Piątek, 23 października 2015, godz. 20:30
Jagiellonia BiałystokJagiellonia Białystok
1 : 4
Wisła KrakówWisła Kraków
22:23

Wisła deklasuje Jagiellonię na jej terenie - 4:1. Białostoczanie tym samym odnotowują piąty mecz bez zwycięstwa. Wisła z kolei dzięki temu triumfowi znacznie przybliżyła się do mistrzowskiej "ósemki". My już dziękujemy za uwagę. Zapraszamy na nasze kolejne relacje LIVE.

95'

Koniec spotkania!

94'

Burligę zmienia Tomasz Cywka.

94'

Bezlitosny kontratak przeprowadzili teraz piłkarze Moskala. Jankowski podaje do niepilnowanego Guerriera, a ten tylko mógł się zapytać Drągowskiego, w który róg bramki ma posłać tą piłkę!

94'

Guerrier!!!! 4:1!!!

91'

Uderzenie Romańczuka z dystansu zatrzymuje się poprzeczce! Piłka po odbiciu poszybowała jeszcze w górę, ale ostatecznie wylądowała za bramką.

90'

Sędzia główny dolicza cztery minuty.

89'

Na ostatnie minuty pojawi się jeszcze Donald-Guerrier, który zmieni Pawła Brożka.

87'

Tarasovs bez ogródek rozprawia się z Burligą. Sędzia odgwizduje przekroczenie przepisów.

86'

Uryga! Uderzenie pomocnika przyjezdnych nieznacznie przelatuje obok bramki!

85'

Sekulski czubkiem buta próbował odegrać do dobrze ustawionego Mackiewicza, ale przerywa wszystko Głowacki do spółki z Guzmicsem.

84'

Jagiellończycy jeszcze próbują. Dośrodkowanie Strausa mija jednak wszystkich graczy w polu karnym, w tym gospodarzy.

82'

Niezły pomysł Mackiewicza rozegrania rzutu z autu, ale wybiegający na czystą pozycję Romanczuk nie zdążył przed interweniującym Cierzniakiem.

81'

Pochwały należą się w tej chwili dla Grzyba, choć jego próba nie była perfekcyjna, ale zrobił w tej sytuacji wszystko co mógł.

80'

Głowacki uprzedził pędzącego Mackiewicza.

79'

Do zakończenia meczu jeszcze przeszło dziesięć minut, ale zwycięzca tego pojedynku jest już raczej znany. Jagiellonia nie potrafi wyprowadzić chociażby jednego groźniejszego ataku i ogranicza się do zadań defensywnych. Wisła w natarciu.

77'

Atomowe uderzenie Głowackiego, ale hen daleko nad bramką...

76'

Wisła nie rezygnuje z szansy na kolejne trafienia. Doskonałe podanie do Boguskiego przecina w ostatniej chwili Augustyniak.

75'

Po rzucie rożnym egzekwowanym z prawego narożnika, najwyżej w polu karnym wyskoczył Jankowski i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Drągowskiego.

74'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Jankowski na 1:3!

73'

Mackiewicz ukarany żółtą kartką za symulowanie faul - tak to ocenił arbiter.

72'

Na placu gry pojawia się Łukasz Sekulski, który zmienia Grzelczaka.

71'

Podanie Grzelczaka w poprzek pola karnego rywali nie znalazło żadnego adresata. Szkoda, bo to mogła być dobra okazja.

70'

Madera dobrze pilnował Boguskiego, który nie miał możliwości oddania strzału.

67'

Do piłki nie zdążył Burliga. Grę wznowi Drągowski.

67'

Piłkarze wracają d gry.

65'

Mieliśmy chwilą przerwę spowodowaną unoszącym się dymem po oprawie, jaką zaprezentowali nam kibice gospodarzy.

64'

Piłkarz Wisły najlepiej odnalazł się w polu karnym i niepilnowany oddał atomowy strzał po ziemi w kierunku bramki. Drągowski bezradny. Wisła na prowadzeniu!

63'

GOOOOOOOOL! Jankowski!!!

61'

Ależ to wykombinował Vassilijev. Estończyk chciał sprytnym podaniem wypuścić Romanczuka, ale ten w tym wszystkim się nie połapał.

60'

Kolejna zmiana w drużynie gospodarzy. Plac gry opuszcza Fedor Cernych, a jego miejsce zajmie Karol Świderski.

59'

Dobra, składanka akcja krakowskiego zespołu, ale dobrze w defensywie grają piłkarze Probierza.

58'

Pewna interwencja na przedpolu Drągowskiego, który łapie piłkę po dośrodkowaniu Wiślaków.

57'

Grzelczak w sytuacji "sam na sam", ale... wcześniej gwizdek arbitra - spalony.

55'

Swoje umiejętności strzeleckie sprawdził teraz Jankowski. Futbolówka po jego uderzeniu znacznie mija jednak bramkę Drągowskiego.

53'

Świetnie w polu karnym odnalazł się teraz Grzelczak, ale jego uderzenie wślizgiem uderza tylko w bandy.

