Niedziela, 27 września 2015, godz. 18:00
1 : 1
Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
19:53

Legia zagrała bardzo przeciętny mecz, co nie napawa optymizmem przed czwartkowym bojem z Napoli. "Wojskowi" przebudzili się dopiero w 60. minucie podrażnieni utratą gola. "Słoniki" niespodziewanie postawiły twardy opór i po naprawdę dobrej grze wywalczyli remis na terenie wicemistrza Polski.

94'

KONIEC MECZU! Termalica remisuje w Warszawie 1:1!

93'

Ostatnia zmiana wykorzystana również przez Piotra Mandrysza. By ugrać kilka cennych sekund, Tomasza Foszmańczyk zmienia Dawida Plizgę.

92'

Bartosz Bereszyński miota się na prawej flance i traci piłkę, będąc wzięty w kleszcze. Przy okazji gracz Legii ucierpiał i dość długo leży na murawie, potrzebna jest pomoc medyków.

92'

Sołdecki znalazł siię w polu karnym rywala i zobaczył, że może wrzucić piłkę wzdłuż pola karnego do wychodzącego sam na sam kolegi, lecz Kuciak wyciągnął się jak struna i niemal zdjął piłkę z głowy zawodnika gości. Co za końcówka w Warszawie!

91'

Dariusz Jarecki znów ambitnie ciągnie lewym skrzydłem i musiał zostać powstrzymany nieprzepisowo przez Łukasza Brozia, który spóźnił się ze wślizgiem. Żółta kartka dla legionisty.

90'

Jarecki posyła bombę zza pola karnego, piłka spadła na głowę jednego z jego kolegów, ale nie był on w stanie wykończyć akcji. Jeszcze 4 minuty doliczonego czasu gry przed nami.

89'

Kontra Termaliki, Babiarz do Plizgi, a skrzydłowy gości będąc niemal sam na sam z Kuciakiem posyła lekki techniczny strzał w długi róg, ale Słowak broni! Rzut rożny dla gości!

88'

Furman kapitalnie prostopadle zagrywa do Bereszyńskiego, ale grający dziś na skrzydle gracz Legii traci piłkę na rzecz Jareckiego, w dodatku sędzia nakazuje wznowienie gry od bramki Sebastiana Nowaka.

86'

Bartosz Bereszyński dostał bardzo dobrą piłkę na prawym skrzydle, ale dał sobie odebrać piłkę w polu karnym. To mogła być piłka meczowa dla Legii!

85'

Dawid Plizga technicznie z rzutu wolnego z 20 metrów ponad murem, ale Dusan Kuciak zdjął piłkę lecącą w kierunku okienka i wybił na rzut rożny.

83'

Jarecki wybija pilkę w aut pod pressingiem Legii. Po chwili goście przejmują piłkę i wyprowadzają kontrę, ale Bartłomiej Babiarz fatalnie skiksował, przy okazji chwytając się za staw skokowy, ale gracz gości może grać dalej.

82'

Bardzo agresywna wrzutka Legii z lewej strony przefrunęła tuż obok słupka Termaliki.

81'

Z kolei trener Piotr Mandrysz postanowił dać szansę Emilowi Drozdowiczowi kosztem Mario Licki.

81'

W zespole Legii Guilherme zostaje zmieniony przez Bartosza Bereszyńskiego.

79'

Bardzo groźny strzał zza pola karnego oddał Martin Juhar, ale piłka przefrunęła dosłownie tuż obok słupka bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka.

77'

Następna kontra Termaliki, na lewym skrzydle pokazał się Martin Juhar, lecz nikt nie przeciął jego wrzutki. Później po dośrodkowaniu z prawej strony na przedpole wyszedł Dusan Kuciak i pewnie wypiąstkował futbolówkę.

76'

W polu karnym piłkę przyjął sobie Aleksandar Prijović, ale błyskawicznie znalazł się przy nim Sebastian Nowak i bramkarz Termaliki zdołał wyłuskać piłkę Szwajcarowi, który zdecydowanie zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału.

75'

Żółta kartka dla Dalibora Plevy, prawego obrońcy Termaliki za faul w bocznym sektorze boiska.

75'

Nowak wychodzi z bramki i łapie piłkę przeznaczoną dla Aleksandara Prijovicia. Legia wyraźnie wzięła się do pracy i walczy o trzy punkty.

73'

Płaskie zagranie sprzed pola karnego, ni to podanie, ni to strzał Tomasza Brzyskiego o centymetry minęło słupek Sebastiana Nowaka.

71'

W środku pola w ekipie "Wojskowych" Stojana Vranjesa zastąpi młody Rafał Makowski.

70'

Do końca spotkania jeszcze nieco ponad 20 minut. Do tej pory nieoczekiwanie to "Słoniki" oddały więcej strzałów na bramkę i utrzymywały się przy piłce aż przez 57% czasu.

68'

W drużynie gości Wojciech Kędziora zmienia Jakuba Biskupa.

