Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
1 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
17:21

Pogoń wciąż pozostaje niepokonana i udawadnia, że na początku sezonu jest królem remisów. Termalica wciąz bez porażki na stadionie w Mielcu. Remis wydaje się być sprawiedliwym rezultatem w przekroju całego spotkania. Za relację serdecznie dziękuje Michał Bezuch.

93'

KONIEC! W Mielcu Termalica remisuje z Pogonią 1:1!

93'

Rafał Murawski miękko wrzuca z rzutu wolnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Jarosław Fojut, ale bardzo, bardzo niecelnie.

90'

Trzy minuty doliczone przez zespół sędziowski.

90'

Groźna kontra Pogoni, a podanie Przybeckiego świetnie przewidział Kupczak i goście nie zdołali zagrozić bramce Nowaka.

89'

Licka drybluje i wpada w pole karne, jednak Czech zderzył się z obrońcą Pogoni w obrębie szenastki i stracił futbolówkę.

87'

W ekipie Pogoni Dwaliszwilego zmienia Listkowski.

86'

Przybecki miał dużo miejsca z prawej strony i zdecydował się podać Akahoshiemu, ale przewidzieli to obrońcy "Słoników".

84'

Kolejna zmiana w ekipie "Portowców". Czesław Michniewicz zdjął z boiska Karola Danielaka i dał szansę Miłoszowi Przybeckiemu.

83'

Po wrzutce z rzutu rożnego Stano uderzył piłkę głową, Lewandowski zablokował strzał, ale w ogromnym chaosie dopadł do niej Dawid Sołdecki, który przytomnie odegrał do Martina Juhara, który bez problemu z najbliższej odległości wpakował piłkę do siatki!

83'

GOOOOOOOOL! 1:1! MARTIN JUHAR! Termalica wyrównuje!

82'

Licka do Jareckiego na lewe skrzydło, a wrzutka obrońcy Termaliki zablokowana i mamy korner.

82'

Licka popisuje się atomowym uderzeniem z półwoleja z szesnastu metrów, ale tuż ponad poprzeczką! To była najlepsza szansa na wyrównanie dla zespołu gospodarzy.

81'

Czerwiński kolejny raz stopuje groźną akcję Termaliki. Licka próbował piętką odgrywać do swojego kolegi.

80'

Mateusz Kupczak próbuje uderzać z dystansu, z 30 metrów, ale piłka przefrunęła nad poprzeczką Dawida Kudły.

78'

Dwaliszwili wycięty równo z trawą przez Dalibora Plevę. Oczywista żółta kartka dla Słowaka za przerwanie obiecującej akcji gości.

77'

Pleva powalczył na prawym skrzydle, ale piłka po bloku Lewandowskiego pechowo odbiła się od Słowaka. Od bramki wznowi grę Dawid Kudła.

76'

Przypadkowe zderzenie Jareckiego z Frączczakiem i strzelec bramki dla Pogoni leżał chwilę na boisku, łapiąc się za okolice gardła.

76'

Frekwencja na stadionie w Mielcu nie jest imponująca: na trybunach zasiadło tylko około 2 700 widzów.

74'

Druga zmiana w zespole gospodarzy. Tomasza Foszmańczyka zastąpił Czech Mario Licka.

73'

Danielak prostopadle do Zwolińskiego, napastnik Pogoni z ostrego kąta uderzył wprost w wychodzącego na piąty metr Nowaka!

69'

Co za okazja dla Pogoni! Akahoshi z dziecinną łatwością ograł Kupczaka na skrzydle, wrzucił miękko do niepilnowanego Matrasa, a pomocnik Pogoni miał mnóstwo miejsca na dziesiątym metrze, jednak fatalnie spudłował! To powinno być 0:2!

68'

Czerwiński zapędził się na połowę gospodarzy i walczył do samego końca o piłkę, ale ostatecznie stracił ją na rzecz Kupczaka.

66'

Z lewej strony z rzutu rożnego piłkę wrzucił Rafał Murawski, futbolówka pomknęła w kierunku krótkiego słupka, gdzie najwyżej wybił się Adam Frączczak i skierował głową piłkę do siatki!

66'

GOOOOOOOOOOOOOL! 0:1 DLA POGONI! ADAM FRĄCZCZAK!

63'

Foszmańczyk rozrzuca kontrę gospodarzy na lewą stronę, a Biskup upada w polu karnym wypchnięty skutecznie przez Frączczaka. Nie ma mowy o rzucie karnym.

