Lechia Gdańsklechia
3 : 1
Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
22:35

Oj, ciężko patrzyło się na grę Lechii. Mozolna gra na zwolnionym tempie, schematycznie przeprowadzanie akcji... A to wszystko działo się po 7. minucie, w której gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika! Gol w 45. minucie Lukasa Haraslina dał chwilowe poczucie ulgi do momentu odpowiedzi Grzegorza Piesio. Jednak dalsze trzy kwadranse w grze o jednego zawodnika więcej niekoniecznie powodowało, że piłkarze Jerzego Brzęczka będą mieli zwycięstwo w kieszeni. Słowak drugi raz wpisał się na listę strzelców i nie chcąc popełnić błędu z pierwszej odsłony, Lechia szanowała piłkę.

Mówi się, że w piłce nożnej nie ma ocen za "walory artystyczne", a za zwycięstwa (lub remisy). Trzy punkty zostają w Gdańsku, ale z taką grą próżno szukać kolejnych. No, chyba że przeciwnik będzie grał przez prawie cały mecz w osłabieniu.

Może trochę ostre zakończenie, ale tak było. Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam w tym miejscu na kolejne relacje NA ŻYWO w Ekstraklasa.net.

94'

Po chwili Szymon Marciniak kończy mecz! Lechia wymęczyła zwycięstwo z Górnikiem Łęczna i pierwszy raz w tym sezonie inkasuje komplet punktów. Dla łęcznian do trzecia porażka.

94'

Silvio Rodić rzucił się w swoją prawą stronę, a piłka została skierowana do siatki przy przeciwległym rogu.

94'

STOJAN VRANJES PEWNIE EGZEKWUJE "JEDENASTKĘ"!!!

93'

Słuszna żółta kartka dla obrońcy Górnika.

93'

Piotr Wiśniewski dostał kapitalną piłkę na wprost bramki i uderzył! Tomislav Bozić blokuje uderzenie, ale zagrał ręką! Rzut karny dla Lechii!

91'

Fedor Cernych! Najpierw zwlekał ze strzałem, a miał przed sobą jedynie bramkarza. Piłkę wygarnęli mu obrońcy Lechii, a przy drugiej okazji był na spalonym.

90'

Jeszcze trzy minuty potrwa druga połowa.

89'

Sebastian Mila zagrał prostopadle do Grzegorza Kuświka, który... no właśnie. Był na spalonym.

89'

Łukasz Mierzejewski w ostatnich minutach gra drugiego napastnika, więc przypomina sobie czasy, w których występował na tej pozycji. Po zgraniu piłki został złapany na spalonym. Gdyby odpuścił, to w idealnej sytuacji znalazłby się Fedor Cernych.

87'

Marko Marić pewnie chwyta piłkę po dośrodkowaniu. Uprzedził nabiegającego Tomislava Bozicia.

86'

Grzegorz Kuświk na spalonym. Tym razem miał on miejsce

85'

Niewidoczny do tej pory Grzegorz Bonin chciał ograć Stojana Vranjesa po efektownym zagraniu. Pomocnik Górnika lekko ucierpiał w tym pojedynku.

84'

Jurij Szatalow decyduje się na ostatnią zmianę. Na ostatnie minuty wpuszcza Bartosza Śpiączkę kosztem Grzegorza Piesio

82'

"Skrupulatnie" rozgrywana akcja Lechii i niespodziewany strzał Stojana Vranjesa z dystansu! Silvio Rodić z problemami przenosi piłkę tak, że gospodarze mają rzut rożny. Przeciągnięte dośrodkowanie Sebastiana Mili.

81'

Prostopadłe podanie Stojana Vranjesa do Grzegorza Kuświka. Ten zdaniem liniowego znowu był na niby-spalonym...

80'

Bardzo dobrzy przerzut Mario Malocy na lewą stronę do Jakuba Wawrzyniaka. Ten po przyjęciu piłki zdecydował się na dośrodkowanie, ale "przeciął" je Tomislav Bozić.

78'

Chyba pierwszy raz w dzisiejszym meczu pokazał się Leandro w akcji ofensywnej, ale kilka metrów za linią środkową stracił piłkę.

75'

Fedor Cernych również ogląda żółtą kartkę.

73'

Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę. Górnik momentami biega od przeciwnika do przeciwnika, ale nie udaje się odzyskać futbolówki.

71'

Bruno Nazario miękko wrzucił w pole karne z lewego skrzydła, ale uprzedzony został Grzegorz Kuświk. Piłkę opanował jego imiennik z Łęcznej (Piesio) i ten dalekim podaniem chciał "uruchomić" Fedora Cernycha. Litwin spodziewał się innego rozegrania tej

68'

Wymowny "kołowrotek" Słowaka. Na boisku pojawia się Bruno Nazario.

