Niedziela, 22 listopada 2015, godz. 15:30
1 : 2
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
98'

95'

Jan Vlasko trafia w mur, a Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni. Zagłębie wygrywa z Podbeskidziem 2:1. Bramki strzelali Robert Demjan i Jarosław Jach w pierwszej połowie, a na początku drugiej bramkę na wagę kompletu punktów zdobył Łukasz Janoszka.

94'

Kontra Zagłębia przerwana przed polem karnym gospodarzy. Faulowany ok. 20 metrów od bramki był Adrian Rakowski.

93'

Jan Vlasko przegrał pojedynek z Adamem Pazio.

92'

Krystian Nowak pada na murawę po walce o piłkę z Krzysztofem Piątkiem. Adam Mójta domagał się żółta kartką, ale... sam ją otrzymał.

90'

Aż cztery minuta potrwa druga połowa. Dodatkowo goście będą grali do końca w osłabieniu - nie ma szans, by Damian Zbozień wrócił na murawę. Tym bardziej, że została wezwana karetka.

90'

Adam Pazio górą w pojedynku z Adrianem Rakowskim. Po chwili Mateusz Szczepaniak przegrał pojedynek pod drugą bramką.

89'

Goście, korzystając z przerwy, zeszli w stronę linii bocznej po wodę i ostatnie wskazówki od trenera. Zagłębie przez moment będzie grać w "dziesiątkę".

88'

Za lekkie podanie w stronę Franka Adu Kwame. W walce Mateusza Szczepaniaka z Damianem Zbozieniem ucierpiał ten ostatni, któremu udzielana jest pomoc medyczna.

86'

Łukasz Janoszka, strzelec drugiego gola, kończy swój występ w dzisiejszym spotkaniu. Na ostatnie minuty pojawia się Jan Vlasko.

84'

Kamil Jonkisz wchodzi. W stronę ławki udaje się Jakub Kowalski.

83'

Aleksandar Todorovski przedarł się prawą stroną. Będąc w polu karnym chciał zagrać przed bramkę do zawodników, ale Kohei Kato wyjaśnił sytuację wybiciem na rzut rożny.

82'

Robert Demjan strzela z ostrego kąta obok bramki Zagłębia. Jednak wcześniej był na spalonym.

81'

Adam Pazio za bardzo uwierzył w swoje sprintowe umiejętności. Za mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał jej utrzymać przed linią końcową. Martin Polacek z "piątki".

79'

To powinna być trzecia bramka! Fatalne podanie Kohei Kato i Damian Zbozień zabrał się z piłką w pole karne Podbeskidzia. Tam zagrał do Krzysztofa Piątka, ale na grząskiej murawie nieczysto trafił w futbolówkę, która przeszła obok słupka!

78'

Akcja prawą stroną Damiana Zbozienia z Aleksandarem Todorovskim. Centra Macedończyka zatrzymała się na Adamie Dei.

17:05

76'

Defensywna zmiana w Zagłębiu. Za Krzysztofa Janusa na murawie pojawia się Aleksandar Todorovski.

74'

Frank Adu Kwame dostał piłkę w pole karne i zagrał do Mateusza Szczepaniaka. Ten wystawił imiennikowi - Możdżeniowi - i ten strzela po rykoszecie tuż obok słupka!

74'

Krzysztof Piątek nie doszedł do prostopadłego podania. Szybszy na linii 16. metra był Emilijus Zubas.

72'

NIE MA GOLA! Adam Mójta najpierw przegrał pojedynek jeden na jeden z Damianem Zbozieniem, ale zdołał ją wygarnąć wślizgiem. Ostro dośrodkował na bliższy słupek, gdzie Robert Demjan trafił w słupek z kilku metrów!

71'

Frank Adu Kwame zastępuje Kristiana Kolcaka.

70'

Adam Mójta oskrzydlił akcję lewą stroną i mocno dośrodkował w pole karne. Piłka szczęśliwie pada w posiadanie Martina Polacka. A już na piłkę czyhał Mateusz Szczepaniak.

68'

Jarosław Kubicki pada na murawę po starciu z Adamem Mójtą. Zdaniem sędziego to zdarzenie nie kwalifikowało się na przyznanie gościom rzutu wolnego.

67'

Spóźniony wślizg Adriana Rakowskiego skutkuje upomnieniem żółtą kartką.

66'

Centrostrzał z prawej strony o mały włos nie zamienił się na gola - czujny Martin Polacek przeniósł piłkę nad poprzeczką!

65'

Zmiana w Zagłębiu. Za bezbarwnego Michala Papadopoulosa wchodzi Adrian Rakowski.

