To tyle na dzisiaj, zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE w serwisie ekstraklasa.net. Do usłyszenia!

Koniec! Cracovia dowiozła zwycięstwo z Ruchem!

Żółta kartka dla Stępińskiego za kwestionowanie decyzji sędziego.

Ostatnia zmiana Zielińskiego. Wdowiak za Rakelsa.

93'

Cały Ruch na połowie Pasów, ale z dalekiej wrzutki nic nie wyniknęło!

91'

Czerwona kartka dla Lipskiego, który powstrzymał kontrę Pasów, po której prawdopodobnie padłaby bramka!

90'

Odpowiedzieć próbował Zjawiński po wrzutce Deleu, lecz lecz minimalnie minął się z piłką!

89'

W końcówce okazja dla Ruchu. Po rzucie rożnym z piłką minął się Sandomierski, a piłka spadła pod nogi zaskoczonego Mazka, którego szybko od strzału powstrzymali obrońcy.

87'

Budziński za Kapustkę.

86'

Faul Gigolajewa w ataku, który oprócz groźnego strzału z rzutu wolnego nie wspomógł swoich partnerów w szczególny sposób.

85'

Żółtą kartką za wyrażenie swojego niezadowolenia po decyzji sędziego ukarany Grodzicki.

84'

Druga zmiana w Ruchu. Podgórski w miejsce Surmy.

82'

Ostatnie 10 minut, jednak gospodarze nie pozwalają przyjezdnym na opuszczenie ich własnej połowy. W tym momencie sprawdza się powiedzenie, iż najlepszą obroną jest atak.

80'

Żółtkiem ukarany również Covilo za bardzo brzydki wślizg w nogi Konczkowskiego.

78'

Dąbrowski ukarany kartką za przerwanie kontry Ruchu.

76'

Odpowiedzieć po dłuższej chwili próbowali gospodarze, lecz zarówno próba Kapustki, jak i Zjawińskiego, została zablokowana.

74'

Kolejna szansa dla Ruchu w krótkim odstępie czasu! Gigołajew płasko z rzutu wolnego, piłka ugrzązła gdzieś przed bramkarzem, a wbiegający zawodnicy Ruchu nie zdołali wepchnąć jej z bliska do siatki! To było poważne ostrzeżenie dla podopiecznych Jacka Zielińskiego.

71'

Świetna okazja na wyrównanie przed Ruchem. Lipski dośrodkowuje z rzutu wolnego na dalszy słupek, gdzie Michał Koj strzela z bliska obok słupka!

69'

Pierwsza próba Zjawińskiego - potężny strzał sprzed pola karnego, jednak w sam środek bramki.

68'

W międzyczasie żółtą kartką ukarany został Michał Koj za przerwanie groźnej kontry Pasów.

67'

Pierwsza zmiana także w Cracovii. Zjawiński za Cetnarskiego.

64'

Chwilę po akcji bramkowej boisko opuścił Zieńczuk, a w jego miejsce wszedł Gigołajew.

64'

Szybka kontra, po której Lipski podał na lewo do Zieńczuka , ten wrzuca sprzed linii końcowej wprost na głowę Stępińskiego, który strzałem z główki wprost w okienko pokonuje Sandomierskiego.

61'

GOOOOOL!! Ruch wyrównuje po jednej ze swoich nielicznych akcji!

59'

Wrzutka w pole karne Ruchu z wolnego, Putnocky wychodzi do piłki ale trafia na swojego obrońcę, a zamieszanie próbował wykorzystać Jaroszyński, który został w porę zablokowany.

57'

Kolejna próba z prawej strony, tym razem dośrodkowywać próbował Kapustka, lecz jego próba została zablokowana. Rzut rożny..

56'

Teraz to Covilo strzelał na bramkę Ruchu, lecz podobnie jak jego poprzednik - zbyt lekko i w sam środek.

56'

W odpowiedzi Cracovia. Jendrisek z prawej strony pola karnego przerzucił na lewo do Rakelsa, który strzelił nożycami, jednak zbyt lekko by zaskoczyć Putnockiego.

54'

Pierwsza szybsza akcja Ruchu i już do sytuacji strzeleckiej doszedł Stepiński, lecz jego strzał z ostrego kąta dobrze na korner wybił Sandomierski.

52'

Przenosimy się na drugą stronę boiska. Rakels faulowany przy linii bocznej.

50'

W powietrznej walce ucierpiał Koj. Chwilowa przerwa w grze.

48'

Tym razem to Ruch wyszedł odważnie na połowę gospodarzy. Teraz goście staną przed szansą z rzutu wolnego po faulu na Mazku.

46'

Od środka duet Cetnarski-Jendrisek. Oby druga połowa przebiegła w takim tempie, jak pierwsza.

19:01

Jako pierwsi na płycie boiska pojawili się podopieczni Waldemara Fornalika. Chwilę po nich przybyli także gospodarze, którzy rozpoczną drugą odsłonę.

45'

Po chwili arbiter kończy pierwszą część spotkania. Cracovia zdominowała Ruch i zasłużenie prowadzi różnicą 2 goli. Powracamy za około 15 minut.

