Niedziela, 18 października 2015, godz. 18:00
3 : 1
CracoviaCracovia
95'

Koniec! Pan Mariusz Złotek kończy emocjonujący mecz w Warszawie. Jego bohaterem bezapelacyjnie Nemanja Nikolić, który trafił do siatki trzykrotnie, a mógł skończyć mecz z jeszcze lepszym dorobkiem. My dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

94'

Ależ gorąco! Najpierw pod bramką Legii, kiedy w polu karnym Dialiba nie zabrał się z piłką. Po chwili pod drugą bramkę, pod którą znalazł się Nikolić. Węgier miał szansę na czwarte trafienie, ale minimalnie chybił!

92'

Dłuższe podanie z obrony do stojącego pod polem karnym Cracovii Trickovskiego. Macedończyk przyjął piłkę i zdecydował się na strzał z dystansu. Ponad poprzeczką.

92'

Cracovia jeszcze próbuje atakować, ale jest sukcesywnie wypychana przez legionistów spod ich pola karnego.

90'

Arbiter przedłuża mecz aż o pięć minut!

89'

Ostatnia zmiana w Legii. Schodzi Dominik Furman, a w jego miejsce Stojan Vranjes.

88'

Wydawało się, że goście będą mieli dobrą okazję do kontry, ale Bartosz Kapustka został zatrzymany przez Jakuba Rzeźniczaka.

86'

Macedończyk szybko miał swoją okazję do zdobycia bramki, ale Sandomierski nie miał większych problemów z jego uderzeniem.

85'

Czerczesow chce rozruszać grę swojego zespołu i daje szansę Trickovskiemu, który zastępuje Kucharczyka.

84'

Cracovia zaczęła atakować odważniej, ale gospodarze z powodzeniem odpierają ataki.

80'

Kapustka podał w pole karne do Jendriska, a ten uderzył w dalszy róg. Mimo podjęcia interwencji Dusan Kuciak nie sięgnął piłki.

80'

Gooool!!! Jendrisek. Cracovia jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa.

79'

Sędzia wznowił mecz i już było groźnie pod bramką Cracovii. W polu karnym zaczął szaleć Bereszyński. Rezerwowy Legii zakręcił rywalem, a później dwa razy uderzył na bramkę. Jego pierwszy strzał obronił Sandomierski, a drugi był niecelny.

78'

Zanim obie drużyny wznowią grę, będziemy mieli zmianę w Cracovii - Zjawiński za Cetnarskiego.

76'

Kibice Cracovii zaczęli prawdziwe show - nad murawą zaczął się unosić dym. Za wiele nie widać, więc sędzia decyduje się na chwilowe przerwanie gry.

75'

Stanisław Czerczesow decyduje się na zmianę. Bereszyński za Guilherme

72'

Sretenović dogrywał w pole karne, ale Jakub Rzeżniczak wybił piłkę na rzut rożny. Po kornerze główkował Dąbrowski, ale Kuciak złapał futbolówke bez najmniejszych problemów.

71'

Nemanja Nikolić próbował wykorzystać fakt, że Sretenović wyciągnął rękę i chciał wymusić rzut wolny. Sędzia nie dostrzegł w tej sytuacji przewinienia.

70'

Michał Pazdan ukarany żółtą kartką za faul na Dąbrowskim.

68'

Damian Dąbrowski podawał do Boubacara Dialiby. Defensorzy Legii dobrze się przesunęli i złapali zawodnika "Pasów" na pozycji spalonej.

67'

Nemanja Nikolić chciał wystąpić w roli asystenta, ale jego podanie do Tomasza Brzyskiego było nieprecyzyjne.

65'

Boubacar Dialiba chciał przerzucić piłkę nad Dominikiem Furmanem, ale ten okazał się sprytniejszy i przejął futbolówkę.

63'

Legia Warszawa - Cracovia

63'

Guilherme dograł w pole karne do Tomasza Jodłowca, ten wyłożył futbolówkę na środek szesnastki, gdzie Nemanja Nikolić dopełnił formalności!

63'

GOOOOOOL! NEMANJA NIKOLIĆ! HAT-TRICK!

61'

Było niebezpiecznie pod bramką Legii. W ostatniej chwili udanym wślizgiem Kapustkę powstrzymał Łukasz Broź.

59'

Kapustka wrzucił piłkę w pole karne, ale dośrodkowanie zablokował Lewczuk. Po rzucie rożnym piąstkował Kuciak.

