Niedziela, 30 sierpnia 2015, godz. 18:00
1 : 1
19:55

To wszystko z mojej strony. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia następnych relacji na Ekstraklasa.net. Dobranoc!

94'

Koniec! Pan Stefański gwiżdże po raz ostatni. Jagiellonia miała dzisiaj ogromną przewagę - stwarzała zagrożenie zwłaszcza po uderzeniach z dystansu, ale do wygranej to nie wystarczyło. Z kolei Legia powinna się cieszyć z remisu, bo nie pokazała dzisiaj nic specjalnego. Na gratulacje zasługuje z pewnością Dusan Kuciak, który uratował gospodarzy od porażki.

94'

Wydaje się, że nic istotnego już się dzisiaj nie wydarzy - obie drużyny nie przeprowadzają gwałtownych ataków.

90'

Arbiter dolicza 4 minuty

90'

Brazylijczyk ucierpiał w jednym ze starć i musi opuścić boisko. W jego miejsce Łukasz Broź.

87'

Legia pograła pod polem karnym Jagi. Całą akcję niecelnym strzałem zakończył Guilherme.

85'

Lewczuk zderzył się w powietrzu z Tarasovsem. Obu zawodnikom udzielana jest pomoc medyczna.

82'

Znów Jagiellonia i kolejny już raz z dystansu! Tym razem próbuje Gajos, ale robi to przeciętnie.

80'

Teraz Berg miał jakieś uwagi do pracy arbitra - sędzia udzielił mu podobnej reprymendy, jak kilka minut wcześniej Probierzowi.

79'

Znów z dystansu uderzył Grzyb i ponownie z olbrzymimi problemami broni Kuciak.

77'

22 172 widzów ogląda dzisiejsze zawody

77'

Legioniści zamykają teraz Jagę na jej połowie, ale nie przynosi im to żadnego pożytku. Po chwili Jagiellonia przejmuje piłkę, jednak wyprowadzający kontratak Sekulski przegrywa pojedynek z Rzeźniczakiem.

75'

Mający za sobą niezbyt udany występ Nemanja Nikolić opuszcza boisko. W jego miejsce Aleksandar Prijović.

72'

No, teraz Grzyb uderza zdecydowanie lepiej niż kilka minut temu. Potężna bomba sprzed pola karnego. Kuciak z problemami, ale broni uderzenie kapitana Jagiellonii.

70'

Probierz wściekły za odgwizdanie faulu na Bereszyńskim - sędzia Stefański upomina trenera gospodarzy, przestrzegając, że jeszcze jedno takie zachowanie i szkoleniowiec powędruje na trybuny.

66'

Gospodarze pograli piłką pod polem karnym Legii. Akcję strzałem z dystansu sfinalizował Grzyb, ale nie było to zbyt udane uderzenie.

65'

Sekulski wchodzi na boiska za poobijanego Grzelczaka.

61'

Guilherme po starciu z jednym z rywali przewraca się w polu karnym rywali, ale o karnym nie ma mowy, co wyraźnie pokazuje mu arbiter.

60'

Dodatkowo Rzeźniczak upomniany żółtą kartką za faul na Grzelczaku.

60'

Ależ huknął Vassiljev. Legioniści nie byli w stanie przerwać akcji gospodarzy, a ci zakończyli ją potężnym strzałem Estończyka! Świetnie interweniuje Kuciak.

55'

Mogło być 2:1. Gajos centruje do Alvarinho, a ten uderza głową tuż obok bramki!

54'

Gooool! Mamy wyrównanie! Maciej Gajos! Wydawało się, że Legia uczy się na błędach i w drugiej połowie zagra ostrożniej w defensywie. Nic bardziej mylnego. Parę minut temu goście dostali pierwsze ostrzeżenie, a teraz tracą już bramkę. Vassiljev zagrał z rzutu wolnego do Gajosa, ten został zlekceważony przez zawodników Legii i spokojnie wpakował piłkę do siatki.

53'

Brzyski próbował zagrać prostopadłą piłkę do Nikolicia, ale przy futbolówce pierwszy był Drągowski.

51'

Ależ okazja Jagi. Vassiljev zagrał świetną piłkę do Grzelczaka, ale ten przegrał pojedynek z Kuciakiem.

48'

Góralski pociągnął kilka metrów i uderzył sprzed pola karnego, ale niecelnie.

46'

Obie drużyny już na boisku. W zespole gospodarzy nastąpiła zmiana. Alvarinho zastąpił Frankowskiego.

46'

Zaczynamy II połowę!

18:50

Przez większość pierwszej połowy Jagiellonia przeważała. Gospodarze stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji, z czego w najlepszej znalazł się Przemysław Frankowski. Skrzydłowemu Jagi odskoczyła jednak piłka, a jako że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, bramkę zdobyli legioniści za sprawą Guilherme. Gości wyraźnie odżyli po tym trafieniu, bo wcześniej nie prezentowali się zbyt dobrze. W drugiej połowie powinno być ciekawie. Widzimy się za 15 minut

46'

Sędzia dziękuje obu drużynom za pierwszą połowę i zaprasza je do szatni.

44'

Bramka dodała "Wojskowym" wiatru w żagle. Teraz to oni przeważają, choć obrona gospodarzy po utracie bramki. jest już czujniejsza .

42'

Teraz zaszaleć pod bramką rywali próbował Jodłowiec, ale jego uderzenie pozostawimy bez komentarza.