67'

Brzyski wykonuje precyzyjny krosowy przerzut do Guilherme, Brazylijczyk przyjmuje klatką piersiową i schodzi do środka, ale nikt nie zamknął jego centry w pole karne.

65'

Szybka kontra Termaliki, piłka na lewe skrzydło, gdzie z ostrego kąta próbował szczęścia Jakub Biskup. Kapitan gości nie trafił czysto w piłkę i od bramki wznowi Dusan Kuciak.

63'

Bramka dla Termaliki padła po szybkiej kontrze, otwierające podanie zagrał Dawid Plizga, a Martin Juhar w sytuacji sam na sam pewnie mocno uderzył na bramkę Kuciaka i nie dał Słowakowi szans. W rewanżu już po 3 minutach Brzyski zagrał do Nikolicia, a Węgier umieścił piłkę tuż przy słupku precyzyjnym strzał po ziemi z dziesiątego metra.

60'

GOOOOOOOOOOL! 1:1! NEMANJA NIKOLIĆ!

60'

Zmiana w zespole gospodarzy - Michała Kucharczyka zastępuje Ivan Trickovski.

58'

GOOOOOOOOOOOOL! TERMALIKA PROWADZI W WARSZAWIE! MARTIN JUHAR!

57'

Dariusz Jarecki po raz kolejny dziś ambitnymi rajdami nęką obronę gospodarzy, ale po jego wrzutce stoperzy Legii po raz kolejny poradzili sobie z wrzutką z lewego skrzydła.

55'

Bartłomiej Babiarz uderza kąśliwie z pierwszej piłki z odległości ponad 25 metrów, ale futbolówka spadła tuż obok słupka, po jego niewłaściwej stronie, a sytuację i tak próbował asekurować golkiper Legii.

53'

Bartłomiej Babiarz ucierpial po starciu z Jakubem Rzeźniczakiem, ale pomocnik gości wstał już z murawy i jest gotowy do gry.

52'

Dariusz Jarecki z Termaliki ukarany żółtą kartką.

49'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego sprawiło dużo zamieszania w szeregach obronnych legionistów, ale Termalica nie zdołała oddać celnego strzału na bramkę Dusana Kuciaka.

48'

Rzut wolny dla Termaliki. Po dośrodkowaniu piłkę wybija Michał Pazdan. Mamy korner dla gości.

18:48

Zaczynamy drugą odsłonę? Mamy nadzieję, że padną bramki i że będzie ciekawiej niż przez pierwsze trzy kwadranse.

45'

Koniec pierwszej połowy przy akompaniamencie ogłuszających gwizdów kibiców Legii. Bardzo kiepskie 45 minut w wykonaniu "Wojskowych", niespodziewanie to beniaminek z Niecieczy wykazywał więcej inicjatywy w ofensywie.

45'

Kolejna ciekawa kontra Termaliki, lecz Biskup zamiast podawać, zszedł do środka i stracił piłkę.

44'

Kontra Termaliki czterech na czterech rozegana była w istnie spacerowym tempie, ale Jakub Biskup i tak zdołał łatwo zejść do środka i oddać strzał z dwudziestego metra, piłka przefrunęła jednak o metr nad bramką Legii.

41'

Dalibor Pleva sfaulował ostro Michała Kucharczyka przy linii bocznej. Skrzydłowy gospodarzy po chwili zdołał jednak wstać i kontynuować grę.

39'

Stojan Vranjes zagrywa długie prostopadłe podanie w kierunku Kucharczyka, które przecina Pleva. Obrońca Termaliki zgrywa jednak prosto pod nogi "Kuchego", ale jego wrzutka bardzo niecelna i goście pozbywają się piłki z własnej strefy obronnej.

38'

Guilherme próbuje zakręcić Jareckim na skrzydle, ale obrońca Termaliki mocno stoi na nogach i odbiera piłkę Brazylijczykowi.

36'

Piłkarze gości bardzo długo celebrują moment wznowienia gry od bramki. Wynik remisowy wydaje się w pełni zadowalać Termalikę, mimo że piłkarze beniaminka wykazują również sporo inicjatywy w ofensywie.

34'

Nemanja Nikolić posłany w nierówną walkę z Sołdeckim i Stano nie był w stanie przejść dwóch obrońców Termaliki.

33'

Dalibor Pleva włączył się w akcję gości na prawej flance, ale jego wrzutki na długi słupek nie zamykał żaden zawodnik w pomarańczowej koszulce. Piłka po głowie Guilherme wyleciała w aut.

31'

Obiecującą akcję Termaliki przerywa gwizdek pana Jakubika. Bartłomiej Babiarz po błędzie technicznym przypadkowo zagrał piłkę ręką.

29'

Stojan Vranjes miał dużo miejsca przed szesnastką i chciał zaskoczyć Sebastiana Nowaka płaskim uderzeniem. Zdecydowanie zbyt lekko.

28'

Guilherme próbuje efektownego dryblingu, ale tuż przed polem karnym czystym wślizgiem powstrzymał go Dariusz Jarecki.