63'

W drużynie Termaliki Dawida Plizgę zmienia Słowak Martin Juhar.

61'

Rzut wolny dla Pogoni, po niezłej wrzutce Murawskiego główkuje Matras, ale był wypychany przez obrońców i nie udało mu się celnie skierować piłki.

60'

Ależ zamieszanie pod bramką Termaliki! Murawski odgrywa do Akahoshiego na lewą stronę pola karnego, ale Japończyk zbyt długo zwlekał ze strzałem i został zablokowany. Piłka po rykoszecie minęła o centymetry słupek bramki Sebastiana Nowaka.

58'

Mateusz Kupczak dopuścił się spóźnionego wślizgu na Rafale Murawskim i otrzymuje od Pawła Gila żółtą kartkę.

57'

Jarecki przebojem wdarł się w pole karne, ale został powstrzymany ciałem przez jednego z obrońców Pogoni. Piłka spadła pod nogi Foszmańczyka, który błyskawicznie uderzył, ale kolejny raz strzał został zablokowany.

55'

Jarecki po krótko rozegranym rzucie rożnym agresywnie dośrodkował w pole karne, ale piłkę tę przeciął Adam Frączczak i mamy kolejny korner dla gospodarzy. Tym razem piłkę łapie Dawid Kudła.

54'

Biskup dośrodkowuje na długi słupek, ale świetnie ustawił się Mateusz Lewandowski, który zdjął piłkę z nogi Daliborowi Plevie.

53'

Biskup wrzuca po dryblingu przed polem karnym, Czerwiński bez problemu główkuje. Po chwili ten sam obrońca wygarnął czystym wślizgiem w polu karnym piłkę Foszmańczykowi. Dobra dyspozycja defensora Pogoni.

53'

W ataku Tomasz Foszmańczyk fauluje Karola Danielaka i grę wznowi Pogoń Szczecin.

52'

Tym razem Kędziora wrzuca z prawej strony w kierunku Babiarza, ale pomocnik "Słoników" nie był w stanie wygrać pojedynku główkowego.

52'

Ciekawa akcja Frączczaka z Murawskim, którzy odgrywali sobie z pierwszej piłki w powietrzu. Efektownie, ale mało efektywnie.

50'

Dawid Sołdecki przerywa akcję Łukasza Zwolińskiego, a napastnik Pogoni przez dłuższą chwilę leży na murawie i zwija się z bólu, trzymając za kostkę.

48'

Dawid Plizga wrzuca bardzo precyzyjnie na głowę Dariusza Jareckiego, który jednak uderzył zbyt lekko i jego zagranie przeciął jeden z obrońców Pogoni.

48'

Faul na Foszmańczyku powyżej 30 metra i mamy rzut wolny dla gospodarzy.

46'

Jakub Biskup popisuje się kolejnym prostopadłym podaniem, Wojciech Kędziora nieco spowolnił akcję, ale wciąż miał mnóstwo miejsca, jednak napastnik Termaliki uderzył bardzo niecelnie.

16:32

Zaczynamy drugą odsłonę!

46'

W przerwie trener Michniewicz zdecydował się na jedną zmianę. Patryka Małeckiego zastąpił Japończyk Takafumi Akahoshi.

16:16

Termalica w pierwszej odsłonie prezentowała się nieco lepiej od zespołu "Portowców", utrzymując się przy piłce przez 63% czasu, ale nie potrafiła stworzyć czystych stuprocentowych okazji. Liczymy na bramki i ciekawsze spotkanie w drugiej połowie.

46'

Koniec I połowy! W Mielcu do przerwy bez bramek.

46'

Rafał Murawski uderza sprzed szesnastki bardzo mocno, ale piłka frunie wysoko, panu Bogu w okno...

46'

Foszmańczyk posyła kompletnie nieudane długie podanie na lewe skrzydło i marnuje obiecującą akcję Termaliki. Piłka ląduje daleko za bandami reklamowymi.

44'

Frączczak fauluje na połowie rywala i wyraźnie nie zgadza się z decyzją arbitra. Sędzia pozostaje niewzruszony.

42'

Kontra Termaliki, w polu karnym Kędziora ściga się z Lewandowskim, a napastnik Termaliki pada jak rażony gromem! Sędzia nie używa gwizdka, wydaje się, że obrońca Pogoni wypchnął Kędziorę ciałem zgodnie z przepisami.

