Poniedziałek, 2 listopada 2015, godz. 20:30
Podbeskidzie Bielsko-BiałaPodbeskidzie Bielsko-Biała
1 : 1
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
22:25

W Bielsku-Białej status quo. Patrząc przez pryzmat całego meczu, remis wydaję się być zasłużonym rezultatem. Jagiellonia, choć nie wygrała, to może mówić o przełamaniu, bowiem zdobyła swój pierwszy punkt od czterech spotkań. Z kolei ekipa Podbeskidzia wciąż musi poczekać na kolejną szansę zwycięstwa przed własną publicznością.

Z naszej strony to wszystko. Dziękujemy za uwagę, Jakub Laskowski.

93'

Koniec meczu!

92'

Dwie z trzech doliczonych minut już za nami. Wszystko wskazuje więc na to, że w Bielsku-Białej dojdzie do podziału punktów.

90'

Niebezpieczny strzał Mackiewicza po rękach Zubasa wychodzi za linię. Ostatecznie Jadze należy się rzut rożny.

88'

Jak tego nie trafił Demjan?! Napastnik Podbeskidzia stojąc przed Drągowskim nieczysto trafia w piłkę, która wychodzi za linię końcową. Mają czego żałować gospodarze.

87'

Bodaj pierwszy strzał Frankowskiego mija o dobry metr poprzeczkę Zubasa.

85'

Michał Probierz przy ławce prosi o zaangażowanie swoich piłkarzy w ostatnich minutach tego meczu.

84'

Centra z lewej strony Mackiewicza, ale piłka nie trafia ani do Sekulskiego, ani tym bardziej niewidocznego dziś Frankowskiego.

82'

Vassilijev powstrzymywany przez dwójkę obrońców Podbeskidzia w polu karnym.

81'

Strzał Góralskiego zza pola karnego, choć mocny, to bardzo niecelny.

78'

Tak jak przypuszczaliśmy, w miejsce kontuzjowanego Tomasika wchodzi Jonatan Straus.

78'

Zbyt głębokie dośrodkowanie Mackiewicza, bez problemów radzi sobie z tym Zubas.

77'

Z murawy z pomocą kolegów schodzi wyraźnie poturbowany Piotr Tomasik. Będzie potrzebna zmiana.

75'

Demjan! Napastnik bielszczan kolejny raz nie potrafi pokonać Drągowskiego. Tym razem golkiper Jagiellonii nogą instynktownie odbija ten strzał...

74'

Podopieczni Michała Probierza od kilku chwil nie istnieją w ofensywie. Bielszczanie postanowili to wykorzystać. Trzeba przyznać, że to trafienie w wykonaniu miejscowych wisiało w powietrzu.

73'

Sędzia Gil przywołuje do siebie Romańczuka, po czym karze go żółtą kartką za taktyczny faul.

71'

Mójta wykorzystuje gapiostwo Grzyba i Madery, podciąga akcją z prawej strony na nieznaczną odległość od bramki Drągowskiego i strzałem w długi róg umieszcza futbolówkę obok słupka.

70'

GOOOOOOL! Mójta!

70'

Gospodarze mają coraz mniej czasu, by doprowadzić do wyrównania. Mójta myli się w wyprowadzeniu piłki, podobnie jak jego vis a vis z drugiej strony. Przyjezdnym się z kolei nie śpieszy.

67'

Podbeskidzie w natarciu, ale gospodarzom wciąż brakuje ostatniego podania, które otwierałoby drogę do bramki.

65'

Ponadto Wasiluka zastępuje Karol Mackiewicz.

65'

Czas na wcześniej wspomnianą zmianę. Pierwsza z nich: za Świderskiego wchodzi Sekulski.

63'

Mójta niemal z linii wyznaczającej środek boiska dogrywa na głowę Szczepaniaka, ale ten myli się przy strzale głową.

62'

Dużo niedokładności w środku boiska. A my widzimy już, że w drużynie Probierza szykuje się podwójna zmiana.

