Poniedziałek, 24 sierpnia 2015, godz. 18:00
2 : 2
Zagłębie LubinZagłębie Lubin
1. połowa0 : 2
19:54

Górnik pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli, nastomiast Zagłębie przesuwa się o jedno oczko w górę, na 9. miejsce. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Państwu Michał Bezuch.

19:53

Dzisiejsze spotkanie miało dwie kompletnie odmiennie odsłony. W pierwszej połowie Zagłębie dominowało, pieczętując to dwiema ładnymi bramkami. Na drugą połowę Górnik wybiegł mocno zmotywowany i odrobił straty, przerywając passę czterech porażek.

94'

Ostatni gwizdek Sebastiana Krasnego! Górnik remisuje u siebie z Zagłębiem 2:2!

93'

Gergel zagapił się i nie odebrał bardzo dobrego podania na wybieg od Janoty na lewej flance.

92'

Janota na lewym skrzydle przedarł się pod pole karne, ale nie porozumiał się z Gergelem i w efekcie stracił piłkę.

92'

Sędzia techniczny dolicza jeszcze 3 minuty do regulaminowych 90.

91'

Ambitny powrót Madeja, skrzydłowy gospodarzy wybija piłkę na aut spod nóg Janusa.

90'

Roman Gergel ośmiesza na prawym skrzydle obrońców Zagłębia, kiksuje jeszcze Guldan przy wybiciu piłki i mamy rzut rożny dla Górnika.

89'

Zbozień z autu bardzo mocno w pole karne, lecz jego koledzy nie byli w stanie zagrozić bramce Kasprzika.

88'

Cotra wrzuca do Papadopoulosa, ale Czech nie wygrał pojedynku główkowego w polu karnym.

86'

Madej ograł Zbozienia na lewym skrzydle, ale jego mocną wrzutkę dobrze przeciął Cotra.

84'

Ładne rozegranie Górnika w polu karnym, Korzym tyłem do bramki zgrywa na lewo do Grendela, ale jego podanie po ziemi zablokowane. Górnicy zmotywowani, by zdobyć dziś 3 punkty.

81'

Eryk Sobków otrzymuje żółtą kartkę, za faul na piłkarzu Górnika.

80'

Ładna akcja Zagłębia zastopowana czysto przez wślizg Szeweluchina.

79'

W środku pola Adriana Rakowskiego zmienia młody Eryk Sobków - ostatnia zmiana Zagłębia również wykorzystana.

77'

Zółty kartonik dla Papadopoulosa z Zagłębia.

77'

Janota wrzuca do Korzyma, który był niekryty w polu karnym, ale snajper zabrzan minął się z piłką. To powinno być 3:2!

75'

Dobre zagranie Gergela do Korzyma, który próbował odegrać piłkę do Janoty piętką, ale zbyt lekko i niecelnie.

74'

Wszystkie trzy nowe nabytki zabrzan już na boisku - Radosława Sobolewskiego zmienia Michał Janota. Leszek Ojrzyński wykorzystał już limit zmian.

73'

Żółta kartka dla Grendela za przerwanie obiecującej akcji Zagłębia.

72'

Grendel kolejny raz wrzuca z rzutu wolnego ze skrzydła, ale tym razem za głęboko. Bez problemu Forenc.

70'

Faul Szeweluchina na Janusie - bez kartki.

68'

Forenc niepewnie piąstkuje, piłka spada pod nogi Gergela na szesnastym metrze, lecz uderzenie Słowaka bardzo niecelne.

67'

Grendel kolejny raz z rzutu wolnego, tym razem obrona Zagłębia była dobrze ustawiona i wybiła futbolówkę na rzut rożny.

63'

Górnicy wyrównują po pewnym wykonaniu jedenastki przez Grendela.

63'

GOL! Grendel pewnie uderza z wapna i mamy 2:2!

63'

Będzie rzut karny dla Górnika! Djordje Cotra zagrywa ręką w polu karnym po zagraniu głową jednego z graczy Górnika.

62'

W zespole Zagłębia Krzystofa Piątka zastąpił Maciej Dąbrowski.

61'

Gergel drybluje między kilkoma rywalami i wywalczył kolejny rzut rożny.

59'

Kolejna groźna akcja Górnika! Kombinacyjna akcja Madeja, uderzenia Grendela z dystansu, Forenc z trudem paruje piłkę przed siebie, ta spada pod nogi Korzyma, który fatalnie pudłuje z kilkunastu metrów.

57'

Kosznik z autu do Korzyma, ten z półwoleja ładnie wrzuca w pole karne, ale nieco zbyt głęboko - czujny w bramce był Forenc.

55'

Świetna wrzutka Grendela z rzutu wolnego ląduje na głowie Sobolewskiego, a weteran Górnika umieszcza piłkę w siatce! Kontaktowy gol dla Górnika!

55'

GOOOOOL! 1:2! Radosław Sobolewski!