63'

Michal Papadopoulos na spalonym.

60'

Robert Demjan powalczył o piłkę w lewym narożniku boiska z Damianem Zbozieniem. Pada na murawę, licząc, że sędzia przyzna rzut wolny. Nic z tych rzeczy.

58'

Martin Polacek zawahał się z wyjściem przy dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłka trafiła do Adama Dei, którego strzał z woleja był w sam środek bramki. Słowak pewnie chwyta do "koszyczka".

57'

Kohei Kato na prawym skrzydle. Dobrze pokazał się Japończyk i doczekał się piłki. Jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane - rzut rożny.

56'

Mateusz Szczepaniak walczył o piłkę zagranej z prawej strony z obrońcą Zagłębia. Wygrał "główkę", ale nie zdołał uderzyć w stronę bramki Martina Polacka.

54'

Krzysztof Janus w roli lewoskrzydłowego. Podał do wbiegającego w pole karne Djordje Cotry. Ten lobem chciał wpisać się na listę strzelców, ale piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

53'

Damian Zbozień zagrywa płasko w pole karne ze skrzydła, a interweniujący Krsitian Kolcak wybija piłkę pod nogi Krzysztofa Janusa. Ten jednak nie zorientował się w sytuacji i stracił piłkę.

50'

Krzysztof Janus mógł dobić gospodarzy, ale uderzył wślizgiem z kilku metrów obok bramki!

49'

Zaspała defensywa Podbeskidzia po rzucie z autu z prawej strony. Krzysztof Janus wrzuciła na dalszy słupek do Łukasza Janoszki, który kontrującym uderzeniem z rzutu wolnego daje Zagłębiu prowadzenie! Emilijus Zubas bez szans!

49'

GOL, ŁUKASZ JANOSZKA!!!

48'

Atak pozycyjny gospodarzy na własnej połowie. Podanie na 20 metrów adresowane do Mateusza Szczepaniaka pada łupem dwóch lubinian. Kontra gości nie przyniosła zagrożenia.

47'

Krzysztof Janus strzela zza pola karnego obok bramki Emilijusa Zubasa.

46'

Zagłębie zaczyna ze środka!

16:30

Obie "jedenastki" na murawie. W żadnej nie ma zmian od początku drugiej połowy.

16:29

Powracamy do Bielska-Białej na drugą połowę meczu Podbeskidzie - Zagłębie. Do przerwy mamy remis 1:1. Obie ekipy były nastawione na grę z kontry. Podział punktów raczej nie interesuje żadnej ze stron. Komu uda się przechylić szalę na swoją korzyść?

16:21

Nic nie wskazywało na takie emocje. Po szarpanym początku mieliśmy przeciąganie liny, gdzie obie strony atakowały naprzemiennie. Kilka razy szczęście pomagało lubinianom, ale "nie było obecne" przy akcji Jakuba Kowalskiego i bramce Roberta Demjana. Szybko zdołali jednak wyrównać po stałym fragmencie gry.

Jak będzie przebiegać druga połowa? Przekonamy się niebawem.

16:20

45'

Po chwili Szymon Marciniak kończy pierwsze trzy kwadranse. Podbeskidzie remisuje z Zagłębiem po golach Roberta Demjana i Jarosława Jacha.

45'

Ostre dośrodkowanie Djordje Cotry w pole karne, po który Lubomir Guldan zgrywa piłkę głową na dalszy słupek! Tam stał Jarosław Jach, który "szczupakiem" strzela bramkę do szatni!

45'

REMIS, JAROSŁAW JACH!!!

44'

Adam Deja przewinił na lewej stronie i ogląda żółty kartonik.

41'

Akcja Jakuba Kowalskiego w stylu Arjena Robbena - pomocnik Podbeskidzia "złamał" akcję z lewej flanki i biegł wzdłuż linii 16. metra. Będąc na wprost bramki uderzył na bramkę, ale piłka trafiła pod nogi Roberta Demjana, który z kilku metrów uderzył tuż przy słupku pod pachą interweniującego Martina Polacka!

41'

GOL, ROBERT DEMJAN!!!

39'

Jarosław Jach skosił równo z trawą odwracającego się z piłką Mateusza Szczepaniaka. Sędzia bez wahania sięga po żółtą kartkę.

38'

Zrobiło się groźnie po rzucie rożnym gości. Podbeskidzie zatrzymało jednak skutecznie Krzysztofa Piątka.