68'

Lukas Haraslin znowu leży na murawie. Tutaj już konieczna jest pomoc medyczna. Prawdopodobnie będzie też potrzebna zmiana.

64'

Jeszcze raz Łukasz Mierzejewski w roli głównej, ale tym razem z negatywnej strony. Sfaulował rywala i otrzymał żółtą kartkę.

62'

ładna indywidualna akcja Łukasza Mierzejewskiego, który mijał rywali jak (biało-zielone) tyczki. Został lekko trącony przez Mario Maloce przed "16", ale sędzia nie zdecydował się odgwizdać rzutu wolnego .

61'

Nieco ponad godzinę grał Jakub Świerczok, który raczej nie zaliczy dzisiejszego występu do udanych. Zastępuje go Feodr Cernych.

60'

Radość Grzegorza Kuświka po strzeleniu bramki została przerwana przez arbitra! Zdaniem sędziego, napastnik Lechii w momencie był na spalonym. Jak mówił klasyk, to jest "wielbłąd" liniowego - gol powinien zostać uznany!

58'

Jeszcze Sebastian Mila upomniany "żółtkiem" przez arbitra.

57'

Grzegorz Kuświk pada na 20. metrze po starciu z Maciejem Szmatiukiem. Sędzia wskazał rozpoczęcie gry przez z rzutu wolnego przez gości, co nie spodobało się napastnikowi Lechii. Żółta kartka za złapanie piłki w ręce.

54'

Dośrodkowanie Jakuba Wawrzyniaka w pole karne i błąd Silvio Rodicia, który źle piąstkował. Piłka spadła na nogę Lukasa Haraslina a ten drugi raz wpisał się na listę strzelców uderzeniem do pustej bramki!

54'

GOL, LUKAS HARASLIN!!!

53'

Goście od kilku minut mają problem by przekroczyć linię środkową. Próbują przy każdej nadarzającej się okazji celebrować rozgrywanie piłki, ale pressing Lechii uniemożliwia to założenie. Z kolei ataki piłkarzy Jerzego Brzęczka są chaotyczne gdy zbliżają się w ok. pola karnego.

51'

Sebastian Mila "szukał" prostopadłym podaniem Grzegorza Kuświka, ale go nie "znalazł". Napastnik Lechii stał przed polem karnym, a piłka była skierowana na 10. metr od bramki Górnika.

50'

Leandro wzorowo "kasuje" akcję Lukasa Haraslina. Silvio Rodić łapie piłkę.

48'

Tym razem przewinił Grzegorz Piesio, który niezgodnie z przepisami powstrzymał Pawła Stolarskiego. Po stałym fragmencie gry nie udało się stworzyć nawet namiastki groźnej sytuacji.

46'

Stojan Vranjes w roli lewoskrzydłowego. Stracił piłkę na rzecz Łukasza Mierzejewskiego po czym sfaulował defensora Górnika.

46'

Druga połowa rozpoczęta.

46'

Powracamy na PGE Arena. Jerzy Brzęczek przeprowadza w przerwie zmianę. Macieja Makuszewskiego zastępuje Piotr WIśniewski.

21:25

Po pierwszych trzech kwadransach z małym okładem Lechia może pluć sobie w brodę, że nie wykorzystała "prezentu" Kamila Poźniaka i czerwonej kartki Sergiusza Prusaka. Ciężka dla oka gra została co prawda nagrodzona w 45. minucie po "niecodziennej" bramce Lukasa Haraslina, ale fenomenalna odpowiedź Grzegorza Piesio powoduje, że druga połowa zapowiada się interesująco. Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem.

47'

Koniec pierwszej połowy! Grający od 7. minuty w osłabieniu Górnik strzelił Lechii gola do szatni i remis na PGE Arena!

47'

Kapitalne uderzenie zza pola karnego byłego piłkarza Dolcanu! Piłka trafiła pod nogi pomocnika Górnika, który chciał uderzyć z woleja lewą nogą, ale ledwie trącił futbolówkę. Jako że nie doskoczyli do niego gdańszczanie, to huknął z prawej nogi. Marko Marić wyciągnął się jak struna, lecz nie miał szans na skuteczną interwencję!

47'

REMIS, GRZEGORZ PIESIO!!!

45'

Mozolnie rozgrywana akcja Lechii na 25. metrze i błyskawicznym zagraniem Stojana Vranjesa akcja przyspieszyła. Obsłużony świetnym zagraniem był Lukas Haraslin, który przerzucił piłkę na wychodzącym z bramki Silvio Rodiciem, a ta nabrała tak dziwnej rotacji, że wpadła do siatki!

45'

44'

Łukasz Tymiński uderzył trochę od niechcenia na bramkę Lechii. Piłka po rykoszecie kompletnie zmyliła bramkarza gospodarzy i przetoczyła się tuż obok lewego słupka!

