Zagłębie LubinZagłębie Lubin
0 : 2
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
22:26

Pewne zwycięstwo Jagiellonii Białystok w Lubinie. Podopieczni Michała Probierza pokazali się dziś z dużo lepszej strony niż gospodarze, którzy praktycznie ani raz nie zagrozili Bartłomiejowi Drągowskiemu. Bramki w dzisiejszym spotkaniu strzelali Jarosław Jach (samobójcza) oraz Karol Świderski. Trzy punkty zasłużenie jadą do Białegostoku! Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Mariusz Daniluk! Dobrej nocy!

94'

KONIEC! JAGIELLONIA BIAŁYSTOK PEWNIE POKONUJE ZAGŁĘBIE LUBIN!

93'

Krzysztof Piątek przegrał walkę o piłkę po podaniu przed pole karne. Za chwilę pan Krasny powinien użyć gwizdka po raz ostatni.

92'

Rafał Grzyb tuż po wejściu na boisko zarobił żółtą kartkę... i nie wystąpi w następnym spotkaniu przeciwko Górnikowi Zabrze. Z pewnością nie taki plan miał Michał Probierz, wpuszczając go na plac gry.

91'

Mamy ostatnią zmianę w zespole gości - plac gry opuszcza dobrze grający dziś Igors Tarasovs, a zastąpił go Piotr Grzelczak.

90'

Pan Sebastian Krasny doliczył trzy minuity do podstawowego czasu gry!

90'

Druga zmiana w Jagiellonii Białystok - z boiska zszedł Przemysław Frankowski, a w jego miejsce pojawił się Rafał Grzyb.

89'

Cotra dorzucał piłkę z lewej flanki. Dobrze w polu karnym interweniował Madera. Zbił futbolówkę poza linię końcową. Korner dla Miedziowych.

88'

Najpierw Dąbrowski czystym wślizgiem przechwycił futbolówkę, a chwilę później był faulowany przez rywala w środkowej strefie boiska.

87'

Żyra niecelnie uderzał sprzed pola karnego. Piłka przeleciała w bezpiecznej odległości obok słupka bramki strzeżonej przez Drągowskiego.

87'

Katastrofalne wznowienie gry Vassiljeva z rzutu wolnego. Ciężko zrozumieć, co autor miał na myśli. Futbolówka poszybowała bardzo wysoko nad bramkę.

86'

Faul na Tomasiku w wykonaniu Dąbrowskiego. Rzut wolny dla białostoczan z szansą na dobre dośrodkowanie w okolice bramki.

85'

Niedokładne podanie w kierunku Cernycha i daleki wykop w wykonaniu Dąbrowskiego. Wyraźnie defensor gospodarzy zagrał na uwolnienie.

84'

W natarciu są żółto-czerwoni. Lubinianie sprawiają wrażenie zrezygnowanych. Trudno jednak im się dziwić. Przez cały mecz nie zdołali oddać celnego strzału, a teraz do wyrównania potrzebne im są dwie bramki.

82'

Cernych próbował wymusić przewinienie Jacha przy linii bocznej. Arbiter nie dał się na to nabrać. Miedziowi wznowią grę wyrzutem z autu.

81'

Jach wyszedł wysoko w powietrze w polu karnym Jagiellonii, ale był w tej sytuacji na spalonym.

80'

Ostatnie przemeblowanie w Zagłębiu Lubin - z boiska schodzi Krzysztof Janus, a zastąpił go Karol Żmijewski

79'

Pierwszej roszady dokonał Michał Probierz - z boiska zszedł strzelec drugiej bramki, Karol Świderski, a zastąpił go Konstantin Vassiljev.

78'

Po rzucie rożnym z woleja strzelił Cernych, tak, że Polacek z trudem odbił piłkę. Dopadł do niej Karol Świderski i z bardzo ostrego kąta trafił do siatki. Czy gospodarze będą w stanie się podnieść?

77'

GOOOOOL! KAROL ŚWIDERSKI! 2:0!

