Piast Gliwice liderem. Legia doznaje pierwszej porażki w sezonie 2015/2016.

95'

KONIEC MECZU!

93'

Rzut wolny w wykonaniu legionistów. Wykonawcą Tomasz Brzyski. Piłkę odebrał Prijović i podał do Lewczuka. Ten z trzech metrów nie trafił do bramki.

92'

Dośrodkowanie Szeligi w pole karne wyłapał Dusan Kuciak.

90'

Sędzia doliczył aż 4 minuty

90'

Gerard Badia z rożnego. Strzał głową Szeligi o centymetry minął się z bramką.

90'

Prawą stroną Moskwik zatrzymany przez duet Lewczuk - Makowski.

89'

I jeszcze rzut rożny. I znowu Patrik Mraz. Piłka trafiła do Szeligi ale ten bardzo niecelnie.

88'

Rzut wolny dla Piasta. Patrik Mraz prosto w Kucharczyka.

88'

Gerard Badia idealnie dośrodkował z prawej strony w pole karne. Tam czekał już Sasa Zivec. Bez problemu umieścił piłkę w siatce.

86'

GOL dla Piasta Gliwice. Sasa Zivec

85'

Ostatnia zmiana u gospodarzy. W miejsce Nespora wchodzi bardziej defensywnie grający Moskwik.

84'

Bardzo dobra szansa Piasta. Z wolnego Mraz. Piłkę odebrał Osyra i dośrodkował w pole karne. Nikt jednak nie zdołał odebrać piłki. Bardzo blisko sukcesu był Hebert.

82'

Długiego podania Rzeźniczaka nie odebrał Nikolić.

82'

Pietrowski czysto odebrał piłkę Prijoviciowi przed własnym polem karnym.

81'

Dominik Furman z rożnego. Futbolówka trafiła prosto do Heberta

80'

Druga zmiana wśród gliwiczan. Zszedł Barisić a zamiast niego Uros Korun.

80'

Prijović usiłował dośrodkowywać w pole karne. Tam jednak dobrze ustawiony Badia oddalił zagrożenie.

79'

Sprytny strzał Kucharczyka minął się z słupkiem.

78'

Akcja legionistów. Prijović do Nikolicia. Ten oddał strzał z dystansu. Bez problemu Szmatuła.

78'

Patrik Mraz z rożnego. Piłka trafiła na głowę Barisicia. Ten jednak oddał tylko niecelny strzał.

77'

Łatwa strata Makowskiego. Piłkę przejął Barisić i podał do Szeligi. Tego jednak zatrzymał powracający do obrony Prijović.

76'

Rafał Makowski sam ominął wielu gliwiczan i oddał mocny strzał z dystansu. Piąstkowanie Szmatuły uratowało remis.

75'

Lewczuk przedostał się pod pole karne rywali. Faulowany przez Nespora, podał do Guilherme. Lekki strzał Brazylijczyka nie zaskoczył Szmatuły.

75'

Długie podanie Furmana odczytali gliwiczanie

74'

Starcie Kucharczyka z Szeligą pod polem karnym Kuciaka wygrał legionista.

74'

Nespor do Barisicia. Dobry powrót Rzeźniczaka.

73'

Nemanja Nikolić chciał wyjść z kontrą, ale piłka uciekła na aut.

73'

Bardzo ładne podanie Szeligi do Badii. Hiszpan dośrodkował w pole karne, ale ani Nespor ani Zivec nie zdołali odebrać piłki.

71'

Gerard Badia świetnie dośrodkował w pole karne. Patrik Mraz nie zdołał jednak oddać strzału.

70'

Z boiska schodzi również poturbowany Kamil Vacek. W jego miejsce Gerard Badia.

69'

Druga zmiana wśród podopiecznych Henninga Berga. Na boisku Rafał Makowski. Zmienił Tomasza Jodłowca.

68'

Dominik Furman wciąż próbuję rozpocząć akcje swojej drużyny w środku boiska.

68'

I wracamy do gry. Przy piłce legioniści.

67'

Przerwa na uzupełnienie płynów.

67'

Nikolić znowu złapany na spalonym po podaniu Guilherme.

66'

Tomasz Brzyski spokojnie przejął piłkę we własnym polu karnym, Zabrał ją Mrazowi.