60'

Zagotowało się w polu karnym Podbeskidzia po dośrodkowaniu Tomasika. Szybko zareagował Kołodziej i szybko wyekspediował piłkę w głąb boiska.

59'

Fatalne wznowienie gry przez Zubasa. Na wysokości pola karnego od autu zacznie ekipa Probierza.

58'

Sędzia Gil odgwizduje przewinienie Demjana w polu karnym rywali.

57'

Nie mamy prawa narzekać na dzisiejsze widowisko. Oba zespoły dążą do zdobycia bramek, obserwujemy sporo ładnych akcji. Oby tak dalej.

56'

Pierwsza zmiana w Podbeskidziu. Z boiska schodzi Kato, w jego miejsce pojawia się Dariusz Kołodziej.

54'

Frankowski powstrzymany przez obrońców Podbeskidzia. Gospodarze wyszli z kontratakiem, ale po chwili piłkę przechwycili już przyjezdni.

52'

Szybka odpowiedź Jagiellonii. Rozpędzony Świderski mija rywala, przekłada sobie piłkę na lewą nogę, ale jego uderzenie w nieznacznej odległości przelatuje obok słupka.

50'

Drągowski ratuje swój zespół przed stratą bramki! Demjan znakomicie zabrał się z piłką, przełożył Tarasovsa, po czym huknął w kierunku bramki. Tam jednak króluje golkiper Jagiellonii.

49'

Bezpardonowo potraktował swojego rywala Wasilku, za co ogląda żółty kartonik.

48'

Ciut za mocne podanie Świderskiego do Vassilijeva, piłka w posiadaniu Podbeskidzia.

47'

Podbeskidzie przejęło kontrolę w pierwszych sekundach drugiej połowy. Możdżeń znalazł lukę pomiędzy defensorami Jagiellonii, zagrywa do Pazio, ale ten przegrywa pojedynek siłowy z Tarasovsem.

47'

Obie drużyny wychodzą na drugą połowę bez zmian.

46'

Zaczynamy drugą połowę.

21:28

Statystyki po pierwszej połowie.

21:17

Jagiellonia w pełni zasłużenie schodzi na przerwę z jednobramkowym prowadzeniem. Podbeskidzie, poza szansą Kato, nie jest w stanie skutecznie przedostać się pod bramkę przyjezdnych. Czy coś się zmieni w drugiej połowie? Sami jesteśmy ciekawi.

45'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Świderski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Futbolówka odbiła się od Dei, a następnie poszybowała prosto w objęcia Zubasa.

43'

Drągowskie zacznie od bramki po nieudanej akcji Podbeskidzia na lewej stronie boiska.

42'

Vassilijev zabrał się z piłką do kontry, ale zbyt lekko podaje do Frankowskiego. Ostatecznie białostoczanie mają rzut rożny.

40'

Znakomicie w w polu karnym odnalazł się Świderski. Snajper Jagiellonii za późno jednak odgrywa piłkę do Vassilijeva - spalony.

39'

Kolejny raz nieprzepisowo zatrzymywany Góralski tym razem przez Adama Deję. Żółta kartka dla obrońcy gospodarzy.

37'

Żółtą kartką ukarany Marek Sokołowski po faulu na Góralskim.

37'

Kontra Jagiellonii. Myli się jednak Vassilijev przy podaniu do Świderskiego.

35'

Mogli szybko odpowiedzieć gospodarze! Możdżeń w tej sytuacji zamiast strzelać, powinien jednak wyłożyć piłkę nabiegającym kolegom.

33'

Doskonałe podanie z głębi pola Grzyba w kierunku Tomasika, który dogrywa tylko na piąty metr do Świderskiego, a ten tym razem pakuje piłkę do siatki.

32'

GOOOOOOOOOL!!!! Świderski!!!

31'

Tomasik w pojedynku z Kowalskim zdołał wywalczyć rzut rożny.

