Arbiter doliczył 3 minuty.

90'

Po ponad roku przerwy na boisko powraca Mateusz Mak. Zmienił Sasę Ziveca.

90'

Ostrowski przegrał pojedynek z Moskwikiem, więc zdecydował się go sfaulować. Otrzymał za to żółtą kartkę.

89'

Rzut rożny dla Śląska wykonywał Grajciar. Odegrał do Hateleya a ten uderzył na bramkę. Szmatuła nie dał się zaskoczyć

88'

W pole karne dośrodkowywał Patrik Mraz. Wydawało się, że Pawełek już opanował futbolówkę, kiedy wyleciała mu ona z rąk. Prosty błąd chciał wykorzystać Barisić, ale tym razem się nie udało

87'

Grajciar odegrał do Hateleya, a ten uderzył z dystansu. Była siła i moc, zabrakło celności

87'

Atak Śląska zatrzymał Kornel Osyra

86'

Schodzi również Flavio Paixao. W jego miejsce Michał Bartkowiak

85'

Druga zmiana w zespole gości. Moskwik za Vacka.

84'

Zivec otrzymał żółtą kartkę za odkopnięcie piłki po odgwizdaniu spalonego.

83'

Kontratak Śląska w wykonaniu Grajciara zakończył się spokojną i pewną interwencją Szmatuły.

82'

Kiełb znowu z dystansu. W ostatniej chwili strzał zablokował Vacek.

81'

Mariusz Pawelec sfaulował Barisicia. Arbiter zdecydował się wyciągnąć żółtą kartkę

81'

Kiełb także szukał szczęścia z dystansu. Zamiast w bramkę trafił w Bilińskiego.

80'

Murawski odczytał podanie Gecova i rozpoczął kontratak. Sam próbował go wykończyć. strzelił z dystansu. Niecelnie

77'

Zivec do Badii. Hiszpan centrował z lewej strony, ale Barisić nie zdołał odebrać piłki

77'

Kiełb otrzymał piłkę na połowie rywali, ale szybko odebrał mu ją Korun i rozpoczął akcję Piasta. Szybki kontratak zakończył w pewnym sensie Zivec. Stanął pod polem karnym i za długo się zastanawiał. Zbyt późno odegrał do Murawskiego.

76'

Gecov wszedł w pole karne z prawej strony, ale tam już czekał na niego Mraz.

76'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego wybił Osyra.

76'

Na bramkę Szmatuły uderzał Grajciar. Będzie rzut rożny.

75'

Druga zmiana w zespole Tadeusza Pawłowskiego. Zszedł Tomasz Hołota a wszedł Krzysztof Ostrowski

73'

Rzut wolny dla Śląska wykonywany przez Grajciara. Futbolówka poszybowała w pole karne, ale tam odebrał ją Mraz

71'

Grajciar ładnie zagrał do Bilińskiego, ale ten blokowany przez Osyrę i Heberta nie zdołał nic zrobić.

71'

Pawelec z dystansu. Prosto w jednego z gliwiczan.

70'

Kiełb rozpoczął kolejną akcję swojej drużyny. Podał do Hateleya, ale ten zatrzymany czystym wślizgiem Pietrowskiego.

69'

Badia po podaniu Ziveca dośrodkowywał w pole karne w stronę Barisicia. Na posterunku jednak Celeban.

68'

Flavio dostał dobrą piłkę po prawej stronie boiska. Poślizgnął się i łatwo zmarnował sytuację

67'

Flavio skierował długie podanie do Grajciara, ale na drodze piłki stanął Hebert

66'

Jacek Kiełb długim podaniem szukał Bilińskiego. Przesadził jednak z siłą i futbolówka wyleciała za linię końcową

64'

Po rzucie rożnym Grajciara minimalnie nad bramką Szmatuły uderzał Hateley.

64'

Szybki rajd Grajciara poskutkował rzutem rożnym dla Śląska

63'

Uros Korun rozpoczął i zakończył kontratak Piasta. Podał do Gerarda Badii. Ten dośrodkował w pole karne i po chwili chaosu piłka trafiła z powrotem do Koruna. Ten oddał strzał. Trafił w Hołotę. Futbolówka odbiła się od defensora Śląska i wpadła do bramki

62'

GOL! Po rykoszecie piłkę w siatce umieścił Uros Korun.

61'

Jest roszada w składzie gości. Na murawie pojawił się Gerard Badia. Zmienił Martina Nespora.

