Niedziela, 23 sierpnia 2015, godz. 18:00
Korona KielceKorona Kielce
19:54

Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Michał Bezuch.

19:54

Legia w ostatnich trzech kolejkach ligowych zdobyła tylko jeden punkt w spotkaniu z Wisłą, w dwóch ostatnich doznała dwóch bolesnych porażek. Tymczasem Korona pomimo defensywnej gry przez większość spotkania zdołała zdobyć cenne trzy punkty przy Łazienkowskiej.

96'

Sędzia kończy spotkanie, po kontrze w ostatniej minucie doliczonego czasu do siatki z ostrego kąta trafia Michała Przybyła, nie dając szans Kuciakowi. Niesamowita końcówka przy Łazienkowskiej!

94'

GOL DLA KORONY! 1:2 I KONIEC SPOTKANIA!

93'

Prijović znów stanął przed znakomitą okazją, ale uderzył ponad bramką. Sędzia liniowy i tak wcześniej zasygnlizował spalonego.

93'

Sędzia techniczny przedłużył spotkanie o 3 minuty.

92'

Doskonała kontra Legii! Nikolić uderzał po długim słupku, jego strzał sparował Małkowski, piłki dopadł Prijović, ale Szwajcar strzelał zbyt lekko i trafił po rykoszecie obok słupka. To mogła być piłka meczowa!

91'

W sytuacji sam na sam z Kuciakiem niespodziewanie znalazł się Sierpina, ale trafił prosto w bramkarza.

87'

Legia w natarciu, ale prostopadłe piłki w pole karne nie znajdują adresatów. Łatwo wybijają je defensorzy Korony.

85'

Ładny rajd Dudy w pole karne, Słowak przedryblował kilku obrońców i płasko posłał piłkę do środka, fatalnie minął się z nią Sylwestrzak, ale na jego szczęście żaden zawodnik Legii nie dopadł bezpańskiej piłki.

83'

Broź wrzuca z prawej strony do Prijovicia, ten zgrywa głową na dziesiąty metr do Nikolicia, a snajper gospodarzy fatalnie pudłuje z wolej ponad bramką.

83'

Żółtą kartką ukarany Vlastimil Jovanović za faul na własnej połowie.

74'

Prijović uderza tuż obok prawego słupka, interweniował jeszcze Małkowski. Bardzo dobra okazja dla Legii!

72'

Rozpędza się Nikolić, miał mnóstwo miejsca na prawym skrzydle, lecz jego podanie kompletnie nieudane.

71'

W drużynie Korony Tomasza Zająca zmienił Paweł Sobolewski.

69'

Duda do Brozia na dobieg, a defensor Legii zagrywa w pole karne, gdzie czyha już dobrze ustawiony Piotr Malarczyk i rozbija ładną kombinacyjną akcję Legii.

67'

Do obiecującej sytuacji mógł dojść Nikolić, jednak wślizgiem odebrał mu piłkę jeden z obrońców. Pomimo gorących protestów gospodarzy i trybun sędzia nie odgwizdał rzutu wolnego.

67'

Trener Berg stara się wzmocnić środek pola - Rafała Makowskiego zmienia Tomasz Jodłowiec.

66'

Zdobywcę bramki dla Korony, Przemysława Trytkę, na szpicy zmieni Michał Przybyła.

64'

Prijović po wrzutce z prawego skrzydła dochodzi do uderzenia głową, ale Zbigniew Małkowski znowu na posterunku.

62'

Na trybunach na Łazienkowskiej wyraźne ożywienie, kibice liczą na objęcie prowadzenia i mają ku temu powody, gdyż gospodarze wyraźnie dostali skrzydeł w ostatnich minutach.

61'

W ekwilibrystyczny sposób uderzenia z powietrza, nożycami, próbował Nemanja Nikolić, jednak piłka poszybowała daleko w trybuny.

60'

Zółta kartka dla Radka Dejmka za dyskusje przy podyktowanym rzucie karnym.

59'

GOL! Poszkodowany Nemanja Nikolić pewnie trafia do siatki, choć Małkowski wyczuł jego intencje. 1:1! Legia wyrównuje stan rywalizacji.

57'

Rzut karny dla Legii! Podanie Guilherme do Nikolicia na wolne pole, a Zbigniew Małkowski wychodzi z bramki i fauluje Węgra w polu karnym!

56'

Brzyski wrzuca piłkę z rzutu wolnego przy linii bocznej, ale kolejny raz gospodarze nie potrafią wygrać pojedynku główkowego.

