów rodzinnych, a na ławce trenerskiej zastąpi go Grzegorz Kowalski. Z kolei zespół z Pomorza poprawadzi tymczasowo Dawid Banaczek.

15:12

Kibice obu drużyn żyją w przyjaźni, lecz na boisku zapewne nie zobaczymy sentymentów. Obie ekipy zawodzą i jak tlenu potrzebują punktów, by uciec ze strefy spadkowej. W ostatnich 5 kolejkach gdańszczanie nie zdobyli żadnego punktu, co kosztowało posadę trenera von Heesena. Goście z Wrocławia w ostatnich pięciu kolejkach uciułali z kolei tylko trzy remisy.

15:10

Na relację ze spotkania 19. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Śląskiem Wrocław serdecznie zaprasza Michał Bezuch!

10:00

Lechia - Śląsk LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Tymczasowi trenerzy w akcji

W Lechii nadeszło oczekiwane tąpnięcie. Thomas von Heesen w końcu stracił posadę. Niemiec od września prowadził zespół, lecz zamiast wynosić go w górę tabeli, to z kolejki na kolejkę staczał na same dno. Porażka z Pogonią Szczecin (0:1), mimo dobrej gry, była piątą z rzędu i wymusiła na prezesie klubu Adamie Mandziarze podjęcie męskiej decyzji. Nie przygotował się on na za bardzo, bo jeszcze nie znalazł następcy. Liczył raczej na przełom z Pogonią i tym samym uratowanie autorytetu von Heesena. To się jednak nie stało. W Śląsku również doszło do zmiany na stanowisku trenera. Powód – przynajmniej według oficjalnych przekazów – był jednak inny niż w przypadku Lechii. Chodziło o kłopoty rodzinne Tadeusza Pawłowskiego.