Niedziela, 4 października 2015, godz. 15:30
2 : 2
1. połowa2 : 2
17:23

93'

Koniec meczu! Druga połowa nie była już tak dobra jak pierwsza i mecz się kończy remisem 2:2!

91'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

90'

Bezpańska piłka trafia w polu karnym pod nogi Trickovskiego, ale ten uderza obok bramki!

89'

Żółta kartka dla Kasprzika za grę na czas.

86'

Kolejne stałe fragmenty gry dla gości! Piłka w końcu trafia przed pole karne do Dudy, ten uderza płasko i minimalnie niecelnie!

84'

Legia naciska! Duda zostaje zablokowany w polu karnym gospodarzy!

84'

Świetna kombinacja Legii! Po podaniu Nikolicia w pole karne wpada Trickovski, ale bardzo dobrze blokuje go Kopacz!

83'

Magiera spróbował uderzenia z powietrza z 20 metrów, ale posłał piłkę wysoko ponad bramką.

82'

Groźnie! Po centrze Rzeźniczaka Nikolić w dobrej sytuacji główkuje bardzo niecelnie!

80'

Faul taktyczny Kwieka! Druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla pomocnika Górnika!

78'

Zmiana w Górniku. Cerimagić za Madeja.

76'

Żółta kartka dla Kwieka.

75'

Groźne dośrodkowanie Trickovskiego! Kasprzik zdejmuje piłkę z głowy Nikolicia!

74'

Przybylski zmienia Sobolewskiego.

74'

Madej przewrócił się w polu karnym w starciu z Broziem, ale o karnym nie było mowy.

73'

Kontra Górnika, Gergel chciał z połowy boiska zaskoczyć Kuciaka, ale ten pewnie złapał piłkę.

71'

Na spalonym został złapany wychodzący sam na sam z bramkarzem Nikolić.

71'

Odpowiedź Górnika zakończona zupełnie nieudanym dośrodkowaniem Madeja.

70'

Prijović! Ładna kombinacja Legii, piłka dociera w pole karne do Szwajcara, ale ten uderza z kilkunastu metrów obok bramki!

66'

Duda sygnalizował zagranie ręką Magiery w polu karnym. O karnym jednak nie mogło być mowy.

64'

Gergel w indywidualnej akcji został zablokowany przed polem karnym przez Pazdana.

61'

Indywidualne wejście w pole karne Jodłowca. Obrońcy Górnika zdołali jednak zatrzymać pomocnika Legii.

60'

Na spalonym złapany Gergel.

59'

W Legii Duda zastępuje Guilherme.

58'

Zmiana w Górniku. Magiera za Korzyma.

54'

Rzut rożny dla Legii. Po dośrodkowaniu Brzyskiego w dobrej sytuacji niecelnie główkuje Jodłowiec!

52'

Górnik przebywa na połowie gości, ale gospodarze mają problem z przedostaniem się pod pole karne rywala.

49'

Spokojne pierwsze minuty drugiej połowy, szczególnie po tym, co obejrzeliśmy przed przerwą.

46'

Piłkarze obu drużyn wrócili na murawę! Wznawiamy grę!

45'

Znowu było blisko gola dla Górnika po stałym fragmencie gry! Po chwili sędzia Musiał kończy pierwszą połowę! Świetny mecz w Zabrzu!

45'

Uderzenie Madeja zostaje zablokowane przez Pazdana. Sędzia Musiał dolicza do pierwszej połowy dwie minuty.

43'

Nikolić! Węgier z rzutu wolnego uderza ponad bramką rywala!

43'

Zmiana w Legii. Trickovski za Kucharczyka.

42'

Legia idzie za ciosem! Guilherme jest faulowany tuż przed polem karnym!

40'

Ależ gol Węgra! Świetna piłka na prawą stronę pola karnego, Nikolić uderza bez zastanowienia zewnętrzną częścią stopy i trafia do siatki! Remis!

40'

GOOOL! Nemanja Nikolić!

37'

Żółta kartka dla Widanowa.

34'

Odpowiedź gości! Po centrze Brozia, Guilherme nie był w stanie głową, z ostrego kąta, zmieścić piłki w bramce!

32'

Jakiś problem ze zdrowiem ma jeszcze Sobolewski. Zobaczymy czy wróci na boisko.

31'

Górnik znów na prowadzeniu! Po centrze Kwieka z rzutu wolnego piłka ugrzęzła przed bramką Kuciaka, aż wpakował ją do siatki Sobolewski! 2:1!

