Niedziela, 25 października 2015, godz. 18:00
Lech PoznańLech Poznań
19:52

Za relację ze stadionu przy Łazienkowskiej serdecznie dziękuje Michał Bezuch! Miłego wieczoru!

19:52

Pomimo że to Legia przez większość spotkania była stroną przeważająca i stworzyła sobie więcej sytuacji, gospodarze nie potrafili przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść. Lech startując z ostatniego miejsca w tabeli pokonał wicemistrza Polski na wyjeździe i być może zaczyna odbijać się od dna - jest to drugie zwycięstwo z rzędu po meczu z Fiorentiną.

93'

KONIEC MECZU! LECH WYGRYWA NA ŁAZIENKOWSKIEJ 1:0!

93'

Fatalny błąd Guilherme, który nienaciskany wybił piłkę na aut.

92'

Tomasz Brzyski wrzuca piłkę z rzutu wolnego, lecz obrona Lecha sprawnie radzi sobie z tą centrą.

91'

Główka Ondreja Dudy prosto w ręce Jasmina Buricia! To mogła być piłka meczowa!

90'

Barry Douglas ukarany żółtą kartką za wspomnianą sytuację, a sędzia doliczył jeszcze trzy minuty.

90'

Barry Douglas nie chciał oddać piłki po upadku na murawę i zakotłowało się, zaiskrzyło mocno pomiędzy piłkarzami obu drużyn, sędzia musiał rozdzielać zawodników.

89'

Dobry powrót do strefy obronnej w wykonaniu Michała Kucharczyka uniemożliwił kontrę Lecha. Do końca jeszcze minuta plus to co doliczy arbiter.

87'

Darko Jevtić zbyt długo zastanawiał się nad strzałem, będąc w posiadaniu piłki w polu karnym Legii. W efekcie pomocnik Lecha stracił piłkę i mógł narazić zespół na kontrę.

86'

Świetna i pewna interwencja bramkarza Lecha Jasmina Burić po niezłym i precyzyjnym strzale Ondreja Dudy blisko słupka zza pola karnego.

85'

Spore zamieszanie pod bramką Lecha, ostatecznie Marcin Kamiński zdołał ekwilibrystycznie wybić piłkę wślizgiem na rzut rożny na dość dużym ryzyku.

85'

83'

Do końca meczu już tylko 7 minut plus to, co doliczy sędzia. Tempo nieco opadło, a gra toczy się głównie w środku pola.

82'

Żółtą kartkę obejrzał obrońca Lecha Kebba Ceesay.

79'

W drużynie Legii również wykorzystany już limit zmian. W środku pola Tomasza Jodłowca zastąpi Dominik Furman.

79'

W zespole Lecha następuje zabezpieczanie szyków obronnych. Obrońca Marcin Kamiński zastąpi Szymona Pawłowskiego.

77'

Kolejna seria rzutów rożnych dla Legii nie przyniosła żadnego skutku poza głośnym jękiem zawodu na trybunach.

76'

Michał Kucharczyk spróbował wrzutki z prawej strony, piłka po rykoszecie odbiła się od jednego z obrońców i niemal zaskoczyła Jasmina Buricia, który sparował z trudem ponad poprzeczkę.

75'

Druga zmiana również w zespole Lecha. Macieja Gajosa zmienia Darko Jevtić.

73'

Druga zmiana w zespole Legii. Aleksandar Prijović zastąpi Bartosza Bereszyńskiego, a zatem trener Czerczesow szykuje bardziej ofensywny wariant.

72'

Nemanja Nikolić w sytuacji sam na sam wyminął Jasmina Buricia na granicy pola karnego, zbiegł do boku i strzelił, ale w ostatniej chwili doścignął go Tamas Kadar i wślizgiem wybił piłkę na rzut rożny. Legia bliska wyrównania!

85'

Istny pinball przed bramką Lecha. Kilka strzałów blokowali obrońcy, a jedną skuteczną, ale niepewną interwencją popisał się Jasmin Burić

71'

Guilherme przy wykorzystaniu ładnego dryblingu wparował w pole karne i płasko podał na piąty metr, ale jeden z legionistów minął się z piłką w naprawdę świetnej sytuacji! To mogło być 1:1!

70'

Kebba Ceesay pozbywa się piłki, wykopując ją sprzed pola karnego daleko w trybuny.

69'

Kontra Legii, Guilherme rozpędził się prawą stroną, ale zgodnie z przepisami powstrzymał go Tetteh. Korner dla Legii.

