KONIEC MECZU! Ruch po świetnej pierwszej połowie wygrywa z Lechią.

Dobra interwencja Zieńczuka i strzał Malocy bardzo niecelny.

Łukasik wywalczył rzut wolny w starciu z Efirem.

90'

Sędzia doliczył cztery minuty

90'

Piłka trafiła do bramki Putnockiego, ale arbiter jej nie uznał. Sędzia słusznie dopatrzył się spalonego Żebrakowskiego.

89'

Ostatnia roszada tego spotkania. Boisko żegnany gromkimi brawami opuscił Kamil Mazek. Zamiast niego Michał Szewczyk

88'

Łukasik dośrodkował w pole karne. Tam próbował interweniować Cichocki ale prosto pod nogi Krasicia. Ten strzelał, ale piłka zamiast do bramki znalazła się pod nogami Żebrakowskiego. Ten blokowany, nie oddał strzału

88'

Kontratak Mazka szybko zatrzymany przez lechistów.

86'

Lechia wciąż napiera. Sporo dośrodkowań w pole karne wybitych przez Podgórskiego czy Zieńczuka. Zakończyło się strzałem z dystansu Kovacevica. Mocno niecelnie.

85'

Ostatnia zmiana w zespole gości. Michał Żebrakowski za Ariela Borysiuka.

85'

Janicki zatrzymał w polu karnym rajd Mazka. Arbiter nie dopatrzył się faulu.

84'

Wawrzyniak dośrodkował w pole karne, ale tam piłkę odebrał Zieńczuk.

82'

Efir mógł stanąć przed pierwszą sytuacją strzelecką, ale nie zdołał dojść do piłki w polu karnym Lechii

81'

Z murawy zszedł Mariusz Stępiński. Zamiast niego zagra Michał Efir

80'

Mazek wyszedł z kontratakiem, ale legł faulowany przez Malocę. Żółta kartka.

79'

Lechia nie przestaje atakować. Nie może jednak przebić się dalej niż pod pole karne. Ruch całym zespołem w defensywie

77'

Daniel Łukasik z wolnego. Piłka poszybowała obok bramki

77'

Michał Mak w starciu z Szyndrowskim wywalczył rzut wolny.

76'

Druga zmiana w Lechii. Z boiska zszedł Grzegorz Kuświk a zamiast niego Milos Krasic.

75'

Lechia nie odpuszcza. Od dłuższego czasu walczy na połowie Ruchu. W pole karne wpadł Kuświk, ale pod bramką zatrzymał go Zieńczuk.

73'

Tym razem goście próbują prawą stroną. Wojtkowiak z Łukasikiem zostali zarzymani jednak przez Koja z Lipskim.

73'

Lechia w natarciu. Lewą stroną próbował przebić się Borysiuk ale Niebieskim udało sie go na chwilę wyhamować.

71'

Uraz Konczkowskiego nie pozwolił mu dokończyć gry. Na murawie pojawił sie Tomasz Podgórski.

71'

Kolejna świetna akcja Lechii. Tym razem w pole karne dośrodkowywał Michał Mak. Futbolówki nie odebrał jednak Kuświk.

70'

Ponownie Stępiński i ponownie sam. Szybko stracił piłke

70'

Szybki kontratak Stępińskiego. Sam nie był jednak w stanie nic zrobić.

70'

69'

Sporo chaosu pod bramką Ruchu. Piłka długo krążyła między zawodnikami obu drużyn aż wreszcie dotarła do Michała Maka, który wykorzystał zbyt pochopne wyjście Putnockiego i zdobył kontaktowa bramkę.

67'

GOL! Lechia wraca do gry! Ponownie Michał Mak

67'

Mazek pociągnął prawą stroną, ale został zatrzymany przez lechistów.

67'

Lewą stroną popędził Grzegorz Kuświk. Przed polem karnym podał do Maka, który spokojnie wykończył akcję i umieścił piłkę w bramce. Poza golem Ruch stracił jeszcze Konczkowskiego, który doznał urazu próbując interweniowac.

