Niedziela, 8 listopada 2015, godz. 18:00
1 : 0
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
19:55

19:53

Legia niemal w pełni kontrolowała przebieg spotkania i zwyciężyła zasłużenie, a dzisiejsze trzy punkty dają "Wojskowym" pozycję wicelidera na półmetku rundy zasadniczej. Piłkarze Pogoni poza stuprocentową sytuacją Dwaliszwilego nie stworzyła zagrożenia bramce Malarza. "Portowcy" spadli po 15. kolejce na czwarte miejsce w tabeli i nie wygrali żadnego z czterech ostatnich spotkań.

93'

Koniec meczu! Legia wygrywa z Pogonią 1:0!

90'

Arbiter doliczył trzy minuty do regulaminowego czasu gry.

88'

Dominik Furman uderza bardzo mocno z dystansu, a piłka groźnie przefrunęła tuż obok słupka bramki Pogoni.

85'

Strzał Trickovskiego z 10 metrów ląduje w trybunach, wywołując śmiech wśród kibiców.

85'

Aleksandar Prijović próbował ograć Jakuba Czerwińskiego, ale stoper Pogoni twardo pozbawił złudzeń szwajcarskiego napastnika Legii, wygrywając siłowy pojedynek.

82'

Zmiana w zespole gości - już ostatnia w tym spotkania. Murawę opuszcza Takafumi Akahoshi, a jego miejsce zajmie Jakub Piotrowski.

80'

Pole karne Pogoni wciąż pod ostrzałem, wszystkie akcje przechodzą przez bardzo aktywnego Ivana Trickovskiego na prawym skrzydle.

80'

Błąd Mateusza Lewandowskiego, który łatwo oddał piłkę Ivanowi Trickovskiemu, jednak obrońca Pogoni szybko odkupił swoje grzechy i dogonił Macedończyka, zabierając mu futbolówkę.

78'

Dobry wślizg Jakuba Czerwińskiego w polu karnym Pogoni powstrzymał wbiegającego Ondreja Dudę.

77'

Tym razem bliski przecięcia dośrodkowania Trickovskiego z prawej strony nie przeciął na piątym metrze Aleksandar Prijović, Szwajcar zdołał tylko musnąć piłkę głową.

77'

Nikt nie przeciął świetnego dośrodkowania Legii z prawej strony, ale jeden z gospodarzy i tak był na spalonym.

76'

Trener Czerczesow wykorzystał limit zmian. Nemanję Nikolicia zastąpi na szpicy Aleksandar Prijović.

75'

Igor Lewczuk posłał bardzo ładne prostopadłe zagranie w kierunku Ivana Trickovskiego, lecz szybszy okazał się bramkarz Pogoni i złapał piłkę w rękawice.

73'

Jarosław Fojut uderzył głową i piłka leniwie zmierzała w kierunku okienka, ale dobrym refleksem wykazał się Arkadiusz Malarz.

72'

Adam Frączczak faulowany na trzydziestym metrze. Kontra Pogoni przerwana, ale goście mają rzut wolny.

70'

Igor Lewczuk bardzo przytomnie przewidział zagranie w kierunku Dwaliszwilego i powstrzymał kontrę Pogoni.

69'

Niepewna interwencja Jakuba Słowika, który wypuszcza piłkę z rąk w polu karnym Pogoni, ale sytuację asekurował Jarosław Fojut, szybko ekspediując piłkę poza szesnastkę.

68'

Z kolei w ekipie Legii druga zmiana: Stojana Vranjesa zmieni w środku pola Dominik Furman.

68'

W zespole Pogoni Marcina Listkowskiego zmienia Miłosz Przybecki.

68'

Łukasz Broź popisał się ładnym uderzeniem w krótki słupek, ale kapitalnym refleksem wykazał się Jakub Słowik!

67'

Zmiana w ekipie Legii. Trener Czerczesow puszcza w bój Ivana Trickovskiego, który zastąpi Brazylijczyka Guilherme.