37'

Krzysztof Piątek zablokowany w polu karnym Zagłębia. Lepszy fragment gry w wykonaniu zawodników Piotra Stokowca. Wcześniej Łukasz Piątek nie trafił w piłkę przy uderzeniu z woleja.

35'

Mnożą się rzuty rożne dla gospodarzy. Ci jednak nie potrafią z nich stworzyć zagrożenia pod bramką Martina Polacka.

33'

Atak za atak, strzał za strzał. Mateusz Szczepaniak nie pierwszy raz został zablokowany, a w odpowiedzi centra Djordje Cotry, po którym nożycami uderzył Jarosław Kubicki. Za lekko by pokonać Emilijusa Zubasa.

31'

Martin Polacek pewnie piąstkuje. Piłka jednak znowu znajduje się w obrębie pola karnego. Uderzenie Mateusza Możdżenia zablokowane, tak samo jak i po indywidualnej akcji Jakuba Kowalskiego.

30'

Mateusz Szczepaniak dobrze centruje w pole karne. Robertowi Demjanowi zabrakło kilkunastu centymetrów by sięgnąć piłkę. Po chwili strzał skrzydłowego Podbeskidzia został zablokowany. Rzut rożny.

27'

Rzut rożny gości nie przyniósł zagrożenia w polu karnym rywala. Jeszcze było dośrodkowanie, które pewnie pada łupem Emilijusa Zubasa.

26'

Niewiele zmienia się obraz gry. Zagłębie próbuje atakować, a Podbeskidzie jest nastawione na kontry.

23'

Damian Zbozien przedzierał się prawą stroną. Udało mu się przedostać w pole karne, ale Kristian Kolcak wybił piłkę na "uwolnienie".

23'

21'

Dzieje się pod obiema bramkami. Najpierw Robert Demjan uderzył z ok. 20 metrów nad bramką, a po chwili groźnie było w "szesnastce" gospodarzy po rzucie rożnym. Piłka minęła jednak bramkę.

19'

Adam Mójta huknął zza pola karnego! Piłka trafia w prawy słupek bramki Zagłębia! Niewiele brakowało by Podbeskidzie wyszło na prowadzenie!

18'

Kontra Podbeskidzia! Mateusz Możdżeń podholował piłkę i wpadł z nią w pole karne. Chciał "nawinąć" Djordje Contryę, ale udało się za drugim razem, po czym trafił po "obcierce" w boczną siatkę! "Tylko" rzut rożny!

15:51

18'

16'

Krzysztof Janus nie kontrolował ustawienia obrony Podbeskidzia. W momencie podania Djordje Cotry był na spalonym.

14'

Piłka uciekła Robertowi Demjanowi w polu karnym Zagłębia. Do tego momentu gospodarze wymienili kilka szybkich podań.

13'

Kohei Kato przez kilkanaście sekund nie podnosił się z murawy. Lekko ucierpiał w starciu o górną piłkę z Damianem Zbozieniem. Japończyk może jednak grać, choć z grymasem na twarzy.

12'

Uderzenie Jarosława Kubickiego zostało zablokowane, ale "Miedziowi" będą mieli rzut rożny. Po chwili ten zawodnik strzelał z woleja... wysoko nad poprzeczką.

11'

Po rzucie rożnym Mateusz Szczepaniak strzela bardzo niecelnie.

9'

Dwójkowa akcja lewą stroną Djordje Cotry z Jarosławem Kubickim. Podanie zwrotne tego drugiego było za mocne. Grę od bramki wznawia Emilijus Zubas.

8'

Atak pozycyjny Zagłębia na własnej połowie. Nagle, dalekim zagraniem, piłka znalazła się na 30. metrze od bramki gospodarzy. Mateusz Możdżeń przechwycił piłkę i chciał wyprowadzić kontrę. Został jednak powstrzymany.

6'

Rzut wolny dla Zagłębie z lewej strony boiska. Krzysztof Janus wrzuca i najwyżej skacze w "szesnastce" Krsitian Kolcak, który główką wybija piłkę z pola karnego.

5'

Adam Mójta wrzuca dwa razy z lewej strony. Najpierw dobrze zagrał w pole karne, ale Robert Demjan został uprzedzony przez obrońcę Zagłębia. Miał okazję do poprawki, lecz trafił w plecy Damiana Zbozienia.

4'

Michal Papadopoulos cofnął się do linii środkowej boiska. Dostał podanie i szybko doskoczył do niego Adam Deja, który sfaulował Czecha. Sporo szarpanej gry w wykonaniu obu stron.