53'

Jesteśmy świadkami pięknej sektorówki, która rozwieszona jest teraz na trybunie, gdzie zasiadają najwierniejsi kibice Jagiellonii!

51'

Boguski chciał teraz niczym taran przedrzeć się przez zasieki obronne rywali, bez skutku...

50'

Popović przegrywa pojedynek siłowy z dwoma rywalami i od swojego pola karnego rozpoczyna Drągowski.

49'

Dobry powrót Brożka, który jak profesor zatrzymuje Cernycha na prawej flance.

48'

Grzelczak w pojedynku z Guzmicsem wywalczył rzut rożny.

47'

Po dośrodkowaniu Vassilijeva z rzutu wolnego żaden z jego partnerów nie zdołał tego zamknąć. Od bramki Cierzniak.

46'

W miejsce Modelskiego pojawia się Rafał Augustyniak.

46'

Rozpoczynamy drugą połowę!

21:17

Obie drużyny na przerwę schodzą z remisem 1:1. W Białymstoku oglądamy niezłe widowisko. Miejmy nadzieję, że tak też pozostanie w drugiej połowie. Słyszymy się za kwadrans.

46'

Koniec pierwszej połowy!

44'

Guzmics naciskany przez Grzelczaka wybija piłkę na rzut rożny.

43'

Jeden z Wiślaków faulowany w środku boiska przez Romanczuka.

42'

Na trybunach niemniej gorąca atmosfera.

41'

Po podaniu Sadloka głową uderzał Brożek, ale bardzo niecelnie.

40'

W polu karny pada teraz Taras Romańczuk. Sędzia był blisko i wierzymy, że widział najlepiej tą sytuację.

39'

Ależ szansę po rzucie wolnym miał Madera, który strzelał w długi róg bramki po podaniu Vassilijeva! Cierzniak wyrasta jednak na bohatera krakowskiego zespołu.

37'

Z wolnego na uderzenie zdecydował się Vassilijev, ale czujny w bramce pozostaje Cierzniak.

36'

Faul Guzmicsa na Grzelczaku, który wychodził na znakomitą pozycję. Żółta kartka dla stopera.

34'

Na pozycji spalonej Piotr Grzelczak.

33'

Popović uderza ze stojącej piłki minimalnie obok słupka Drągowskiego!

32'

Będzie dobra szansa dla Wiślaków po faulu na Boguskim.

31'

Dośrodkowanie Popovicia, w polu karnym najwyżej wyskakuje Jankowski, ale oddaje zbyt lekki strzał.

30'

Strzał Burligi zatrzymał się teraz na nodze jednego z obrońców Jagiellonii. Całe szczęście dla kibiców białostoczan.

28'

Popović zatrzymuje Cernycha na prawej stronie. Białostoczanie rozpoczną od autu.

26'

Goście nie rozmyślali zbyt długo nad straconą bramką. Szybko wyszli z akcją po wznowieniu gry, po czym faulowany w polu karnym był Burliga. Do "jedenastki" podszedł Paweł Brożek i pewnym strzałem pokonał Drągowskiego.

25'

GOOOOL! Brożek pewnie wykonuje rzut karny! 1:1!

25'

Jedenastka dla gości! Ależ się dzieje...

24'

Doskonała wrzutka z rzutu wolnego Konstantina Vassilijev na głowę Tarasovsa, który najpierw kapitalnie przepchnął kryjącego go rywala, a później skierował piłkę do bramki!

23'

GOOOOOOOOOL!! IGORS TARASOVS!

22'

Cernych faulowany przed polem karnym Wisły. Dobra szansa na dośrodkowanie.

21'

Odbiór Romanczuka, ale po chwili ten sam zawodnik niemal oddaję piłkę dla rywali.

20'

Kolejny raz odetchnąć mogą kibice Jagiellonii. Jankowski w sytuacji "jeden na jeden" z Drągowskim myli się drugi raz w tym meczu!

18'

Jankowski ukarany żółtą kartką za przewinienie na Mackiewiczu.

16'

Wiślacy od początku odważnie wychodzą do piłki, próbują oskrzydlających podań, a Jaga w tym wszystkim jest trochę jakby zagubiona...

15'

W ofensywnej akcji Jović, który dośrodkowuje w kierunku Brożka. Napastnik Wisły przepuszcza piłkę między nogami, ale na jego nieszczęście nikogo tam nie było.

13'

Huknął teraz Vassilijev na bramkę Cierzniaka, ale minimalnie niecelnie!

13'

Mocne uderzenie Urygi na bramkę białostoczan. Broni, co prawda "na raty" Drągowski.

12'

Rozpędzony Cernych wrzuca w pole karne rywali, ale tam najbliżej do piłki miał Głowacki.

10'

Sadlok zatrzymywany blisko pola karnego Jagiellonii. Sędzia nie gwiżdże.

9'

Długą piłkę zagrywaną w kierunku Brożka świetnie przecina Madera.

7'

Nieporozumienie przyjezdnych z prawej strony boiska. Od bramki rozpocznie Drągowski.

