Piast GliwicePiast Gliwice
3 : 0
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
93'

Nic wartego odnotowania nie wydarzyło się w czasie doliczonym. Arbiter kończy spotkanie zasłużenie wygrane przez Piasta Gliwice. Za uwagę dziękuje Maciek Popko.

92'

Swoją frustrację po kolejnym niedokładnym podaniu w jego stronę wyładował na piłce Bonin. Można już podsumować, że bardzo kiepsko zaprezentował się dzisiaj zespół z Łęcznej.

90'

Zagramy o 3 minuty dłużej.

90'

Po nie do końca czystym odbiorze z narożnika pola karnego strzelał wprowadzony przed momentem Moskwik, lecz znacznie się pomylił.

88'

Ostatnia zmiana w meczu. Nespor schodzi, Moskwik wchodzi.

87'

Bonin przedzierał się przez pole karne i minął nawet kilku rywali, ale zbyt gęsto w szesnastce, by oddać strzał.

84'

Tymiński sprzed pola karnego, lecz zbyt słabo, by zaskoczyć Szmatułę.

83'

Kuzdra za Vacka.

81'

To, co gra momentami Piesio, nie jest podobne do piłki nożnej. Skrzydłowy Górnika zagrywa kolejną piłkę wprost pod nogi rywala, co więcej w miejsce, gdzie nawet nie było żadnego piłkarza w zielonej koszulce.

78'

Bonin w pole karne do Śpiączki, ten wzięty w kleszcze, ale arbiter nie odgwizduje faulu.

76'

A także Pruchnik za Poźniaka w zespole Szatałowa.

75'

Pierwsza zmiana w ekipie Piasta. Badia za Barisicia.

74'

Znów blisko był Bartosz Śpiączka, ale jego strzał głową o centymetry mija bramkę Szmatuły! Górnik nie składa broni.

73'

Piłka w bramce Piasta, ale kierujący piłkę do bramki Bonin znajdował się na pozycji spalonej. Mimo wszystko dobra akcja wyszła teraz przyjezdnym.

69'

Vacek pociągnął środkiem pola do samego pola karnego, po czym wyłożył na lewą stronę do Zivca. Ten strzela z pierwszej piłki na długi słupek, broni Rodić, a do pustej bramki futbolówkę pakuje Barisić.

67'

GOOOOL! JOSIP BARISIĆ !

66'

Leandro dobrze podaje między linię bramkarza, a obrońców, lecz nikt z jego partnerów nie przeciął tego zagrania.

63'

Druga zmiana w Górniku. Kiepskiego Nowaka zmienia Przemysław Pitry.

62'

Co za okazja Górnika! Przebojową akcję na piątkę wyprowadził Bożić, który od linii obrony popędził aż do linii końcowej w polu karnym Piasta, po czym wyłożył na piąty metr do Śpiączki, który w kiepskim stylu strzela wysoko nad poprzeczką.

60'

Osyra fatalnie z rzutu wolnego pod nogi Śpiączki, ten podbił górą nad głowami obrońców do Bonina, jednak obrońca Piasta naprawia swój błąd, dobrze blokując skrzydłowego Górnika.

57'

Śpiączka faulowany przez Koruna w akcji 3 na 3, nie obyło się bez żółtej kartki.

56'

Nowak zbyt mocno do Leandro... chwilę wcześniej piłkę do nikogo posyła Poźniak. Nic nie klei się dziś w grze podopiecznych Szatałowa.

53'

Mraz z rożnego krótko do Vacka, ten traci piłkę z boku pola karnego ale ponownie dochodzi do niej Mraz, który wrzuca prawą nogą na piąty metr, gdzie nieznacznie myli się jego partner.

52'

Murawski zablokowany przez Nowaka po dobrej akcji, będzie kolejny korner dla Piasta.

50'

Teraz to Nespor faulowany przez Tymińskiego, stały fragment dla gospodarzy sprzed około 40 metrów od bramki Rodicia.

47'

Na samym początku żółty kartonik za atak łokciem na Poźniaka ogląda Nespor.

46'

Drugą odsłonę rozpoczynają zawodnicy Górnika Łęczna.

46'

W przerwie meczu zmianę przeprowadza Górnik Łęczna. Bartosz Śpiączka zajmuje miejsce Jakuba Świerczoka.

45'

Po 2 doliczonych minutach arbiter kończy spotkanie. Piast o klasę lepszy od Górnika, jednak goście stworzyli dwie bardzo groźne sytuacje i mogli nawet remisować. Powracamy za około 15 minut.