76'

Drągowski ponownie wychodzi wysoko do dośrodkowania rywali z rzutu wolnego. Tym razem Dąbrowski wygrał pojedynek w powietrzu, lecz uderzył niecelnie.

75'

Żyra powalony na murawę przez Świderskiego. Coraz szybsza gra. Stracony gol zdecydowanie zmobilizował Miedziowych do inicjowania akcji ofensywnych.

75'

Miedziowi nie mają wiele czasu na odrabianie strat - do końca spotkania został kwadrans. Gra od kilku minut nie przenosi się z połowy gości.

74'

Zrobiło się na chwilę gorąco pod bramką gości, lecz sędzia wszystko zakończył. Dąbrowski wysoko wyskoczył do piłki i zdołał ją uderzyć, ale przy okazji sfaulował bramkarza Jagiellonii.

73'

Janoszka faulowany przy linii bocznej. Kolejna okazja gospodarzy na wrzutkę piłki w pole karne żółto-czerwonych.

72'

Mamy drugą zmianę w ekipie gospodarzy - z boiska zszedł zupełnie niewidoczny dziś Michal Papadopulos, a zastąpił go młody Paweł Żyra.

71'

Niedokładne podanie do Janoszki. Piłka wychodzi poza linię końcową i w tym czasie dojdzie do zmiany.

70'

Nieudane wykonanie rzutu wolnego Cotry. Centrostrzał, po którym futbolówka przeleciała obok słupka. Kontrolował jej lot Drągowski.

69'

Przewinienie Madery na Papadopulosie. Następny stały fragment dla Miedziowych. Tymczasem do zmiany przygotowuje się następny rezerwowy gracz gospodarzy.

68'

Przenosimy się na drugą stronę boiska. Tomasik zacentrował z rzutu wolnego na głowę Tarasovsa, który następnie wyłożył piłkę na woleja Cernychowi. Litwin posłał futbolówkę wysoko nad bramkę.

67'

Sam poszkodowany podszedł do uderzenia, ale posłał piłkę obok słupka. Bartłomiej Drągowski nawet nie ruszył się do piłki.

67'

Martin Baran nieprzepisowo powstrzymywał Janusa. Będzie okazja dla gospodarzy ze stałego fragmentu gry.

66'

Mackiewicz pociągnął akcję lewym skrzydłem i podał w pole karne w kierunku Fedora Cernycha, ale uprzedził go Jarosław Jach i interweniował tak niefortunnie, że trafił pod poprzeczkę własnej bramki. Można powiedzieć, że goście zasłużenie objęli prowadzenie.

65'

GOL SAMOBÓJCZY! JAROSŁAW JACH WBIŁ PIŁKĘ DO WŁASNEJ BRAMKI!

64'

Kolejna udana interwencja w defensywie Tarasovsa. Po raz kolejny zbił piłkę po wysokim dośrodkowaniu przeciwników ze stałego fragmentu gry.

62'

Pierwszej roszady dokonuje trener Stokowiec - opuszcza boisko Łukasz Piątek, a w jego miejsce na placu gry pojawia się Adrian Rakowski.

61'

Płaskie zagranie w pole karne do Świderskiego. Nie sięgnął piłki jednak młody zawodnik Jagi. Kolejna akcja, która nie przyniosła efektu.

60'

Nieudane dośrodkowanie Tomasika. Coraz groźniejsze są te ataki żółto-czerwonych. Z drugiej stronie Miedziowi w ofensywie są kompletnie bezradni.

59'

Świetna szansa dla Jagiellonii! Świderski ruszył przed samego Polacka, ale w decydującym momencie zwolnił i szukał jeszcze w polu karnym Cernycha. Niepotrzebnie. Powinien sam decydować się na uderzenie.

58'

Tarasovs ucierpiał w starciu z Krzysztofem Piątkiem. Ewidentny faul napastnika Zagłębia, który uderzył łokciem swojego rywala.

57'

Niezrozumiały błąd Polacka, który po wrzutce Frankowskiego zrezygnował z interwencji. Za jego plecami czaił się Tarasovs, któremu niewiele brakowało, żeby wpakowałby piłkę głową do bramki.

