Niedziela, 23 sierpnia 2015, godz. 15:30
Lech PoznańLech Poznań
0 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
17:28

Piast wygrywa kolejny meczu, a jeśli Legia dziś nie wygra, to powiększy przewagę nad ligowymi rywalami. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Sebastian Chmielak. Zapraszam na kolejne relacje w serwisie Ekstraklasa.net, miłego wieczoru!

17:21

Lech żegnany gwizdami, poznaniacy przegrywają po raz czwarty w sezonie.

17:20

92'

Koniec meczu!!!! Lider z Gliwic wygrywa w Poznaniu!!! Latal wykonuje świetną robotę!

91'

Zivec szybko stracił piłkę, trzeba wracać.

90'

Arbiter doliczył 2 minuty, a Vacek wywalczył korner.

90'

Badia opuszcza murawę, a za niego pojawi się Paweł Moskwik.

90'

Pawłowski uderzył, ale broni Szmatuła.

89'

Lech stara się atakować, ale jak an razie bez efektu bramkowego, a czasu coraz mniej.

87'

Pawłowski tym razem zablokowany, ale "Kolejorz" dalej przy piłce.

87'

Pawłowski! Pomocnik Lecha uderzył z 10. metra, pięknie broni Szmatuła!

86'

Kolejny raz z rzutu wolnego zagrywa Douglasa, piłkę odbija Pawłowski, ale nic z tego nie wynika.

86'

Piast dosyć szybko pozbywa się piłki. Podopieczni Latala powinni dłużej szanować futbolówkę.

84'

82'

Korner dla "Kolejorza", ale po chwili od bramki grę rozpoczyna Szmatuła.

81'

Josip Barisić zmienia Nespora.

81'

taka sytuacja:

80'

Ale zepsuli kontrę gliwiczanie. Murawski źle zagrał do Badii,

80'

Kolejne dośrodkowanie Douglasa wybite.

79'

Douglas, troszeczkę za krótko zagrywa, ale Lech dalej przy piłce.

78'

To musi być kartka, Osyra nieprzepisowo powstrzymywał Pawłowskiego.

77'

Teraz Holman za mocno wypuścił sobie futbolówkę, coraz mniej czasu ma mistrz Polski na odrobienie strat.

75'

Kto by się spodziewał, ale takie są fakty.

74'

Gliwiczanie zepchnięci do defensywy, ale jak na razie Szmatuła dalej bezrobotny.

73'

Hamalainen oddał bardzo kiepski strzał.

72'

Thomalla zagrał do Pawłowskiego, ten ściął do środka i uderzył z 13. metra obok bramki.

70'

Holman za Lovrencsicsa, może on odmieni losy spotkania?!

69'

Douglas ukarany przez Bartosza Frankowskiego.

69'

Pierwsze gwizdy na INEA Stadionie.

68'

Mraz przebijał się lewą stroną stroną, ale Tetteh dobrze blokował piłkę.

67'

Oj bramkarze w drugiej odsłonie są bezrobotni, czekamy na bramki.

65'

Roszada w ekipie "Kolejorza". Schodzi Arajuuri, a za niego pojawi się Tamas Kadar.

64'

Pawłowski zagrał krótko do Douglasa, a ten dwukrotnie próbował dogrywać do kolegów, ale niecelnie.

63'

Sasa Zivec łapie żółtą kartkę zupełnie niepotrzebnie.

61'

Piast w tej chwili umocni się na pozycji lidera, ciekawe co na to Legia.

59'

Posiadanie piłki: 57% do 43% na korzyść "Kolejorza"

57'

Lech wybity z rytmu, a Piast gra na INEA Stadionie świetne zawody.

55'

Leniwa kontra Lecha, ostatecznie Lovrencsics źle zagrywa w pole karne.

55'

Badia minął jednego z defensorów Lecha, zagrał w pole karne, ale Nespor nie zdołał przejąć piłki!

55'

Czech wrócił już do gry.

54'

Vacek leży na murawie, potrzebna pomoc medyków.

