Korona KielceKorona Kielce
19:50

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy na kolejne relacje live w Ekstraklasa.net!

93'

Koniec! Chorzowianie pokonują dziś Koronę Kielce 2:1. Tym samym chorzowianie wygrali trzeci mecz z rzędu u siebie.

92'

Efir szukał jednego z kolegów w polu karnym. napastnik ruchu mógł jednak strzelać, a chwile później Mazek i podgórski zmarnowali kolejne okazje.

90'

Paweł Gil doliczył 3 minuty do regulaminowego czasu gry.

90'

Brzydki faul Gabovsa na Podgórskim, żółta kartka dla Łotysza.

88'

Do prostopadłej piłki wystartował Małkowski i uprzedził Mazka.

87'

Złe zagranie w pole karne Sobolewskiego, a czasu na wyrównanie coraz mniej.

87'

Gospodarze dali się zdominować w ostatnich minutach. Czy chorzowianie przetrwają napór rywali?

86'

Kolejna szarża kielczan, ale na spalonym jeden z piłkarzy gości.

86'

Konczkowski zablokował piłkę zmierzają do bramki po strzale Pawłowskiego! Ależ mecz defensora chorzowian! Trzeba pochwalić przyjezdnych za kolejną, kombinacyjną akcję!

85'

Sierpina zagrał do Jovanovicia na szesnasty metr, a zawodnik korony mocno uderzył, jednak nie zaskoczył Putncky'ego.

83'

Efir zastępuje Stępińskiego.

82'

Sierpina uderzył tylko w mur, a boleśnie trafiony Iwański cierpi na murawie.

82'

Strata chorzowian blisko własnej szesnastki. Surma dodatkowo fauluje.

81'

Ale świetne podania w wykonaniu gości! Najpierw Pawłowski, potem Sierpina, ale w polu karnym jeden z przyjezdnych stracił futbolówkę!

79'

Podgórski zastępuje Zieńczuka. pierwsza roszada w ekipie Fornalika.

78'

Kielczanie starają się grac do przodu i szukać swoich szans. Ciekawe, czy podopieczni Brosza dopną swego.

77'

Sobolewski melduje się w miejsce Aankoura

76'

Przekombinowali przyjezdni. Sierpina podał do Aankour. ten dośrodkował w szesnastkę, tam do piłki zgranej dopadł Jovanović, który szukał lepiej ustawionych kolegów, ale nikt nie rozumiał pomocnika Korony.

75'

Cichocki dopadł do centrowanej futbolówki, ale piłka po uderzeniu głową minęła bramkę rywali.

74'

Bardzo aktywny Konczkowski wywalczył rzut rożny.

72'

Lipski zagrywał ze stałego fragmentu gry, ale kiepsko to rozwiązał młody gracz gospodarzy.

72'

"Niebiescy" teraz niemal całym zespołem atakują rywali, a po chwili Stępiński został sfaulowany.

70'

Lipski ładnie zagrywał w stronę Mazka, ale szybszy był Wilusz.

69'

Cebula zmienia Grzelaka.

69'

Nic z tego nie wynikło, ale dalej swoą akcję budowali gospodarze.

68'

Odpowiedź Ruchu. Zieńczuk lewej strony boiska ostro zacentrował, a Małkowski odbił piłkę poza linie końcową, będzie tym razem rzut rożny dla chorzowian.

66'

Nikt w polu karnym nie przejął futbolówki.

65'

Świetna piłka do Airama! Potem piłka wędruje do Sierpiny, który z kilku metrów mając przed sobą całą bramkę został zablokowany przez Konczkowskiego! Dobitka również nie wpadła do siatki! Będzie korner dla kielczan!

64'

Od kilku minut nie oglądamy zbyt porywającej gry, a w tej chwili Airam fauluje jednego z rywali.

64'

Pogubił się nieco aktywny Mazek, który zapędził się poza linię końcową.

62'

Zbyt trudna i mocna piłka w kierunku Sylwestrzaka. Od bramki rozpocznie Putnocky.

60'

W odpowiedzi Pawłowski z woleja, ale bardzo, bardzo wysoko nad bramką.

59'

Dwa razy strzelał z bardzo bliska Stępiński, ale piłka przefrunęła centymetry nad poprzeczką!

58'

Konczkowski i Mazek są dzisiaj wyśmienicie dysponowani. Drugi z nich wywalczył kolejny rzut rożny.

57'

Ruch w natarciu. Dużo graczy gospodarzy przed polem karnym, w końcu uderzył Lipski, ale słabo i nieczysto.

55'

Błyskawicznie się więc zrehabilitować Stępiński za niewykorzystaną sytuację chwilę wcześniej.

54'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego Lipskiego na gola zamienił Stępiński. Źle zachował się w tej sytuacji Sylwestrzak, który nie pokrył dobrze młodego snajpera Niebieskich.