68'

Michał Pazdan dla bezpieczeństwa wybija piłkę na kolejny rzut rożny, piłka przefrunęła wcześniej przez całe pole karne.

65'

Żółta kartka dla Tamasa Kadara z poznańskiego Lecha.

67'

Pierwsza od dłuższego czasu akcja poznaniaków. Z kontrą popędził Dariusz Formella, podał do Ceesaya, a jego wrzutka została zablokowana i mamy rzut rożny dla "Kolejorza".

65'

Faul Douglasa na Nikoliciu i będzie rzut wolny dla Legii blisko pola karnego. Tymczasem w ekipie Lecha Gergo Lovrencicsa zastąpi Dariusz Formella.

63'

Strzał Dudy z dystansu wyglądał całkiem obiecująco, ale poszybował nieco ponad bramką Buricia. Legia w natarciu!

62'

Mogło być groźnie pod bramką "Kolejorza", bo Guilherme doszedł do strzału głową po wrzutce z lewej strony, rezerwowy Legii chybił jednak ponad bramką.

61'

Dwójkowa akcja Guilherme i Dudy spaliła na panewce - gracze Legii pogubili się, co wykorzystała obrona Lecha.

60'

Zmiana w warszawskiej ekipie. Ivana Trickovskiego zmienia Guilherme, być może Brazylijczyk nada trochę polotu i kreatywności grze gospodarzy.

60'

Gwizdek arbiter. Faul w ataku w wykonaniu legionistów.

58'

Niezła wrzutki gospodarzy z lewej flanki do Nikolicia, ale Węgier został czujnie uprzedzony przez obrońców Lecha.

57'

Długa piłka do Hamalainena, ale Fin traci piłkę po złym przyjęciu i będzie aut dla Legii.

55'

Jakub Rzeźniczak pewnym wślizgiem pewnie powstrzymuje kontrę Lecha, a konkretnie Macieja Gajosa.

19:10

Druga połowa rozpoczęła się w dużo bardziej sennym tempie w porównaniu z pierwszą, gdy obie ekipy nawzajem szturmowały bramkę rywala właściwie non-stop.

51'

Maciej Gajos wrzuca piłkę z lewej strony w kierunku Hamalainena, ale obrona Legii czujnie wybija futbolówkę.

49'

Rzut rożny dla Legii z prawego narożnika wykonywał Tomasz Brzyski, piłka wróciła na przedpole, skąd została ponownie wstrzelona w pole karne, ale żaden z legionistów nie przeciął tej piłki! Mogło być groźnie!

18:48

Wracamy na boisko! Czy Legia odrobi stratę do Lecha? Pan Frankowski rozpoczyna gwizdkiem drugą połowę.

45'

Po minucie doliczonego czasu gry arbiter zakończył pierwszą odsłonę. Przy Łazienkowskiej oglądamy naprawdę świetne widowisko i Lech niespodziewanie prowadzi z Legią 1:0.

45'

Tymczasem kibice Legii na "Żylecie" odpalili race.

46'

Dobra interwencja Buricia po wrzutce w pole karne.

45'

Tym razem faul Tetteha na Jodłowcu na trzydziestym metrze. Rzut wolny dla Legii.

43'

Lech miał szansę, by wyprowadzić zabójczą kontrę, lecz Pawłowski źle przyjął sobie piłkę i musiał spowolnić akcję, a w dodatku szybko stracił futbolówkę.

42'

Legia wywalczyła sobie jeszcze jeden rzut rożny za sprawą Bartosza Bereszyńskiego, który powalczył na prawej flance z Barrym Douglasem.

40'

Dobra wrzutka z prawej strony, ale akcji Legii nie domknął wślizgiem ani Nemanja Nikolić, ani Michał Kucharczyk na długim słupku.

40'

38'

Tym razem z lewej flanki do środka z piłką ściął Gergo Lovrencics, ale jego uderzenie mimo że mocne, pewnie wylądowało w rękawicach Dusana Kuciaka.

37'

Dobre długie podanie Douglasa do Pawłowskiego, ale tym razem strzał kapitana Lecha zbyt lekki i prosto w ręce bramkarza Legii.

35'

Legia odpowiada! Kucharczyk podaje do Nikolicia, który znajduję ogromną dziurę w obronie lechitów, ale trafia prosto w wychodzącego z bramki Buricia! Słaby strzał jak na możliwości Węgra.

33'

Szymon Pawłowski po świetnym podaniu znalazł się w sytuacji niemal sam na sam z Kuciakiem, ale Słowak popisał się fantastyczną paradą po strzale z woleja kapitana Lecha! Bramkarz Legii jest wściekły, że sędzia nie odgwizdał spalonego!

