Bruk-Bet Termalica NiecieczaBruk-Bet Termalica Nieciecza
3 : 0
Górnik ZabrzeGórnik Zabrze
93'

Sędzia Paweł Gil kończy spotkanie w Mielcu! W drugiej połowie zespół z Zabrza zagrał lepiej, jednak gol Plizgi w 91. minucie ostatecznie przypieczętował zwycięstwo Termaliki Bruk-Bet Nieciecza nad Górnikiem Zabrze.

92'

GOOOOOL!!! 3:0! PLIZGA! Do dośrodkowanej w pole karne piłki wyskoczył Kupczak, ale jego uderzenie obronił Przyrowski. Po dobitce Plizgi piłka wylądowała jednak w bramce.

89'

Pierwszą w tym meczu żółtą kartką ukarany Gergel.

86'

Kupczak rozrzucił do lewej strony, gdzie był Smuczyński. Piłkarz Termaliki wbiegł z piłką w pole karne i przewrucił się obok Sadzwickiego. Tym razem sędzia nie zdecydował się jednak na podyktowanie jedenastki.

84'

Ostatnia zmiana w zespole gospodarzy. Smuczyński zastępuje na boisku Kędziorę.

82'

Iwan uderzył na bramkę Nowaka sprzed pola karnego. Piłka przeleciała obok lewego słupka.

82'

Babiarz dostał piłkę i próbował wbiegać w pole karne. Dobra interwencja Sadzawickiego.

79'

Teraz zablokowany został strzał Fryca. Rzut rożny dla Termaliki.

77'

Jeszcze jedna próba strzału z dystansu w wykonaniu Kędziory. Niecelnie.

75'

Zmiana także w zespole Termaliki. Drozdowicz kieruje się w stronę ławki rezerwowych, a na boisko wbiegł Biskup.

75'

Ostatnia zmiana w Górniku. Schodzi Skrzypczak, wchodzi Piasecki.

74'

Madej dośrodkował w pole karne, gdzie głową uderzał Iwan. Piłka przeleciała nad poprzeczką.

73'

Kupczak rozegrał do lewej strony, gdzie był Ziajka. Piłkarz Termaliki zdążył do piłki i dograł w pole karne, gdzie nie udało się dopaść do niej Kędziorze.

72'

Sadzwaciki minął jednego z rywali, uderzył i chciał wywalczyć rzut rożny, ale ta sztuka mu się nie udała.

70'

Madej dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Do piłki dopadł jednak Sołdecki, który głową wybił ją z obrębu własnego pola karnego.

68'

Mamy 68. minutę gry. Piłkarze zeszli na chwilę do linii bocznej boiska, żeby ochłodzić się i nawodnić.

67'

Do dośrodkowanej w pole karne piłki próbował wyskakiwać Skrzpyczak, ale zbyt wysoko zawieszona była futbolówka i nie doskoczył do niej piłkarz Górnika.

65'

Kosznik dośrodkował w pole karne, ale Sołdecki wygrał pojedynek główkowy i wybił piłkę.

65'

Madej wbiegł w pole karne, ale Ziajka dobrze się zastawił i od bramki zacznie Nowak.

64'

Kupczak zdecydował się na strzał z kilkudziesięciu metrów. Nie był to jednak strzał dobrej jakości i piłka przeleciała wysoko nad bramką.

62'

Pierwsza zmiana w zespole gospodarzy. Kupczak zmienia na placu gry Foszmańczyka.

61'

Babiarz zahaczył Iwana i rzut wolny dla Górnika.

60'

"Górnicy" próbują wyprowadzać kolejne ataki pozycyjne, ale na razie w ich zagraniach dominuje niedokładność.

57'

Kędziora bez przyjęcia odegrał do Fryca, a ten popędził do przodu i spróbował odegrać do kolegi z drużyny. Zrobił to jednak niedokładnie i przy piłce rywale.

56'

Iwan dośrodkowaniem szukał Sadzwickiego, ale nieco się pomylił i od bramki rozpocznie Nowak.

53'

Fryfc przedłużył piłkę po wrzucie z autu w pole karne, a tam głową uderzył Drozdowicz. Dobra interwencja Przyrowskiego!