44'

Tymiński kąśliwie strzelił z wolnego i różnie mogłoby się to skończyć, gdyby piłka nie trafiła w... Grzegorza Bonina.

43'

Teraz to Piesio zagrywa farfocla przed szesnastkę gospodarzy.

42'

Kolejne fatalne zagranie Nowaka, wprost pod nogi obrońcy.

40'

Teraz powinno być z kolei trafienie dla Górnika! Świerczok otrzymał podanie od Nowaka i ruszył wprost na Szmatułę, podczas gdy wszyscy obrońcy zostali dobre 10 metrów za jego plecami! W sytuacji sam na sam napastnik Górnika strzela jednak dosyć szybko i nie wykorzystuje sytuacji! Lepszej okazji Świerczok mieć nie będzie.

38'

Mraz z rzutu rożnego wprost na głowę Osyry!

37'

GOOOOL! KORNEL OSYRA!

37'

Kolejne uderzenie sprzed pola karnego w wykonaniu Nespora, w głowę dostaje Tymiński i rzut rożny dla gospodarzy.

35'

Nespor otrzymuje górną piłkę, wyprzedza Szmatiuka, po czym mija bramkarza i z ostrego kąta trafia tylko w boczną siatkę! Można było próbować jeszcze podawać do ustawionego centralnie Barisicia.

32'

Nowak na lewo do Leandro, ten z pierwszej piłki po ziemi zagrywa przed bramkarza, lecz Świerczokowi zabrakło dobrych kilka kroków, by uprzedzić Szmatułę.

30'

Vacek położył na zamach dwóch obrońców Górnika i strzelił sprzed pola karnego, rykoszet i od rożnego rozpocznie Piast.

29'

Teraz podanie poza linię końcową zalicza Nowak. Anemicznie wyglądają dotychczasowe próby piłkarzy z Lubelszczyzny.

26'

Gościom wyszło teraz wyjście ze środka pola na połowę Piasta, ale przed polem karnym bardzo złe podanie wprost pod nogi rywala zalicza Piesio.

23'

Górnik póki co po odbiorze piłki gra długimi podaniami w stronę napastnika, jednak większość z tych zagrań jest niecelnych.

18'

Faulującym w polu karnym Górnika był Leandro.

17'

Silvio Rodić broni strzał Martina Nespora! Górnik nie traci kontaktu.

17'

Rzut karny dla Piasta! Faulowany Pietrowski po wrzutce Mraza.

16'

Świetna piłka do Nowaka, który uciekł obrońcom, lecz przed polem karnym powstrzymuje go Szmatuła. Gdyby golkiper Piasta popełnił błąd, byłoby bardzo niebezpiecznie.

15'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego, Zivec dośrodkowuje na drugi koniec pola karnego, zgranie do tyłu do niepilnowanego Murawskiego i zawodnik Piasta strzałem z pierwszej na krótki słupek pokonuje Rodicia!

13'

1:0 !!! Radosław Murawski!

12'

Sprzed pola karnego próbuje Tymiński, piłka odbiła się od obrońcy i wyszła na rzut rożny.

11'

Vacek w pole karne do Nespora, ten odwrócił się ze Szmatiukiem na plecach, ale nie miał z czego uderzyć. Łatwa interwencja dla Rodicia.

11'

Jakub Świerczok! Mogło być 1:0! Strzał napastnika z Łęcznej po złym wybiciu piłki i Szmatuła wyciągnął się jak struna, by obronić to mierzone uderzenie! Tylko korner dla gości.

9'

Dobry przerzut na prawo do Bonina, ten sprzed linii bocznej podaje po ziemi w szesnastkę do Świerczoka, ten naciskany oddaje strzał, ale z bardzo trudnej pozycji trafia w nogi obrońcy.

7'

Vacek do Barisicia, ten dośrodkowuje w pole karne, Nespor groźnie nadbiega niepilnowany, ale zagranie okazało się zbyt mocne.

6'

Szmatiuk dobrze powstrzymał teraz szarżującego Zivca i rozpoczął kontrę Górnika, jednak w polu karnym Piasta wprost do rąk Szmatuły podaje Bonin.

4'

Było gorąco pod bramką Górnika, lecz arbiter odgwizduje spalonego. Piłka ze stałego fragmentu gry dośrodkowana przez Vacka na długi słupek, Nespor lekko ją trąca i piłka o centymetry mija słupek. Nespor, jak jednak wspomnieliśmy, znajdował się na spalonym.

2'

Pierwsza długa piłka w pole karne Górnika, lecz zbyt mocno zagrana wychodzi poza linię końcową.

1'