32'

Michał Kucharczyk posyła długi kros na prawe skrzydło, ale czujny był obrońca Lecha Barry Douglas, który głową zgrał futbolówkę do Jasmina Buricia.

31'

Dusan Kuciak pewnie wychodzi do dośrodkowanie i łapie piłkę, uprzedzając Tamasa Kadara.

29'

Świetna interwencja Linetty'ego w środku pola, ale kontrę zaprzepaścił Maciej Gajos, tracąc piłkę w gąszczu legionistów.

27'

Szybka kontra Lecha, ale płaskie dośrodkowanie pewnie wślizgiem przeciął Igor Lewczuk.

27'

Przed dobrą szansą stanął Michał Kucharczyk, który pomknął lewą flanką, minął spóźnionego Ceesaya i próbował lobować Buricia, ale zbyt lekko i obrońcy Lecha zdołali wyić piłkę z bramki!

26'

Ivan Trickovski z dystansu, piłka po rykoszecie spadła pod nogi Michała Pazdana, a gracz Legii z szesnastu metrów kompletnie spudłował i posłał piłkę w trybuny.

24'

Fin z Lecha po raz kolejny w roli głównej - tym razem nie dał szans Nikoliciowi, by Węgier mógł się rozpędzić przed polem karnym.

24'

Michał Pazdan bardzo ambitnie podłączył się do akcji ofensywnej Legii wzdłuż linii bocznej, ale skutecznym wślizgiem powstrzymał go Paulus Arajuuri.

23'

Tym razem Gergo Lovrencics fauluje w ataku obrońcę Legii Tomasza Brzyskiego.

21'

Nemanja Nikolić świetnie uderza z linii pola karnego, ale piłka poszybowała obok słupka! Było groźnie!

19'

Fiński obrońca Lecha wraca już do gry, a tymczasem pan Frankowski odgwizdał faul w środku pola na Tettehu na korzyść poznaniaków.

18'

Na murawie leży poszkodowany Paulus Arajuuri z Lecha, na boisku pojawili się poznańscy medycy.

18'

Dłuższy okres zaciętej gry w środku pola.

15'

Znowu zagotowało się pod bramką Lecha! Głową uderzał Michał Pazdan, a piłka po rykoszecie tylko minęła słupek o kilkadziesiąt centrymetrów!

14'

Seria czterech rzutów rożnych dla Legii. Goście z Poznania zepchnęci do własnego pola karnego od ładnych kilku minut.

14'

Czujny w bramce Lecha był Jasmin Burić, który sparował zaskakujący strzał gospodarzy na rzut rożny.

14'

Tym razem piłkę z pola karnego gości ekspediuje obrońca Tamas Kadar.

12'

Dobra interwencja Karola Linetty'ego, który wślizgiem przerwał akcję Legii prawą stroną.

11'

Legia rzuciła się do odrabiania strat! Płaskie podanie z prawej strony otrzymał Tomasza Jodłowiec, ale minimalnie chybił z kilkunastu metrów w stuprocentowej sytuacji!

10'

Niezły strzał Legii z dystansu przemknął obok bramki.

10'

Kasper Hamalainen otrzymał świetne podanie z głębi pola, ruchem ciała zwiódł kompletnie i ośmieszył obronę Legii i pokonał Dusana Kuciaka. Słowak próbował interweniować, ale piłka leniwie wtoczyła się do bramki.

9'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! LECH PROWADZI 1:0! KASPER HAMALAINEN!

7'

Kebba Ceesay przegrał starcie z Jakubem Rzeźniczakiem przy linii końcowej i od bramki grę wznowi Dusan Kuciak, bramkarz Legii.

6'

Niepewna interwencja Rzeźniczaka po wrzutce Lecha z prawej strony, ostatecznie jednak lechici i tak stracili futbolówkę.

3'

Nemanja Nikolić na spalonym.

3'

Dośrodkowanie Pawłowskiego pewnie głową wybija Rzeźniczak.

3'

Rzut wolny dla Lecha na trzydziestym metrze.

17:59

Pierwszy gwizdek pana Bartosza Frankowskiego z Torunia. Legia rozpoczyna!

17:57

Pilkarze pojawili się już na murawie. Za chwilę zaczynamy szalgier Ekstraklasy. Legioniści na biało, lechici na niebiesko.