55'

Dośrodkowanie Cotry z lewej flanki. Janoszka na szesnastym metrze szukał szczęścia efektownym uderzeniem przewrotką, lecz przerzucił futbolówkę wysoko nad bramkę.

54'

Koszmarna próba z dystansu Kubickiego. To najlepsze podsumowanie gry ofensywnej gospodarzy. Posłał piłkę bardzo daleko obok bramki.

53'

Fatalny, juniorski błąd Janoszki, któremu piłka odskoczyła jak od deski po krótkim podaniu partnera. Przeprosił za to swoich kolegów.

52'

Zagranie do Świderskiego, który nie zdołał opanować futbolówki przy linii bocznej. Wyrzut z autu dla Zagłębia.

51'

Sporo chaosu w środkowej strefie boiska, wiele niedokładnych podań. Zagłębie nieudolnie stara się przedostać pod szesnastkę gości.

50'

Martin Baran czystym wślizgiem powstrzymał na swojej stronie Janusa. Miedziowi wciąż jednak utrzymują się przy piłce.

49'

Dużo walki w środku pola na początku drugiej odsłony, nie brakuje agresji w poczynaniach piłkarzy.

48'

Zbyt mocne podanie do Cernycha. Dąbrowski udanie zastawiał przeciwnika i dzięki niemu piłkę od bramki wybije Polacek.

47'

Znowu mocno zaczynają Jagiellończycy. Niezła centra Tomasika z lewej strony boiska. Piłka dochodzi do Cernycha, ale ten nie zdołał odwrócić się z nią w polu karnym.

46'

GRA WZNOWIONA! Przy piłce Jagiellonia Białystok!

21:30

Piłkarze wracają już na plac gry!

21:20

Tak jak już wspomniałem, znacznie lepiej prezentuje się w dzisiejszym spotkaniu Jagiellonia Białystok. Miedziowi ani razu nie oddali celnego strzału na bramkę Bartłomieja Drągowskiego.Najlepszą okazję na otwarcie wyniku miał dobrze spisujący się dziś Karol Mackiewicz, ale "huknął" w poprzeczkę. Czy obraz gry po przerwie się zmieni? Tego dowiemy się po krótkiej przerwie! Proszę się z nami nie rozstawać!

47'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! W Lubinie na razie bez bramek! Znacznie lepiej prezentują się podopieczni Michała Probierza!

46'

Karol Mackiewicz wyłożył futbolówkę Romanchukowi, a ten huknął mocno, ale bardzo niecelnie. Piłka poszybowała w bezpiecznej odległości obok bramki.

45'

Arbiter doliczył minutę do pierwszej części gry!

44'

Bardzo słabe uderzenie Piotra Tomasika. Defensor Dumy Podlasia trafił wprost w zawodników stojących w murze.

43'

Mackiewicz faulowany na osiemnastym metrze przez Papadopulosa. Jagiellonia będzie miała znakomitą okazję z rzutu wolnego. Przydałby się w tej sytuacji Vassiljev.

42'

Krzysztof Piątek złapał się za głowę po faulu jednego z piłkarzy gości. Już podniósł się z murawy i kontynuuje grę.

41'

Mackiewicz powalczył o piłkę przed linią końcową i to się opłaciło. Zdołał zacentrować do Cernycha, ale ten przekombinował i przechwycili gospodarze.

40'

Góralski nieprzepisowo powstrzymywany przez Janoszkę. Kolejny rzut wolny Jagiellonii. Ostatnie minuty pierwszej odsłony należą do gości.

39'

Kolejne przewinienie Todorovskiego. Tym razem poszkodowany został Tomasik. Sędzia oszczędza jednak gracza Zagłębia.

38'

Koszmarna wrzutka Mackiewicza. To zainicjowało kontratak Zagłębia, ale sam skrzydłowy gości zdołał naprawić swój błąd przechwytem w defensywie.

38'

Todorovski podcinał Mackiewicza przy linii bocznej. Okazja dla samego poszkodowanego na wrzucenie futbolówki ze stałego fragmentu gry.

