Sobota, 3 października 2015, godz. 20:30
Piast GliwicePiast Gliwice
1 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
22:26

To był mecz stojący na wysokim poziomie, obie drużyny tworzyły sobie groźne sytuacje, jednak tą najważniejszą wykorzystali gospodarze, a konkretnie Martin Nespor! Zapraszam na materiały pomeczowe, które ukażą się już niebawem. Relację prowadził dla Państwa Piotr Bernaciak, kłaniam się i zapraszam na następne relacje w Ekstraklasa.net!

94'

I koniec! Piast zdobywa trzy punkty i umacnia się na pozycji lidera Ekstraklasy!

92'

...a zmęczonego Barisicia zastępuje Paweł Moskwik.

91'

Krzysztofa Mączyńskiego na końcowe minuty zmienia Kamil Kuczak...

91'

Sędzia dolicza trzy minuty.

91'

To była niezwykle ważna interwencja - Szmatuła broni mocny strzał Brożka!

90'

Sam na sam wyszedł Gerard Badia, niezwykle ofiarnie zatrzymał go biegnący tuż za nim Maciej Sadlok!

89'

Trzy minuty do końca, Piast prowadzi grę a Wisła próbuje kontrować gospodarzy, choć chyba powinno być odwrotnie. Bardzo dobry mecz oglądamy dziś w Gliwicach.

86'

Kolejna żółta kartka - ukarany Boban Jović.

86'

Patrik Mraz doskonale dośrodkowuje przy samej linii końcowej idealnie na głowę Gerarda Badii, który główkuje tuż nad bramką!

84'

Krzysztof Mączyński ukarany żółtą kartką za pociągnięcie za koszulkę rywala.

84'

Na ostatnie minuty na boisko wchodzi Rafael Crivellaro w miejsce Denisa Popovicia.

81'

Kolejny raz uderza Patrik Mraz, bardzo mocne uderzenie świetnie paruje nad bramkę Radosław Cierzniak!

80'

Niezwykle brutalny faul Łukasza Burligi na Mateuszu Maku. Obrońca Wisły otrzymuje żółtą kartkę i będzie pauzować w następnym spotkaniu.

80'

Z kontrą trzech na trzech wyszli gospodarze, Sasa Zivec dostał dobre podanie, jednak chciał się odwdzięczyć i wycofał piłkę, przez co po chwili goście zakończyli tą kontrę odbiorem.

78'

Kolejna zmiana - Kamil Vacek zostaje zmieniony przez Mateusza Maka.

76'

Odbiera piłkę na trzydziestym metrze Sasa Zivec i decyduje się na uderzenie, które nieznacznie mija prawy dolny róg bramki Wisły!

75'

Alana Urygę zmienia młody Grzegorz Marszalik.

74'

Nieudane zagranie na lewe skrzydło do Sasy Zivca, przeprasza go teraz Patrik Mraz.

70'

W stuprocentowej sytuacji był teraz Paweł Brożek, jego strzał jednak został w ostatniej chwili zablokowany przez wracającego Koruna!

70'

Bezpośredniego strzału spróbował Mraz, jednak piłkę zdołał złapać Radosław Cierzniak.

69'

Żółtą kartką ukarany Maciej Sadlok za przerwanie dynamicznej akcji gospodarzy nieopodal linii końcowej.

67'

Strzelca bramki Martina Nespora zmienia Gerard Badia. Czech jest żegnany oklaskami.

66'

Paweł Brożek dostał dobrą piłkę w pole karne, jednak został zatrzymany przez leżącego już Koruna!

65'

Nieźle z lewego skrzydła dośrodkował Maciej Sadlok w kierunku Pawła Brożka, jednak wywalczył jedynie rzut rożny. Popović dośrodkowuje, ale piłka już w posiadaniu gospodarzy.

63'

Na boisku leży Radosław Murawski, który ofiarnie zablokował podanie.

62'

Słaby stały fragment gry, łatwo poradziła sobie z nim obrona Piasta Gliwice.

60'

Faulowany Mączyński przez Koruna w środku pola. Szykuje się dośrodkowanie.

55'

W ostatnich minutach to wiślacy są stroną dominującą.

54'

Niebezpieczny faul Nespora na Guzmicsu. Napastnik Piasta musi uważać, by nie wylecieć z boiska.

52'

W odpowiedzi Popović również dystansu, ale do celu sporo zabrakło.

50'

Ależ blisko! Vacek przymierzył sprzed linii pola karnego i piłka przeszła tuż na poprzeczką bramki wiślaków!

47'

Nespor niedokładnie zagrywał w kierunku Ziveca.

46'

Zaczynamy drugą odsłonę.

45'

Arbiter nie pozwolił na wznowienie gry. Koniec pierwszej połowy

45'

GOL! Strzelcem Martin Nespor

44'

Świetna akcja Wisły Kraków. Dośrodkowania Wisły nie odebrał Paweł Brożek

43'

Żółty kartonik dla Nespora

43'

Ostatnia natomiast powędrowała do Barisicia.

43'

Kolejna żółta kartka powędrowała do Pawła Brożka.

42'

Faul na jednym z wiślaków sprokurował szamotaninę między piłkarzami.

41'

Kolejny strzał Guerrier. Tym razem prosto w Heberta, który zablokował piłkę ciałem

40'

Pogubili się obrońcy Piasta i pozwolili Guerrier na oddanie strzału na bramkę. Szmatuła na posterunku.