3'

Jakub Kowalski wychodził bardzo dobrze do prostopadłego podanie Roberta Demjana, ale ten zagrał nie tam, gdzie spodziewał się jego kolega. Poszła szybka kontra gości i Emilijus Zubas broni strzał Krzysztofa Piątka z linii pola karnego.

2'

Gra przeniosła się w pobliże pola karnego gospodarzy, ale poradzili sobie w tej sytuacji. Podbeskidzie spokojnie rozgrywa piłkę z bramkarzem.

1'

Od razu lewą stroną zaatakował Robert Demjan, ale przewinił w ofensywie. Jarosław Jach wybija piłkę z rzutu wolnego.

0'

Gwizdek Szymona Marciniaka i pierwszą połowę zaczynają gospodarze!

15:28

Pamiątkowa fotka, przywitanie (także z sędziami) i losowanie stron. Przy arbitrze głównym Robert Demjan i Łukasz Piątek.

15:27

Obie drużyny wychodzą na murawę. Podbeskidzie w swoich tradycyjnych strojach (białych koszulkach w niebieskie i czerwone pasy oraz niebieskie spodenki), Zagłębie na pomarańczowo-czarno.

15:25

Rozbrzmiewa ścieżka dźwiękowa z "Janosika". To znak, że do rozpoczęcia spotkania coraz mniej czasu.

15:23

Gospodarze czekają od siedmiu meczów na zwycięstwo u siebie. Okazja jest bardzo dobra, gdyż Zagłębie nie spisuje się najlepiej w ostatnich kolejkach.

15:20

Obie drużyny prowadzą dość "oszczędną" rozgrzewkę. Liczmy, że najlepsze zostawiają na mecz.

15:17

Bilans bezpośrednich spotkań jest wyrównany. Obie strony wygrały po jednym meczu (w poprzednim sezonie Zagłębie wygrało u siebie 3:2, w rewanżu górą byli bielszczanie po wygranej 2:0). Runda jesienna zakończyła się podziałem punktów (1:1). Na listę strzelców wpisali się Robert Demjan już w pierwszej minucie, a tuż przed końcem spotkania wyrównał Michal Papadopoulos, który wykorzystał rzut karny.

Jak będzie dzisiaj?

15:14

Przed tym spotkaniem Podbeskidzie i Zagłębie są w strefie walczącej o utrzymanie. Gospodarze są na dziesiątej pozycji z 19 punktami na koncie, "Miedziowi" zaś dwa piętra niżej, ale tracą zaledwie punkt do dzisiejszego rywala.

Zawodnicy z Bielska-Białej w ostatnich pięciu kolejkach zdobyli 9 "oczek" dzięki dwóm zwycięstwom i trzem remisom. Zagłębie zaś w ostatnich dwóch meczach schodziło z boiska na tarczy.

15:12

I rezerwowi Podbeskidzia Bielsko-Biała: 83. Wojciech Kaczmarek, 4. Gracjan Horoszkiewicz, 5. Frank Adu Kwame, 9. Dariusz Kołodziej, 93. Fabian Hiszpański, 22. Mateusz Janeczko, 17. Kamil Jonkisz.

15:10

Od kilku minut znamy wyjściowe składy obu drużyn. Zobaczmy kogo Robert Podoliński i Piotr Stokowiec mają w obwodzie. Zacznijmy od gości, a więc rezerwowi Zagłębia Lubin: 30. Krystian Kalinowski, 19. Filip Jagiełło, 17. Adrian Rakowski, 4. Aleksandar Todorovski, 13. Karol Żmijewski, 16. Paweł Żyra, 90. Jan Vlasko.

15:08

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację z tego spotkania.

15:05

Na niedzielne popołudnie przygotowaliśmy wiele relacji NA ŻYWO, w tym oczywiście z naszej ukochanej Ekstraklasy. Za niespełna pół godziny Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie przed własną publicznością Zagłębie Lubin.

13:30

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Zagłębie Lubin LIVE!

Zapowiedź: Podbeskidzie - Zagłębie LIVE! Szczepaniak weźmie rewanż na "Miedziowych"?

Dzisiejsze spotkanie będzie dla obu drużyn okazją na przełamanie. Piłkarze Podbeskidzia zapowiadają, że w końcu chcą sięgnąć po wygraną u siebie – w Bielsku-Białej kibice nie świętowali wygranej od 2 czerwca, gdy w przedostatniej kolejce poprzedniego sezonu „Górale” pokonali Górnika Łęczna (1:0). Zniecierpliwieni są również fani w Lubinie, bo Zagłębie nie odniosło zwycięstwa w ośmiu kolejnych spotkaniach (w tym sześć w lidze).

Zagłębie - Podbeskidzie 1-2