Piątek, 2 października 2015, godz. 18:00
1. połowa0 : 2
19:53

Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje tekstowe!

19:52

Słaba postawa piłkarzy Ruchu Chorzów i zasłużone zwycięstwo "Portowców". Dobre zawody rozegrał Akahoshi, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. Chorzowianie kończyli mecz w dziewiątkę, ponieważ czerwonymi kartkami zostali ukarani Rafał Grodzicki i Marek Szyndrowski.

95'

Koniec spotkania! Ruch Chorzów przegrał przed własną publicznością z Pogonią Szczecin 0:2. Obie bramki dla "Portowców" zdobył Takafumi Akahoshi.

94'

Rzut wolny dla "Portowców". Strzał Frączczaka i dobra interwencja bramkarza Ruchu.

93'

Czerwona kartka dla Marka Szyndrowskiego, który sfaulował wychodzącego na czystą pozycję Łukasza Zwolińskiego!

92'

Kolejny rzut rożny dla Pogoni Szczecin.

90'

Spotkanie zostało przedłużone przez arbitra o 3 minuty.

90'

Dośrodkowanie Lipskiego w pole karne gości, ale piłkę skutecznie wybił Mateusz Matras.

90'

Faul Mateusza Lewandowskiego na Konczkowskim.

89'

Zablokowany strzał Łukasza Zwolińskiego i Pogoń będzie wykonywać rzut rożny.

87'

Michał Walski trafił do bramki chorzowian, jednak sędzia odgwizdał spalonego. Spora kontrowersja.

85'

Ostatnia zmiana w dzisiejszym spotkaniu. Boisko opuszcza Marek Zieńczuk, a na plac gry wszedł Michał Szewczyk.

84'

Takafumi Akahoshi zszedł z boiska, a w jego miejsce melduje się Michał Walski.

80'

Ruch w ofensywie praktycznie nie istnieje. Piłkarze Pogoni kontrolują boiskowe wydarzenia.

76'

6377 - tylu kibiców zasiadło dziś na trybunach w Chorzowie.

75'

Akahoshi z impetem wpadł w pole karne, wymanewrował jednego z obrońców Ruchu i oddał bardzo mocny, jednak niecelny strzał.na bramkę gospodarzy.

74'

Marek Zieńczuk złapany na spalonym.

71'

Z dystansu spróbował Frączczak, ale jego strzał okazał się bardzo niecelny. Od bramki rozpocznie Putnocky.

70'

Faul Grodzickiego na Łukaszu Zwolińskim. Defensor Ruchu Chorzów otrzymał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Sytuacja Ruchu w tym spotkaniu staje się dramatyczna!

69'

Zmiana w drużynie gospodarzy. Rołand Gigołajew zastąpił na placu gry Kamila Mazka.

68'

Łukasz Zwoliński blisko strzelenia gola! Strzał zza pola karnego, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką bramki Ruchu. Sędzia wskazał na rzut rożny dla Pogoni.

67'

Bezsensowne zagranie Grodzickiego i... wykopem od bramki rozpocznie bramkarz Pogoni Szczecin.

65'

Kolejna zmiana w zespole "Portowców". Patryk Małecki zastępuje na boisku Murayamę.

61'

Strzał z dystansu Mateusza Matrasa, jednak piłka została uderzona nieczysto przez piłkarza Pogoni i od bramki rozpocznie Matus Putnocky.

60'

Dośrodkowanie Konczkowskiego z prawego skrzydła, małe zamieszanie w polu karnym gości, ale ostatecznie piłka trafia w rękawice Kudły.

58'

Żółta kartka dla Rafała Grodzickiego za faul na Rafale Murawskim. Grodzicki będzie pauzował w kolejnym meczu z powodu nadmiaru żółtych kartek.

56'

Zmiana w zespole Czesława Michniewicza. Z boiska schodzi Marcin Listkowski, a na placu gry zameldował się już Łukasz Zwoliński.

55'

Zbyt lekki strzał i bramkarz Pogoni bez żadnych problemów złapał piłkę.

54'

Stępiński sfaulowany przez Jarosława Fojuta. Rzut wolny dla Ruchu 25 metrów od bramki Kudły.

52'

Akcja Pogoni Szczecin. Piłka po dośrodkowaniu Frączczaka ląduje w rękawicach bramkarza Ruchu.

50'

W drugiej połowie Ruch stara się stworzyć zagrożenie pod bramką Pogoni, jednak "Portowcy" dobrze spisują się w defensywie.

47'

Faul Szyndrowskiego na Matrasie w polu karnym gości. Od rzutu wolnego rozpocznie bramkarz szczecinian.

47'

Akcja Ruchu zakończona wywalczeniem rzutu rożnego.

46'

Zmiana w zespole Ruchu Chorzów. Maciej Iwański zastąpił na placu gry Macieja Urbańczyka.

46'

Gwizdek sędziego, zaczynamy drugą połowę.

18:56

Za kilka chwil rozpocznie się druga część spotkania. Przekonamy się czy podopiecznych Waldemara Fornalika stać w tym meczu na odrobienie strat.

18:48

Dwubramkowa przewaga gości wynika z ich skuteczności, choć kulturą gry i organizacją również przewyższają swoich rywali. Swój dzień ma Akahoshi, który bezsprzecznie jest na ten moment bohaterem spotkania.

