Poniedziałek, 14 września 2015, godz. 18:00
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
1 : 0
Wisła KrakówWisła Kraków
19:57

Górnik niespodziewanie pokonuje Wisłę i zrównuje się punktami w tabeli z dzisiejszymi rywalami. Druga połowa zdecydowanie dla Białej Gwiazdy, ale piłkarze Łęcznej pokazali dzisiaj świetną grę w obronie. Rodić zasługuję dzisiaj na wyróżnienie, bo to w głównej mierze dzięki niemu gospodarze mogą cieszyć się z trzech punktów. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE na Ekstraklasa.net.

94'

Wisła jeszcze chciała przeprowadzić kontrę, ale sędzia kończy mecz! 1:0 i Krakowianie odnoszą pierwszą porażkę w tym sezonie!

92'

Wisła posyła długie piłki w stronę pola karnego rywali. Minuta do końca.

90'

3 minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry.

87'

Wisła próbuje z daleka, z bliska, z ziemi, z powietrza, ale gracze Białej Gwiazdy wciąż nie mogą wyrównać rezultatu.

85'

Jankowski po raz kolejny mocno strzela, ale znowu broni Rodić! Bramka jak zaczarowana.

84'

Zamieszanie pod bramką Łęcznej! Jankowski z 5 metrów strzela, ale piłka odbija się od nóg Rodicia!

83'

Wiśle dzisiaj zdecydowanie brakuje skuteczności. Goście atakują jak mogą, ale Górnik konsekwentnie w obronie kasuje ataki rywali.

80'

Jankowski strzela z okolicy szesnastego metra, ale zbyt płasko i piłka przelatuje obok słupka.

78'

Zmiana w Górniku. Jan Bednarek za Grzegorza Bonina.

75'

Crivellaro uderza, ale fatalnie to zrobił. Powtórka tej jedenastki mogłaby służyć jako materiał instruktażowy do filmu "Jak nie strzelać rzutów karnych".

74'

Rzut karny dla Wisły!

72'

Głowacki uderza z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką.

70'

Guerrier mija Mierzejewskiego, strzela w kierunku długiego słupka bramki, ale minimalnie spudłował.

68'

Bonin mocno strzela! Piłka leci w okolicę poprzeczki, ale Cierzniak przerzuca futbolówkę nad bramką.

67'

Zmiana w Wiśle. Denis Popović zastąpi Alana Urygę.

66'

Głowacki fauluje Śpiączkę i otrzymuje za to żółtą kartkę. Obrońca Wisły tym samym nie zagra w następnej kolejce z powodu zbyt dużej ilości kartek.

65'

Szybka odpowiedź Górnika! Piesio strzela z okolicy jedenastego metra, ale Cierzniak świetnie zachowuje się przy tej sytuacji!

64'

Jankowski groźnie strzela na bramkę Łęcznej! Broni Rodić! Zamieszanie pod bramką Górnika, ale ostatecznie obrońcy przerywają atak Wisły.

62'

Zmiana w drużynie Górnika. Bartosz Śpiączka zastąpi Jakuba Świerczoka.

61'

A teraz Mączyński dopuścił się przewinienia i zawodnik ogląda żółty kartonik.

60'

Żółta kartka za faul dla Jakuba Świerczoka.

58'

Wisła bardzo stara się przeprowadzić dogodny atak na bramkę Górnika. Pierwsze minuty tej połowy zdecydowanie na korzyść Białej Gwiazdy, ale obrona zespołu z Łęcznej nie daje się ograć.

55'

Zółta kartka dla Łukasza Tymińskiego za faul na Guerrierze.

52'

Boguski strzela z granicy pola karnego, ale daleko obok słupka.

49'

Guerrier otrzymuje doskonałą piłkę od Boguskiego. Haitańczyk strzela, ale wprost w bramkarza gospodarzy!

45'

Zmiany w przerwie po stronie gości: Crivellaro zmienia Cywkę.

45'

Zmiany w przerwie po stronie gospodarzy: Bielak za Bozicia.

45'

Gracze Wisły rozpoczynają drugą połowę!

19:03

Za moment początek drugich 45. minut. Posiadanie piłki po pierwszej połowie lekko na korzyść graczy Wisły - 53% do 47% Górnika.

48'

Koniec pierwszej części gry. Górnik zasłużenie prowadzi 1:0. Liczymy na ciekawszą grę ze strony Wisły i na jeszcze bardziej emocjonującą drugą połowę.

46'

Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowych 45. minut.

45'

Bonin znalazł się w świetnej sytuacji! Za późno zdecydował się jednak na strzał i Burliga odbiera piłkę w ostatniej chwili zawodnikowi Górnika.

43'

Wisła nie może popełniać tylu błędów w defensywie jeżeli chce dzisiaj zdobyć 3 punkty. Łęczna w ostatnich minutach bliska zdobycia drugiej bramki.

41'

Błąd Urygi...Świerczok oddaje strzał! Broni Cierzniak! Ale teraz było gorąco pod bramką Wisły.

40'

Rajd Cywki przez środek boiska. Zawodnik oddaje strzał, ale piłka odbija się od gracza Łęcznej i mamy rzut rożny.

38'

Jović dośrodkowuje na pole karne, ze szczupaka uderza Guerrier, ale piłka po tym zagraniu wędruje obok słupka bramki gospodarzy.

35'

Zamieszanie pod bramką Wiślaków. Basta miał dobrą okazję do strzału na bramkę Cierzniaka, ale w ostatniej chwili piłkę zdejmuje mu z nogi obrońca Wisły.