39'

I gooooool! Ale dla Legii. Guilherme! Brazylijczyk ruszył środkiem i nieatakowany przez nikogo oddał strzał sprzed pola karnego, które nie jest w stanie wyciągnąć Drągowski. Cóż za niespodziewany obrót sytuacji!

36'

Grzelczak dochodzi do długiego podania, wychodzący Kuciak nie jest w stanie zatrzymać napastnika rywali i całą sytuację wyjaśnia dopiero Rzeźniczak.

33'

No i zrobiło się gorącą pod bramką Jagi po dośrodkowaniu Brzyskiego z rzutu rożnego. Gospodarze odzyskali jednak piłkę i ruszyli do kontrataku. Prawym skrzydłem popędził Vassiljev, a następnie zagrał idealną płaską piłkę do wchodzącego w pole karne Frankowskiego, a temu futbolówka po prostu... odskoczyła.

30'

Kuciak wychodzi z bramki i wybija na aut długie zagranie gospodarzy. Po chwili Lewczuk faulował ostro Grzelczaka, jednak Jagiellonia nie miała żadnej korzyści z tego wolnego.

28'

Właśnie z tego faulu wziął się wolny dla Jagi - wrzutka na głowę Tarasovsa, ale na posterunku Kuciak, który wyłapuje piłkę,

27'

Długa piłka do Grzelczaka, ten bierze na plecy Rzeźniczaka i daje mu się sfaulować w okolicach środka boiska.

25'

Legia próbuje przebić się przez defensywę Jagi, ale odbija się jak od ściany - gospodarze ja na razie asekurują się idealnie.

23'

Dobra akcja Modelskiego na prawym skrzydle kończy się centrą na głowę Grzelczaka, który kieruję piłkę ponad poprzeczką.

21'

Ale w przypadku Vassiljewa już jak najbardziej. Estończyk uderzył potężnie zza pola karnego, jego uderzeniu otarło się jeszcze o jednego z legionistów i poszybowało tuż ponad poprzeczką.

20'

Góralski powalczył i odebrał piłkę Guilherme. Następnie futbolówkę przejął Gajos, który zdecydował się na uderzenie z dostansu - to nie był najlepszy pomysł.

18'

Na boisku przez chwilę leżał Bereszyński, Dusan Kuciak wybił nawet piłkę poza plac gry, ale "Bereś" już doszedł do siebie i kontynuuje grę.

17'

Rzut rożny dla Jagi zakończył się uderzeniem Vassiljeva, które zostało zablokowany. Kolejny korner przebiegł według tego samego scenariusza, ale tym razem żaden z legionistów nie stanął na linii strzału.

14'

Ależ akcja Jagi prawą stroną. Madera zagrywa do Frankowskiego - ten sprytnie przepuszcza piłkę, do której po morderczym rajdzie dobiega Modelski, jego centra została jednak zablokowana.

11'

Duda ukarany żółtą kartką - poszkodowanym Tomasik

10'

Ależ teraz okazję mieli gospodarze. Wychodzili z kontrą 2 na 1, ale Grzelczak podał wprost pod nogi obrońcy Legii.

9'

Wydawało się, że wreszcie zobaczymy składną akcję. Furman świetnie poradził sobie w środkowej części boiska, piłka - po krótkiej wymianie - trafiła na skrzydło do Bereszyńskiego, a ten płasko zacentrował - obrońcy Jagiellonii byli jednak na miejscu.

6'

Słabo wykonany wolny kończy się stratą i kontrą Jagi, która niepotrzebnie zwalnia akcję i znów zaczyna się szarpana gra z obu stron.

5'

Legia w końcu uwolniła się spod kontroli gospodarzy. Brzyski zagrywa długą piłkę do Nikolicia, ale ten jest faulowany przy linii bocznej przez Maderę.

3'

Stały fragment niewiele dał gospodarzom, ale nadal utrzymują się oni przy piłce.

3'

Tomasik faulowany na lewym skrzydle i rzut wolny dla Jagi.

1'

Legia próbuje przedrzeć się przez drugą linię Jagi, ale nie jest to proste zadanie. Pomocnicy gospodarzy - z Góralskim na czele - zaczęli mecz bardzo twardo i z pewnością nie spuszczą z tonu.

1'

Od środka zaczną piłkarze Legii. Wymiana piłki między Ondrejem Dudą oraz Nemanją Nikoliciem i jedziemy!

17:56

Obie drużyny wychodzą już na boisko - jeszcze chwila i sędzia rozpocznie mecz!

17:53

Spider wyczytuje skład gospodarzy - kibice skandują nazwiska swoich ulubieńców razem z nim. Trybuny wypełnione po brzegi, więc i efekt jest fantastyczny.

17:51

Obie drużyny wyjdą dzisiaj na boisko w praktycznie najmocniejszych składach. Za ciekawostkę można uznać fakt, że na ławce Legii znalazł się Arkadiusz Piech. Napastnik stracił przygotowania z powodu leczenia urazu i mówiło się, że warszawski klub będzie chciał go gdzieś wypożyczyć.

17:45

Właśnie zakończył się występ cheerleaderek z Białegostoku. Ale dopiero pierwszy - kibice obejrzą kolejny w przerwie meczu.

17:39

Szykuje się również niezmiernie ciekawy pojedynek między Michałem Probierzem i Henningiem Bergiem. Trener Jagiellonii w ostatnich miesiącach wypowiadał się dosyć krytycznie o Norwegu. Berg natomiast starał się unikać odpowiedzi na ataki. Na przedmeczowej konferencji prasowej odniósł się jednak do szkoleniowca rywali. - Probierz jest chyba moim fanem - słowa Norwega zapewne nie przejdą bez echa.