41'

Danielak uderza z dystansu, ale strzał okazał się bardzo mizerny. Pierwsze celne uderzenie pilkarzy Pogoni w tym meczu pewnie łapie Sebastian Nowak.

40'

Faul Babiarza na Murawskim w kole środkowym.

40'

Główkować próbował Dwaliszwili, próbował Fojut, ale żaden z nich nie trafił czysto w futbolówkę. Oprócz tego pan Paweł Gil odgwizdał przewinienie w ataku graczy Pogoni.

38'

Karol Danielak ambitnie powalczył do samego końca na prawym skrzydle i wywalczył korner.

38'

Fojut zatrzymał rozpędzonego Plizgę, ale przy piłce wciąż utrzymują się gospodarze.

37'

Od kilku minut grę zdominowali zawodnicy Pogoni. Wrzutka w pole karne została łatwo przerwana przez obrońców gospodarzy, a Termalica próbuje kontrować.

34'

Kolejny raz Łukasz Zwoliński złapany w pułapkę ofsajdową.

34'

Patryk Małecki miał mnóstwo miejsca na lewym skrzydle, ale skrzydłowy Pogoni zagrał bardzo bezmyślnie, wprost w ręce Sebastiana Nowaka.

32'

Pół godziny spotkania za nami. Piłkarze obu ekip póki co cedzą emocje kibicom. Więcej okazji stworzyli sobie gospodarze, ale nie były to sytuacje stuprocentowe.

32'

Stano faulowany przez Dwaliszwilego na połowie gospodarzy.

29'

Pleva wrzuca z prawej strony i tym razem Kudła pewnie chwyta piłkę uprzedzając napastnika Termaliki.

29'

Korner dla Termaliki. Kudła wychodzi z bramki i piąstkuje wprost pod nogi Foszmańczyka, który bez zastanowienia uderzył z woleja. Piłka przeleciała wysoko ponad bramką.

28'

Ogromne zamieszanie w polu karnym gości, ale Pogoń skutecznie skasowała akcję Jareckiego po dobrym odbiorze Murawskiego.

25'

Dwaliszwili zagrał ręką w środku pola. Rzut wolny dla Niecieczy.

25'

Dariusz Jarecki drybluje na lewej stronie, wypuścił sobie za daleko piłkę, która wyszła za linię końcową, a sam piłkarz gospodarzy... przekoziołkował za bandy reklamowe.

22'

Dośrodkowanie Patryka Małeckiego do Łukasza Zwolińskiego z prawej strony, snajper "Portowców" w ekwilibrystyczny sposób musiał składać się do strzału i w efekcie piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczkę.

21'

Świetne prostopadłe podanie Biskupa na lewej flance do Dawida Plizgi, który zdecydował się uderzyć z pierwszej piłki. Piłka płasko przemknęła metr obok słupka Dawida Kudły.

18'

Dwaliszwili składał się do strzału na szesnastym metrze, ale futbolówkę niemal z nogi zdjął mu jeden z obrońców drużyny Piotra Mandrysza.

17'

Kupczak głową wybił wysoko piłkę, Sebastian Nowak odważnie wyszedł z bramki i niepewnie ją wypiąstkował, ale Paweł Gil uznał, że golkiper gospodarzy był przy tym faulowany. Nieciecza przy piłce.

17'

Jarecki fauluje Małeckiego na skrzydle. Rafał Murawski będzie próbował kolejnej wrzutki.

16'

Rafał Murawski z narożnika boiska kieruje piłkę na długi słupek, ale obrona gospodarzy wygrywa pojedynek powietrzny i ekspediuje piłkę poza szesnastkę.

15'

Biskup wrzuca z lewej strony, ale za głęboko - Kudła bez problemu łapie piłkę w koszyczek.

13'

Dariusz Jarecki mocno i kąśliwie z 28 metrów z rzutu wolnego, ale pewnie broni Dawid Kudła.

11'

Foszmańczyk zagrywa w uliczkę do Kędziory, ale na to czyhał tylko Czerwiński i szczecinianie łatwo odzyskują piłkę.

11'

Sporo zamieszania w polu karnym gospodarzy, z którego niewiele wynikło. Termalika spokojnie wychodzi spod pressingu i rozgrywa piłkę na własnej połowie.

10'

Dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego wybija głową Dawid Sołdecki. Będzie rzut rożny dla Pogoni.

