19:53

19:52

To by było na tyle z Łazienkowskiej, za wspólne spędzenie sobotniego wieczoru dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, kłaniam się, dobranoc!

19:51

Bardzo dobre widowisko oglądaliśmy na stadionie Legii Warszawa. Legioniści byli drużyną lepszą i słusznie zdobyli trzy punkty. Teraz zawodnicy Legii i kibice z Żylety nagradzani są oklaskami za stworzenie dobrego spektaklu.

93'

Koniec spotkania!

91'

W końcówce przycisnął Śląsk. Będzie aut dla gości.

92'

Prawdopodobnie ostatnia dzisiejsza oprawa. Sędzia doliczył dwie minuty.

89'

Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Ondrej Duda zmieniony przez Bartosza Bereszyńskiego.

88'

Z dobrą kontrą wyszła Legia, sytuację zmarnował Ondrej Duda poprzez za długie przetrzymywanie piłki przed polem karnym.

86'

Dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Brzyskiego minęło głowę Lewczuka i było bliskie pokonania Pawełka! Bramkarz popisał się refleksem.

84'

Żółtą kartkę ogląda Kamil Biliński za dyskusje z arbitrem.

83'

Ostatnia zmiana w drużynie gości. Konrad Kaczmarek zastępuje Pawła Zielińskiego.

82'

Świetne, odważne wyjście Malarza zapobiega stracie bramki!

81'

W okolicach pola karnego faulowany Kamil Biliński, dobra szansa dla gości na celne dośrodkowanie.

80'

Za mocne zagranie Trickovskiego do Guilherme w prostej sytuacji, zmarnowana szansa Legii.

79'

Nikolić ukarany jeszcze żółtą kartką za zbyt powolne schodzenie z boiska.

79'

Zmiana w zespole Legii. Nikolić żegnany oklaskami, zastępuje go Ivan Trickovski.

77'

Kucharczyk wracając na własną połowę "wpadł" w Pawła Zielińskiego, piłka dla gości.

74'

Reaguje trener Pawłowski. Kiełb schodzi z boiska, zmienił go Kamil Biliński.

73'

WEJŚCIE SMOKA! Wydawało się, że dośrodkowanie przeleci nad bramką Pawełka, lecz z linii bramkowej uderzył jeszcze Guilherme, a Prijović dobił jego strzał! 1:0 dla Legii!

71'

Prijović zmienia Stojana Vranjesa.

70'

Do wejścia na boisko przygototowany jest Aleksandar Prijović.

67'

Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Kamila Dankowskiego zmienia Krzysztof Ostrowski.

68'

Mocny strzał sprzed pola karnego oddaje Hateley, piłka przelatuje obok bramki.

66'

Z dośrodkowaniem Guilherme kolejny raz radzi sobie Pawelec.

65'

Wydawało się, że Mariusz Pawełek interweniował ręką poza polem karnym, jednak sędzie nie gwiżdże przewinienia! Gwizdy na Łazienkowskiej!

64'

Kolejna oprawa w wykonaniu kibiców z Żylety!

63'

Brzydko Jacek Kiełb potraktował Pazdana i również otrzymuje żółty kartonik.

61'

Żółtą kartkę ogląda także sam Guilherme za przerwanie kontry przeciwnika.

58'

Żółtko dla Kamila Dankowskiego, rzut wolny dla Legii wybija Pawelec.

19:14

57'

Nemanja Nikolić perfekcyjnie uruchamia podaniem Kucharczyka, ten kolejny raz przegrywa pojedynek z Pawełkiem!

56'

Seria rzutów rożnych dla Legii, w końcu faulowany Paixao.

52'

Tym razem strzał w polu karnym oddaje Nikolić, ale napastnik Legii był dobrze pilnowany i nie zdołał uderzyć czysto. Piłka w rękach bramkarza.

51'

Stojan Vranjes wychodzi sam na sam, decyduje się na podanie do lepiej ustawionego Kucharczyka, lecz do piłki zdążył dopaść Mariusz Pawełek.

49'

We własnym polu karnym pada Piotr Celeban, zawodnik Śląska przynajmniej na chwilę opuszcza boisko.