53'

Po drugiej stronie świetna interwencja Koruna!

53'

Nespor zagrywał prostopadle do Badii, ale Kamiński był szybszy.

51'

50'

Znowu Fin wypracował akcję dla Lecha, ale Thomalla słabo przyjął piłkę i jeszcze gorzej uderzył.

50'

49'

Piast przejął inicjatywę, świetnie w odbiorze Mraz. Gliwiczanie dalej utrzymują się przy piłce.

47'

Pawłowski podał do Hamlainena, ten odegrał na prawo do Ceesay`a, ale prawy defensor słabo zagrał w pole karne.

46'

Zaczyna "Kolejorz", gramy!

46'

Szymon Pawłowski zmienia Dariusza Formellę.

16:31

Piłkarze wracają na murawę!

16:29

Dobre spotkanie w Poznaniu. Obydwa zespoły stwarzają sytuacje bramkowe. Piast prowadzi jedną bramką, między innymi dzięki fenomenalnej postawie Szmatuły w bramce gliwiczan.

• Celne podania (%): 71-66
47'

Bartosz Frankowski kończy pierwszą odsłonę, do przerwy: Lech 0:1 Piast.

46'

Arbiter doliczył 2 minuty.

46'

45'

Zagranie z prawej strony boiska Pietrowskiego wzdłuż bramki,a tam Vacek dopadł do piłki i lider Ekstraklasy prowadzi w Poznaniu!

44'

0:1! Vacek!

44'

Douglas chciał zaskoczyć bramkarza gości, ale nie trafił w światło bramki.

42'

Kolejny rzut wolny Douglasa, Mraz wybija piłkę na korner.

40'

Teraz na murawie mamy więcej walki w środku pola. Nadal czekamy na bramki.

39'

37'

4:1 w strzałach celnych dla "Kolejorza"

36'

Gergo Lovrencsics uderzył beznadziejnie...

35'

Piłka zagrywana z narożnika trafiła po pewnej chwili przed pole karne do Radosława Murawskiego, a ten mocno uderzył, ale broni bramkarz gospodarzy.

34'

Vacek wrzuca w pole karne, a tam Arajuuri uprzedza Gostomskiego wybijając piłkę poza boisko.

35'

Lech lepiej wygląda od Piasta w kolejnych minutach, nadal jednak czekamy na bramki.

32'

Douglas zagrywa z rzutu wolnego, a Thomalla podobnie, jak Hamalainen nie potrafi pokonać Szmatuły!!!

31'

Z drugiej strony boiska od autu rozpocznie Piast.

30'

Douglas zacentorwał a z kilku metrów nie potrafił pokonać bramkarza Piasta Hamalainen, po chwili dobija Formella, będzie rzut rożny!

30'

Kolejne dośrodkowanie w pole karne Gostomskiego, ale bez zagrożenia pod poznańską bramką.

28'

Szybka odpowiedź Piasta, Nespor uderzył mocno, ale piłka odbija się po raz kolejny od jednego z rywali, będzie korner.

27'

Hamalainen zakończył kąśliwym uderzeniem dobrą akcję "Kolejorza", po drodze Trałka wślizgiem próbował skierować piłkę do siatki, ale ta ląduje w rękawicach Szmatuły!

27'

Ciekawa akcja gości, ale Badia został złapany na spalonym.

26'

Piast wygląda lepiej, niż Videoton.

25'

Ciekawy mecz na INEA Stadionie, odrobinkę lepiej wyglądają na murawie goście.

22'

Vacek fenomenalnie przerwał akcję Hamalainena, w przeciwnym wypadku Fin wyszedłby sam na sam ze Szmatułą!

21'

Pierwszy korner dla poznaniaków, ale po chwili futbolówkę łapie Szmatuła.

20'

Wrzutka Lovrencsicsa w pole karne, a tam Formella uderzył głową w kierunku bramki Szmatuły, piłkę odbił Hebert.

19'

Kontra podopiecznych Latala, jednak w ostatniej chwili Nespor zagrał za mocno do Ziveca.