65'

GOL! Strzelcem Michał Mak

63'

Kolejne skuteczne wyjście Putnockiego zapobiegło akcji Lechii

60'

60'

Rajd Zieńczuka. Sprytnym zwodem minął Janickiego oraz Wojtkowiaka ale oddał niecelny strzał.

59'

Maloca sfaulował Stępińskiego, ale skończyło się na upomnieniu.

59'

Dośrodkowanie Łukasika kompletnie do nikogo.

58'

Mazek przebił się prawą stroną i oddal piłkę Stępińskiemu. Ten stracił ją na korzyść powracającego Borysiuka

57'

Makuszewski i Wawrzyniak próbują skonstruować coś pod bramką rywali, ale defensorzy Ruchu im na to nie pozwalają.

56'

Lipski z rogu w pole karne. O piłkę walczył Koj, ale tym razem przegrał pojedynek z lechistami

55'

Po stalym fragmencie gry uderzył Iwański. Maric wybił piłke przed siebie. Ruch dalej naciskał dzięki czemu wywalczył kolejny róg.

55'

Nieudane wybicie Wojtkowiaka i teraz czas na rzut rożny.

54'

Krótkimi podaniami Ruch znalazł się pod bramką Maricia. Faul na Zieńczuku i do rzutu wolnego podszedł Lipski.

54'

Mazek wygrał pojedynek z Wawrzyniakiem i tym samym zatrzymał ofensywną akcję Lechii

52'

Cichocki świetnie odczytał akcje Lechii i odebrał podanie Borysiuka.

51'

Surma sfaulowany w środku pola przez Łukasika.

50'

Dośrodkowanie Kovacevica zablokowane przez wracającego się Iwańskiego.

50'

Sporo chaosu pod bramką Ruchu. Świetne zachowanie Putnockiego nie pozwoliło jednak Lechii zdobyć gola. Przed najgroźniejszą szansą stanął Wojtkowiak ale nie pokonał golkipera Niebieskich.

49'

Kontratak Kuświka zatrzymany przez Putnockiego.

48'

Z dośrodkowaniem Lipskiego w pole karne bez kłopotu poradzili sobie gdańszczanie.

47'

Szarża Mazka prawą stroną boiska. Wyminął Wawrzyniaka i podał do Lipskiego. Ten w starciu z Malocą wywalczył rzut rożny

46'

Ruch rozpoczął drugą połowę.

45'

Thomas von Heesen reaguje na boiskowe wydarzenia zmianą. Daniel Łukasik za Sławomira Peszkę.

18:46

45'

Arbiter nie dolicza nawet minuty i kończy pierwszą połowę.

45'

Mak znalazł się z piłką w polu karnym, ale dwójka Cichocki - Koj skutecznie go zablokowała.

45'

Konczkowski przebił się prawą stroną i dośrodkował w pole karne. Piłka wyleciała na rzut rożny. Stały fragment gry w wykonaniu Ruchu nie zakończył się strzałem.

42'

Peszko odebrał długie podanie pod polem karnym Putnockiego ale przegrał pojedynek z Szyndrowskim.

41'

Borysiuk podawał w pole karne, ale Peszko dał się złapać na spalonym.

39'

Lipski dwukrotnie dośrodkowywał w pole karne ale Stępiński kryty przez obrońców nie zdołał oddać strzałów.

38'

Wawrzyniak ruszył do ataku. Jego strzał w stronę bramki okazał się jednak zbyt lekki żeby zaskoczyć Putnockiego.

36'

Lipski dośrodkowywał w pole karne ale piłki nie odebrał żaden z zawodników.

34'

Lechia rozgrywa piłkę na połowie Ruchu ale nie może wejść w pole karne. W końcu udało się to Makuszewskiemu, który oddał bardzo niecelny strzał.

33'

Rzut wolny dla Lechii wykonany przez Borysiuka. Piłka przeleciała obok bramki

32'

Żółty kartonik dla Michała Koja za faul na Makuszewskim.

31'

Koj spokojnie wyprowadził piłkę spod własnegopola karnego nie pozwalając Peszce na stworzenie zagrożenia.

29'

Lechia nie rezygnuje. Mak dostal dośrodkowanie w pole karne ale piłkę zabrał mu Konczkowski.