65'

Ładny techniczny strzał Tomasza Brzyskiego z rzutu wolnego przemknął ponad murem, ale ładną paradą popisał się bramkarz Pogoni Jakub Słowik i futbolówka wylądowała w rękach golkipera "Portowców".

63'

Rzut rożny do Pogoni zakończył się niecelnym strzałem "Portowców".

60'

Niepewne zgranie do tyłu głową Jarosława Fojuta w defensywie. Asekurował go Jakub Czerwiński, który nie pozwolił dojść do piłki Nemanji Nikoliciowi, snajperowi Legii.

58'

Wladimir Dwaliszwili przyjął kapitalne zagranie z prawej strony na piąty metr i kompletnie niepilnowany fatalnie spudłował. Gruzin chyba sam nie wie, jak mógł nie wykorzystać tej sytuacji.

56'

Guilherme wpadł w pole karne i po ładnym dryblingu podawał krótko do Ondreja Dudy, ale we wszystkim zorientowali się obrońcy ze Szczecina.

56'

55'

Niezłe uderzenie Michała Kucharczyka z około 25 metrów z trudem broni Jakub Słowik. Korner dla legionistów.

54'

Patryk Małecki próbował uderzać z dystansu, wyszło z tego jednak tylko celne podanie do Arkadiusza Malarza.

52'

Uderzenie Nemanji Nikolicia z dystansu ląduje pewnie w rękach Jakuba Słowika.

51'

Piłka przefrunęła tylko przez całe pole karne i żaden z graczy nie zdołał jej sięgnąć. Od bramki rozpocznie Arkadiusz Malarz.

51'

Broź fauluje Akahoshiego przy linii końcowej. Rzut wolny dla Pogoni - może być niezła okazja na wyrównanie.

50'

Długa prostopadła piłka do Michała Kucharczyka nie dotarła do adresata. Błąd obrony Pogoni.

48'

Strzał Legii zablokowany! Rzut rożny dla gospodarzy.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

18:50

45'

Warszawianie zdominowali grę przez pierwsze pół godziny, co przypieczętowali bramką Tomasza Jodłowca. Pogoń zaczęła grać dopiero w ostatnim kwadransie, ale nie stworzyła bezpośredniego zagrożenia pod bramką Legii.

45'

Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi przy Łazienkowskiej z Pogonią 1:0!

45'

Pierwsza odsłona potrwa o minutę dłużej.

45'

Kontra Pogoni, Listkowski popędził prawą flanką, zagrał do Patryka Małeckiego na bok, ten wrzucił płasko w pole karne, a Władimir Dwaliszwili nie zdążył do piłki przed bramkarzem Legii Arkadiuszem Malarzem, przy okazji faulując golkipera gospodarzy.

45'

Tomasz Brzyski ambitnie powalczył na lewej stronie z Adamem Frączczakiem. Wrzut z autu dla Legii na wysokości pola karnego.

41'

Jakub Czerwiński wygrał pojedynek główkowy po wrzutce z kornera, lecz piłka poszybowała wysoko ponad bramką Malarza.

40'

Adam Frączczak ściął z piłką z prawego skrzydła do środka i spróbował uderzyć, ale został zablokowany. Rzut rożny dla gości.

37'

Dobry moment szczecińskiej Pogoni, ale akcja "Portowców" spaliła na panewce, gdyż Akahoshi była na spalonym.

35'

Pogoń pierwszy raz próbuje sforsować obronę Legii. Na lewym skrzydle dwójkowa akcja Akahoshiego z Małeckim i były gracz Wisły wywalczył rzut rożny.

34'

Na prawym skrzydle Guilherme sprytnie wypuścił w uliczkę Łukasza Brozia, ale boczny obrońca Legii przegrał walkę bark w bark w polu karnym.

33'

Faula Pazdana na Listkowskim na połowie Pogoni powstrzymał kontrę szczecinian.

32'

Przez pierwsze pół godziny szczecinianie wyglądają jak dzieci we mgle - "Portowcy" nie stworzyli sobie ani jednej akcji pod bramką Malarza, a Legia spokojnie kontroluje przebieg spotkania.