37'

Krzysztof Piątek złapany w pułapkę ofsajdową. Zaspał za plecami obrońców, którzy bardzo szybko wysoko wyszli. Dobra praca linii defensywnej Jagiellonii.

36'

Mackiewicz mocno dorzucił w pole karne z lewej strony boiska. Było to jednak zbyt głębokie dośrodkowanie. Z boku nabiegał mu jeszcze Tomasik, który tylko czekał na podanie.

35'

Za mocne podanie do Todorovskiego. Tomasik skutecznie zastawił się i pozwolił futbolówce opuścić boisko.

34'

Zagłębie Lubin, choć przeważa w posiadaniu piłki, to nie stworzyło w tym meczu jeszcze ani jednej sytuacji pod bramką rywali. Miedziowi nie oddali też ani jednego celnego strzału, natomiast Jaga miała już dwa.

33'

Próba prostopadłego podania w wykonaniu Świderskiego. Nie było to jednak dokładne zagranie i Polacek przechwytuje piłkę.

32'

Cotra został podcięty przez Świderskiego w narożniku boiska. Polacek wybije futbolówkę z rzutu wolnego.

31'

Ostra centra Świderskiego z lewej strony. Piłka przeszła wzdłuż linii końcowej i żaden z jego partnerów nie zamknął akcji. Nie popatrzył przed siebie skrzydłowy Jagi.

30'

Tarasovs wygrał walkę w powietrzu i zbił piłkę po dośrodkowaniu przeciwników z rzutu rożnego. Dobra interwencja obrońcy gości.

29'

Nieudane zagranie Janoszki do Todorovskiego. Szybszy był Tomasik, który następnie wybiił piłkę z dala od własnej bramki.

28'

Mackiewicz ponownie spróbował szczęścia strzałem z dystansu swoją słabszą, prawą stopą. Tym razem znacznie się pomylił. Futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczkę.

27'

Michał Probierz wprowadził swojego zawodnika w błąd. Wykrzyczał do niego "zostaw, zostaw, jest nasza". Tymczasem sędzia nakazał wznowić grę gospodarzom.

26'

Łukasz Janoszka sfaulował wyprostowaną nogą Jacka Góralskiego. Arbiter nie zawahał się wyciągnąć żółtej kartki. Zawodnik gospodarzy będzie pauzował w następnym spotkaniu.

25'

Za mocne podanie do Karola Świderskiego. Młody zawodnik Jagiellonii nie zdołał dojść do piłki.

24'

Zdjęcie zrobione tuż przed pierwszym gwizdkiem:

24'

Nieudane zagranie Frankowskiego. Nie trafił on czysto w piłkę i posłał ją daleko za linię końcową. Polacek będzie wybijał z piątego metra.

23'

Romanchuk był faulowany w polu karnym swojej drużyny. Zagłębie chciało szybko odpowiedzieć na niezłą próbę gości.

22'

Doskonała akcja żółto-czerwonych! Mackiewicz zagrał na lewą stronę do Tomasika, a ten bardzo dobrze dorzucił futbolówkę w "szesnastkę" gospodarzy. Świderski przyjął piłkę na klatkę i zgrał głową do Cernycha, którego mocne uderzenie sparował Polacek. Dobitka Frankowskiego była bardzo niecelna.

21'

Podopieczni trenera Probierza mają dość przyglądania się rozgrywaniu piłki przez lubinian. Podchodzą coraz wyższym pressingiem.

20'

Przemysław Frankowski odbił się od Michala Papadopulosa jak od ściany. Młody skrzydłowy gości przez moment nie podnosił się z boiska, ale wygląda na to, że wszystko jest w porządku. W posiadaniu piłki znajduje się Zagłębie.

19'

Zablokowany wolej Świderskiego. Przyjezdni dopatrzyli się zagrania jednego z Miedziowych ręką, ale innego zdania jest arbiter.

18'

Dąbrowski próbował wrzucić miękko piłkę za obrońców rywali do Janusa. Tam jednak dobrze zastawiał się Tarasovs. Od bramki wznowi grę Drągowski.

