2 : 2
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1. połowa0 : 2
93'

Koniec meczu. Legia w drugiej połowie uratowała remis. Czy ten punkt okaże się kluczowy pod koniec sezonu?

92'

Do przodu biegli legioniści. Najpierw jednak przewrócił się Nikolić, a potem Guilherme, Bez faulu

92'

Brzyski przesadził z siłą i piłka zamiast do kolegi, trafiła za linię.

91'

Żółtą kartką za faul na Guilherme ukarany Tosik.

90'

Bereszyński mógł znaleźć się w dobrej sytuacji, ale chyba zrezygnował zanim wbiegł w pole karne i oddał piłkę rywalom

90'

Arbiter doliczył 3 minuty

89'

Ostatnia zmiana w tym meczu. Sobków zmienił Papadopulosa.

89'

Szybką kontrę Legii zatrzymał sam Piech, nie dochodząc do piłki

88'

Przy piłce znów Zagłębie. Zanim jednak zdążyło zrobić coś poważniejszego, Makowski czystym wślizgiem odebrał piłkę

86'

Lewą stroną popędził Woźniak. Podał do Papadopulosa ale ten nie zdołał optymalnie przyjąć futbolówki

85'

Piłka szybko przetoczyła się pod bramkę Forenca. Po dośrodkowaniu Bereszyńskiego bliski dojścia do piłki był Piech. Ta sztuka mu się jednak nie udała

85'

Rzut rożny dla Zagłębia. Jarosław Kubicki oddał mocny strzał na bramkę, ale tym razem górą Kuciak

84'

Mogło być naprawdę groźnie. Szybka akcja gości. Futbolówka dotarła do Piątka, ale ten nieco się zgubił i zwolnił ataki. Niecelny strzał uratował źle interweniującego w tej sytuacji Kuciaka

83'

Świetna akcja Zagłębia. Dośrodkowanie z prawej strony poleciało prosto na głowę Woźniaka. Ten jednak trochę się mylił

82'

Pierwsza od dłuższego czasu szansa Zagłębia. Wrzutkę Cotry odebrali jednak stoperzy gospodarzy

81'

Szybkim rajdem prawą stroną popisał się Nikolić. Dośrodkował do stojącego pod bramką Makowskiego, ale młody piłkarz nie zorientował się, iż futbolówka leci w jego kierunku

81'

Długie dośrodkowanie Guilherme wylądowało wprost w rękach Forenca

81'

Na boisku leży Jakub Tosik. Chwila przerwy w grze

81'

Jest i kolejna zmiana. Woźniak pojawił się w miejsce Janoszki

80'

Arek Piech próbował rozpocząć kontratak prawą stroną. Nieskutecznie

80'

Wrzutka Brzyskiego z wolnego nie zakończyła się strzałem

80'

Zdobyta bramka pobudziła nie tylko kibiców do dopingu ale i Legię do gry. Odważniej zaczęli kręcić się po połowie rywali

79'

Legia Warszawa - Zagłębie Lubin

78'

Premierowa zmiana wśród gości. Krzysztofa Piątka zmienia Łukasz Piątek.

78'

Kolejna akcja prawą stroną boiska. Po podaniu Bereszyńskiego pod piłką znalazł się Guilherme. Brazylijczyk wypatrzył czającego się w polu karnym Nemanję Nikolicia. Węgier nie zwykł marnować takich sytuacji.

76'

GOL! Drugie trafienie dla Legii. Strzelcem Nemanja Nikolić

76'

Ostatnia zmiana w drużynie Legii. Ondreja Dudę zmienia Arkadiusz Piech.

73'

Kolejna akcja Legii. Prawą stroną wbiegł Nikolić ale podał do defensora Zagłebia

73'

Bereszyński wbiegł z piłką przed pole karne gości i wysokim lobem wyminął kłębiących się tam stoperów. Futbolówkę odebrał Ivan Trickovski i w swoim debiucie pokonują Konrada Foreca, umieścił piłkę w siatce.

72'

GOOOL! Legia strzela kontaktową bramkę! 1:2!