9'

Na trybunach nie brakuje znakomitych osobistości takich jak Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

9'

Plizga przegrał przebitkę z Lewandowskim i sędzia pokazuje aut dla Pogoni, choć obrońca "Portowców" chyba zagrywał ręką.

8'

Danielak schodzi do środka i uderza sprzed szesnastki, ale skutecznie blokują go obrońcy "Słoników".

6'

Znakomita akcja Termaliki! Wojciech Kędziora znalazł się przed bramką, ale skutecznie zablokował go Mateusz Lewandowski.

6'

Ambitny rajd Foszmańczyka prawą flanką, ale skrzydłowy gospodarzy stracił piłkę po siłowej walce z Lewandowskim.

5'

Małecki próbował zagrać prostopadle w uliczkę do Lewandowskiego, ale jego podanie było bardzo niecelne, zagrane "od niechcenia".

4'

Zwoliński złapany na ofsajd już dwukrotnie. Termalica spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie.

15:29

Pierwszy gwizdek pana Pawła Gila! Gospodarze na pomarańczowo, goście w tradycyjnych granatowo-bordowych strojach.

15:29

Piłkarze pojawili się już na murawie, a na trybunach wybrzmiał... bardzo energiczny hymn Termaliki.

15:27

Dziś w wyjściowych jedenastkach będziemy mogli obejrzeć aż 19 Polaków - jedyni obcokrajowcy to Stano i Pleva z Termaliki oraz Dwaliszwili z Pogoni.

15:24

W zespole Termaliki tylko jedna zmiana w porównaniu ze zwycięską potyczką przeciwko Cracovii: Dawida Plizga zastąpi dziś Emila Drozdowicza.

15:23

Dziś w Mielcu temperatura raczej sprzyjająca grze - 17 stopni i zachmurzenie.

15:21

W ekipie gości trzy zmiany w porównaniu z poprzednim spotkaniem przeciwko Piastowi: dziś w pierwszej jedenastce wybiegną Dwaliszwili, Frączczak oraz Lewandowski w miejsce Rudola, Akahoshiego i Przybeckiego.

15:15

W poprzedniej kolejce drużyna Pogoni pokonała na własnym boisku lidera z Gliwic. W dotychczasowych spotkaniach Ekstraklasy ekipa z Pomorza Zachodniego może pochwalić się najszczelniejszą defensywą w całej lidze - 8 straconych bramek w 8 spotkaniach.

15:05

Drużyna gości jest jedynym niepokonanym zespołem w Ekstraklasie, ale ze względu na aż 5 remisów podopieczni Czesława Michniewicza są na trzecim miejscu w tabeli. W przypadku zwycięstwa "Portowcy" wyprzedzą Zagłębie i wskoczą na pozycję wicelidera.

15:04

Dzisiejszy mecz odbędzie się na stadionie w Mielcu, gdzie Termalica do tej pory uzbierała komplet punktów. Piłkarze z Małopolski uzbierali do tej pory 12 punktów i zajmują 8 lokatę w tabeli. Zespół Piotra Mandrysza jest na fali wznoszącej po ostatnich zwycięstwach w Mielcu z Lechem i na wyjeździe z Cracovią.

15:01

Spotkanie rozpocznie się już za około 30 minut, a składy obu zespołów widoczne są w oknie po lewej stronie.

Ławki rezewowych:

Termalica: Smuczyński, Olszewski, Drozdowicz, Licka, Kowal, Juhar, Kaczmarczyk

Pogoń: Akahoshi, Słowik, Murayama, Listkowski, S. Murawski, Rudol, Przybecki

14:59

Na relację na żywo ze spotkania 9. kolejki Ekstraklasy pomiędzy Termaliką Nieciecza a Pogonią Szczecin zaprasza serdecznie Michał Bezuch.

14:30

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA TERMALICA - POGOŃ SZCZECIN

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Lech Poznań 3:1

Sobotę w Ekstraklasie zainauguruje starcie Termaliki z Pogonią Szczecin. Popularne "Słoniki" przed tygodniem wygrały pierwsze spotkanie na wyjeździe i w niezłym stylu pokonali Cracovię na jej własnym stadionie 4:2. Tamta wygrana z pewnością w bardzo dużym stopniu podbudowała morale beniaminka, który dzisiaj zagra z będącą w gazie Pogonią. Zespół Czesława Michniewicza w ostatniej kolejce pokonał liderującego Piasta Gliwice, dzięki czemu wskoczył na drugie miejsce w ligowej tabeli.