Piątek, 16 października 2015, godz. 18:00
Lechia Gdańsklechia
1 : 1
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
19:54

Druga połowa nawet przez moment nie nawiązała emocjami i poziomem do końcówki pierwszej, bardziej zadowolona jest na pewno ekipa Leszka Ojrzyńskiego. Nikt nie ma prawa jednak narzekać - Górnik miał swoją szansę w postaci karnego, Lechia miała więcej z gry.

94'

Koniec spotkania! Lechia remisuje z Górnikiem 1:1!

92'

Ciekawy rajd Maka przerwał w odpowiednim momencie Kwiek.

90'

Sędzia dolicza trzy minuty do tego meczu!

89'

W ostatnich minutach najprawdopodobniej atakować będą gospodarze, Górnik mocno wycofany broni remisu.

83'

Ostatnia zmiana w zespole Lechii: Łukasik za Wiśniewskiego.

83'

O strzał zza pola karnego pokusił się Madej. Uderzył wprost w Maricia.

82'

Natychmiastowa odpowiedź gospodarzy: z prawej strony w pole karne wbiegł Mak i uderzył z lewej nogi, pomylił się jednak znacznie.

81'

W końcu jakaś akcja Górnika! Kapitalnie zabrał piłkę Peszce Sobolewski już będąc w parterze, uruchomił dobrym podaniem Madeja, a skrzydłowy Górnika umożliwił strzał Kosznikowi z drudziestu kilku metrów. Na posterunku był jednak Marić.

79'

Próbują atakować kombinacyjnie biało-zieloni, lecz brakuje ostatniego podania. A najczęściej również przedostatniego.

77'

Mario Maloca zastępuje na placu gry Jakuba Wawrzyniaka.

76'

Wiśniewski przerywa groźnie zapowiadającą się kontrę rywali.

73'

Około dwudziestu minut do końca spotkania, Górnik gra tak jakby zależało mu przede wszystkim na remisie, Lechia natomiast nie rzuca się do huraganowych ataków.

69'

Zmiana w ataku Górnika: Piasecki zmienia Korzyma.

67'

Lechia posiada przewagę optyczną , ale nie przekłada się to na stwarzane sytuacje.

64'

Coraz mniej dzieje się na PGE Arenie. Po świetnym ostatnim kwadransie pierwszej połowy można się było spodziewać lepszej gry obu zespołów.

62'

Zmiana również w Lechii, aktywnego Haraslina zmienia Peszko.

61'

Zmiana w Górniku: Przybylski za Magierę.

60'

Było groźnie! Wszyscy zawodnicy przepuścili piłkę po dośrodkowaniu Borysiuka, ale czujny pozostał Kasprzik, chwilę później sytuację wyjaśnił Danch.

58'

Niepotrzebny faul Vidanova z boku boiska. Będzie szansa dla Lechii.

57'

Spora niedokładność wkradła się w poczynania obu zespołów.

55'

Niepotrzebna zabawa piłką na własnej połowie Vidanova i Kwieka, sytuację wyjaśnia Danch podaniem głową do bramkarza.

54'

Tym razem bardzo niecelnie uderzał z dystansu Borysiuk. Na razie gospodarzom brakuje pomysłu na zdobycie bramki.

51'

Dobra, szybka akcja Wiśniewskiego! Przedarł się przez środkową linię zabrzan i uderzył z okolic dwudziestego metra, jednak wprost w Kasprzika.

50'

Wyrównany początek drugiej części tego meczu.

47'

Groźnie pod bramką Maricia! Przed szansą stanął na piątym metrze Szeweluchin, lecz ofiarna interwencja obrońców nie pozwoliła mu zdobyć gola!

46'

Od razu zaatakowali goście i wywalczyli pierwszy rzut rożny w tym spotkaniu.

46'

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

19:01

Za kilka chwil początek drugiej części spotkania! Na stadionie w Gdańsku dziś 10.987 widzów!

