22:33

22:24

To już koniec dzisiejszego spotkania, dziękujemy, że byliście Państwo z nami i zapraszamy na kolejne relacje. Oczywiście z Ekstraklasa.net!

22:24

Podział punktów nie cieszy żadnej drużyny. Wisła może spaść na niższą lokatę, natomiast Górnik chcąc odbić się od dna musi zacząć wygrywać.

92'

Koniec meczu, Górnik i Wisła dzielą się punktami.

90'

Mecz potrwa dłużej o dwie minuty.

90'

Ofiarnie strzał Madeja broni Głowacki, rzut rożny dla Górnika.

89'

Janukiewicz broni Górnik przed stratą bramki! Brożek z bliskiej odległości trafia głową wprost w ręce bramkarza gospodarzy.

87'

Świetny rajd od własnej połowy Cerimagicia, nieprzepisowo zatrzymał go Guzmics.

85'

Obraz gry zdecydowanie uległ pogorszeniu, piłkarze nie konstruują akcji tak dokładnie, jak to miało miejsce na początku spotkania.

83'

Błąd przy zagraniu w pole karne Sadloka.

81'

Janukiewicz i Widanov wybijają piłkę po strzale z rzutu wolnego Sadloka.

79'

Żółta kartka dla Cerimagicia. Rzut wolny dla Wisły z wysokości 16. metra.

78'

Niecelne podanie Boguskiego do Brożka, defensywa Górnika kończy dobrze zapowiadający się atak Wisły.

77'

Wisła atakowała prawym skrzydłem, jednak fatalnie dośrodkowywał Cywka.

22:04

75'

Pressing od połowy rywala przynosi efekty, Górnik nie wychodzi poza linię środkową.

73'

Leszek Ojrzyński decyduje się na ostatnią zmianę. Cerimagić za Grendela.

69'

Wisła wreszcie pod polem karnym rywala, jednak źle akcje rozegrali zawodnicy "Białej Gwiazdy", przez co piłka wyszła na aut.

67'

Kazimierz Moskal ściąga z boiska Jankowskiego, w jego miejsce desygnuje do gry Cywkę.

66'

Na noszach schodzi z boiska Korzym. Zastąpi go Kurzawa.

64'

Z boiska nie podnosi się Korzym.

62'

Żółtą kartką ukarany Danch.

62'

Niesamowita obrona Cierzniaka! Zawodnicy Górnika podaniami z pierwszej piłki rozmontowali obronę Wisły, jednak Jeż nie wykorzystał bardzo groźnej sytuacji.

21:51

60'

Faul Grendela w środkowej części boiska, na murawie leży Boguski.

58'

Kolejny strzał z dystansu Górnika, tym razem uderzał Madej, lecz bez większych problemów piłkę łapie Cierzniak.

56'

Faul Mączyńskiego na Kwieku, jednak w bezpiecznej odległości od bramki.

55'

Guzmics wybija piłkę w ostatniej fazie bardzo składnej akcji Górnika.

53'

Nieporozumienie wśród zawodników Wisły, Popović zagrywa niedokładnie w pole karne i "Biała Gwiazda" traci okazję do zdobycia bramki.

51'

Piłkę po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową zagrał Kosznik wprost na głowę Kopacza, a ten z bliskiej odległości bez trudu pokonał golkipera Wisły.

51'

Wyrównanie w meczu! Bramkę na 1:1 zdobywa Bartosz Kopacz.

50'

Zamieszanie w polu karnym gości, sytuację wślizgiem wyjaśnia Głowacki.

49'

Uderzenie Popovicia sprzed pola karnego rywala, piłkę na rzut rożny paruje Janukiewicz.

48'

Oba zespoły drugą połowę rozpoczynają bardzo asekuracyjnie.

45'

Wisła wznawia drugą połowę. Zaczynamy ostatnie 45 minut!

21:33

W przerwie Kazimierz Moskal dokonał jednej zmiany. Za Burligę wchodzi Popović.

21:20

46'

Koniec pierwszej połowy. Piłkarze udają się do szatni na kwadrans przerwy.

45'

Paweł Gil dolicza 1 minutę.

43'

Brożek niecelnie zza pola karnego.

41'

Piłka przez przypadek trafiła pod nogi Brożka w polu karnym Górnika, lecz w porę zainterweniował Danch.

39'

Mocno niecelne uderzenie Urygi, piłka wychodzi na aut daleko od bramki.

38'

Obie drużyny zmarnowały dogodne sytuacje! Najpierw nie strzelił Jankowski, a z drugiej strony nie trafił Grendel.

36'

Gospodarze nie mogą dokończyć akcji, brakuje im ostatniego podania.

34'

Kontratak Wisły, defensorzy "Białej Gwiazdy" wyłuskali piłkę przed własnym polem karnym

33'

Korzym na spalonym.

32'

Piłkarze Górnika protestują w związku z decyzją arbitra, Grendel próbował wymusić faul.

29'

Maciej Korzym nie trafia w dogodnej sytuacji! Świetnie z prawego skrzydła dośrodkował Gergel, obrońcy Wisły nie pokryli napastnika zabrzan, jednak ten bardzo myli się w dogodnej sytuacji.

27'

Jović mocno zagrywa w szesnastkę rywala, niecelnie uderza głową Jankowski.