72'

Rzut wolny dla Legii wykonywał Dominik Furman. Długo się do tego przygotowywał ale w końcu podał piłke do jednego z defensorów Zagłębia

71'

Tosik bez kłopotu odebrał Trickovskiemu piłkę i posłał ją w pole karne. Tam odebrał ją jednak Brzyski

69'

Strzał do statystyk jednego z gości nie zmusił Kuciaka do interwencji

67'

Lewą stroną przebił się Tomasz Brzyski. Celnie dośrodkował do Trickovskiego, ale ten uderzył wyjątkowo niecelnie

67'

Janus był blisko zdobycia bramki. Niekryty, dostał piłkę w polu karnym. Bez zwłoki uderzył przed siebie. Tym razem mylił się o centymetry.

66'

Łukasz Janoszka dostał ładną krosową piłkę na lewą stronę, szybko wrzucił w kierunku pola karnego, ale obrona Legii sprostała zadaniu i wybiła piłkę.

65'

Janus zbyt mocno dośrodkował w pole karne. Kuciak wybił za linię końcową

64'

Nemanja Nikolić mógł przeprowadzić niezłą kontrę, ale powstrzymał go w ostatniej chwili Maciej Dąbrowski.

64'

Piątek bardzo aktywny w polu karnym Kuciaka, ale tym razem nie zdołał przebić się przez parę stoperów gospodarzy

62'

Bereszyński inteligentnie z prawej strony wrzucił do Guilherme ale Brazylijczyk nie zdołał wyminąć przeciwnika.

62'

Legia zaczęła coś konstruować w środku boiska, ale Makowski altruistycznie oddał piłkę rywalom.

62'

Vranjes skutecznie odebrał podanie lubinian i zapobiegł kolejnej groźnej akcji

60'

60'

Bereszyński skutecznie zatrzymał rajd Tosika

59'

Legioniści po raz pierwszy od dawna zameldowali się pod bramką Forenca. Nie zdołali oddać jednak żadnego strzału.

58'

Druga zmiana wśród podopiecznych Berga. Słabego Kucharczyka zmienia debiutujący Trickovski.

58'

Do przodu znowu pędzili goście. Prawą stroną usiłowali wbić się w pole karne Legii. Nieskutecznie

57'

Odważne wyjście Kuciaka zatrzymało akcję Janusa w zalążku.

56'

W natarciu Załębie. Ich długi pobyt w polu karnym Legii nie przyniósł jednak efektów

56'

Rzut wolny dla Zagłębia nie stworzył większego zagrożenia pod bramką Kuciaka.

46'

Sędzia rozpoczął drugą połowę.

49'

Koniec I połowy! Niesamowite gwizdy na Łazienkowskiej. Gospodarze przegrywają 0:2 i zbliżają się do przedłużenia passy 4 spotkań bez zwycięstwa.

46'

Vranjes bardzo niefrasobliwie i o mało nie dał się wyprzedzić Piątkowi i odebrać sobie piłkę. Zawodnik gości nie opanował jej jednak czysto i mamy aut dla Legii.

45'

Furman podaje na skrzydło, ale zdecydowanie zbyt mocno i piłka ląduje na aucie.

44'

Dorde Cotra chwilowo opuszcza boisko, ale za moment powinien wrócić już do gry.

44'

Wrzutka Brzyskiego z lewej strony, walkę główkową ponownie wygrywają obrońcy Zagłębia, w dodatku jeden z zawodników Legii faulował, jeden z graczy Zagłębia dość długo leży na boisku i potrzebna jest pomoc lekarzy.

41'

Piątek upada w polu karnym, ale pan Marciniak słusznie nie dyktuje jedenastki, zresztą sam zawodnik szybko wstaje.

39'

Stojan Vranjes ukarany żółtą kartką.

38'

37'

Po rzucie rożnym Czech wyskoczył najwyżej do piłki i skierował ją do siatki i w Warszawie niespodziewanie goście prowadzą już 2:0.

37'

GOOOOOOOOOOOL! 0:2 dla Zagłębia! Papadopulos!

37'

Rafał Makowski zmienia Tomasza Jodłowca, pomocnik jest najwyraźniej kontuzjowany po starciu z Piątkiem.

35'

Janus ładnie pokazał się po prawej stronie i dośrodkował płasko w pole karne, ale jego wrzutka łatwo zablokowana i kontra gości skończyła się na rzucie rożnym.

35'

Goście grają dziś bardzo siłowo i pan Marciniak odgwizduje kolejny faul w środku pola. Szybkie podanie w kierunku Nikolicia mogło otworzyć drogę do bramki, Węgier nie sięgnął jednak prostopadłego zagrania.

33'

Brzyski wrzuca, obrońcy Zagłębie pewnie wybijają piłkę z piątego metra.