60'

Żółtym kartonikiem za faul na Hebercie ukarany Flavio Paixao

60'

Pawełek wznowił grę podaniem do Kiełba. Ten przebiegł przez prawie całe boisko i oddał piłkę Bilińskiemu, który lewą stroną wyminął obrońców Piasta i zdobył upragnionego gola

59'

GOL! Szybki kontratak Śląska trafieniem do siatki zakończył Kamil Biliński

58'

Zivec posłał piłkę do czajacego się pod polem karnym Pawełka Barisicia. Ten jednak zwalniając całą akcję zabił ofensywne chęci swojej drużyny

58'

Kolejny nieefektywny ani nieefektowny rzut rożny w wykonaniu Hateleya.

57'

Hateley piętą w pole karne do Kiełba. Ten strzelał na bramkę, ale Osyra wybił piłkę za linię końcową.

56'

Dośrodkowanie Hateleya z roku zaowocowało jedynie kontratakiem gliwiczan. Dotarli oni jednak tylko do połowy boiska.

56'

Prawą stroną popędził Flavio. W bezpośrednim starciu z Hebertem wywalczył rzut rożny.

55'

Pierwsza zmiana w meczu. Krzysztof Danielewicz już opuścił murawę a w jego miejsce Peter Grajciar

53'

Gecov znalazł się pod polem karnym rywali. Odegrał do Zielińskiego. Ten oddał centrostrzał pod bramkę Szmatuły. Za mocno by podać do któregoś z kolegów, zbyt niecelnie aby pomarzyć o golu

52'

Długie podanie Pawelca na aferę znalazło Bilińskiego. Ten podawał do Danielewicza ale piłka wyleciała na aut

51'

Podanie Danielewicza w kierunku Bilińskiego znowu wyłapał Szmatuła.

51'

Dośrodkowanie w pole karne Piasta. Piłka szukała Bilińskiego, ale znalazła Szmatułę

50'

Kontratak Piasta. Pod polem karnym znalazł się Josip Barisić. Popędził do przodu, wyprzedził defensorów, ale oddał niecelny strzał

49'

Kolejna akcja Śląska która nie poskutkowała nawet próbą strzału

48'

Z kontratakiem Nespor. Oddał strzał z linii pola karnego, ale trafił w jednego ze stoperów Śląska.

47'

Do przodu ruszył Flavio. Dośrodkowywał w pole karne, ale piłka nie znalazła tam żadnego z gospodarzy.

45'

Druga połowa rozpoczęta. Od środka goście.

45'

Sędzia Marciniak nie doliczył nic do pierwszej części gry i po upłynięciu 45 minut ją zakończył

45'

Za faul na Murawskim żółtym kartonikiem ukarany Paweł Zieliński

45'

Rzut wolny w starciu z Kiełbem wywalczył Pietrowski. Stały fragment gry wykonywał Mraz. Posłał piłkę prosto na głowę Heberta a ten z bliska umieścił ją w siatce

44'

GOL! Hebert głową pokonuje Pawełka

42'

Z rzutu wolnego Barisić. Futbolówka poleciała do Osyry, ale ten nie zdołał wiele zdziałać

41'

Barisić podjął złą decyzję i zamiast do niekrytego Mraza, zagrał do blokowanego Ziveca w wyniku czego Piastunki straciły piłkę.

40'

Szybki rajd środkiem boiska ładnym dośrodkowaniem zakończył Pietrowski. Żaden z kolegów nie chciał jednak z nim współpracować

40'

Biliński wbiegł na połowę rywali i mimo czającego się tam Murawskiego dośrodkował w pole karne. Tam jednak piłkę zebrał Hebert

38'

Pietrowski centrował pod bramkę Pawełka, ale nikt jej tam nie odebrał

36'

Kiełb wyminął Pietrowskiego i w polu karnym dośrodkowaniem szukał Bilińskiego. Nie znalazł.

36'

Pietrowski zepsuł konstruowaną krótkimi podaniami akcję Piasta. Zamiast przekazac piłkę kolegom, oddał ją Pawelcowi.

35'

Z rzutu rożnego Gecov. Do futbolówki doszedł Danielewicz, ale nie zdołał niczego dokonać

34'

Bliński odebrał Osyrze piłkę na połowie Piasta i wbiegł w pole karne. Tam sprytnie zagrał do Kiełba, ale ten oddał nieco niecelny strzał.

33'

Pawelec skutecznie krył Nespora i nie pozwolił mu oddać strzału

31'

Piotr Celeban ukarany żółtą kartką

31'

Zr środka boiska na bramkę Pawełka uderzał Hebert. Mocno, celnie ale to wciąż za mało żeby zaskoczyć Pawełka.

31'

Z prawej strony dośrodkowywał Hateley, ale piłkę odebrali goście.

31'

Dobre zachowanie Osyry oddaliło zagrożenie od bramki Szmatuły.

30'

Strzał z dystansu Śląska. Niecelnie, ale piłka po interwencji Szmatuły wyleciała na rzut rożny.