52'

Pleva zagrał do Drozdowicza w środku pola, a ten odegrał do niego zbyt mocno i piłkę przejęli rywale.

50'

Błąd Plevy wykorzystał Skrzypczak, który osatecznie niecelnie podał jednak do partnera z przodu i piłkę ponownie przejęli piłkarze Termaliki.

48'

Piłka po rzucie rożnym trafiła do Plizgi, który uderzył minimalnie obok lewego słupka bramki Przyrowskiego!

47'

Sadzwicki zablokował strzał Kędziory i rzut rożny mają teraz gospodarze.

46'

...a Kopacza zastąpił Sadzawicki.

46'

W przerwie na podwójną zmianę zdecydował się trener Górnika, Leszek Ojrzyński. Kurzawę zmienił Iwan...

46'

Sędzia rozpoczyna drugą część spotkania. Tym razem od środka gospodarze.

46'

Arbiter kończy pierwszą połowę! Termalica Bruk-Bet Nieciecza prowadzi z Górnikiem Zabrze 2:0 po bramkach Emila Drozdowicza (5') i Dawida Plizgi (35' k.).

45'

Jedna minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

43'

Madej postanowił sam zaatakować lewą stroną. Piłkarz Górnika minął kilku obrońców i dograł do Gergela, który nieczysto uderzył prosto w bramkarza Termaliki!

42'

Kolejna akcja lewą stroną. Kurzawa zacentrował w pole karne do Gergela, któremu nie udało się celnie uderzyć głową na bramkę Nowaka.

41'

Plizga założył siatkę Kopaczowi zagrywając do Plizgi. Piłkarz Termaliki wbiegł z piłką w pole karne, ale na wślizgu uprzedził go Szeweluchin.

39'

Madej dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a tam do piłki dopadł Kosznik, który z woleja trafił minimalnie obok słupka!

37'

Plizga uderzył sprzed pola karnego, ale tym razem było daleko do tego, żeby piłka wpadła do bramki. Łapię ją bramkarz Górnika.

35'

GOOOOOL!!! 2:0! PLIZGA! Zawodnik Termaliki z zimną krwią pakuje piłkę w prawy róg bramki Przyrowskiego.

34'

Foszmańczyk przewrócił się w polu karnym po kontakcie z Kosznikiem i mamy rzut karny dla Termaliki!

33'

Foszmańczyk zagrał na lewą stronę do Ziajki, który przesadził z siłą dośrodkowania w pole karne. Na aut wybijają obrońcy Górnika.

31'

Babiarz próbował dogrywać do Foszmańczyka, ale tym razem na miejscu byli defensorzy Górnika.

30'

Piłka powędrowała do Kosznika, który był ustawiony na pozycjny spalonej. Piłka dla gospodarzy.

29'

Znów na lewej stronie biegał Madej, ale ostatecznie był zmuszony się wycofać i podać do tyłu. "Górnicy" konstruują kolejny atak pozycyjny.

26'

Z kolejną akcją popędzili zabrzanie. Madej dograł na lewą stronę do Kosznika, a ten próbował dośrodkować w pole karne. Piłka trafiła jednak w rękę Kędziory, zamiast w pole karne. Sędzia uznał, że zagranie nie było celowe i nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

24'

Mamy 24. minutę meczu, a także przerwę dla piłkarzy na uzupełnienie płynów.

23'

Kurzawa dośrodkował w pole karne z rzutu rożnego, ale tam do piłki nie dopadł żaden z piłkarzy Górnika.

22'

Pomylił się Sobolewski i Foszmańczyk dograł w pole karne do Kędziory. Ostatecznie obrońcy naprawili jednak swój błąd.

21'

Babiarz z kilkudziesięciu metrów posłał piłkę w trybuny.

21'

Plizga próbował dośrodkowaniem poszukać Drozdowicza, ale zacentrował niecelnie, choć z korzyścią. Tylko lub aż rzut rożny dla Termaliki.

18'

Kopacz próbował teraz wymienić piłkę z Gergelem, ale ich próba zakończyła się stratą.

