Sobota, 31 października 2015, godz. 18:00
1 : 3
19:54

To już wszystko na dziś. Dzięki bardzo i zapraszamy niebawem do relacji pomeczowej! Cześć!

19:54

Zasłużone zwycięstwo Legii. Byli dziś zespołem dojrzalszym i wypunktowali Lechię. Lechiści po 4 meczach w których zdobyli 10 punktów tym razem poznali smak porażki.

95'

Koniec meczu! 1-3 dla Legii!

92'

Legia w pełni panuje nad wydarzeniami boiskowymi. Chyba nic już im nie grozi.

91'

Rzut wolny z lewej strony pola karnego wykonywał Brzyski, dośrodkował jednak niecelnie.

90'

Arbiter Przybył dolicza 4 minuty do regulaminowego czasu gry.

89'

Kartka również dla innego zmiennika. Marek Saganowski zapisany w notesie sędziego.

89'

Kartką ukarany Sebastian Mila

87'

Nazario za Kuświka.

87'

Dobra interwencja Kuciaka, schodząc z prawego skrzydła uderzał Makuszewski.

85'

Rajd Kovacevica zakończony dośrodkowaniem. Piłka wybita na rzut rożny, jednak Lechiści marnują kolejny stały fragment.

84'

Piąstkuje Maric. Legia cofa się na włąsną połowę i znów wyczekuje na to, co zrobi rywal.

83'

Legia nie rezygnuje ze zdobycia kolejnej bramki. Rzut rożny dla gości.

82'

Żółtą kartką ukarany Grzegorz Kuświk.

82'

Strzelca pierwszej bramki zmienia Bartosz Bereszyński.

81'

ex-Legionistę Borysiuka zmienia Sebastian Mila. Zmiana ofensywna.

80'

Lechia stara się budować atak pozycyjny jednak nie radzi sobie ze szczelną dziś defensywą klubu ze stolicy.

78'

Nikolic melduje wykonanie zadania. Zmienia go Marek Saganowski

75'

Groźnie pod bramką Lechii, po kontrze graczy Legii, Guilherme zagrał piłkę w pole karne jednak wybił ją jeden z obrońców gospodarzy.

72'

Zmianą odpowiada Von Heesen. Michał Mak zgasł w drugiej połowie, w związku z czym opuszcza murawę. Za niego Milos Krasic.

71'

Były gracz Lechii Stojan Vranjes zmienia dobrze dysponowanego dziś Dudę. Wydaje się, że młody Słowak wraca do formy!

68'

Gra kontra za kontrę w wykonaniu obu zespołów.

65'

Mogło być 1-4! Maric zmuszony do interwencji przez kolegę z drużyny który przecinał płaskie dogranie w pole karne z prawej strony boiska.

61'

Gracze Lechii po kolejnej straconej bramce ambitnie rzucają się do ataku. Dobrze się to ogląda!

59'

Ależ mecz w Gdańsku! Już 1-3! Jodłowiec po podaniu Dudy wyszedł na czystą pozycję, i płaskim strzałem po długim słupku pokonał bramkarza Lechii!

55'

Po bramce dla Lechii długo na murawie leżał Michał Kucharczyk, miało to miejsce na połowie Lechii, ciężko powiedzieć co się stało skrzydłowemu Legii. Ładne zachowanie gospodarzy, którzy mimo ogromnej radości po golu wezwali służby medyczne do cierpiącego rywala. Kucharczyk już cały i zdrowy.

54'

GOOOL dla Lechii!!! Piękny strzał serba po długim słupku z linii pola karnego! Premierowy gol Kovacevica w barwach Lechii!

53'

52'

Kolejne nieporozumienie w szeregach obrony Lechii. Tym razem bez konsekwencji. Maric zdążył do piłki przed Nikolicem.

51'

0-2!!! Ależ błąd Marica!!! Nieporadne przyjęcie piłki po podaniu Gersona! Futbolówka odskoczyła mu na dobre kilka metrów wprost pod nogi Nikolica, a ten bez problemu zapakował ją do bramki.

50'

Obraz gry po przerwie nie zmienił się, nadal dużo walki w środku pola.

46'

Gracze Lechii rozpoczęli drugą połowę!

19:01

Na boisku są już gracze obu zespołów. Czekamy na początek 2 połowy.

18:50

Dzisiejszy mecz z trybun Stadionu w Gdańsku-Letnicy ogląda 19285 widzów.

18:48

Mecz póki co może się podobać. Gra jest szybka, ostra i prowadzona na dużej intensywności. Cieżko stwierdzić kto przeważał w pierwszych 45 minutach, jednak to zawodnicy klubu ze stolicy prowadzą do przerwy!

46'

Minuta doliczona do pierwszej połowy dobiegła końca. "Do przerwy 0-1" :)

45'

Doskonała szansa dla Lechii!!! Po zamieszaniu po rzucie wolnym piłka trafia do Kuświka, ten jednak mocnym strzałem trafia w któregoś z Legionistów. Kuciak mógłby mieć problemy z obroną tego strzału!

43'

Nie radzą sobie z szybko grającymi gospodarzami gracze Legii

43'

Ostry faul Pazdana na Kuświku

41'

Kuba Rzeźniczak padł na murawę. Sugeruje, że został trafiony przedmiotem rzuconym z trybun. Legia próbuje zagrania typu Kukesi 2.0?

37'

Legia próbuje dziś forsować obronę Lechii długimi zagraniami za plecy obrońców w kierunku Nemanji Nikolica. Kolejna próba takiego zagrania wyczyszczona przez obronę gospodarzy.

35'

Mnożą się faule z obu stron, mecz coraz bardziej zacięty.