47'

Dobra, kombinacyjna akcja Legii, Tomasz Brzyski dośrodkował jednak płasko i bardzo niecelnie.

19:02

Rozpoczęli legioniści!

19:01

Kibice rozkładają flagi, szykuje się flagowisko na Żylecie, tymczasem piłkarze wracają na murawę.

18:50

Za kilka chwil wznawiamy mecz!

18:47

18:46

Bardzo dobre spotkanie oglądamy przy Łazienkowskiej. Nie brakuje sytuacji dla obu zespołów, o świetną oprawę tego spotkania zadbali kibice z Żylety. Liczymy na gole po przerwie!

46'

Sędzia Jakubik kończy pierwszą częśc spotkania bez doliczenia choćby minuty.

45'

Przed zakończeniem pierwszej połowy mamy jeszcze racowisko na Żylecie.

44'

Guilherme zmusił Pawełka do wyjścia z bramki, jednak dobrze interweniuje golkiper.

43'

Mocny strzał Tomasza Jodłowca z dwudziestu metrów, dobrze interweniuje Mariusz Pawełek.

42'

Kopnięty w głowę Michał Kucharczyk, Legia ma rzut wolny, szykuje się dośrodkowanie.

41'

Michał Kucharczyk traci piłkę, dobrze był pilnowany skrzydłowy Legii w szesnastce gości z Wrocławia.

37'

Odpowiada Legia. Wielkie zamieszanie pod bramką gości omal nie skończyło się golem samobójczym Piotra Celebana.

36'

Jak on tego nie strzelił?! Jacek Kiełb wykorzystuje błąd obrońców Legii, przejmuje piłkę, wychodzi sam na sam i strzela po ziemi tuż obok słupka!

35'

Dośrodkowanie Paixao wybija Pazdan, a dobitka Pawelca... bez komentarza. Aut dla Legii.

34'

Słąbo rozegrany korner, a okazja do powtórki zmarnowana przez Guilherme.

33'

Dośrodkowanie Michała Kucharczyka zablokowane, Legia ma rzut rożny.

31'

W polu karnym po kontakcie z Pawelcem pada Nikolić, wydaje się że nie było to zagranie nieprzepisowe.

30'

A tymczasem kibice Legii używają środków pirotechnicznych, chmura dymu unosi się nad stadionem.

29'

Teraz nie było spalonego! Michał Kucharczyk wychodzi sam na sam, popisuje się niebywałym przyspieszeniem, po czym... strzela nad poprzeczką z około ośmiu metrów!

29'

Kolejny raz sam na sam z Pawełkiem wychodzi Nikolić, sędzia po raz kolejny gwiżdże "ofsajd".

27'

Na spalonym złapany Guilherme po długim zagraniu Brzyskiego.

26'

Teraz dobrze dośrodkowywał Flavio, odchodząca piłka mogła zaskoczyć bramkarza Legii, jednak nie doszedł do niej Kamil Dankowski.

23'

Bardzo słabe rozegranie wyrzutu z autu przez Zielińskiego, od bramki rozpoczyna Malarz.

21'

Dobra akcja Śląska zakończona niecelnym zagraniem Hateleya do Flavio Paixao. Cały czas atakują goście.

20'

Faul w ataku Śląska Wrocław, Ondrej Duda potraktowany nieprzepisowo w środku pola. Rozpoczynają legioniści.

18:19

19'

Kolejna oprawa przygotowana przez Nieznanych Sprawców.

18'

Rzut rożny dla zespołu gości.

16'

Kolejna dobra interwencja Michała Pazdana. Obrońca Legii świetnie powstrzymał Jacka Kiełba przed przyjęciem górnej piłki.

12'

Szarżował prawym skrzydłem Nikolić, ale dobrze pilnowany nie dośrodkował w stronę bramki Śląska, wznawia grę Pawełek.

11'

Tym razem rzut wolny mieli goście. Piotr Celeban nie zdołał skierować piłki do siatki i rozpoczyna Arkadiusz Malarz.

9'

Nemanja Nikolić wykończył podanie Guilherme pięknym lobem nad Pawełkiem, ale był na spalonym.

8'

Igor Lewczuk uderza po rzucie rożnym - jego strzał szybuje nad bramką.