18:53

18:50

Dodajmy, że bardzo dobrej pierwszej połowy! Wielkie emocje w Gdańsku, bramki, przepychanki, niestrzelone karne... Oby tylko piłkarze wyszli z takim samym nastawieniem na drugą część spotkania.

46'

Zaraz potem sędzia kończy pierwszą połowę tego meczu!

46'

Ależ fatalnie wykonał rzut karny Magiera! Przeniósł piłkę kilka metrów nad poprzeczką!

46'

Będzie rzut karny dla Górnika! Faul Wawrzyniaka, faulowany Gergel!

44'

Ależ podostrzył się ten mecz! Madej polował na faul na dwudziestym metrze, sędzia nie zagwizdał i nieomal znów nie doszło do przepychanek!

43'

Dobra sytuacja dla Lechii! Urwał się obrońcom Haraslin, lecz jego podanie już w polu karnym zostało zablokowane.

42'

Ostry faul Borysiuka na Magierze, sędzia bez wahania pokazuje mu żółty kartonik.

41'

41'

Było gorąco przez chwilę na boisku, starli się ze sobą Makuszewski i Gergel. Obaj zostali ukarani żołtymi kartkami.

17'

38'

Świetna akcja piłkarzy z Gdańska! Na prawym skrzydle Haraslin poradził sobie z Kosznikiem i zagrał idealnie w tempo do Buksy. Napastnik wycofał piłkę kapitalnie na dwunasty metr do Makuszewskiego, a ten bez problemu trafił do siatki. Kasprzik bez szans!

38'

GOOOOOOL!!!!! BRAMKA DLA LECHII!!!!!!

36'

Ależ błąd zabrzańskich defensorów! Dwukrotnie nie potrafili wybić piłki sprzed własnego pola karnego i do piłki doszedł Michał Mak, myląc się o centymetry!

34'

Dobra techniczna próba Wiśniewskiego, piłka o pół metra przelatuje jednak nad poprzeczką.

33'

Faul Dancha na Haraslinie na dwudziestym metrze! Będzie groźnie pod bramką Górnika!

30'

Dobra kontra w wykonaniu gości, fantastycznie uwolnił się Gergel, ale po chwili płaskie dośrodkowanie Kosznika okazało się niecelne.

29'

Stuprocentowa okazja dla Lechii! Cudowna klepka Borysiuka z Makuszewskim, ten pierwszy wyszedł sam na sam, ale przegrał pojedynek z Kasprzikiem!

28'

Obyło się bez zagrożenia bramki Kasprzika.

27'

Niepotrzebny faul Magiery z boku boiska, wrzucać z wolnego będzie Borysiuk.

27'

Nic z niego nie wynikło, po chwili próbę kontrataku zabrzan przerywa sędzia, sygnalizując spalonego Gergela.

25'

Chwila przerwy w grze, mocny cios piłką w twarz otrzymał Szeweluchin. Za moment rzut rożny dla gospodarzy.

24'

Teraz uderzał Mak, ale zdecydowanie zbyt lekko.

22'

Lechia po chwili zaczyna wychodzić z szoku, sygnał do ataku daje Borysiuk niecelnym uderzeniem z dystansu.

18'

Pierwsza okazja zabrzan od razu kończy się bramką! Kapitalnie przechwycił w środku pola piłkę Sobolewski, zagrał ją na skrzydło do Gergela, a Słowak płasko dośrodkował w kierunku Korzyma. Błąd popełnił Janicki, który przepuścił futbolówkę, a ta dotarła do napastnika Górnika. Zaplątała się pod jego nogami, ale w odpowiednim momencie odzyskał nad nią kontrolę i pewnie trafił do siatki!

18'

GOOOOOOL!!!!!!! BRAMKA DLA GÓRNIKA!!!!!!

15'

Beznadziejny kwadrans w wykonaniu gości, lechiści bardzo swobodnie operują piłką na połowie zabrzan i są bliscy zdobycia gola.