30'

Za nami pół godziny gry. Wydaję się, że nieznaczną przewagę od początku meczu mają piłkarze Michała Probierza.

29'

Fantastyczna interwencja Drągowskiego po uderzeniu głową Kato! To pierwsza interwencja golkipera białostoczan w tym spotkaniu, dlatego tym bardziej słowa uznania dla wychowanka Jagiellonii.

28'

Szczepaniak powstrzymany teraz w polu karnym przez Maderę. Dobra akcja pomocnika bielszczan.

27'

Posiadanie piłki jest dość zrównoważone. Minimalnie przeważają podopieczni Michała Probierza. Procentowo przedstawia się to następująco: 48-52.

26'

Indywidualna akcja Wasiluka zatrzymana na ostatnim defensorze Podbeskidzia.

25'

Kolejna zmarnowana szansa Świderskiego! Genialne podanie Vassilijev, ale młody napastnik Jagiellonii w decydującym momencie nie trafia w piłkę!

23'

Brzydkie zagranie Deji w nogi Świderskiego. Obyło się bez kartki...

22'

Kowalski rozpędza się na prawym skrzydle. Tam czekał już na niego Wasiluk, który wybija piłkę na aut.

20'

Ładna indywidualna akcja Góralskiego. Gorzej było już z samym strzałem, który poszybował dobre trzy metry obok bramki.

18'

Ależ okazja Świderskiego! Snajper Jagiellonii w stuprocentowej sytuacji trafia w rękę broniącego Zubasa.

17'

Niezła akcja Podbeskidzia. Możdżeń dobrze dostrzegł Kato, który strzela jednak wysoko nad bramką Drągowskiego. Mógł to zrobić lepiej Japończyk...

16'

Rzut wolny wykonuje Możdżeń. Najwyżej w polu karnym wyskakuje Tarasovs, który wszystko wyjaśnia.

15'

Spóźniony Tarasovs trafia w nogi Szczepaniaka. Gospodarze przed dobrą okazją do dośrodkowania.

14'

Tomasik faulowany na własnej połowie. Jagiellonia rozpoczyna kolejny atak.

13'

Sprytnie rozegrany rzut wolny przez Jagiellonię. Maderę w polu karnym uprzedza jednak Nowak i wybija na aut.

12'

Płaskie dośrodkowanie Tomasika, które nie znajduje swojego adresata.

11'

Atakowany Demjan traci piłkę na rzecz Góralskiego pod polem karnym gości.

10'

Przy przyjęciu piłki Vassilijev pomaga sobie ręką i od rzutu wolnego rozpocznie Podbeskidzie.

9'

Znów aktywny Tomasik, ale jego dośrodkowanie trafia wprost pod nogi rywali.

7'

Po rzucie rożnym głową uderzał Tarasovs, ale w porę ten strzał zablokował defensor Podbeskidzia. Przed Jagiellonią kolejny rzut rożny.

5'

Przed znakomitą szansą stanął Romańczuk, który po dośrodkowaniu Tomasika nie trafia do bramki mając przed sobą tylko Zubasa!

5'

Gospodarze dwukrotnie rozpoczynają grę od rzutu z autu na wysokości środka pola.

3'

Od początku agresywnie zaczynają piłkarze Jagiellonii. Podopieczni Michała Probierza zmobilizowani ostatnimi niepowodzeniami, próbują nacierać na bramkę Zubasa.

2'

Pierwszego dośrodkowania próbował Tomasik. Boczny defensor białostoczan robi to jednak bardzo niecelnie.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Gila - zaczynamy!

20:26

Drużyny wychodzą już z tunelu prowadzącego na boisko. Za chwilę zaczynamy.

20:20

Do rozpoczęcia spotkania pozostało dziesięć minut. Oba zespoły zeszły już z rozgrzewki, by odebrać ostatnie wskazówki od swoich szkoleniowców.