31'

Piękna kombinacja Legii - Guilherme - Jodłowiec - Guilherme - Nikolic - Guilherme i GOL! Mocny strzał z 15 metrów przy bliższym słupku. Maric bez większych szans! W ostatnich minutach koncert gry Guilherme!

30'

Piękne zagranie Guilherme który jednym podaniem zwiódł 3 obrońców i wpuścił Brozia w pole karne Lechii, jego zagranie wzdłuż bramki jednak niecelne.

28'

27'

Świetna akcja Gdańszczan! Po szybkiej wymianie podań w środku pola i na prawym skrzydle, z boku pola karnego płasko dogrywał Wojtkowiak, jednak Makuszewskiego który czekał na to zagranie w polu bramkowym uprzedził Kuciak.

26'

Pierwszy korner w tym meczu, dośrodkowanie Brzyskiego wypiąstkował Maric rozpoczynając tym samym kontrę swojego zespołu.

25'

Coraz goręcej na trybunach. Kibice z Gdańska wyrażają swoje niezadowolenie w związku z brakiem kolejnych rzutów wolnych po faulach których ich zdaniem dopuszczają się gracze Legii

23'

Kartką tradycyjnie już ukarany Ariel Borysiuk. Faulował Guilherme około 35 metrów od bramki Lechii

18:21

Kolejny raz głośno na trybunach, w polu karnym Legii po kontrataku wyprowadzonym przez Lechię po wejściu ciałem Pazdana upadł któryś z graczy z Gdańska. Znów była to chyba dobra decyzja sędziego, piłkarz Lechii źle przyjął sobie piłkę i nie miał szans do niej dojść.

20'

Legia od paru minut na połowie Lechii, nie potrafi jednak w jakikolwiek sposób zagrozić bramce strzeżonej przez Marica

15'

W odpowiedzi ładna akcja Lechistów zakończona strzałem głową w wykonaniu aktywnego póki co Maka. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

14'

Blisko było bramki samobójczej dla Legii! obrońca Lechii wybił piłkę Nikolicowi, a ta przeleciała wzdłuż bramki strzeżonej przez Marica.

11'

Może podobać się gra Michała Maka. Wyraźnie odżył po przejęciu klubu przez Von Heesena

18:07

Legia opanowała sytuację na boisku, próbuje ataku pozycyjnego. Lechiści przyczajeni na własnej połowie.

5'

Lechiści domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką któregoś z Legionistów. Wydaje się jednak, że trzymał on rękę przy ciele w momencie, gdy nastrzelił go Michał Mak

5'

Rzut wolny z lewej strony boiska źle wykonany przez byłego Legionistę Ariela Borysiuka

4'

Pierwsza szansa dla gospodarzy! Strzał w trudnej sytuacji plecami do bramki oddawał Grzegorz Kuświk, ale został zablokowany

1'

Zaczęli!

3'

Póki co oglądamy zaciętą walkę w środku pola. Nad sytuacją stara się zapanować Lechia

17:57

Piłkarze obydwu drużyn są już na murawie. Za nami hymn klubu odśpiewany przez kibiców gospodarzy. Czekamy na pierwszy gwizdek

17:55

Cheerleaderki na murawie. Czekamy już tylko na głównych aktorów dzisiejszego spektaklu.

17:54

Sektor gości wypełniony w około połowie. Kibiców gospodarzy wciąż przybywa. Pierwszy raz od dawna otwarto część trybun na drugim poziomie stadionu.

17:51

Atmosfera będzie dziś z pewnością gorąca. Kibice obu klubów "pozdrawiają" się jeszcze przed rozpoczęciem spotkania.

17:49

Ławka rezerwowych zespołu Legii Warszawa: Arkadiusz Malarz, Iwan Trickovski, Stojan Vranjes, Bartosz Bereszyński, Marek Saganowski, Dominik Furman, Arkadiusz Piech.

17:48

Ławka rezerwowych zespołu Lechii Gdańsk: Mateusz Bąk, Sebastian Mila, Milos Krasić, Daniel Łukasik, Bruno Nazario, Mario Maloca, Paweł Stolarski.

17:47

Smaczek numer 2 - Pojedynek szkoleniowców obu klubów: Von Heesen vs Czerczesow. Mecz z przed ponad 20 lat, w którym Hamburger SV z Von Heesenem w składzie podejmował Dynamo Drezno którego bramki bronił Stanisław Czerczesow z pewnością lepiej wspomina Niemiec, który pokonał swojego dzisiejszego rywala ustalając wynik meczu na 1-1.

17:46

Dzisiejszy mecz pełen będzie róznego rodzaju dodatkowych smaczków. Chociażby takich jak fakt, że to po meczach w Gdańsku, Legioniści praktycznie tracili szanse na zdobycie mistrzostwa Polski w sezonach 2011/2012 oraz 2014/2015. Zadra w sercach Legionistów z pewnością zmobilizuje ich do jak najlepszej gry.

17:42

Od powrotu Lechii do Ekstraklasy, spotkania Gdańszczan z Legią Warszawa elektryzują ogromne rzesze kibiców. Nie inaczej jest z dzisiejszym meczem. Na trybunach Stadionu w Gdańsku-Letnicy z pewnością zasiądzie dziś więcej widzów, niż na którymkolwiek z poprzednich spotkań w tym sezonie.

17:41

Czy Lechia dorówna swym wysokim ambicjom poziomem swej gry? Czy Legia wskoczy po dzisiejszym spotkaniu na pozycję wicelidera ekstraklasy? Witamy i zapraszamy na relację ze znakomicie zapowiadającego się spotkania 14 kolejki Ekstraklasy pomiędzy Lechią Gdańsk a Legią Warszawa.