53'

GOOOOOL!! STĘPIŃSKI DOPIĄŁ SWEGO! 2:1!

52'

Może się podobać Konczkowski. Znowu ładnie dograł w pole karne, a tam na róg wybił to dośrodkowanie Dejmek.

51'

Jak to nie wpadło?! Konczkowski wypatrzył w szesnastce Stępińskiego, ten przyjął piłkę i uderzył tuż obok słupka! To powinien być gol.

49'

Gabovs został pięknie wypuszczony w pole karne, zagrał do Pawłowskiego, któremu fatalnie zaplątała się pod nogami futbolówka. Były skrzydłowy Malagi jakimś sposobem zdołał wpakować piłkę do sieci!

48'

GOOOOOL!!! 1:1!! STRZELCEM BRAMKI PAWŁOWSKI!

48'

Znamy już oficjalną frekwencją. Przy Cichej mecz ogląda 5316 widzów.

47'

Nieudany lob Rafała Grzelaka, który starał się zaskoczyć golkipera Ruchu.

46'

W drużynie Korony jedna zmiana. Tomasza Zająca zastąpił Łukasz Sierpina.

46'

Zaczynamy drugą część spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy. Ruch w końcówce zdołał przełamać defensywę Korony i objął prowadzenie. Wracamy za kwadrans.

43'

Do trzech razy sztuka! Bezpańska piłka trafiła pod nogi Iwańskiego na 10. metrze, a ten uderzył mocno pod poprzeczkę! Ruch prowadzi.

43'

GOOOOOL!!! IWAŃSKI I 1:0 DLA RUCHU!

42'

Niezła akcja Korony. Za długo do strzału zbierał się Cabrera i uderzył wysoko nad bramką.

40'

Prostopadłe zagranie Koja w kierunku Stępińskiego, ale napastnik Ruchu złapany na spalonym.

38'

Żółta kartka dla Lipskiego, który zatrzymał nieprzepisowo Aankoura.

38'

Odezwali się teraz kibice Korony, którzy dopingiem zagrzewają do boju swoich zawodników.

37'

Do odbitej piłki dopadł przed polem karnym Iwański, kropnął potężnie, ale w sam środek bramki. Odbił to przed siebie Małkowski.

36'

Dla odmiany teraz obrońcy gości wymieniają dużo podań.

34'

Jak na razie Korona broni się mądrze i nie pozwala na wiele Stępińskiemu. Niewiele wynika z ataku pozycyjnego chorzowian.

32'

Aktywna jest prawa strona Ruchu. Znowu szalał tam Mazek, który jednak dośrodkował do nikogo z lewej nogi.

30'

Po wrzutce z kornera świetnie główkował Cichocki i jakimś cudem obronił to Małkowski!

29'

Dobre podanie Iwańskiego do Konczkowskiego i obrońca Ruchu wywalczył rzut rożny.

27'

Uderzenie z zerowego kąta Cabrery. Bez szans powodzenia.

25'

Mnóstwo szczęścia Putnockiego, który popełnił dwa błędy przy rzucie rożnym. Bramkarza asekurowali jednak obrońcy Niebieskich.

23'

Idealnie Konczkowski zagrał do Mazka w pole karne. Skrzydłowy Ruchu przekładał piłkę i przewrócił się. Nie było oczywiście faulu.

22'

Próba kontry w wykonaniu Korony, ale Cabrerze zabrakło dokładności w ostatnim podaniu.

20'

Ajj! Najpierw Aankour próbował prostopadłego podania, za chwilę futbolówka wróciła do niego i zawodnik Korony uderzył błyskawicznie z lewej nogi. Tuż nad okienkiem!

18'

Jovanović wpadł z prawej strony pola karnego, szukał podanie kolegi, ale wybili piłkę obrońcy.

16'

Akcja Korony, ale najpierw Cabrera zablokowany,a po chwili Sylwestrzak nie popisał się i z "piątki" zacznie bramkarz gospodarzy. "

14'

Piłka po zagraniu w pole karne trafiła przed szesnastkę, a tam huknął, jak z armaty Iwański! Były zawodnik Legii Warszawa nieznacznie się pomylił!

13'

Kamil Sylwestrzak ostro potraktował rywala, a sędzia Gil przyznał kapitanowi przyjezdnych żółtą kartkę.

11'

Stępiński otrzymał piłkę w polu karnym, wyłożył ją do Łukasza Surmy, a doświadczony zawodnik uderzył niecelnie!

10'

W równolegle rozgrywanym spotkaniu, Termalica bezbramkowo remisuje w Niecieczy ze Śląskiem Wrocław.

8'

Jovanović za mocno zagrał do Tomasza Zająca i od bramki rozpocznie Matus Putnocky.