27'

Świetne dośrodkowanie Marka Zieńczuka. Idealnie podał piłkę do Michała Koja, który wyminął Wawrzyniaka i zdobył gola.

27'

GOL! Michał Koj pokonał Marica

26'

Lipski z bardzo daleka prosto w światło bramki. Dobra interwencja Maricia.

26'

Janicki uprzedził Mazka i wybił piłkę z własnego pola karnego

24'

Mak próbował przebić się lewą stroną, ale skutecznie uniemożliwił mu to Konczkowski.

23'

Po podaniu Patryka Lipskiego do piłki po lewej stronie dobiegł Marek Zieńczuk. Z dystansu uderzył na dalszy słupek.

23'

GOL! Piękna bramka Marka Zieńczuka!

22'

Kovacevic z dystansu. Bardzo bardzo niecelnie

22'

Wawrzyniak centrował w pole karne, ale do piłki nie doszedł Kuświk.

21'

Peszko dośrodkował do Maka, a ten uderzył na bramkę. Niecelnie

20'

20'

Szybki kontratak Ruchu. Lipski niecelnie podawał do Surmy i piłkę przejął Peszko.

17'

Zieńczuk pokręcił się trochę pod polem karnym i skierował piłkę do Lipskiego. Ten jednak przegrał pojedynek z Makiem.

17'

Surma chciał wypuścić prawą stroną Mazka, ale młody pomocnik nie zdążył do piłki.

15'

Futbolówka znowu znalazła się pod bramką Putnocky'ego. Mak nie zdołał jednak do niej dobiec

14'

Ruch krótkimi podaniami znalazł się pod polem karnym Lechii. Konczkowski dośrodkował w pole karne, ale tym razem nikt nie odebrał futbolówki

12'

Kuświk miał problemy z opanowaniem piłki wobec czego odebrał mu ją Cichocki.

12'

Cichocki wybił piłkę z własnego pola karnego i podał do Lipskiego. Ten przebił się środkiem i oddał Konczkowskiego. Ten dośrodkował w pole karne, gdzie już czaił się Stępiński. Młody napastnik trafił głową do siatki

10'

Pierwsza akcja Ruchu i pierwszy GOL! Mariusz Stępiński

9'

Lechia nie zwalnia tempa. Tym razem nadlatującą w pole karne Putnocky'ego piłkę wybił Szyndrowski

9'

Lechiści przebili się prawą stroną. W pole karne dośrodkowywał Wojtkowiak, ale piłkę wyłapał Putnocky.

7'

Mak pędził środkiem boiska ale został zatrzymany przez Konczkowskiego.

6'

Szybko kontratak Mazka zatrzymany przez bocznego obrońcę Lechii

5'

W natarciu cały czas Lechia. W polu karnym znalazł się Makuszewski. Zatrzymany przez stoperów Niebieskich.

4'

Borysiuk bardzo mocno i bardzo niecelnie.

3'

Mak powalony na połowie Ruchu. Arbiter wskazał na rzut wolny

3'

2'

Po rzucie rożnym Lechii bez kłopotu interweniował Putnocky

2'

2'

Świetna akcja Lechii Gdańsk. Po rajdzie Makuszewskiego strzał oddał Kuświk. Z bramki piłkę wybił Szyndrowski

0'

Od środka rozpoczęli gospodarze

17:58

Strony wylosowane, zdjęcia zrobione. Od rozpoczęcia dzięli nas dosłownie chwila

17:57

Arbiter wyprowadził już obie jedenastki na boisko. Zaraz zaczynamy!

17:50

Dzisiejsze spotkanie będzie 250. meczem Waldemara Fornalika w Ekstraklasie. Czy jego podopieczni uświetnią ten jubileusz zwycięstwem?

17:44

Już za nieco mniej niż kwadrans przy Cichej w Chorzowie zabrzmi pierwszy gwizdek starcia lokalnego Ruchu z Lechią Gdańsk. Oba zespoły po 14 kolejkach mają dokładnie tyle samo punktów. Czy tak samo będzie za nieco ponad dwie godziny?