8'

Piotr Celeban wybija piłkę na rzut rożny po płaskim dośrodowaniu Guilherme.

7'

Uderzenie Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego trafiło prosto w mur.

7'

Mariusz Pawelec ostro fauluje Guilherme 25 metrów od bramki i dostaje żółtą kartkę.

6'

Mecz od ataków rozpoczęła Legia. Z dośrodkowaniem Nikolicia poradziła sobie obrona gości.

4'

Igor Lewczuk popisał się skutecznym odbiorem, ale stracił piłkę wchodząc z akcją.

3'

Flavio Paixao faulowany przez Michała Pazdana w środkowej strefie boiska.

2'

Długie, niedokładne podanie Tomasza Jodłowca. Wykopem grę wznowił Mariusz Pawełek.

17:59

Mecz rozpoczął Śląsk Wrocław!

17:58

17:58

Piłkarze już na murawie!

17:54

Kibice śpiewają Sen O Warszawie, za moment rozpoczynamy mecz!

17:48

Szlagier tej kolejki polskiej Ekstraklasy już za parę minut, a relację na żywo będzie prowadzić dla Państwa Piotr Bernaciak!

17:45

Do pierwszego gwizdka sędziego Jakubika został już tylko kwadrans! Zawodnicy kończą już rozgrzewkę i udają się do szatni.

17:39

Piłkarze kontynuują rozgrzewkę, trwają ostatnie przygotowania do rozpoczęcia spotkania.

17:28

Tak prezentuje się Żyleta pół godziny przed meczem. Zdjęcie oprawy z pewnością pojawi się w relacji.

17:07

Sędzią głównym dzisiejszego spotkania będzie Pan Krzysztof Jakubik.

17:07

Rezerwowi Śląska Wrocław: Jakub Wrąbel, Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Danielewicz, Konrad Kaczmarek, Kamil Biliński, Adam Kokoszka i Peter Grajciar.

17:06

Rezerwowi Legii Warszawa: Jakub Szumski, Aleksandar Prijović, Robert Bartczak, Ivan Trickovski, Michał Kopczyński, Marek Saganowski i Bartosz Bereszyński.

17:03

Mamy już skład Śląska Wrocław! Za chwilę ławki rezerwowych.

16:58

Dzisiejszy mecz będzie jubileuszem Igora Lewczuka - obrońca Legii rozegra pięćdziesiąty mecz w barwach drużyny z Warszawy.

16:43

Mamy już skład gospodarzy. Najwyraźniej Dusan Kuciak nie doszedł jeszcze do pełni zdrowia po kontuzji, nie ma go dzisiaj w kadrze Legii.

16:29

Spotkania pomiędzy Legią a Śląskiem od dawna elektryzują kibiców i cechują się zaciętą walką. Rok temu w meczu pomiędzy tymi drużynami na Łazienkowskiej obejrzeliśmy wygraną Legii po ciekawym pojedynku, który obfitował w bramki - skończyło się 4:3. Jak będzie dzisiaj?

16:24

Witam Państwa ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej 3 w Warszawie. Już za nieco ponad półtorej godziny Legia Warszawa podejmie na własnym boisku czwarty zespół poprzedniego sezonu, drużynę Śląska Wrocław.

13:10

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław LIVE!

Zapowiedź: Legia - Śląsk LIVE! Wojskowi chcą gonić Piasta

Legia Warszawa przystępuje do meczu ze Śląskiem nieco podbudowana awansem w Pucharze Polski - w środę legionistom udało się pokonać Chojniczankę aż 4:1 i zapewnić sobie awans do półfinału. Mimo dość okazałego zwycięstwa, warszawianie nie zachwycali swoim stylem, jednak w tym meczu chodziło tylko o przyklepanie awansu, zadanie udało się wykonać, więc legioniści w dobrych humorach przystąpią do ligowej potyczki z drużyną z Wrocławia. Legia ma na koncie 26 punktów i aż 11 oczek straty do lidera, drużyny Piasta Gliwice. Taka strata do gliwiczan sprawia, że zawodnicy trenera Czerczesowa nie mogą sobie pozwolić na żadne potknięcie w lidze, jeśli chcą się nadal liczyć w walce o mistrzostwo Polski.

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa 1:4