39'

Piłka ze stałego fragmentu poleciała prosto do Vacka. Ten próbował dośrodkowywać, ale chyba na chwilę pomyliły mu się strony i zamiast do bramki, skierował futbolówkę na środek boiska

38'

Z dystansu szczęścia szukał Zivec, ale na drodze ku niemu stanął mu Cierzniak wybijając piłkę na rzut rożny

37'

Murawski dośrodkowywał w pole karne, ale piłkę odebrał Sadlok.

36'

Lewym skrzydłem pędził Nespor, ale na jego drodze stanął Guzmics, który czystym wślizgiem zatrzymał Czecha

36'

35'

Kontratak Piasta rozpoczął Zivec. Po chwili futbolówka trafiła do Barisicia, który oddał strzał. Trafił prosto w Sadloka

34'

Świetna interwencja Urosa Koruna oddaliła zagrożenie z pola karnego Piasta

33'

Świetne dośrodkowanie Jovicia, głową "a la van Persie" odebrać próbował Guerrier. Haitańczykowi chyba jednak do Holendra jeszcze trochę brakuje...

32'

Szybko z kontratakiem popędził Zivec, posłał futbolówkę do Nespora, ale ten zatrzymany przez Jovicia.

30'

W środku boiska piłkę sprytnie przejął Murawski, podał do Vacka, a ten inteligentnie do Ziveca. Pomocnik Piasta uderzył obok bramki

29'

Strzał do statystyk Jovicia.

27'

Solidna gra obrońców gości nie pozwoliła Piastunkom na oddanie strzału.

26'

W środku boiska krótkimi podaniami wymieniają się goście.

25'

Strzał Pawła Brożka prosto w ręce Szmatuły.

24'

Kolejny rzut rożny dla gliwiczan. Tym razem futbolówka poleciała prosto w ręce Cierzniaka.

22'

Rzut rożny dla gospodarzy wykonywał Patrik Mraz. Krótkim podaniem próbował zaskoczyć rywali. Nie był to chyba najlepszy pomysł...

21'

Mączyński wypuścił do przodu Jovicia. Ten dośrodkował przed pole karne. Futbolówkę odebrał Burliga i spróbował strzału. Bardzo niecelnie.

19'

Zivec celnie dośrodkował do Martina Nespora. Czech odbił piłkę głową, ale nie skierował jej w kierunku bramki

18'

Szybki rajd Burligi zakończyło podanie w kierunku Guerriera. Haitańczyk nie zdołał opanowac piłki

16'

Krótkimi podaniami Piast znalazł się pod polem karnym Cierzniaka. Nie zdołali jednak oddać nawet strzału.

16'

Długie podanie na "aferę" w wykonaniu Pawła Brożka posłało piłkę na aut

15'

Vacek zepsuł akcje swojej drużyny zbyt mocno dośrodkowując w pole karne.

13'

Po podaniu Boguskiego w polu karnym z piłką u nogi znalazł się Guerrier. Nie zdołał przedrzeć się przez Kornela Osyrę

11'

Kamil Vacek inteligentnie wrzucił piłkę w pole karne, ale tam nie zdołał jej odebrać Zivec.

10'

Piłka po lobie Guerriera wylądowała na głowie Pawła Brożka. Ten kryty przez Heberta nie zdołał nic zdiałać

9'

Kolejna akcja Wisły zatrzymała się przed polem karnym

9'

Dośrodkowanie Boguskiego odebrał Korun i oddalił zagrożenie od własnej bramki

8'

Popović długo kręcił się wokół pola karnego Szmatuły, ale nie zdołał wrzucić tam piłki

6'

Szybko kontratak zakończył się niecelnym strzałem Mączyńskiego.

6'

Strzał na bramkę Wisły spokojnie wyłapał Cierzniak

6'

Zagranie Murawskiego w pole karne, wślizgiem wybija Burliga

4'

Seria nieudanych zagrań z jednej jak i drugiej strony. Póki co dużo nerwowości na boisku

2'

Pierwsza nieudana próba ataku pozycyjnego w wykonaniu Piasta

1'

Pierwszy gwizdek arbitra. Od środka gospodarze!

20:26

Zawodnicy obu drużyn wraz z arbitrem spotkania Jarosławem Przybyłem wychodzą w tym momencie na murawę!

20:20

W drużynie gości zabraknie dziś m.in Arkadiusza Głowackiego i Macieja Jankowskiego. W ekipie trenera Latala nieobecni to Mokwa i Szeliga.

20:18

W Gliwicach zanosi się na rekord frekwencji w tym sezonie. Swoją drużynę będą także wspierać sympatycy "Białej Gwiazdy", którzy w liczbie 981 stawili się na stadionie przy ulicy Okrzei

20:17

W ostatniej kolejce Piast pokonał we Wrocławiu drużynę Śląska 2:1 po bramkach Heberta oraz Koruna. Wisła u siebie zremisowała 0:0. Rozczarowanie dla Wiślaków było tym większe, biorąc pod uwagę, iż kilka dni wcześniej Wisła rozgromiła Podbeskidzie aż 6:0.

20:13

Zawodnicy rezerwowi:

Piast Gliwice: Leszczyński, Moskwik, Badia, Mak, Dytko, Kwaśniewski i Musiolik

Wisła Kraków: Buchalik, Cywka, Kuczak, Marszalik, Żemło i Clivellaro

20:11

Gospodarze jak powszechnie wiadomo są rewelacją bieżących rozgrywek i z pewnością będą chcieli u siebie podtrzymać znakomitą serię zwycięstw. Do Gliwic przyjeżdża dziś Wisła. Klub z Reymonta ma problemy z ustabilizowaniem formy, przez co wyniki nie do końca zadowalają kibiców "Białej Gwiazdy". Mimo to goście przyjeżdżają do Gliwic z zamiarem zdobycia trzech punktów.