17'

Tym razem zbyt krótkie dośrodkowanie Janusa z rzutu rożnego. Futbolówka nie przeszła pierwszego zawodnika gości.

16'

Janoszka był atakowany przez dwóch piłkarzy Jagiellonii i wydawało się, że zdołają oni wygarnąć piłkę, ale zawodnikowi gospodarzy udało się wywalczyć rzut rożny,

15'

Za głęboka wrzutka Janusa. Drągowski przytomnie wychodzi z bramki i chwyta futbolówkę. Gospodarze wciąż bez celnego strzału.

14'

Wślizg Barana w nogi Cotry. Sędzia początkowo puścił akcję, ale po stracie Miedziowych odgwizdał faul. Będzie dobra okazja na wrzucenie piłki w "szesnastkę" Jagiellonii.

12'

Zbyt wysokie dośrodkowanie Todorovskiego. Krzysztof Piątek nie był w stanie sięgnąć futbolówki i ta wychodzi za linię końcową.

11'

Niezła wrzutka Świderskiego na zamykającego akcję Frankowskiego. Ten zdołał oddać strzał głową, lecz nie miało to prawa zaskoczyć Polacka.

10'

Gospodarze długo utrzymują się przy piłce, zmuszają przeciwników do biegania, ale nie zyskują dodatkowego pola i nie są w stanie przedostać się pod pole karne Jagi.

9'

Zablokowane uderzenie Janoszki sprzed pola karnego. Drągowski swobodnie wyłapuje piłkę i chwilę później wybija ją daleko do swoich kolegów z ofensywy.

8'

W Lubinie trybuny są puste:

7'

Krzysztof Piątek próbował nabić futbolówką rywala w narożniku boiska. Nie udało się. Tomasik wznowi grę wyrzutem z autu.

6'

Genialny kontratak Jagiellonii! Świderski zbiegł do środka z prawej strony, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę. Dopadł do niej Mackiewicz i huknął swoją słabszą nogą w poprzeczkę.

5'

Długie, crossowe podanie Dąbrowskiego na lewe skrzydło, ale Janoszka nie wykorzystał tego zagrania, szybko stracił piłkę.

4'

Miedziowi spokojnie, długo konstruują swoje ataki pozycyjne. Wymieniają mnóstwo podań od tyłu, nie grają długimi piłkami. Goście starają się zaatakować pressingiem, ale podopieczni Piotra Stokowca doskonale sobie z nim radzą.

3'

Przecięta centra Romanchuka. Mocny start białostoczan. Starają się od samego początku narzucić przeciwnikom swój styl gry.

2'

Za krótko z rzutu wolnego dośrodkowywał Karol Mackiewicza, po chwili byłą jeszcze poprawka z drugiej strony, ale w powietrzu Sebastian Madera sfaulował Papadopulosa

1'

Bardzo dobrze lewą flanką przedzierał się Cernych, minął jednego rywala, a po chwili został brzydko sfaulowany przez Jarosława Jacha - żółty kartonik już na początku spotkania.

20:30

PIERWSZY GWIZDEK PANA KRASNEGO! STARTUJEMY! OD ŚRODKA BOISKA ZACZĘŁO ZAGŁĘBIE!

20:27

Zawodnicy właśnie wychodzą na murawę!

20:15

Drużynę z Dolnego Śląska z pewnością trzeba uznać za faworyta. Gospodarze spisują się znacznie lepiej od białostoczan, lecz z drugiej strony Rafał Grzyb i spółka, po dwóch porażkach z Zagłębiem, będą chcieli się zrehabilitować. Jesteśmy pewni, że emocji nie zabraknie! Za kwadrans startujemy!

20:06

Oba zespoły w tym sezonie mierzyły się ze sobą już dwukrotnie i w obu spotkaniach lepsze okazało się Zagłębie. Podopieczni Piotra Stokowca, najpierw zwyciężyli w 3. kolejce Ekstraklasy (2:1), a następnie w 1/8 finału Pucharu Polski (2:0). Oba pojedynki miały miejsce w Białymstoku.