30'

Guilherme zagrywa prostopadłą piłkę w kierunku Nemanji Nikolicia, ale bardzo niecelnie. Węgier w dodatku był prawdopodobnie na pozycji spalonej.

27'

Zmiana w zespole Pogoni. Kontuzjowanego Sebastiana Murawskiego zmienia Patryk Małecki witany przez kibiców Legii głośnymi gwizdami.

25'

Pogoń musi sobie radzić w dziesiątkę i obrona nerwowo wybija piłkę na aut po kolejnej składnej akcji warszawiaków.

23'

Tym razem poszkodowany Sebastian Murawski z Pogoni po starciu we własnym polu karnym. Potrzebna będzie pomoc lekarzy.

21'

21'

Na boisku leży poszkodowany Marcin Listkowski po starciu ze Stojanem Vranjesem.

17'

Guilherme zahaczył o wychodzącego z bramki Jakuba Słowika i spowodował upadek bramkarza "Portowców". Faul dla Pogoni, Brazylijczyk ma szczęście, gdyż nie obejrzał żółtej kartki.

14'

Z rzutu rożnego dośrodkowywał Tomasz Brzyski, Tomasz Jodłowiec został nieupilnowany na trzecim metrze i pewnie nogą wpakował piłkę do siatki. Legia prowadzi z Pogonią 1:0!

14'

GOOOOOOL! 1:0 DLA LEGII! TOMASZ JODŁOWIEC!

13'

Uderzenie Guilherme z dystansu leciało wprost pod poprzeczkę, ale piłkę ponad bramkę skutecznie sparował Jakub Słowik.

12'

Ładna wrzutka Brzyskiego z lewej strony, ale obrońcy Pogoni byli czujni we własnym polu karnym i sprawnie wybili futbolówkę.

11'

Faul Rafała Murawskiego na Brzyskim w środku pola.

10'

Ondrej Duda ściął do środka zwodem i upadł jak rażonym piorunem przed polem karnym, ale Tomasz Musiał ani myślał sięgać po gwizdek. Przy piłce Pogoń.

8'

Po rzucie rożnym dla Legii piłkę wybili obrońcy Pogoni i próbowali szybko skontrować, ale gospodarze z Warszawy przerwali tę akcję faulem taktycznym.

7'

Guilherme dopadł do piłki na prawym skrzydle, błyskawicznie rozpędzając się i wywalczył rzut rożny.

3'

Pierwsza groźna sytuacja dla Legii - Michał Kucharczyk otrzymał dobre zagranie od Nemanji Nikolicia, ale z kilku metrów uderzył obok bramki!

18:00

Zaczynamy! Pogoń przy piłce w kole środkowym. Pierwszy gwizdek pana Tomasza Musiała.

17:59

Nemanja Nikolić odbiera statuetkę piłkarza miesiąca.

17:57

Piłkarze pojawili się już na murawie prowadzeni przez arbitra Tomasza Musiała z Krakowa. "Wojskowi" tradycyjnie w białych strojach, a "Portowcy" ubrani na bordowo-granatowo.

17:55

W sektorze gości zjawiła się dziś bardzo liczna grupa kibiców ze Szczecina.

17:54

Na trybunach rozbrzmiewa "Sen o Warszawie", hymn warszawskich kibiców.

17:49

Przypomnijmy, że warszawianie oprócz codziennych zmagań w Ekstraklasie reprezentują Polskę w fazie grupowej Ligi Europy. W czwartek Legia przegrała po dość kiepskim meczu w Brugii 0:1 i po 4 kolejkach z jednym oczkiem na koncie ma tylko iluzoryczne szanse na awans.

17:48

"Portowcy" są obok gliwickiego Piasta największą rewelacją rundy jesiennej. Pododpieczni Czesława Michniewicza przez długi czas pozostawali jedyną niepokonaną ekipą w Ekstraklasie, lecz dwa tygodnie temu sposób na szczecinian znalazła Cracovia. Piłkarze z Pomorza Zachodniego przeżywają mały regres formy, gdyż w trzech ostatnich meczach ani razu nie wygrali, zdołali jedynie zremisować z Zagłębiem Lubin i Górnikiem Zabrze.