20:00

W Jagiellonii nastąpiła spora rotacja. Do składu po długiej kontuzji wraca Marek Wasiluk. Największym zaskoczeniem jest jednak zestawienie drugiej linii. Góralski z Romańczukiem stworzą duet środkowych pomocników, z kolei Rafał Grzyb zastąpi na prawej stronie defensywy przesuniętego do rezerw Filipa Modelskiego. O zdobywanie bramek zadbać ma natomiast Karol Świderski. W poniedziałkowy wieczór nie zobaczymy Fedora Cernycha i Piotra Grzelczaka, którzy leczą swoje urazy.

19:48

Ławki rezerwowych:

Podbeskidzie: Kaczmarek - Horoszkiewicz, Kolcak, Kołodziej, Hiszpański, Adu Kwame, Jonkisz.

Jagiellonia: K. Baran - Straus, Alvarinho, Mackiewicz, M. Baran, Sekulski, Pawlik.

19:46

Znamy już składy obu drużyn. Za chwilę przedstawimy ławki rezerwowych.

19:39

Swojej szansy bielszczanie upatrują w Robercie Demjanie, który upodobał sobie strzelanie bramek swoim najbliższym rywalom. Przeciwko Jagiellonii Demjan zdobył więcej bramek niż w meczach z jakimkolwiek innym zespołem ligi – w sześciu spotkaniach trafiał dokładnie sześć razy. Jak będzie tym razem?

19:29

Poniedziałkowy mecz poprowadzi jako sędzia główny poprowadzi Paweł Gil. Na liniach pomagać mu będą Konrad Sapela i Tomasz Niemirowski.

19:22

Kilka ciekawostek przed meczem

19:17

19:16

Coś do udowodnienia swoim kibicom mają również piłkarze Jagiellonii, którzy po pięciu meczach bez zdobyczy punktowej przewodzą w niechlubnej klasyfikacji najgorszej defensywy Ekstraklasy. W ostatnich czterech meczach rywale strzelili im 12 goli, czyli połowę wszystkich bramek, jakie stracili białostoczanie w tym sezonie w lidze.

Jak chcą zażegnać ten kryzys? W tygodniu poprzedzającym wyjazd na południe Polski Jagiellonia pracowała przede wszystkim nad odzyskaniem świeżości. Na Podlasiu przekonują, że do drużyny wróciła długo oczekiwana radość z gry, ale pełna weryfikacja przyjdzie w poniedziałkowy wieczór. Czy żółto-czerwoni zaliczą ten test wzorowo? Przekonamy się za kilka godzin.

19:10

Podbeskidzie to jedyny zespół, który w tym sezonie Ekstraklasy jeszcze nie wygrał przed własną publicznością. W Bielsku-Białej „Górale” w pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty. Kibice bielszczan mają nadzieję więc, że zła passa dobiegnie końca w spotkaniu z Jagiellonią. Upatrują ją przede wszystkim w coraz lepszej grze drużyny Roberta Podolińskiego, która pod jego wodzą notuje serię czterech meczów bez porażki.

19:06

Witamy na relacji LIVE z meczu kończącego 14 . kolejkę, w którym Podbeskidzie Bielsko-Biała podejmie na własnym terenie Jagiellonię Białystok. Do meczu pozostało jeszcze półtorej godziny, dlatego zachęcamy do ciągłego śledzenia naszej relacji!

15:08

Podbeskidzie - Jagiellonia LIVE!

ZAPOWIEDŹ: „Górale” chcą odczarować swój stadion

Podbeskidzie to jedyny zespół, który w tym sezonie Ekstraklasy jeszcze nie wygrał przed własną publicznością. W Bielsku-Białej „Górale” w pięciu spotkaniach zdobyli zaledwie dwa punkty, ale jak przekonują, teraz nadszedł idealny moment na przełamanie – na Rychlińskiego przyjeżdża będąca w kryzysie Jagiellonia Białystok.