43'

Grzegorz Piesio na spalonym. Jeszcze został zahaczony przez Mario Malocę.

42'

Wymuszona zmiana w Lechii będąca wynikiem urazu z meczu z Wisłą Kraków Stojan Vranjes pojawia się na murawie, a w stronę ławki udaje się Rafał Janicki.

40'

Zabawy Silvio Rodicia o mały włos nie zakończyły się stratą piłki. Bramkarz Górnika czekał na piłkę "prowokując" Macieja Makuszewskiego, który w wyniku pressingu nadepnął na stopę rezerwowego golkipera łęcznian.

39'

Łukasz Tymiński chciał przelobować bramkarza Lechii strzałem z... połowy boiska. Tym uderzeniem pokazał, że nieprędko dostanie zaproszenie do "Turbokozaka""

38'

Chwila oddechu dla gości po faulu na Grzegorzu Piesio. Piłka zagrana w pole karne Lechii i ostatecznie grę z "piątki" wznawia Marko Marić.

35'

Lukas Haraslin bliski strzelenia bramki! Czech chciał przelobować stojącego na 5. metrze Silvio Rodicia, ale ten zdołał wrócić i sparować piłkę na rzut rożny!

33'

Grzegorz Kuświk przez większą część meczu czekał na podania, więc tym razem cofnął się po piłkę. Dostał ją na 20. metrze i "zabrał się" z nią w pole karne. Uderzył w stronę dalszego słupka, ale Silvio Rodić jest czujny.

30'

Świetne zagranie z rzutu wolnego Łukasza Tymińskiego w pole karne do niepilnowanego Macieja Szmatiuka. Na szczęście dla gospodarzy nieczysto trafił w piłkę.

29'

Daniel Łukasik strzela z ponad 20 metrów obok bramki Górnika. Brakowało ok. metra by piłka wpadła do siatki!

27'

Bez zagrożenia i Marko Marić z "piątki".

27'

Kolejna zaczepna akcja Lechii spaliła na panewce przed linią pola karnego. W odpowiedzi akcja Grzegorza Piesio, który zabrał piłkę i podał do Jakuba Świerczoka. Jego uderzenie na wślizgu przyblokował Ariel Borysiuk. Rzut rożny.

24'

Nie można odmówić Grzegorzowi Boninowi chęci do gry. Powinien jednak patrzeć jak ustawieni są obrońcy Lechii. Skrzydłowy Górnika znowu został złapany na spalonym.

22'

Maciej Makuszewski włączył wyższy bieg i pognał prawą stroną. Zagrał niemal z linii końcowej w pole karne. Silvio Rodić chwyta piłkę.

21'

Ariel Borysiuk huknął z drugiej linii i Silvio Rodić z problemami odbija piłkę przed siebie. Tam dopadł do niej Sebastian Mila, który zamiast strzelać chciał zagrać do Grzegorza Kuświka. Piłka padła łupem obrońców Górnika!

20'

Jakub Wawrzyniak podłączył się do akcji ofensywnej i od razu dostał piłkę. Mierzona, idealna wrzutka w "16" wprost do... rękawic Silvio Rodicia.

18'

Daniel Łukasik dostał piłkę w polu karnym i strzelił z woleja wysoko nad poprzeczką.

16'

Indywidualna akcja Grzegorza Bonina, który zdecydował się uderzyć na bramkę Lechii z ok. 20 metrów. Piłka po rykoszecie straciła na sile i spokojnie łapie ją Marko Marić.

15'

Grzegorz Bonin przedzierał się prawą stroną, ale powstrzymał go Paweł Stolarski. Górnicy mają jednak rzut wolny, po którym nie udało się zagrozić Marko Mariciowi. Piłka znowu znalazła się w pobliżu "16" Lechii, ale Grzegorz Piesio był na spalonym.

13'

Lechia szybko próbuje przycisnąć rywala. Póki co goście bronią się ze zdwojoną siłą.

11'

Sebastian Mila zdecydował się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Trafił w mur.

10'

Silvio Rodić wchodzi do bramki Górnika. Z murawy schodzi Kamil Poźniak.

8'

Silvio Rodić szybko musiał zacząć rozgrzewkę.

7'

Za lekkie zagranie Kamila Poźniaka do tyłu i piłkę przejął lechista. Ten chciał trącić piłkę obok będącego daleko poza polem karnym Sergiusza Prusaka, który jednak zatrzymał ją ręką!

7'

Czerwona kartka dla Sergiusza Prusaka za zagranie ręką poza polem karnym!!!

5'

Jakub Świerczok nie miał szans by dojść do podania z drugiej linii. Górnicy grają bardzo blisko gospodarzy, utrudniając im rozgrywanie piłki.