57'

Legia dobrze gra pressingiem, co powoduje, że piłkarze "Pasów" nie są w stanie dłużej utrzymać się przy piłce na połowie gospodarzy.

55'

Covilo główkował po rzucie rożnym. Strzał pomocnika "Pasów" był lekki i nie sprawił problemów Dusanowi Kuciakowi.

53'

Znakomitym prostopadłym podaniem popisał się Tomasz Jodłowiec. Futbolówkę przejął wbiegający w pole karne Nemanja Nikolić i precyzyjnym strzałem tuż przy słupku pokonał Grzegorza Sandomierskiego.

53'

GOL! Znowu dla Legii i znowu Nikolić

52'

Podania Kapustki nie odebrał Diabang i piłka poleciała prosto do Kuciaka

51'

Dąbrowski próbował wypuścić Diabanga prawą stroną, ale piłkę przejął Brzyski.

50'

Na murawie leży Covilo. Nie może pozbierać się po ciosie w głowę

47'

Indywidualna akcja Jakuba Wójcickiego prawym skrzydłem. Zawodnik Cracovii został jednak zatrzymany przez walczącego w defensywie Michała Kucharczyka.

46'

Z kolei Boubacar Dialiba zastąpił Łotysza Denissa Rakelsa.

46'

Jacek Zieliński przeprowadził podwójną zmianę. W miejsce Deleu wszedł Jakub Wójcicki.

46'

Piłkarze ponownie na boisku. Arbiter rozpoczął drugą połowę.

45'

Koniec I połowy! Do przerwy Legia prowadzi z Cracovią 1:0 po trafieniu Nemanji Nikolicia.

44'

Strzał z dystansu Kapustki okazał się wyjątkowo niecelnym

43'

Dośrodkowanie Deleu odebrał głową Covilo ale jego strzał okazał się zbyt słaby aby zaskoczyć Kuciaka

40'

Rzut wolny dla Legii. Futbolówka pomknęła prosto w Sandomierskiego

36'

W sytuacji sam na sam znalazł się Jendrisek. Nie zdołał jednak pokonać Kuciaka

35'

Przed kolejną szansą stanął najpierw Kucharczyk a później Guilherme. Pierwszy z nich niekryty podawał zamiast uderzać na bramkę a próba drugiego była po prostu niecelna.

33'

Szybkim kontratakiem Cracovia zdołałą wywalczyć jedynie rzut rożny. Piłka po kopnięciu Cetnarskiego poleciała na głowę jednego z kolegów ale strzał nie zdołał zaskoczyć Kuciaka

33'

Szybki rajd Kucharczyka zakończył się świetnym podaniem w stronę Nikolicia. Piłkę w ostatniej chwili przejął jednak Polczak i tym samym uratował drużynę przed stratą kolejnej bramki

31'

Jendrisek nie zdołał odebrać długiego podania od Jaroszyńskiego. Piłkę w polu karnym spokojnie przejął Rzeźniczak

31'

Dobre wyjście Sretenovicia zakończyło atak Legii jeszcze przed polem karnym

30'

PRawą stroną przebił się Jendrisek ale niecelnie podał do Covilo.

29'

Guilherme popędził prawą stroną, minął kilku rywali i skręcił na środek. Posłał piłkę do Kucharczyka. Ten uderzył na bramkę ale na posterunku stał już Sandomierski

27'

Kucharczyk wypuścił lewą stroną Nikolicia, ale na drodze stanął mu Deleu

25'

Faul w środku pola na Eriku Jendrisku

25'

Strzał Kapustki bez problemu wybronił Kuciak

25'

Trochę zamieszania pod polem karnym Sandomierskiego. Wszystko zakończył dobry powrót Dąbrowskiego.

22'

Długie podanie do Rakelssa zostało odebrane przez Pazdana

21'

Niecelne podanie Nikolicia w kierunku Kucharczyka spokojnie odebrał Polczak

19'

Na spalonym złapany został Nemanja Nikolić

18'

Żółtą kartką za przepychanki ukarany Deleu.

17'

Faul w ataku Damiana Dąbrowskiego sprokurował małą sprzeczkę pomiędzy zawodnikami obu drużyn

17'

Dobra reakcja Sandomierskiego uratowała krakowian przed stratą gola po strzale Brzyskiego

16'

Rajd Kucharczyka zatrzymał się na nogach Polczaka. Tym razem rzut rożny

16'

Piłkę z wolnego wykonywanego przez Brzyskiego odebrał Covilo.