30'

Bozić w tym momencie opatrywany przez zespół medyczny.

29'

Burliga strzela z dystansu, ale mocny strzał gracza Wisły blokują piłkarze Górnika.

28'

Patrząc na akcje Wiślaków można odczuć, że brakuje dzisiaj Pawła Brożka w składzie Krakowian. Jankowski wydaje się być trochę chaotyczny w dzisiejszym meczu.

23'

Bonin zachował zimną krew w tej sytuacji, zmylił obrońców, oddał mocny strzał w światło bramki i mamy 1:0 w Łęcznej.

22'

GOOOL!!! GRZEGORZ BONIN! 1:0

21'

Zamieszanie pod bramką Górnika. Boguski próbował podania do kolegów z drużyny w pole karne, ale ostatecznie rywale wybijają futbolówkę.

18'

Po dosyć kiepskim początku w wykonaniu Górnika, widzimy teraz pozytywną zmianę w grze gospodarzy.

15'

Mogło być groźnie pod bramką Wisły. Bonin dobrze dośrodkował na pole karne, ale Piesio nie znalazł dogodnej pozycji do skierowania piłki w światło bramki.

13'

Piesio zagrywa wysoką piłkę w pole karne, ale Burliga wygrywa walkę o piłkę główkując i wybijając ją daleko od własnej bramki.

10'

Kontra piłkarzy z Łęcznej. Świetnie zachował się Mączyński, który wyczuł intencje rywali i przerwał atak.

8'

Biała Gwiazda póki co stwarza więcej sytuacji pod bramką swoich rywali. Gospodarze jak na razie zmuszeni do obrony.

8'

Mączyński dogrywa piłkę z rzutu rożnego w pole karne, ale podanie przecina bramkarz Górnika.

5'

Tymiński próbował z rzutu wolnego dośrodkować piłkę w pole karne rywali, ale Wiślacy wybijają piłkę.

3'

Bozic popełnia koszmarny błąd pod własną bramką, piłkę przejmuje Jankowski, ale nie udaje mu się oddać dobrego strzału w stronę bramki.

1'

Piłkarze obu drużyn już na murawie i zaczynamy mecz. Od środka rozpoczęli gospodarze.

17:42

Rezerwowi Wisły Kraków: Buchalik, Czekaj, Żemło, Crivellaro, Popović, Kuczak, Marszalik.

Rezerwowi Górnika Łęczna: Prusak, Nikitović, Sasin, Śpiączka, Bednarek, Bielak, Poźniak.

17:19

Pogoda w Łęcznej dopisuje, czekamy na dobrą grę ze strony obu zespołów!

17:14

Garść przedmeczowych statystyk

17:05

Już za godzinę rozpocznie się ostatnie spotkanie 8. kolejki Ekstraklasy. W Łęcznej, Górnik podejmował będzie Wisłę Kraków. Czy piłkarze Zielono - Czarnych będą w stanie przerwać passę meczów bez porażki zawodników Wisły w obecnym sezonie? A może Krakowianie po raz drugi zwyciężą i zanotują awans na wysoką trzecią pozycję w tabeli? Dużo mówiło się o urazie Pawła Brożka, który uniemożliwił mu grę z Górnikiem. To na pewno spore osłabienie dla Wisły. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE, początek spotkania o godzinie 18:00!

10:00

Zapowiedź spotkania Górnik Łęczna - Wisła Kraków

27 lipca piłkarze Jurija Szatałowa zwyciężyli na własnym terenie Górnik Zabrze 2:1. Od tamtego spotkania nie udało im się zdobyć ani jednego kompletu punktów. Zremisowali jeden mecz, a aż trzy przegrali. Łącznie stracili dziewięć goli. Do tego Legia Warszawa dołożyła im jeszcze jedną porażkę, 0:2 w Pucharze Polski. To dość zaskakująca czarna seria, bo Górnik sezon rozpoczął od dwóch zwycięstw, po których był trzeci w tabeli.

Potem coś pękło i, od błędu do błędu, z czuba stawki zespół przeniósł się tuż nad strefę zagrożoną spadkiem. - Przegrywając mecze, widzi się minusy, które są także, gdy się wygrywa. Po prostu ich nie zauważamy - mówi Andrzej Rybarski, drugi trener drużyny. Szkoleniowiec zahaczył o temat indywidualnych pomyłek, które kosztowały ostatnimi czasy Górnik kilka straconych goli i zarazem punktów. - Musimy się skupić, skoncentrować, bo tego ostatnio brakowało, i wyjdziemy z dołka - zapewnia Jakub Świerczok. - Nasza gra musi być lepsza, skuteczniejsza, mądrzejsza, dojrzalsza - dodaje Rybarski.

Przez ostatnie dwa tygodnie Ekstraklasa miała przerwę od grania, bo trwały eliminacje do mistrzostw Europy we Francji. - Przerwa to dla nas dobry czas, bo nasze ostatnie mecze nie wyglądały dobrze. To wyjdzie na plus - mówi Świerczok. Łęcznianie spędzili dwa tygodnie "luzu" na szlifowaniu niedociągnięć. Zagrali także dwa sparingi - najpierw 7:0 zwyciężyli Tomasovię Tomaszów Lubelski, a następnie Radomiaka 3:0. Teraz czeka ich egzamin końcowy z ostatnich przygotowań. Czytaj całą zapowiedź>>>