33'

Rzut wolny dla Legii na prawym skrzydle na wysokości pola karnego.

31'

Strzelec gola Krzysztof Piątek ukarany żółtym kartonikiem za ostre wejście na Tomaszu Jodłowcu. Reprezentacyjny pomocnik dość długo dochodził do siebie, ale jest już w pełni sprawny.

29'

Legia z autu bliska pola karnego Zagłębie, ale goście dobrze ustawili zasieki w defensywie.

26'

Todorovski wrzuca z autu blisko pola karnego, jednak został zablokowany, tak samo jak jego kolejne dośrodkowanie.

22'

Z rzutu wolnego dla Legii niewiele jednak wynikło, choć piłkarze Henninga Berga wciąż utrzymują się piłce na połowie rywala.

21'

Michala Papadolous ukarany żółtym kartonikiem za faul blisko pola karnego.

20'

Wrzutka Bereszyńskiego blisko narożnika została łatwo zablokowana. Korner dla "Wojskowych".

19'

Tomasz Brzyski brutalnie sfaulował włączającego się do akcji Krzysztofa Janusa na prawym skrzydle.

19'

Fatalny błąd Bartosza Bereszyńskiego bezlitośnie wykorzystał Krzysztof Piątek, a Lewczuk i Vranjes nie dali rady odebrać mu piłki, Dusan Kuciak wyszedł z bramki, a zawodnik "Miedziowych" zdołał wpakować ją do siatki.

17'

GOOOOOOL! 0:1! Krzysztof Piątek!

16'

Ładny strzał Tomasza Brzyskiego z woleja po nerwowym wybiciu futbolówki przez obrońców Zagłębia. Pewnie interweniuje jednak Konrad Forenc.

16'

To mógł być gol dla Zagłębia! Z kontrą ruszył Krzysztof Piątek, urwał się Igorowi Lewczukowi, ale uderzył wprost w Dusana Kuciaka. Słowak niepewnie interweniował wypluwając piłkę przed siebie, ale Piątek nie zdołał jej celnie dobić!

14'

Dominik Furman ręką zatrzymuję piłkę w środku pola, od rzutu wolnego goście.

12'

Duda rozpędził się z piłką, oddał ją na prawe skrzydło do Guilherme, ale wrzutka nieudana.

11'

Michał Kucharczyk leży na boisku po starciu z Aleksandarem Todorovskim, ale sytuacja już opanowana, a sędzia upomniał słownie obrońcę Zagłębia.

8'

Tomasz Jodłowiec główkuje po rzucie wolnym z bocznej strefy boiska, strzał zablokowany i mamy rzut rożny dla gospodarzy.

7'

Długa piłka w kierunku Michała Kucharczyka okazała się nieprecyzyjna. Od bramki rozpocznie Forenc.

5'

Do strzału z pierwszej przed polem karnym doszedł Łukasz Janoszka, który złożył się w ekwilibrystyczny osób po długim podaniu z głębi pola.

3'

Do główki doszedł Maciej Dąbrowski, ale uderzenie wysoko ponad bramką.

2'

Piłka tylko ociera się o mur i będzie rzut rożny dla "Miedziowych".

2'

Faul na Janoszce w środku pola. Czy Jakub Tosik będzie próbował uderzenia z dystansu?

20:31

Goście zaczynają! Pierwszy gwizdek pana Szymona Marciniaka.

20:28

Głośny doping "Żylety" wita piłkarzy obu zespołów. Nie brakuje również kibiców z Lubina w liczbie około 100 osób.

20:26

Dziś zarówno Henning Berg, jak i Piotr Stokowiec zdecydowali się na grę w ustawieniu 1-4-2-3-1. Debiutantem w ekipie Legii jest Stojan Vranjes, były zawodnik gdańskiej Lechii, który dziś zagra na środku obrony.

20:24

Na trybunach rozbrzmiewa "Sen o Warszawie", piłkarze za moment pojawią się na boisku.

20:11

Faworytem dzisiejszego spotkania na papierze na pewno jest gospodarz - wicemistrz Polski. Z drugiej strony, jeśli spojrzeć na formę obu drużyn w ostatnich spotkaniach ligowych, to "Miedziowi" prezentują lepszą dyspozycję. Goście z Lubina nie przegrali żadnego z 3 ostatnich spotkań, z kolei Legia nie potrafiła wygrać ani jednego z poprzednich 4 potyczek!