13'

Znów gorąco w polu karnym zabrzan! Wawrzyniak kompletnie nieatakowany wbiegł ze skrzydła w pole karne, jednak jego podanie zostało w ostatnim momencie zablokowane przez Dancha.

10'

Makuszewski zabawił się na skrzydle z Szeweluchinem i zagrał dobrze do Haraslina. Jego uderzenie pewnie złapał jednak Kasprzik.

7'

Gospodarze w natarciu, Górnik nie potrafi wyjść z własnej połowy.

5'

Piłka ląduje w siatce zabrzan, lecz sędzia słusznie odgwizdał oczywistego spalonego Janickiego.

3'

Sobolewski fauluje Makuszewskiego na 35. metrze od bramki Kasprzika, będzie rzut wolny.

2'

Było gorąco w polu karnym Górnika! Uderzenie Makuszewskiego zostało zablokowane przez któregoś z obrońców.

1'

Pierwsza próba rajdu Makuszewskiego, uderza jeszcze z dystansu Borysiuk, ale bardzo niecelnie.

17:59

Początek spotkania, rozpoczyna Lechia!

17:57

Kapitanowie - Makuszewski i Danch - właśnie wymieniają się proporczykami i losują strony.

17:57

Na trybunach PGE Areny nie mogło zabraknąć Stanisława Sętkowskiego, najsłynniejszego kibica Górnika. Przywitał się już charakterystycznym dzwonkiem z kibicami Lechii. Fanów z Zabrza dzisiaj zabraknie w Gdańsku z powodu zakazu wyjazdowego na ten mecz.

17:45

Leszek Ojrzyński nie rezygnuje z ustawienia 5-4-1, które sprawdziło się w meczu z Legią. Dokonał tylko jednej korekty w porównaniu do tego spotkania - Kopacza zastąpił Magiera.

17:41

Trzech zmian dokonał Thomas von Heesen w wyjściowej jedenastce swojego zespołu w porównaniu do ostatniego ligowego spotkania. Miejsce w pierwszym składzie stracili Łukasik, Krasić i Kuświk. Dziś zastąpią ich odpowiednio Haraslin, Wiśniewski i Buksa.

17:20

Rezerwowi Górnik: 84. Radosław Janukiewicz, 2. Bartosz Kopacz, 3. Mateusz Słodowy, 14. Armin Cerimagić, 15. Fabian Piasecki, 19. Mariusz Przybylski, 81. Robert Jeż.

17:18

Rezerwowi Lechia: 1. Łukasz Budziłek, 7. Milos Krasić, 8. Daniel Łukasik, 10. Bruno Nazario, 21. Sławomir Peszko, 22. Mario Maloca, 29. Neven Marković.

17:15

Witamy z PGE Areny! To tutaj odbędzie się pierwszy, wyczekiwany mecz Ekstraklasy po przerwie na mecze reprezentacji narodowych. Lechia zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Zapraszamy na relację na żywo.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - GÓRNIK ZABRZE

Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin

Mecz w Gdańsku rozpocznie 12. kolejkę ligową po przerwie na eliminacje Euro 2016 i awansie reprezentacji Polski do turnieju finałowego. W zespole biało-zielonych jest czterech piłkarzy, którzy byli na ostatnim zgrupowaniu kadry, czyli Ariel Borysiuk, Sebastian Mila, Sławomir Peszko i Jakub Wawrzyniak. Do tego ambicje gry w kadrze mają Grzegorz Wojtkowiak i Rafał Janicki.

Zabrzanie przyjadą na północ Polski z nożami na gardle. Chociaż w minionej kolejce postawili się Legii, z którą ostatecznie zremisowali na własnym terenie 2:2, ich sytuacja w ligowej tabeli wciąż nie jest dobra. Podopieczni Leszka Ojrzyńskiego zajmują przedostatnie miejsce i mają na koncie tylko siedem punktów.