15'

Prawą stroną pędzili legioniści, ale faulem zatrzymał go jeden z rywali. Będzie rzut wolny

13'

Po podaniu Pazdana pojedynek z Polczakiem po lewej stronie boiska przegrał Guilherme

13'

Rajd lewą stroną Kucharczyka zakończuł się podaniem do Furmana. Ten nie zdołał się jednak przedrzeć przez Deleu

11'

Łatwa strata Jendriska w środku boiska nie zakończyła się atakiem Legii dzięki dobrej grze defensorów Cracovii

10'

Po prawej stronie o piłkę zawalczył Rakelss. Ładnie dośrodkował w pole karne, ale tam piłki nie opanował Kapustka

10'

Kolejny rajd prawą stroną Kucharczyka tym razem zatrzymał Deleu

9'

Z kontratakiem wybiegł Kucharczyk, ale oddał niecelny strzał.

9'

Rzut wolny Cetnarskiego nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Kuciaka

8'

Stracony gol pobudził Cracovię do ataku. W polu karnym znaleźli się kolejno Kapustka oraz Rakelss, ale żaden z nich nie oddał strzału.

7'

Ogromne błędy na własnej połowie Cracovii. Pozwolili rywalom spokojnie przebiec środkiem boiska i pozostawili niepilnowanego Nikolicia. Ten nie mógł tego nie wykorzystać. W sytuacji sam na sam bez problemu pokonał Sandomierskiego.

6'

6'

GOL Nikolić dał warszawiakom prowadzenie

4'

Kolejny atak Cracovii. Z dwójkową akcją wyszli Kapustka z Rakelssem ale uderzenie tego drugiego powędrowało prosto w ręce Kuciaka.

4'

Długie podanie Kucharczyka przejął Sandomierski

3'

Covilo wbiegł na połowę Legii ale tam nie zdołał wyminąć Igora Lewczuka

3'

Z kontratakiem pędził Guilherme, ale padł sfaulowany przez jednego z krakowian. Rzut wolny wykonywał Rzeźniczak. Piłka poleciała do stojących w polu karnym legionistów i po strzale minęła się o centymetry z słupkiem.

2'

Po rożnym Cetnarskiego piłka znalazła się pod nogami przeciwników.

1'

Pod bramką rywala pierwsi znaleźli się goście i od razu wywalczyli rzut rożny.

0'

Zaczynamy! Od środka Cracovia

17:57

Za nami losowanie stron a z trybun niesie się już gromki doping.

17:56

Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę. Za chwilkę zaczynamy.

17:54

Do premierowego gwizdka pozostało już tylko nieco ponad pięć minut. Na trybunach przy Łazienkowskiej pojawiło się już wielu kibiców. Szczególnie licznie swoich ulubieńców przyjechali wspierać kibice z Krakowa. Czy ich doping poniesie Pasy do zwycięstwa?

17:48

- Gdybym miał typować, postawiłbym na zwycięstwo Legii. Oczywiście nie skreślam Cracovii, natomiast bodziec spowodowany zmianą trenera, nową rywalizacją o miejsca w składzie, powinien zadziałać na korzyść legionistów - mówi Jacek Magiera, który ekstraklasową karierę zakończył w barwach klubu z ulicy Józefa Kałuży.

17:42

Cracovia uzbierała w 11 kolejkach punkt więcej od Legii i zajmuje w tabeli trzecie miejsce, tuż nad Wojskowymi. - Jesteśmy mocni psychicznie. Wiemy, na co nas stać. To nie my musimy bać się tego meczu, to nie my musimy wygrać. To Legia jest pod presją. A my postaramy się sprawić niespodziankę - zapowiada Dariusz Zjawiński, napastnik Pasów z przeszłością w Legii.

17:38

Ławka rezerwowych Cracovii: Pilarz – Dialiba, Zjawiński, Wójcicki, Wołąkiewicz, Budziński, Rymaniak.

17:36

Ławka rezerwowych Legii: Malarz – Saganowski, Bereszyński, Kopczyński, Prijović, S. Vranjes, Trickovski.

17:35

17:34

Zapraszamy na relację na żywo ze spotkania, w którym Legia w premierowym meczu Stanisława Czerczesowa w klubie z Łazienkowskiej zmierzy się z Cracovią.