17'

Na prawej stronie uruchomiony długim podaniem został Foszmańczyk, który po chwili jednak stracił futbolówkę.

15'

Madej ścigał się teraz z rywalem i niedokładnie podał do Gergela. Aut dla gospodarzy.

13'

Kosznik popędził lewą stroną i próbował zacentrować w pole karne. Wybijają obrońcy.

11'

Na połowie Górnika faulowany był Foszmańczyk. Gospodarze szybko rozegrali ten stały fragment gry. Piłka trafiła do Plizgi, który po rajdzie lewą stroną wywalczył rzut rożny.

10'

Kurzawa odebrał futbolówkę rywalom na ich połowie boiska, wbiegł z nią w pole karne, obrócił się i spróbował uderzyć. Przeszkodzili mu jednak rywale.

9'

Kopacz nieźle zacentrował w pole karne, ale wybili dobrze ustawieni obrońcy Termaliki.

8'

Plziga próbował znów przepuścić piłkę przez środkowych obrońców Górnika dogrywając do Drozdowicza. Tym razem zagranie było jednak za mocne.

7'

Zaskoczeni zabrzanie próbują wyprowadzić atak pozycyjny, ale dobrze ustawieni są gracze Termaliki. W końcu piłkę odebrał Danch, a uderzać próbował Madej, ale nie trafił w bramkę.

5'

GOOOOOL!!! 1:0! DROZDOWICZ! Prosta piłka zagrana przez Babiarza do Drozdowicza, który po długim rajdzie przez defensywę zabrzan wpakował piłkę do bramki zaskoczonego Przyrowskiego.

4'

Plizga zacentrował w pole karne, ale główkuje jeden z obrońców Górnika.

3'

Babiarz podał do Kędziory, a ten został sfaulowany. Przy piłce gospodarze.

2'

Pierwsza akcja Górnika przeprowadzona precyzyjnie lewą stroną boiska. Szeweluchin dograł do Madeja, jednak w ostatnim momencie powstrzymali go obrońcy Termaliki. Próbował jeszcze uderzać z dystansu Gergel, ale ten strzał także zablokowali defensorzy.

1'

Sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz pierwszy i od środka rozpoczęli goście.

15:28

Ekstraklasa po raz pierwszy włączyła się w obchody przypadającego dziś Święta Wojska Polskiego. Z tej okazji pzed rozpoczęciem spotkania na stadionie rozbrzmiewa hymn Polski.

15:27

Sędzia główny wraz z asystentami wyprowadza już obie jedenastki na murawę stadionu w Mielcu.

15:24

Piłkarze obu zespołów są już w szatni. Do rozpoczęcia spotkania pozostało nieco ponad pięć minut.

15:21

Rezerwowi Górnika: Michalak, Piasecki, Sadzawicki, Urynowicz, Cupriak, Iwan, Gwaze

15:19

Rezerwowi Termaliki: Olszewski, Markowski, Biskup, Kupczak, Smuczyński, Paluchowski, Chomiuk

15:17

Poznaliśmy już wyjściowe jedenastki obu zespołów. Czas na rezerwowych!

15:15

Witamy bardzo serdecznie i zapraszamy na relację LIVE z meczu Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Górnik Zabrze. Do rozpoczęcia spotkania pozostało jeszcze 15 minut.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA TERMALICA - GÓRNIK ZABRZE

Leszek Ojrzyński nie jest już trenerem Podbeskidzia

Przed tygodniem Termalica osiągnęła historyczny sukces - wygrała swój pierwszy mecz w Ekstraklasie z Zagłębiem Lubin i zdobyła pierwsze punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niesione tym zwycięstwem "Słoniki" w Mielcu zmierzą się z pogrążonym w kryzysie Górnikiem Zabrze.

W Ekstraklasie żadne klub nie radzi sobie gorzej, niż Górnik. Zabrzanie po czterech kolejkach mają zerowy dorobek punktowy, a na domiar złego odpadli już z Pucharu Polski. Nic więc dziwnego, że pracę w klubie stracił Robert Warzycha, a jego następcą został Leszek Ojrzyński. Jak znany z boisk ekstraklasy trener poradzi sobie w debiucie?