17:45

"Wojskowi" pod wodzą nowego szkoleniowca Stanisława Czerczesowa zmienili styl gry, ale wciąż grają nierówno. W trzech meczach ligowych dowodzeni przez Rosjanina legioniści wygrali 3:1 z Cracovią, przegrali 0:1 z Lechem i pokonali w Gdańsku Lechię 3:1.

17:43

Dzisiejsza potyczka przy Łazienkowskiej zamyka umowną w tym sezonie rundę jesienną - półmetek sezonu zasadniczego. Oba zespoły mają na koncie 23 oczka, a stawką dzisiejszego meczu jest pozycja wicelidera.

17:42

Trener Pogoni Czesław Michniewicz również zdecydował się na cztery zmiany w składzie w porównaniu z ostatnim zremisowanym meczem z Górnikiem Zabrze. W bramce Dawida Kudłę zastąpi Jakub Słowik. Na ławce zasiądą Patryk Małecki i Łukasz Zwoliński, w kadrze meczowej zabrakło również Mateusza Matrasa. W ich miejsce pojawią się Michał Walski, Wladimir Dwaliszwili oraz rekonwalescent Jarosław Fojut.

17:35

W bramce Legionistów kontuzjowanego Dusana Kuciaka zastąpi doświadczony Arkadiusz Malarz. Trener Czerczesow po ostatnich kiepskich występach odsunął od gry kapitana Jakuba Rzeźniczaka, a opaskę kapitańską przejmie Michał Pazdan. Do gry w ataku po nieobecności w pucharowym meczu z Brugią wróci najskuteczniejszy obecnie snajper Ekstraklasy Nemanja Nikolić.

17:33

Ławki rezerwowych:

Legia Warszawa: Jakub Szumski, Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Dominik Furman, Alexandar Prijovic, Ivan Trickovski, Marek Saganowski.

Pogoń Szczecin: Dawid Kudła, Błażej Chouwer, Jakub Piotrowski, Takuya Murayama, Patryk Małecki, Miłosz Przybecki, Łukasz Zwoliński.

17:32

Znamy już jedenastki obu zespołów. W wyjściowych składach Legii i Pogoni nie brakuje niespodzianek:

Legia Warszawa: Arkadiusz Malarz - Tomasz Brzyski, Igor Lewczuk, Michał Pazdan Łukasz Broź - Tomasz Jodłowiec, Stojan Vranjes - Guilherme, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk - Nemanja Nikolić.

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Mateusz Lewandowski, Sebastian Murawski, Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Adam Frączczak - Rafał Murawski, Michał Walski, Takafumi Akahoshi - Marcin Listkowski, Władmier Dwaliszwili.

17:26

Na relację LIVE ze spotkania 15. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Pogonią Szczecin serdecznie zaprasza Michał Bezuch! Pierwszy gwizdek przy Łazienkowskiej zabrzmi już za nieco ponad pół godziny!

11:00

Legia Warszawa - Pogoń Szczecin LIVE!

Zapowiedź: Legia Warszawa – Pogoń Szczecin LIVE! Pojedynek o pozycję wicelidera

Legia Warszawa póki co mocno rozczarowuje jeśli chodzi o obecne rozgrywki. Piłkarze Stanisława Czerczesowa zajmują drugą pozycję w tabeli z 23 punktami na koncie, tracąc jednak do Piasta Gliwice aż jedenaście oczek. Warszawianie grają bardzo nierówno, potwierdzeniem tej tezy są ich ostatnie wyniki

Pogoń Szczecin ma tyle samo punktów co Legia, czyli 23, jednak spojrzenie na grę drużyny Czesława Michniewicza jest jakże odmienne. Szczecinianie są chwaleni za swoją dobrą postawę w obecnych rozgrywkach. W swoim ostatnim spotkaniu zremisowali 1:1 z Górnikiem Zabrze, a wyrównującego gola stracili dopiero w 87. minucie gry. Pogoń jako jeden z niewielu zespołów w tym sezonie może pochwalić się pokonaniem Piasta.

Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 0:1