6'

Goście spokojnie wyprowadzają piłkę, lecz w tym wszystkim nie pomagają im rywale, którzy dobrze bronią dostępu do bramki.

5'

W odpowiedzi gospodarze. Dośrodkowanie z rzutu wolnego Mackiewicza trafia na głowę Madery, który uderzał "pod piłką" i wysoko nad bramką.

4'

Furę szczęścia mają teraz piłkarze Jagiellonii! Burliga myli się w sytuacji stuprocentowej. Fantastyczna interwencja Drągowskiego.

3'

Rzut wolny dla Jagiellonii. Fatalnie jednak wykonany przez Mackiewicza, którego dośrodkowanie mija wysoko bramkę Wiślaków.

2'

Piłka do Grzelczaka, ale ten przegrywa pojedynek z Cierzniakiem, który pierwszy wyszedł do tej piłki.

1'

Wisła w pierwszym ataku. Jankowski przyjął piłkę przed polem karny, próbując wypuścić Brożka, ale w porę zareagował Tarasovs.

1'

Sędzia Złotek zagwizdał - zaczynamy!

20:24

Piłkarze Jagiellonii i Wisły wychodzą już na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

20:15

Zawodnicy powoli opuszczają już boisko, po to by otrzymać ostatnie wskazówki od trenerów. Zaczynamy za kwadrans!

20:04

Piątkowy mecz poprowadzi Mariusz Złotek. Arbiter ten sędziował już jeden mecz Jagi w tym sezonie. Było to spotkanie z Cracovią zakończone bezbramkowym remisem. W przypadku Wisły będzie to pierwsze spotkanie, które poprowadzi w obecnej kampanii ten sędzia.

19:59

19:57

Obie drużyny już na rozgrzewce. Gospodarze ubrani w swoje tradycyjne żółto-czerwone stroje, z kolei Wiślacy w czerwono-granatowych bluzach.

19:55

Piłkarze obu drużyn będą się dziś mierzyć w iście jesiennych warunkach. Termometry w Białymstoku nie przekraczają dziesięciu stopni Celsjusza, a do tego dochodzą małe opady deszczu, które jednak nie powinny przeszkadzać w dobrym widowisku.

19:48

Wisła jest w nieco lepszym nastroju. Co prawda w ostatnich trzech kolejkach nie zdołała zdobyć gola, ale dwukrotnie uniemożliwiła to również rywalom, co skutkowało zainkasowaniem dwóch punktów. Dużym osłabieniem drużyny Moskala jest nieobecność dziś reprezentanta Polski -€“ Krzysztofa Mączyńskiego, który musi odpokutować nadmiar żółtych kartek. Wiemy już, że jego miejsce w środku pola zajmie Alan Uryga.

19:44

Jedni i drudzy o dzisiejszym spotkaniu myślą tylko w kategoriach zwycięstwa, które ma przełamać niechlubną serię. Gospodarze od czterech spotkań nie potrafią zdobyć kompletu punktów, a defensywa bardziej niż zasieki przypomina szwajcarski ser.

- Chcemy wygrać ten mecz. Nie ma szczególnego sposobu motywacji. Ile można robić szczególne odprawy? Zawodnicy muszą zrozumieć, że biorą odpowiedzialność za wyniki, my to firmujemy swoim nazwiskiem -€“ mówił przed meczem trener Jagiellonii, Michał Probierz.

19:41

Ławki rezerwowych:

Jagiellonia: Krzysztof Baran, Jacek Góralski, Przemysław Mystkowski, Łukasz Sekulski, Rafał Augustyniak, Karol Świderski, Piotr Tomasik.

Wisła: Michał Buchalik, Tomasz Cywka, Konrad Handzlik, Kamil Kuczak, Piotr Żemło, Rafael Crivellaro, Wilde-Donald Guerrier.

19:38

Znamy już składy obu drużyn na to spotkanie, które przedstawiamy po lewej stronie relacji. Za chwilę ławki rezerwowych!

19:35

19:34

Witamy na relacji LIVE prosto ze stadionu w Białymstoku, gdzie Jagiellonia podejmie Wisłę Kraków. Na wieczór pełen emocji serdecznie zaprasza Jakub Laskowski - bądźcie z nami!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - WISŁA KRAKÓW

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:1 (ZDJĘCIA)

W meczu 13. kolejki Ekstraklasy spotkają się miejscowa Jagiellonia i krakowska Wisła. Obie ekipy będą musiały dać z siebie wszystko, ponieważ znajdują się już pod kreską dzielącą ligową tabelę na połowę, a ewentualna porażka w piątek może któryś zespół poważniej zagrzebać w grupie spadkowej. Szczególnie mocno osłody ze strony swoich piłkarzy potrzebują fani Jagiellonii. Trzeba przyznać, że ich ekipa nie dawała ostatnimi czasy powodów do satysfakcji. Trzy porażki z rzędu przeplecione jeszcze odpadnięciem na własnym boisku z Pucharu Polski i to z beniaminkiem. Co więcej, w dwóch ostatnich ligowych spotkaniach Jaga przyjęła po trzy gole.