45'

Koniec pierwszej połowy!

45'

Ależ strata Urbańczyka na 30 metrze przed własną bramką! Matras odbiera mu piłkę i kapitalnie podaje do Akahoshiego. Japończyk w sytuacji sam na sam nie kombinował i posłał futbolówkę do siatki!

45'

GOL DLA POGONI! JEST JUŻ 2:0!

44'

Pogoń mądrze się broni, gospodarze nie potrafią znaleźć sposobu na rozmontowanie defensywy rywali.

42'

I znów Grodzicki! Jego dośrodkowanie z prawego skrzydła tym razem nie znalazło adresata.

40'

Dobrze w tym fragmencie spotkania wygląda Grodzicki. Obrońca Ruchu znów rozpoczął akcję swojego zespołu, która skończyła się na niecelnym podaniu prostopadłym Lipskiego.

36'

Stuprocentowa sytuacja dla Ruchu! Kapitalne dośrodkowanie z połowy boiska Grodzickiego mógł i powinien wykorzystać głową Stępiński, lecz uderzył obok bramki!

35'

Próbują atakować "Niebiescy", ale defensorzy gości radzą sobie jak do tej pory bardzo poprawnie.

34'

Sporo walki w środku pola w tym fragmencie meczu.

31'

Napastnik Ruchu główkował po dobrej wrzutce z prawej strony boiska, jednak ponad bramką.

30'

Próba indywidualnego rajdu Stępińskiego spaliła na panewce.

29'

Od kilku minut goście zdecydowanie przeważają na boisku.

27'

Mamy przerwę w grze, opatrywany jest na murawie Jarosław Fojut.

26'

Dośrodkowywał Lewandowski, w pozornie łatwej sytuacji błąd popełnia Szyndrowski i Putnocky musiał ratować swój zespół w sytuacji stykowej z Murayamą.

25'

Chwilę później znów było gorąco w szesnastce "Niebieskich", szarżował Murayama, ale futbolówka po jego uderzeniu trafiła w Grodzickiego.

23'

Kapitalne prostopadłe podanie Listkowskeigo, Japończyk wychodzi sam na sam z bramkarzem Ruchu, mija go i spokojnie pakuje piłkę do bramki. Jak jednak wykazały powtórki, Akahoshi mógł być na spalonym!

23'

GOL DLA POGONI!

22'

Obrońcy gospodarzy poradzili sobie z dośrodkowaniem Akahoshiego.

21'

Groźne uderzenie z szesnastu metrów Urbańczyka, piłka leciała w bramkę Kudły, lecz Fojut zdążył ją zablokować.

19'

Moment przewagi optycznej Pogoni, brakuje jednak ciekawych okazji podbramkowych.

18'

O strzał z dystansu pokusił się Frączczak, ale nie trafił w bramkę.

15'

Dobre przejęcie w środku pola Fojuta, potem niecelny strzał ale był jeszcze rykoszet, będzie zatem kolejny korner dla gości.

13'

W końcu odpowiedź "Portowców", Listkowski sprytnie wywalczył rzut rożny.

13'

Dobry przechwyt i celny strzał z dystansu Urbańczyka, Kudła pewnie łapie futbolówkę.

11'

Brakuje dokładności w poczynaniach obu zespołów, piłka co chwilę znajduje się w posiadaniu innej drużyny.

10'

Dwójkowa akcja Stępińskiego i Zieńczuka, w efekcie będziemy mieli rzut rożny dla "Niebieskich".

8'

Kombinacyjny atak gospodarzy zatrzymuje jeden z obrońców Pogoni, po chwili zablokowany strzał Lipskiego.

5'

Rafał Grodzicki powalony przez Adama Frączczaka. Gwizdek arbitra i od rzutu wolnego rozpoczną gospodarze.

3'

Mateusz Lewandowski dośrodkował piłkę w kierunku Jarosława Fojuta. Obrońca Portowców uderzał na bramkę, ale futbolówka minęła cel.

1'

Zaczynamy spotkanie w Chorzowie!

17:55

Obie ekipy wychodzą już na plac gry. Za moment pierwszy gwizdek arbitra Sebastiana Krasnego.

17:38

17:18

Dzisiejszy mecz będzie wyjątkowy dla Łukasza Surmy. Pomocnik „Niebieskich” zadebiutował w zespole ze stadionu przy ulicy Cichej 1 sierpnia 1998 roku przeciwko Odrze Wodzisław. Później przeniósł się do Legii Warszawa, występował też za granicą m.in. w Maccabi Hajfa, ale latem 2013 r. Surma znów pojawił się przy Cichej. Dzisiaj 38-letni pomocnik zagra po raz dwusetny w barwach Ruchu.

17:15

17:12

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Karol Danielak, Sebastian Murawski, Miłosz Przybecki, Michał Walski, Patryk Małecki, Łukasz Zwoliński

17:10

Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. Ruch Chorzów: Wojciech Skaba - Artur Lenartowski, Maciej Iwański, Tomasz Podgórski, Rołand Gigołajew, Kamil Włodyka, Michał Szewczyk

17:09

Zapraszamy na relację na żywo z meczu przy Cichej w Chorzowie, gdzie Ruch na inaugurację 11. kolejki Ekstraklasy zmierzy się z niepokonaną Pogonią Szczecin.