45'

Świetna kombinacja w polu karnym Ruchu. Jendrisek otrzymał prostopadłe podanie na prawej stronie i miał mnóstwo czasu, aby spojrzeć gdzie ustawieni są jego partnerzy. Bez wahania wycofał więc do Rakelsa, który dostawia nogę i podwyższa wynik.

45'

GOOOOOL! Jak zaczęli, tak skończyli!

45'

Arbiter dolicza 2 minut do pierwszej odsłony.

44'

Kolejny strzał głową po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, tym razem piłkę na krótki słupek przedłużył Jendrisek, ale Putnocky na posterunku.

43'

Cracovia nie zwalnia tempa. Akcja po odbiorze piłki w środku pola, dosyć długa wymiana podań z prawej strony pola karnego zwieńczona dośrodkowaniem Deleu i próbie strzału Jendriska z krzyżaczka.

41'

Powinno być 2:0! Kolejny korner, do głowki dochodzi ustawiony centralnie Polczak, Putnocky odbija piłkę do boku, skąd z bliska dobija Rakels, lecz wprost w bramkarza Ruchu!

38'

Byliśmy teraz świadkami niemal bliźniaczej akcji, jak ta bramkowa, lecz tym razem Putnockiego na dalszym słupku dobrze asekurował obrońca.

37'

Rakels po akcji indywidualnej wywalczył rzut rożny. Po którym z piłką o mały włos mija się Covilo!

35'

Po rożnym strzelał Mazek, lecz zbyt lekko by pokonać Sandomierskiego.

32'

Nieuważnie do tyłu zagrał teraz Dąbrowski, co mogło skończyć się tragicznie dla Cracovii. Lipski po przejęciu wywalcza jednak tylko rzut rożny.

31'

W dobrym tempie przebiega dzisiejsze spotkanie. Najpierw z groźną akcją prawą stroną wyszedł Ruch. Po wymianie krótkich podań goście osiągnęli nawet przewagę liczebną, ale Mazka w ostatniej chwili uprzedził znacznie silniejszy Sretenović. Chwilę później byliśmy już pod bramką Putnockiego, gdzie w światło bramki strzelał Kapustka, jednak dobrze zachował się golkiper gości.

29'

Zieńczuk dośrodkowuje z rzutu wolnego, Grodzicki strzela głową i interwencją najwyższych lotów popisuje się Sandomierski! Mogło być 1:1.

27'

Pasy czują gaz. Teraz bardzo dobrze kontrę Ruchu przerywa Jaroszyński, jednak zabrakło mu pola gry aby celnie dośrodkować.

25'

Cracovia przez chwilę w dziesiątkę, jednak Covilo powraca na plac gry. Ruch nie wykorzystał okazji i nie stworzył przez ten czas żadnej sytuacji podbramkowej. Chorzowianie prezentują się dziś zwyczajnie gorzej od swoich rywali.

21'

Lipski zdecydowanie za wysoko podniósł nogę w walce z Covilo, za co ogląda żółtą kartkę. Słowak opatrywany leży teraz na murawie.

20'

Ależ piękna kombinacja w zespole Cracovii! Wyrzut z autu do Covilo, ten oddał futbolówkę i po chwili otrzymał podanie zwrotne, po czym wypatrzył wbiegającego w szesnastkę Kapustkę i świetnie go obsłużył. Ten przytomnie odegrał do stojącego za jego plecami Rakelsa, który instynktownie uderzył czubkiem buta, a jego strzał przechodzi nad poprzeczką!

18'

Bardzo długo trwało wykonanie tego rzutu wolnego. Zieńczuk miał prawdopodobnie na celu uśpienie czujności Sandomierskiego, czego efektem miał być strzał na krótki słupek, lecz golkiper Pasów nie dał się zaskoczyć.

16'

Lipski prostopadle do Mazka, lecz ten faulowany przed linią pola karnego. Zółtko dla Jaroszyńskiego i stały fragment gry dla gości.

14'

Odpowiedzieć na ataki Cracovii próbował Zieńczuk, lecz jego strzał z dystansu przechodzi wysoko nad poprzeczką.

12'

Dąbrowski świetnie z głębi pola zewnętrzną częścią stopy do wychodzącego na wolne pole Kapustki, lecz reprezentant Polski został dobrze wyprzedzony przez Konczkowskiego.

10'

Cracovia nie zwalnia tempa. Prostopadłe podanie na prawo do Rakelsa, który próbował podawać w pole karne po ziemi, lecz został zablokowany przez interweniującego wślizgiem obrońcę.

8'

Cetnarski dośrodkowuje z rożnego, Deleu strzela na dalszy słupek, Putnocky odbija jego strzał, ale przy dobitce Rakelsa jest bez szans! Doskonały początek Pasów.

6'

GOOOOL!!! Denis Rakels!

3'

Jendrisek dośrodkowuje z okolic narożnika boiska, piłka zmienia trajektorię lotu po uderzeniu w nogę obrońcy Ruchu, chwila zawahania w oczach Putnockiego, lecz na jego szczęście nikt z ekipy gospodarzy nie wbiegał w pole karne.

2'

Cracovia po pierwszym odbiorze spróbowała ataku lewą stroną, ale skończyło się na rzucie z autu dla przyjezdnych.

1'

Od środka rozpoczęli Niebiescy.

17:56

Piłkarze meldują się już na płycie boiska. Niebawem zaczynamy.