17:53

Ławki rezerwowych:

Legia: Arkadiusz Malarz, Guilherme, Dominik Furman, Stojan Vranjes, Łukasz Broź, Aleksandar Prijović, Marek Saganowski

Lech: Maciej Gostomski, Tomasz Kędziora, Dariusz Dudka, Marcin Kamiński, Denis Thomalla, Darko Jevtić, Dariusz Formella.

17:53

17:52

17:45

Legioniści w meczach u siebie nie prezentują się najlepiej, w 6 meczach wygrali bowiem tylko dwukrotnie, ale dali się pokonać tylko jeden raz - w meczu z Koroną Kielce. Z kolei goście z Poznania mają fatalny bilans na wyjazdach - "Kolejorz" przegrał wszystkie 5 spotkań poza domem.

17:41

Piłkarze obu ekip dopiero rozgrzewają się i rozpoczną grę za 20 minut, ale kibice z Warszawy i z Poznania rozpoczęli już pojedynek na decybele na trybunach.

17:40

Przypomnijmy, że nasi pucharowicze jeszcze w czwartek występowali na europejskich arenach. Lech sensacyjnie pokonał na wyjeździe Fiorentinę 2:1 i ta wygrana może dodać skrzydeł piłkarzom Jana Urbana. Z kolei legioniści na własnym podwórku zremisowali z Club Brugge 1:1.

17:38

Z kolei w obronie "Kolejorza" miejsce Marcina Kamińskiego na środku obrony zajmie Tamas Kadar, natomiast nieobecnego kapitana Łukasza Trałkę zastąpi Abdul Aziz Tetteh.

17:37

W zespole Legii w porównaniu z poprzednim meczem ligowym trener Czerczesow dokonał trzech zmian. W miejsce Łukasza Brozia zagra Bartosz Bereszyński, zamiast Guilherme kibice obejrzą w boju Ivana Trickovskiego, z kolei Ondrej Duda zastąpi w środku pola Dominika Furmana.

17:35

Znamy już składy obu zespołów:

Legia Warszawa: Dusan Kuciak − Bartosz Bereszyński, Jakub Rzeźniczak, Igor Lewczuk, Tomasz Brzyski − Tomasz Jodłowiec, Michał Pazdan − Ivan Trickovski, Ondrej Duda, Michał Kucharczyk − Nemanja Nikolić

Lech Poznań:Jasmin Burić − Kebba Ceesay, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar, Barry Douglas − Abdul Aziz Tetteh, Karol Linetty − Gergo Lovrencics, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski − Kasper Hamalainen

17:34

Lechici będą próbowali odbić się od dna. W dotychczasowych 12 meczach poznaniacy wygrali tylko raz i uzbierali 6 oczek. Zwycięstwo w Warszawie pozwoliłoby piłkarzom Jana Urbana przeskoczyć w tabeli zabrzańskiego Górnika.

17:32

Podopieczni Stanisława Czerczesowa przystępują do spotkania z czwartego miejsca i 20 uzbieranymi oczkami. Zwycięstwo zapewniłoby Legii awans na pozycję wicelidera.

17:31

Dzisiejsze starcie to potyczka mistrza Polski ze zdobywcą Pucharu Polski, a także pojedynkiem bezsprzecznie dwóch najlepszych polskich zespołów w ostatnich latach. Mecz budzi więc ogromne zainteresowanie pomimo kiepskiej formy gości z Poznania, "Kolejorz" zajmuje bowiem ostatnie miejsce w tabeli.

17:29

Na relację LIVE z niedzielnego szlagieru Ekstraklasy Legia - Lech serdecznie zaprasza Michał Bezuch! Początek spotkania już o 18:00, dokładnie za pół godziny!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - LECH POZNAŃ

Legia Warszawa - Lech Poznań 1:2

Patrząc na obecną sytuację w tabeli mecz Legii z Lechem nie powinien budzić większych emocji. Jednakże z uwagi na fakt, że jest to starcie mistrza z wicemistrzem ubiegłego sezonu, a także dwóch teoretycznie najlepszych drużyn w kraju, kibice Ekstraklasy wyczekują tego spotkania ze zniecierpliwieniem. Przy Łazienkowskiej dojdzie do pojedynku nie tylko piłkarzy, lecz także dwóch nowych trenerów - Jana Urbana i Stanisława Czerczesowa, którzy objęli swoje posady w przerwie reprezentacyjnej. Jak na razie lepiej prezentuje się bilans Czerczesowa, pod wodzą którego warszawiacy przed tygodniem pokonali Cracovię 3:1. Z kolei lechici zremisowali z Ruchem 2:2.