54'

Dusan Kuciak wreszcie ma trochę pracy, tym razem wychodzi przed pole karne i wybija piłkę głową, ubiegając groźną akcję gości.

52'

Kontra Korony po nieudanym rzucie rożnym Legii, ambitny rajd Trytki i podanie do Zająca, który po dryblingu traci piłkę.

51'

Kolejny rajd Guilherme, który schodzi z lewego skrzydła w kierunku środka boiska, ale jego podanie do Prijovicia zastopowane przez Malarczyka. Brazylijczyk wniósł sporo ożywienia w szeregi Legionistów.

49'

Guilherme przedziera się pod pole karne rywala, lecz niedokładnie zagrywa w kierunku napastników.

48'

Furman wrzuca z rzutu rożnego, Małkowski wychodzi z bramki i pewnie piąstkuje piłkę.

48'

Znakomita okazja dla Legii już na samym początku połowy. Broź po kombinacyjnej akcji wpada w pole karne i zagrywa do Prijovicia, a ten nie trafia czysto w piłkę z pięciu metrów.

46'

I rozpoczynamy drugą połowę! Czy Legia odrobi stratę z pierwszej odsłony?

46'

Z kolei za Adama Ryczkowskiego wchodzi Guilherme.

46'

Piłkarze Legii wracają na murawę. Trener Henning Berg od razu zareagował na niekorzystny bieg wydarzeń. Aleksandar Prijović zmienia Marka Saganowskiego.

47'

47'

46'

Ostatni gwizdek pana Piotra Lasyka. Do przerwy 0:1, Korona niespodziewanie prowadzi przy Łazienkowskiej.

46'

Niezłe zagranie w pole karne Brzyskiego do Ondreja Dudy, ale defensywa Korony działa dziś sprawnie i bez problemu zażegnała niebezpieczeństwo.

44'

Ondrej Duda kręci kółka w polu karnym, ale ostatecznie dopadło do trzech defensorów gości i Słowak łatwo stracił piłkę.

43'

Piłkarze Legii po zamieszaniu w polu karnym sygnalizowali zagranie ręką przez zawodnika Korony. Arbiter pozostał jednak niewzruszony.

42'

Łukasz Broź rozpędza się prawym skrzydłem, podaje do Ryczkowskiego, który wywalczył rzut rożny.

41'

Tomasz Brzyski wrzuca piłkę w polu karnym, a przed dobrą okazją znalazł się Rzeźniczak, który trafił z kilku metrów wprost w Małkowskiego. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę, sygnalizując spalonego.

40'

Legia Warszawa - Korona Kielce

39'

Rzut wolny dla Legii z około 30 metrów.

38'

Ryzykownie Lewczuk pod pressingiem odgrywa górną piłkę do Kuciaka, ale słowacki golkiper był na posterunku i przyjął piłkę pewnie klatką piersiową.

38'

Sprytne rozegranie rzutu wolnego z ponad trzydziestu metrów przez Koronę, ale strzał z kilku metrów został zablokowany przez obrońcę Legii.

36'

Legia przez dłuższy okres dominuje, jednak nie potrafi stworzyć sobie klarownej, stuprocentowej sytuacji. Kilka rzutów rożnych nie stworzyło zagrożenia pod bramką Małkowskiego.

26'

Blisko dojścia do główki z najbliższej odległości był Marek Saganowski, jednak zabrakło kilku centrymetrów. Mogło być groźnie!

24'

Rzeźniczak po rzucie rożnym doszedł do główki, uderzył ponad bramką i przy okazji niestety ucierpiał. Potrzebna będzie pomoc medyczna.

23'

Brzyski wrzuca z lewej strony, Gabovs blokuje i mamy kolejny korner.

21'

Po zgraniu głową Trytki Cebula uderza zza pola karnego, ale bardzo lekko i mocno niecelnie.

18'

Nikolić próbował odegrać na dobieg do Saganowskiego, ale zdecydowanie zbyt optymistycznie. Małkowski był znacznie szybszy od snajpera Legii.

16'

15'

Legioniści utrzymuja się przez dłuższy czas przy piłce, ale nie są w stanie przebić się przez gęsto ustawione zasieki gości.

15'

14'

Ondrej Duda ambitnie próbował wywalczyć futbolówkę na połowie rywala i zdobył aut.

13'

Uderzenie Zająca zewnętrzną częścią stopy poszybowało daleko w trybuny.

10'

Nikt nie przeciął skutecznie wrzutki z narożnika boiska w polu karnym Korony. Goście próbowali wyprowadzić kontrę, Sierpina rozpędził się lewą stroną, ale musiał wycofać piłkę.