7'

Lipski centrował ze stałego fragmentu gry, a w polu karnym Stępiński doszedł do piłki, ale jego uderzenie nie sprawiło problemu Zbigniewowi Małkowskiemu.

7'

Vlastimir Jovanović przerwał akcję chorzowian faulując Mariusza Stępińskiego.

6'

Dosyć spokojne tempo, ale oba zespoły starają się atakować. to napawa optymistycznie.

5'

Słabe dośrodkowanie z rzutu rożnego Patryka Lipskiego.

4'

Zaatakowali chorzowianie. Najpierw Iwański zakręcił rywalem,a chwilę później Marek Zieńczuk wywalczył korner.

3'

Pierwsza, ciekawa kontra. Przyjezdni dynamicznie rozpoczęli swój atak. Ale w chwili podania Airama Cabrery do Bartłomieja pawłowskiego, ten drugi był na pozycji spalonej.

2'

Próba ataku pozycyjnego gości, ale kielczanie tracą futbolówkę po tym, jak arbiter odgwizdał przewinienie na Macieju Iwańskim.

18:00

Rozpoczynają przyjezdni, gramy!

17:57

Arbiter wyprowadza obie jedenastki na murawę. Przywitanie zespołów, losowanie stron i gramy!

17:55

W Chorzowie bardzo dobra pogoda do gry. na szczęście nie pada.

17:51

17:45

Oba zespoły bardzo intensywnie rozgrzewają się na płycie boiska, a za kilka minut zawodnicy udadzą się do szatni.

17:39

Dzisiejsze zawody poprowadzi Paweł gil z Lublina. W obecnej kampanii arbiter ten prowadził po jednym spotkaniu obu drużyn. Ruch rywalizował z Cracovią w Grodzie Kraka, a Korona grała w Lubinie z miejscowym Zagłębiem.

17:30

17:29

Rezerwowi Korona: Dariusz Trela, Marcin Cebula, Krzysztof Kiercz, Łukasz Sierpina, Adam Zawierucha, Paweł Sobolewski, Michał Przybyła.

17:27

Rezerwowi Ruch: Wojciech Skaba, Paweł Oleksy, Marek Szyndrowski, Artur Lenartowski, Tomasz Podgórski, Rołand Gigołajew, Michał Efir.

17:24

Ósma Korona Kielce traci do „Niebieskich” zaledwie dwa punkty. Ewentualne zwycięstwo na Górnym Śląsku będzie dla nich oznaczać awans w górę tabeli przynajmniej o jedną lokatę. Jednak nie tylko po to „Koroniarze” będą chcieli zgarnąć pełną pulę. Na ostatnich pięć meczów, aż trzykrotnie przegrywali, z czego dwa razy w dwóch poprzednich spotkaniach. Jakby tego było mało, w poprzednich dziesięciu seriach gier strzelili zaledwie trzy gole, które notabene dawały im zwycięstwa po 1:0 z Górnikiem Zabrze, Piastem Gliwice i Śląskiem Wrocław. Natomiast od końcówki sierpnia, kiedy nie strzelają bramek, to zawsze bezbramkowo remisują lub przegrywają. W piątek kielczanie musieli uznać wyższość Zagłębia Lubin przed własną publicznością (0:2).

17:21

Chorzowianie przegrywając w piątek z Piastem Gliwice (0:3) zakończyli swoją serię pięciu spotkań bez porażki. Trwała ona przez pięć meczów, a konkretnie od 17 października. Dzięki swojej dobrej passie podopieczni trenera Waldemara Fornalika z lokat tuż nad strefą spadkową przesunęli się do górnej połówki tabeli. Przed pojedynkiem z gliwiczanami byli nawet tuż za podium, a obecnie klasyfikowani są na szóstej pozycji z dorobkiem 24 punktów.

17:18

Witamy we wtorkowe popołudnie z Chorzowa! Dzisiaj w ramach 18. kolejki Ekstraklasy miejscowy Ruch zmierzy się z Koroną Kielce. Zapraszamy na relację na żywo.

12:36

Ruch Chorzów - Korona Kielce LIVE!

ZAPOWIEDŹ: "Niebiescy" i "Koroniarze" po bolesnych porażkach

Dziś na stadionie w Chorzowie przy ulicy Cichej miejscowy Ruch podejmie Koronę Kielce. Obie drużyny w miniony weekend, w ramach 17. kolejki Ekstraklasy, schodziły z boiska w roli pokonanych. Jedni i drudzy będą się chcieli zrehabilitować za te niepowodzenia. Komu uda się ta sztuka? Relacja tekstowa z tego meczu w Ekstraklasa.net! Pierwszy gwizdek o godzinie 18:00.

Korona Kielce - Ruch Chorzów 1:2