53'

Woźniak wygrywa pojedynek główkowy, ale kąt był zbyt ostry, by celnie uderzyć na bramkę.

51'

Bardzo ładna indywidualna akcja Woźniaka lewym skrzydłem zakończona dryblingiem i strzałem, broni Grzegorz Kasprzik.

51'

49'

Sobolewski próbuje atomowego uderzenia zza pola karnego i trafia w spojenie! Było bardzo blisko!

48'

Gergel otrzymał piłkę z głębi pola, minął bramkarza, ale wypuścił sobie piłkę zbyt mocno i obrońca Zagłębia odebrał mu piłkę. Górnik rozpoczyna drugą połowę bardzo zmotywowany!

19:03

Rozpoczynamy drugą połowę. Czy Górnicy będą w stanie odmienić losy tego spotkania?

18:49

Do przerwy "Górnicy" przegrywają z "Miedziowymi" 0:2 po dwóch pięknych bramkach. Gospodarze utrzymują się przy piłce równie często, co goście i oddają podobną liczbę strzałów, jednak ich akcje nie są tak groźne jak i klarowne jak te przeprowadzane przez zespół gości. Obrona Górnika jest bardzo nieszczelna.

48'

Po dwóch doliczonych minutach arbiter kończy pierwszą połowę spotkania.

47'

Rafał Kosznik domaga się rzutu karnego po zagraniu ręką Guldana w polu karnym - sędzia uznał, że zagranie było przypadkowe i nakazał grać dalej.

46'

Kontra Zagłębia 5 na 3, za lekkie podanie Woźniaka i niecelne uderzenie Janusa. Obrona Górnika jest z każdą minutą coraz bardziej dziurawa.

44'

Jakub Tosik utyka, a Damian Zbozień wybija piłkę na aut. Wszystko jest już w porządku i Górnicy oddają piłkę gościom.

43'

Cotra tym razem zbyt mocno wrzuca piłkę z lewego skrzydła.

41'

Nieco wcześniej Grzegorz Kasprzik wyjściem w stylu Manuela Neuera zdołał uprzedzić Krzysztofa Piątka i zapobiegł groźnej sytuacji dla Zagłębia.

39'

Grendel soczyście uderza z dystansu, ale w sam środek bramki. To nie mogło zaskoczyć Konrada Forenca.

39'

Duże zamieszanie w polu karnym Zagłębia, ostatecznie strzał Łukasza Madeja został zablokowany.

38'

...a w miejsce Szymona Skrzypczaka pojawia się Aleksander Kwiek.

38'

Pokerowa zagrywka trenera Ojrzyńskiego - dwie zmiany jeszcze przed przerwą! Dzikamaia Gwaze zmienia Maciej Korzym...

35'

Kosznik przed niezłą szansą po zamieszaniu w polu karnym, ale obrońca Górnika fatalnie skiksował i piłka poszybowała zbyt wysoko.

34'

Gergel zepchnięty do narożnika boiska zdołał wywalczyć tylko aut.

33'

Pomimo bardzo słabej sytuacji Górnika na trybunach wciąż słychać bardzo głośny doping dla zespołu gospodarzy.

32'

Zabrzanie próbują stworzyć zamek wokół pola karnego Zagłębia, ale wrzutka Słodowego fatalnej jakości.

32'

Słodowy wrzuca z prawej strony, ale jego podanie zablokowane przez gęsto ustawionych obrońców z Lubina.

31'

Kontuzjowanego Janoszkę zmienia wychowanek "Miedziowych" Arkadiusz Woźniak.

30'

Janoszka wraca do gry z grymasem bólu, ale ponownie pada na boisko i prawdopodobnie potrzebna będzie zmiana.

27'

Na boisku leży Łukasz Janoszka i potrzebuje pomocy medycznej.

23'

Po rzucie rożnym piłka w dużym zamieszaniu trafiła przed pole karne do Cotry, który przymierzył mocno z woleja, a piłka po rykoszecie trafiła w samo okienko bramki Kasprzika! Golkiper Górnika bez szans.

22'

GOOOOL! Djordje Cotra podwyższa na 2:0 dla Zagłębia!

22'

Janus rozpędza się prawym skrzydłem, ale powstrzymuje go Rafał Kosznik, wybijając piłkę za linię końcową.

19'

Sobolewski prawdopodobnie faulował w polu karnym Zagłębia i długim wykopem grę wznawia Forenc.

18'

Grendel wrzuca na długi słupek, ale Górnik przegrywa pojedynek główkowy.

17'

Janoszka wyraźnie spóźniony, piłkarz Zagłębia fauluje na skrzydle Romana Gergela. Będzie rzut wolny na wysokości pola karnego.

17'

Wrzutka zbyt mocna i piłka wraca na połowę gospodarzy.

16'

Grendel próbował technicznie, ale piłka odbiła się od muru. Tym razem Słowak rozpocznie z narożnika boiska.