8'

Tomasza Brzyski zwija się z bólu po wejściu Tomasz Zająca. Będzie rzut wolny dla gospodarzy z okolic 30 metra przy bocznej linii boiska.

6'

Żółta kartka dla Dominika Furmana za nieprzepisowe powstrzymywanie Sierpiny w środku pola.

5'

Ambitnie w polu karnym powalczył Rzeźniczak, ale jego uderzenie głową wysoko ponad bramką.

4'

4'

Tomasz Brzyski wywalczył rzut rożny dla Legii.

4'

GOOOOOOL! 0:1 DLA KORONY! Szybki drybling Tomasza Zająca prawym skrzydłem, piłka trafia do Sylwestrzaka po lewej stronie, a Przemysław Trytko pewnie trafia do siatki z najbliższej odległości!

17:59

Kielczanie rozpoczynają od środka boiska. Zaczynamy!

17:57

Piłkarze obu zespołów pojawili się już na murawie. Legia w jednolitych białych strojach, Korona w czerwono-żółtych koszulkach i czerwonych spodenkach.

17:55

Na trybunach rozbrzmiewa "Sen o Warszawie", kibice wstają z miejsc.

17:51

Do pierwszego gwizdka pozostało jeszcze około 10 minut, a na murawie pojawił się nieproszony kibic... z kosiarką. Jego pomoc nie będzie jednak potrzebna, gdyż boisko wygląda bardzo dobrze.

17:51

17:49

Ławki rezerwowych:

Legia: Arkadiusz Malarz, Tomasz Jodłowiec, Guilherme, Robert Bartczak, Aleksandar Prijović, Michał Pazdan, Michał Kucharczyk.

Korona: Dariusz Trela, Krzysztof Kiercz, Nabil Aankour, Paweł Sobolewski, Rafal Grzelak, Hubert Laskowski, Michał Przybyła.

17:48

Pełne składy obu zespołów znajdują się w oknie po lewej stronie - obaj szkoleniowcy nie stronili od roszad personalnych w porównaniu z ostatnią kolejką.

17:46

Trener Marcin Brosz postawił w bramce na Zbigniewa Małkowskiego w miejsce Dariusz Treli, z kolei do składu wraca kapitan zespołu - Piotr Malarczyk. W ekipie gości brak kontuzjowanego Ukraińca Serhija Pilipczuka.

17:40

Dzisiejsze spotkanie poprowadzi pan Piotr Lasyk z Bytomia. W Warszawie około 25 stopni i lekki wietrzyk, bardzo dobre warunki do gry w piłkę.

17:37

Ze względu na zbliżający się pojedynek rewanżowy w europejskich pucharach trener Berg postanowił dać odpocząć kilku kluczowym zawodnikom. W pierwszej jedenastce wybiegną młodzi pomocnicy Rafał Makowski i Adam Ryczkowski, na ławce zasiądą z kolei m. in. Guilherme, Tomasz Jodłowiec oraz Michał Kucharczyk.

17:34

Zespół z Kielc w pięciu pierwszych spotkań zgromadził siedem oczek, jednak dwa zwycięstwa "Scyzorki" odniosły w pierwszych dwóch kolejkach. W poprzedniej kolejce zespół Marcina Brosza doznał przed własną publicznością klęski 0:3 w starciu z Cracovią.

17:33

Gospodarze przystępują do spotkania jako wicelider Ekstraklasy. Legia utraciła pozycję lidera w ostatniej kolejce na rzecz Piasta, przegrywając właśnie w Gliwicach. W czwartek podopieczni Henninga Berga pokonali w wyjazdowym spotkaniu eliminacji Ligi Europy Zorię Ługańsk 1:0.

17:29

Na relację ze spotkania szóstej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Legią Warszawa a Koroną Kielce ze stadionu przy Łazienkowskiej serdecznie zaprasza Michał Bezuch.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LEGIA WARSZAWA - KORONA KIELCE

Korona Kielce - Legia Warszawa 0:0

Rok temu Korona uległa Legii w Warszawie 0:2. Henning Berg wysłał wtedy w bój rezerwowy skład, który wykorzystał swoją szansę. Całkiem możliwe, że i dzisiaj Norweg postawi nie zmienników, ponieważ już w czwartek jego piłkarzy czeka arcyważny pojedynek z Zorią.

Warszawianie w ostatniej kolejce przegrali pierwszy mecz w sezonie ulegając Piastowi i obecnie zajmują 2. miejsce w tabeli. Z kolei kielczanie od trzech meczów nie zaznali smaku zwycięstwa i plasują się na 9. pozycji.