25'

Za mocne podanie do Brożka, futbolówkę przechwytuje Janukiewicz.

23'

Gergel zbyt mocno zagrywa w pole karne Wisły, bez najmniejszych problemów piłkę łapie Cierzniak.

22'

Kolejny niecelny strzał Jankowskiego, tym razem po podaniu Boguskiego. Zdaniem arbitra środkowy pomocnik nie był faulowany przed polem karnym

20:52

20'

Piłkarze Górnika budują swój atak bardzo powoli, wykorzystują nawet swojego bramkarza.

18'

Faul na Jankowskim, rzut wolny dla "Białej Gwiazdy". Piłka nie dochodzi jednak do Guzmicsa.

17'

Wysoki pressing gospodarzy, Górnik nie pozwala Wiśle spokojnie rozgrywać piłkę na własnej połowie.

16'

Wymiana podań Wisły w środku pola przed polem karnym rywali, nic jednak z akcji nie wyniknęło.

14'

Niecelne podanie Burligi do Brożka, od bramki rozpocznie golkiper gospodarzy.

13'

Świetnie zapowiadał się kontratak Górnika, jednak w porę wrócił Uryga.

12'

Zbyt mocne podania między sobą wymieniali Wiślacy przed polem karnym zabrzan. Defensywa Górnika wybija piłkę na aut.

11'

Wymuszona zmiana w Górniku. Leszek Ojrzyński przez kontuzję mięśnia dwugłowego, zmuszony jest zdjąć Janotę, w jego miejsce wchodzi Jeż.

9'

Groźne dośrodkowanie Kosznika, piłkę na rzut rożny wybija Sadlok.

6'

Nieporozumienie w szeregach zabrzan, Michał Janota niedokładnie zagrywa i piłka wychodzi za bramkę.

5'

Zamieszanie w polu karnym Wisły! Górnik mógł błyskawicznie odpowiedzieć, jednak podopieczni Leszka Ojrzyńskiego nie znaleźli się w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki.

4'

Jankowski nie trafia do pustej bramki! Po podaniu Łukasza Burligi były zawodnik Ruchu Chorzów uderzył bardzo niecelnie i piłka wyszła na aut bramkowy.

3'

Bardzo składna akcja Wisły, Krzysztof Mączyński zagrał prostopadle do Macieja Jankowskiego, ten wystawił piłkę Pawłowi Brożkowi, który precyzyjnym strzałem pewnie pokonał Radosława Janukiewicza.

3'

Pierwsza bramka dla Wisły! Paweł Brożek strzela bramkę już w trzeciej minucie!

2'

Pierwsza akcja zabrzan, piłkę na aut wybijają obrońcy Wisły.

20:31

Piłkarze Górnika rozpoczynają od środka, pierwszy gwizdek Pawła Gila.

20:31

Niedawno odszedł wiceprezes Górnika Zabrze - Krzysztof Maj. Zmarł w wieku 39 lat.

20:30

Na stadionie w Zabrzu minuta ciszy.

20:29

Podopieczni Kazimierza Moskala znajdują się dużo wyżej. Zajmują 6. miejsce, a do znajdującej się na pozycji vice-lider Legii tracą 4 punkty.

20:21

Patrząc na tabele zabrzanie są w beznadziejnej sytuacji. Po 15. kolejkach zajmują ostatnią, 16. pozycję, mając na koncie jedynie 9 punktów.

20:19

W ostatnim bezpośrednim starciu, czyli w pierwszym meczu poprzedniej rundy, padł na stadionie przy Reymonta remis 1:1.

20:14

Wisła Kraków nie wygrała od ponad roku dwóch meczów z rzędu. W ostatniej kolejce przed przerwą reprezentacyjną "Biała Gwiazda" pokonała Zagłębie Lubin 3:1, natomiast przegrał 0:1 z kielecką Koroną.

20:13

Kazimierz Moskal zmuszony jest wystawić Łukasza Burligę na skrzydle pod nieobecność Wilde-Donalda Guerriera.

20:02

Serdecznie witamy Państwa w relacji na żywo z meczu Górnik Zabrze - Wisła Kraków! Pierwszy gwizdek już za niecałe 30 minut.

15:30

Górnik Zabrze - Wisła Kraków LIVE!

Zapowiedź: Górnik - Wisła LIVE! Drużyna Ojrzyńskiego ma coraz mniej czasu na przełamanie

Dzisiaj o godzinie 20:30 Górnik będzie podejmował na własnym stadionie krakowską Wisłę. Po przerwie reprezentacyjnej zespoły Ekstraklasy zaczynają "rundę wiosenną". Czy piłkarze Górnika poprawią swoje bardzo słabe wyniki? Pierwszym sprawdzianem zabrzan będzie mecz z Wisłą, która ostatnio sprawuje się coraz lepiej.

Bilans z ostatnich pięciu spotkań między drużynami to dwa wysokie zwycięstwa piłkarzy Wisły (4:1, 5:0), dwa remisy oraz jedna wygrana Zabrzan. Ostatni pojedynek między Wisłą, a Górnikiem to początek sezonu Ekstraklasy, który zakończył się remisem 1:1.

Wisła Kraków - Górnik Zabrze 1:1