16'

Indywidualna akcja Grendela, Słowaka zszedł dryblingiem do środka, gdzie został nieprzepisowo powstrzymany przez Rakowskiego. Rzut wolny dla Górnika z 25 metrów.

13'

Górnik szybko kontruje, ale Kosznik został szybko powstrzymany przez dobrze zorganizowaną obronę "Miedziowych".

13'

Tym razem uderzenie z dystansu Janoszki, na posterunku jest Kasprzik, parując piłkę na rzut rożny.

13'

Krzysztof Piątek miał niesamowitą okazję i mógł wyjść do sytuacji sam na sam z Kasprzikiem, lecz niespodziewanie zwolnił i obrońcy gospodarzy dogonili, a piłkę na raty złapał bramkarz zabrzan.

11'

Rzut rożny nie sprawia zagrożenia, Konrad Forenc bez problemu łapie piłkę.

11'

Skrzypczak ambitnie walczy z Jachem na prawym skrzydle i wywalczył korner dla gospodarzy.

8'

Adrian Rakowski ukarany żółtą kartką.

9'

Jakub Tosik uderzył z około 30 metrów atomowo z prostego podbicia, choć blisko środka bramki - Grzegorz Kasprzik chyba mógł zareagować znacznie lepiej. Kolejna piękna bramka w tej kolejce Ekstraklasy!

8'

GOOOOOOOOL! 0:1 DLA ZAGŁĘBIA!. Co za uderzenie Jakuba Tosika z rzutu wolnego!

6'

Mateusz Słodowy miał dużo miejsca na prawej stronie, ale nerwowe dośrodkowanie obrońcy gospodarzy ląduje w rękach Forenca.

5'

Długa wrzutka Dorde Cotry z lewej strony w kierunku Krzysztofa Piątka nieco zbyt mocna i pomocnik gości nie sięgnął piłki głową.

5'

Pierwsze minuty gry toczą się głównie w środku pola, optyczną przewagę posiadają goście.

18:00

Pierwszy gwizdek pana Sebastiana Krasnego - zaczynamy!

17:53

Ze względu na kontuzje w drużynie gospodarzy zabraknie m. in. Roberta Jeża oraz Mariusza Magiery, z kolei w drużynie gości jedynym nieobecnym jest właśnie Jan Vlasko.

17:49

Trener gości zdecydował się na dwie zmiany w stosunku do meczu z poznańskim Lechem, wygranym niespodziewanie przez Zagłębie 2:1 - na prawej obronie w miejsce Todorovskiego pojawi się Zbozień, a Łukasz Piątek zastąpi w środku pola Słowaka Vlasko.

17:46

Warto zwrócić uwagę na trzy nowe nabytki zabrzan - Michała Janotę, Aleksandra Kwieka oraz Macieja Korzyma, którzy dziś rozpoczną mecz na ławce rezerwowych.

17:45

W porównaniu z ostatnim spotkaniem z Termaliką, przegranym przez Górnika aż 3:0, trener Ojrzyński dokonał czterech zmian w wyjściowej jedenastce. Między słupkami w miejsce Przyrowskiego pojawi się Kasprzik, w obronie zamiast Kopacza zagra Słodowy, natomiast Grendel i Gwaze zastąpią Przybylskiego i Kurzawę.

17:42

Zagłębie przystępuje do spotkania z 10. miejsca z 7 punktami na koncie, a zwycięstwo może wywindować "Miedziowych" do górnej połowy tabeli. Podopieczni Piotra Stokowca grają mocno w kratce - potrafili ograć Lecha i Jagiellonię, przegrywając z Termaliką oraz z Koroną.

17:39

Gospodarze pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego będą chcieli za wszelką cenę przerwać passę czterech porażek. "Trójkolorowi" okupują ostatnią lokatę w tabeli, mając na koncie 0 oczek - Górnik przystąpił do rozgrywek z ujemnym punktem.

17:35

Znamy już wyjściowe jedenastki obu zespołów - są one widoczne w oknie po lewej stronie. Ławki rezerwowych:

Górnik: Przyrowski, Kopacz, Ćerimagić, Kwiek, Janota, Korzym, Sadzawicki.

Zagłębie: Polacek – Dąbrowski, Woźniak, Błąd, Kubicki, Sobków, Piątek.

17:33

Na relację na żywo ze spotkania szóstej kolejki Ekstraklasy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Zagłębiem Lubin zaprasza Michał Bezuch.

14:01

Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Czy zabrzanie odbiją się od dna?

Już dzisiaj przed zabrzańską publicznością zadebiutuje Leszek Ojrzyński. Nowy trener Górnika po ostatniej porażce z Termaliką miał nieco więcej czasu, aby coś zmienić w drużynie czerwonej latarni Ekstraklasy. Na Roosevelta przyjedzie jednak opromienione zwycięstwem nad Lechem Zagłębie Lubin, co oznacza ciężką przeprawę. Forma beniaminka systematycznie bowiem rośnie.