28'

Lewą stroną bardzo aktywny dzisiaj Vacek. W ostatniej chwili zatrzymał go Celeban

27'

Kiełb dośrodkował do Bilińskiego. Ten wpadł w pole karne i oddał mocny strzał. Prosto w Heberta.

25'

Śląsk przeniósł się na połowę gliwiczan ale nie zdołał wejść nawet w pole karne Szmatuły.

25'

Słupek uratował gospodarzy przed utratą bramki. Po fantastycznym rajdzie Zivec odnalazł w polu karnym niekrytego przez nikogo Nespora. Ten uderzył na bramkę. Zabrakło milimetrów.

23'

Vacek dośrodkował w pole karne prosto na głowę Mraza. Ten jednak strącił piłkę w ręce Mariusza Pawełka.

23'

Z dystansu Zivec. Zabrakło celności.

21'

Sporo zagrożenia dla swojej druzyny stworzył Pawełek. Zbyt pochopnie opuścił swoją bramkę, pozostawiając kolegów na pastwę losu Nespora. Czech nie okazał sie jednak dostatecznie zdeterminowany żeby zdobyć bramkę i uderzył lekko.

21'

Po rzucie z autu Pawelca, piłke w polu karnym odebrał Biliński. Wyminął Koruna i oddał strzał. Niecelny

21'

Kiełb z Danielewiczem chcieli przebić się prawą stroną, ale nie pokonali Pietrowskiego.

19'

Gra przeniosła się teraz na środek boiska. Od dłuższej chwili żadna z drużyn nie stanęła przed groźniejszą sytuacją

16'

Prawym skrzydłem usiłował przebić się Vacek. Nie wyszło

15'

W środku boiska coś walczyć próbował Kiełb. Musiał jednak uznać wyższość Koruna.

13'

Kolejna prosta strata Śląska zakończyła się kolejną groźną akcją Piasta. Środkiem ruszył Nespor, po czym odegrał na prawo do Barisicia. Ten nie zdołał jednak dośrodkować

11'

Szybki kontratak gości zakończył się niecelnym strzałem z dystansu Bilińskiego.

11'

Znowu blisko zdobycia bramki był Martin Nespor. Czech próbował wykończyc ładne dośrodkowanie Vacka. Nie udało mu się to.

10'

Prosta strata gospodarzy i znowu Vacek. Nie zdołał jednak stworzyć większego zagrożenia.

8'

Skuteczne intwernecje Pawełka nie pozwoliły Nesporowi i Zivecowi na zdobycie gola

8'

Vacek znowu pod piłką. Tym razem zatrzymany przez Hateleya

7'

Łatwy błąd gospodarzy wykorzystał Kamil Vacek. Wybiegł z kontratakiem ale zatrzymał go Pawelec.

6'

Piłka leci spod jednej na drugą bramkę. Strzał Hateleya okazał się jednak niecelny.

5'

Świetna akcja Piasta. Bardzo duży chaos w polu karnym wykorzystał Martin Nespor, który znalazł się pod pustą bramką Pawełka. Golkiper Śląska zdążył jednak wrócić, nim Czech oddał strzał.

3'

Flavio popędził prawą stroną, ale zatrzymał go Mraz

2'

Akcja Śląska nie zakończyła się nawet strzałem

2'

Vacek wyszedł środkiem z kontratakiem. Odegrał na prawo do Pietrowskiego, który dośrodkował w pole karne. Nikt nie odebrał

1'

W pole karne Piasta wbiegł Flavio. Oddał strzał, który spokojnie wyłapał Szmatuła

0'

Zaczynamy.

20:28

Za nami losowanie stron. Do rozpoczęcia pozostała dosłownie chwila

20:26

Arbiter wyprowadził obie jedenastki na murawę

20:25

Oba zespoły jeszcze w szatniach. Ostatnia chwila na uwagi trenerów i zaraz zaczynamy

20:22

Już za nieco mniej niż dziesięć minut usłyszymy premierowy gwizdek we Wrocławiu. Lokalny Śląsk podejmuje tutaj Mistrza Polski, Piast Gliwice. Czy goście potwierdzą, że miejsce w tabeli nie jest przypadkowe?

WKS Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:0

Tydzień temu Śląsk Wrocław przegrał z ostatnim wówczas w ligowej tabeli Górnikiem Zabrze. Dzisiaj podopiecznych Tadeusza Pawłowskiego czeka dość trudne zadanie, gdyż przyjdzie im zmierzyć się z liderem rozgrywek, Piastem Gliwice, który w poprzedniej kolejce wygrał z Lechią i zachował przewagę sześciu punktów nad drugą Legią.