18'

Pierwszy celny strzał gospodarzy. Thomalla wycofał do Hamalainena, a Fin trafił w sam środek bramki.

17'

Odskrzydlająca akcja gości, a piłkę do siatki pakuje Vacek, ale złapany na spalonym!

16'

Defensywa Lecha oddala zagrożenie.

15'

Patrick Mraz zdecydował się uderzyć, piłka odbija się od jednego z Lechitów, będzie kolejny rzut rożny.

14'

Po chwili Piast wywalczył rzut wolny po zagraniu ręką Douglasa.

13'

Zivec zdecydował się na uderzenie z za pola karnego, futbolówka odbija się od Arajuuriego i opuszcza boisko, będzie korner.

12'

Posiadanie piłki: 58% do 42% na korzyść Lecha.

10'

Gerard Badia pojawił się w miejsce Szeligi.

10'

Poznaniacy długo rozgrywali piłkę, ale bez większych efektów. Będzie wymuszona zmiana w Piaście.

8'

Piast w dziesiątkę.

7'

Zawodnik gości ucierpiał podczas upadania po strzale. Będzie potrzebna zmiana.

5'

Barry Douglas zagrywał ze stałego fragmentu gry, piłka zostaje wybita, a poprawka Hamalainena również zostaje oddalona od pola karnego gliwiczan.

5'

Thomalla faulowany przez Koruna w okolicach środka boiska.

3'

Lech dziś na niebiesko-biało, a "Piastunki" na czerwono.

2'

Nespor złapany na spalonym, zacznie Gostomski od rzutu wolnego.

1'

Pierwsza akcja Piasta, po prawej stronie jednak Szeliga stracił futbolówkę na rzecz Kamińskiego.

15:29

Od środka zaczynają goście, gramy!

15:27

Tak jest, już za chwilkę hit 6. kolejki! Obie ekipy wychodzą na murawę! Na INEA Stadionie rozbrzmiewa hymn "Kolejorza"!

15:22

Obie drużyny zeszły już do tunelu, za kilka minut arbiter wyprowadzi obie jedenastki na murawę poznańskiej areny.

15:15

Dziś świetna pogoda do gry w Poznaniu. Obyśmy byli świadkami dobrego widowiska, Takiego, jak chociażby wczorajszy mecz "Pasów" z "Jagą".

15:06

Znamy już zestawienie Radoslava Latala. Czech dokonał jednej roszady, za Barisicia widzimy Koruna.

15:01

Trener mistrzów Polski dokonał aż pięciu zmian w porównaniu z zestawieniem wyjściowej jedenastki, która wybiegła na mecz z Videotonem.

14:38

Ponad podziałami!

14:05

Tak prezentuje się ławka rezerwowych mistrza Polski:

14:03

Znamy już skład gospodarzy. Maciej Skorża dokonał kilku roszad w wyjściowym zestawieniu poznaniaków.

13:55

Witamy serdecznie, za 90 minut mistrz Polski, Lech Poznań podejmie u siebie lidera Ekstraklasy, zespół Piasta Gliwice. Pierwszy gwizdek Bartosza Frankowskiego o 15:30.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECH POZNAŃ - PIAST GLIWICE

Angel Perez Garcia zanotował kolejne historyczne zwycięstwo.

Jednym z najciekawszych meczów 6. kolejki Ekstraklasy będzie starcie mistrza Polski, Lecha z obecnym liderem rozgrywek, Piastem Gliwice. Jeszcze kilka tygodni temu zdecydowanym faworytem konfrontacji byłby "Kolejorz", jednak na dziś to podopieczni Radoslava Latala "odprawiają z kwitkiem" kolejnych rywali.

Pięć z ostatnich sześciu pojedynków Lecha z Piastem padło łupem poznaniaków, a jeden mecz na swoją korzyść rozstrzygnęli gliwiczanie. W poprzednim sezonie na INEA Stadionie podopieczni Skorży pewnie pokonali Piastunki 4:0, jednak na Górnym Śląsku tryumfował Piast ogrywając 3:2 ekipę z Wielkopolski.