31'

GOOOOL! Radosław Sobolewski!

28'

Bardzo ładna akcja Górnika! Po szarży Gergela i zagraniu przed bramkę, Korzym uderza płasko obok bramki!

25'

Żółta kartka dla Guilherme.

25'

Groźnie w polu karnym Górnika! Płaskie dośrodkowanie Nikolicia przed bramkę czujnie przerywa Danch! Rzut rożny.

24'

Mały festiwal nieporadności ofensywy Legii w polu karnym Górnika. Dwukrotnie kiksował Guilherme, raz nie poradził sobie Prijović.

23'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, dobre piąstkowanie Kuciaka wyjaśnia sytuację w polu karnym Legii.

22'

Górnik stara się wrócić na prowadzenie. Szybka akcja, dośrodkowanie z lewego skrzydła Kosznika i piłka zostaje wybita na korner.

20'

GOOOL!!! Nikolić pewnie pokonuje Kasprzika!

19'

Karny dla Legii! Madej faulował Brozia!

18'

Legia od dłuższego czasu utrzymuje się przy piłce. Podopieczni Henninga Berga walczą o gola wyrównującego.

16'

Wznawiamy grę.

14'

Akcja Legii kończy się mizernym strzałem z powietrza Kucharczyka, z którym poradził sobie Kasprzik. Przerwa w grze, bowiem dym z rac odpalonych przez kibiców Górnika uniemożliwia obecnie grę.

10'

Kasprzik pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Brzyskiego.

8'

Powinno być 2:0! Uderzenie Gergela odbija przed siebie Kuciak, a Szeweluchin w idealnej okazji uderza obok bramki!

7'

Świetnie rozpoczął się ten mecz dla gospodarzy. Czekamy na to, jak zareaguje Legia.

5'

Po rzucie rożnym dla gospodarzy wykonanym przez Kwieka, głową uderzał Danch, a z bliska piłkę do siatki wbił głową Szeweluchin!

4'

GOOOOOOOL! Szeweluchin!

4'

Korner dla Legii nie przyniósł zagrożenia dla bramki gospodarzy.

3'

Jodłowiec! Pomocnik Legii wyszedł niemalże sam na sam z Kasprzikiem, z ostrego kąta jeszcze dogrywał piłkę do Nikolicia, ale to zagranie zostało przecięte!

3'

Dobra piłka w pole karne do Gergela, ale ten przegrywa pojedynek z Pazdanem.

2'

Odpowiedź Legii. Dośrodkowanie Kucharczyka nie dociera w pole karne do żadnego z zawodników Legii.

1'

Zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym dla Górnika wyjaśnione przez piłkarzy Legii.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

15:28

Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę stadionu w Zabrzu. Sędzią tego spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa.

15:04

Ławka rezerwowych Legii: Arkadiusz Malarz, Igor Lewczuk, Bartosz Bereszyński, Stojan Vranjes, Ivan Trickovski, Ondrej Duda, Arkadiusz Piech.

15:04

Ławka rezerwowych Górnika: Radosław Janukiewicz, Mateusz Słodowy, Armin Cerimagić, Mariusz Przybylski, Adam Dźwigała, Mariusz Magiera, Robert Jeż.

15:03

Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn.

15:03

To spotkanie ma obejrzeć 8500 osób, co jest wynikiem najlepszym od początku budowy nowego zabrzańskiego obiektu, czyli od 2011 roku.

15:02

Legia Warszawa jest z kolei trzecia i ma dziesięć punktów więcej od zabrzan. Cóż z tego, skoro warszawianie do lidera, Piasta Gliwice, tracą już jedenaście 'oczek'. Taki wynik nie może zadowalać wicemistrzów Polski i być może właśnie dlatego jest to niemalże na pewno ostatni mecz w roli trenera Legii Henninga Berga. Następca Norwega, Stanisław Czerczesow, jest już w Warszawie i w poniedziałek ma zostać zaprezentowany jako nowy szkoleniowiec Wojskowych.

15:01

Obie drużyny znajdują się na przeciwległych końcach ligowej tabeli. Górnik Zabrze praktycznie od początku sezonu nie jest w stanie wydostać się ze strefy spadkowej. Drużyna Leszka Ojrzyńskiego jest obecnie piętnasta i ma na swoim koncie zaledwie sześciu punktów.

14:59

Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 11. kolejki Ekstraklasy, w którym Górnik Zabrze zmierzy się z Legią Warszawa.