27'

Nemanja Nikolić kolejny raz na spalonym. Trener Piotr Mandrysz najwyraźniej zalecił ustawianie pułapek ofsajdowych na Węgra tak często, jak to możliwe.

25'

Zza pola karnego szczęścia próbuje Bartłomiej Babiarz, mierzone uderzenie wylądowało jednak za bramką Legii. Od bramki Kuciak.

23'

Dawid Sołdecki pod naciskiem Michała Kucharczyka ratuje się długą "świecą" w trybuny.

22'

Tomasz Brzyski zapędził się do narożnika boiska, ale stracił piłkę po starciu z Plevą, choć wydawało się, że obrońca Legii mógł być faulowany. Piłka jednak dla gości.

20'

Termalica w natarciu! Na lewej flance kapitalnym rajdem popisał się Jakub Bisku i wypracował dla swojego zespołu okazję strzelecką, ale uderzenie sprzed pola karnego było zbyt lekkie i pomknęło obok bramki Legii.

17'

Dariusz Jarecki przedarł się z lewej obrony aż do linii końcowej po dwójkowej akcji niecieczan. Defensor gości wywalczył rzut rożny, po którym piłka wylądowała rękach Kuciaka.

15'

Dawid Plizga znakomicie na prawym skrzydle urywa się obronie i wpada w pole karne, lecz jego płaskie podanie na dziesiąty metr zostało łatwo przechwycone przez gospodarzy.

14'

Tomasz Brzyski posyła długą centrę z rzutu wolnego wprost w bandy reklamowe.

14'

Nikolić upada w polu karnym, a kibice głośno domagają się jedenastki. Sędzia nie zamierza używać gwizdka. Obrona "Słoników" dziurawa jak ser szwajcarski, Węgier z łatwością ograł dwóch zawodników gości i Jarecki musiał ratować się wślizgiem na pograniczu faulu.

11'

Furman centruje, Nowak piąstkuje, a Brzyski w swoim stylu uderza mocno i płasko z dystansu. Piłka jak rakieta powędrowała jednak w ręce kibiców za bramką Niecieczy.

11'

Furman trafia w mur, a piłka po rykoszecie wychodzi w trybuny. Rzut rożny dla legionistów.

10'

Faul Dalibora Plevy, który ciałem potrącił od tyłu rozpędzonego Michała Kucharczyka w okolicy 25 metra. Będzie niezła okazja dla Legii.

9'

O strzał z dystansu pokusił się kapitan "Słoników" Jakub Biskup. Uderzenie było celne, ale zbyt słabe, by zaskoczyć Dusana Kuciaka.

8'

Świetna długa piłka do Dawida Plizgi, który wybiega w pole karne, ale uprzedza go Dusan Kuciak i wybija piłkę daleko przed siebie. Ta ląduje na prawym skrzydle, a po wrzutce główkował jeden z graczy gości, ale słowacki golkiper tym razem pewnie chwycił piłkę.

6'

Nikolić sam na sam z Nowakiem trafia w rękę golkipera gości. Wcześniej jednak chorągiewka liniowego arbitra powędrowała w górę, gdyż Węgier był na pozycji spalonej.

6'

Stojan Vranjes miał dużo miejsca na trzydziestym metrze, więc przymierzył mocno z dystansu. Przymiarka ta była jednak bardzo niecelna.

2'

Fatalny błąd Pazdana, który zagrał wprost na głowę napastnika gości. Mogło być groźnie!

17:59

Pierwszy gwizdek pana Jakubika, piłkarze z Niecieczy zaczynają!

17:57

Legioniści tradycyjnie na biało, Termalica w jednolitych pomarańczowych strojach.

17:57

Zawodnicy już na murawie wyprowadzeni przez arbitra Krzysztofa Jakubika z Siedlec.

17:56

W zespole "Słoników" również dwie różnice w stosunku do poprzedniego meczu ligowego. W ofensywie piłkarzy gości pojawią się Mario Licka i Martin Juhar, a na ławce zasiądą Tomasz Foszmańczyk i Wojciech Kędziora.

17:55

Trener Berg zdecydował się na dwie zmiany w wyjściowej jedenastce w porównaniu z potyczką przeciwko Lechii. Na murawę wybiegną Michał Pazdan w miejsce Igora Lewczuka oraz Łukasz Broź w zamian za Bartosza Bereszyńskiego.

17:52

W sektorze gości pojawiła się garstka kibiców z Niecieczy, która przywiozła ze sobą dużych rozmiarów flagę z klubowym herbem.

17:51

Podopieczni Henninga Berga z 15 oczkami zajmują pozycję wicelidera, ale przed dzisiejszym meczem tracą aż 9 punktów do liderującego Piasta.

17:49

Beniaminek z Małopolski w ostatniej ligowej potyczce z Pogonią odnotował pierwszy ligowy remis i z 13 punktami zajmuje ósme miejsce w środku tabeli.

17:46

Legia w ostatnich meczach prezentowała imponującą skuteczność, ogrywając Ruch Chorzów (w Ekstraklasie) i Lechię Gdańsk (w Pucharze Polski) po 4:1.