3'

Tomasz Nowak popędził środkiem i Ariel Borysiuk nie widział innej możliwości, jak sfaulować rozpędzone rywala. Szybka żółta kartka w tym meczu dla pomocnika Lechii.

2'

Prostopadłe podanie z głębi pola do Jakuba Świerczoka, ale piłkę opanował Tomasz Nowak, który był na spalonym. Tan sytuacja nie umknęła arbitrowi. Spalony.

1'

Od razu walka o każdą piłkę - Grzegorz Bonin przekroczył przepisy, faulując na środku boiska.

1'

Gwizdek sędziego i pierwsza połowa rozpoczęta!

20:28

Przywitanie obu drużyn, a przy arbitrze kapitanowie - Sebastian Mila i Sergiusz Prusak. Losowanie wygrali gospodarze, którzy zostają na zajętej połowie.

20:26

Przenosimy się na murawę PGE Arena w Gdańsku. Za kilka chwil rozpoczęcie spotkania. A teraz obie "jedenastki" wychodzą na murawę!

20:19

Biorąc pod lupę mecze 6 ostatnich bezpośrednich spotkań, to wygrywał najpierw Górnik, potem był remis i potem komplet punktów zdobywała Lechia. Co istotne, ta reguła "sprawdzała" się w przypadku gospodarzy danego spotkania. Czy dzisiaj będzie tak samo?

20:16

Lepsze nastroje są w Górniku, choć łęcznianie nie mogą zdobyć kompletu punktów w trzech ostatnich meczach, odpowiednio przegrywając z u siebie Legią (1:2) i Śląskiem (2:3)."Domowe" wpadki rozdziela bezbramkowy remis w Szczecinie. A początek sezonu był imponujący po ograniu śląskich drużyn -na inaugurację w Chorzowie (2:0) i na własnym obiekcie z Górnikiem Zabrze (2:1).

Oba zespoły łączy jedno - chcą wrócić na zwycięską ścieżkę, ale tylko jednej z ekip będzie to dane. Oczywiście pod warunkiem, że nie będzie remisu.

20:13

Tytuł zapowiedzi jest dość znamienny. Aspirująca do gry w europejskich pucharach Lechia nie może "wejść" w sezon. W pierwszych dwóch kolejkach zanotowała dwie porażki (u siebie z Cracovią 0:1 i 1:2 w Poznaniiu), a w trzech ostatnich meczach dzieliła się punktami z Pogonią (1:1), Śląskiem (0:0) praz 3:3 z Wisłą Kraków po szalonym meczu. Te wyniki powodują, że gdańszczanie są na czternastej pozycji w tabeli i sytuacja Jerzego Brzęczka w zespole nie jest najmocniejsza.

20:11

Do pierwszego gwizdka sędziego jeszcze trochę czasu, więc odsyłam do zapowiedzi: Lechia – Górnik Łęczna LIVE! Gospodarze w oczekiwaniu na pierwsze zwycięstwo

20:08

I rezerwowi Górnika Łęczna: Silvio Rodić, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Fedor Cernych, Jan Bednarek, Radosław Pruchnik, Bartosz Śpiączka

20:06

Znamy wyjściowe składy obu ekip, więc zobaczmy kogo Jerzy Brzęczek i Jurij Szatałow mają w obwodzie. Zacznijmy tym razem od gospodarzy, czyli rezerwowi Lechii Gdańsk: Łukasz Budziłek, Nikola Leković, Rudinilson, Stojan Vranjes, Bartłomiej Pawłowski, Piotr Wiśniewski, Bruno Nazario.

20:03

Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam do relacji NA ŻYWO z tego spotkania.

20:00

"Polski" piłkarski maraton, klaps czwarty. Wczoraj udanie zagrały w IV rundzie el. Ligi Europy Legia i Lech, a dzisiaj po emocjonującym widowisku Pogoń Szczecin podzieliła się punktami z Wisłą Kraków. A za pół godziny kolejny ciekawy pojedynek w Ekstraklasie - Lechia Gdańsk podejmie przed własną publicznością Górnik Łęczna.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - GÓRNIK ŁĘCZNA

Lechia Gdańsk - Górnik Łęczna

Piłkarze Górnika po świetnym początku sezonu w ostatnim czasie nieco spuścili z tonu. W ostatnich trzech kolejkach nie udało im się zanotować zwycięstwa, przegrali bowiem z Legią i Śląskiem, a z Pogonią podzielili się punktami. Powodów do radości w ostatnim czasie nie mają też podopieczni Jerzego Brzęczka, którzy w tym sezonie nie wygrali jeszcze żadnego spotkania i dziś powalczą przed własną publicznością o przełamanie tej fatalnej passy.