65'

W drugiej części spotkania to goście dłużej utrzymują się przy piłce. Jak na razie nie ma to jednak wpływu na wynik.

64'

Centra Kucharczyka wyłapana przez Szmatułę.

64'

Rzeźniczak finezyjnie na lewo do Prijovicia. Ten z problemami odebrał piłkę i dośrodkował w pole karne. Tam dobre zachowanie stoperów Piasta uspokoiło grę.

63'

Z rożnego Tomasz Brzyski. Piłka poleciała zbyt daleko i nikt nie zdołał jej odebrać.

61'

Guilherme z Nikoliciem próbowali odebrać piłkę w środku boiska. Górą z tego wszystkie wyszedł jednak Radosław Murawski

61'

Prawym skrzydłem Nikolić. Jego wrzutkę wybił Pietrowski

60'

Dośrodkowanie w pole karne Legii przytomnie wybił Igor Lewczuk.

60'

Szybka kontra Guilherme nie zaskoczyła Szmatuły.

59'

Kamil Vacek usiłował oddać strzał ze środka boiska. Jodłowiec na posterunku

59'

Szeliga wyminął Kucharczyka i oddał strzał na bramkę. W ostatniej chwili zablokowany przez Lewczuka.

57'

Nespor odebrał piłkę w środku boiska. Podał ją do Ziveca. Ten sam próbował wedrzeć się w pole karne. Zatrzymał go Rzeźniczak.

56'

Furman po podaniu Jodłowca próbował z dystansu. Tak niecelnie jak tylko się da.

56'

Guilherme popędził środkiem boiska i z dystansu uderzył na bramkę. Spokojnie Jakub Szmatuła.

55'

Igor Lewczuk odebrał piłkę na własnej połowie i rozpoczął akcję Legii. Dobrze grajacy w środku gliwiczanie nie pozwolili jednak na dokonanie czegoś więcej.

54'

Dośrodkowanie Jodłowca odczytał i odebrał Osyra.

54'

Guilherme dośrodkowywał do Prijovicia. Ten jednak zderzył się z Pietrowskim. Obaj ucierpieli.

53'

Pędzącego po prawej Ziveca zatrzymał Broź.

53'

Bardzo dobre podanie Rzeźniczaka do Guilherme. Zamiary Brazylijczyka odczytał jednak Osyra.

52'

Rzut wolny Patrika Mraza nie stworzył żadnego zagrożenia pod bramką Kuciaka

49'

Prawą stroną Łukasz Broź. Świetnie podał do Nikolicia, który wpadł w pole karne. Oddał strzał na bramkę, ale bez problemu wybronił Szmatuła.

48'

Osyra wraz z Pietrowski zatrzymali akcję Kucharczyka.

47'

Na boisku runął Igor Lewczuk. Josip Barisić podczas pojedynku w powietrzu uderzył go łokciem. Szymon Marciniak wyciągnął żółty kartonik.

46'

Pierwsza akcja Legii. Do przodu popędził Nikolić. Podał do Prijovicia. Wszystko zatrzymał jednak sędzia, widząc faul na Patriku Mrazie.

46'

Piast rozpoczyna drugą połowę spotkania.

21:32

Piłkarze obu zespołów są już na murawie. Za chwilę wracamy

47'

Sędzia Marciniak kończy pierwszą połowę.

46'

Dobrej sytuacji nie potrafił wykorzystać Aleksandar Prijović.

46'

Nemanja Nikolić usiłował wywalczyć rzut wolny. Sędzia nie dał się oszukać co nie spodobało się legioniście. Postanowił wytłumaczyć arbitrowi swoje racje co zakończyło się "nagrodą" w postaci żółtego kartonika.

45'

Arbiter doliczył 2 minuty

46'

Kamil Vacek wbił się w pole karne. Dobrze blokowany przez Brzyskiego i Brozia nie mógł niczego dokonać.

45'

Barisić niecelnie próbował podać do Szeligi co świetnie odczytał Dusan Kuciak.

43'

Stratę Vacka wykorzystał Guilherme. Razem z Nikoliciem popędził do przodu. Napastnik podał do Furmana, który z dystansu próbował wycelować w bramkę Szmatuły. Nieskutecznie.

43'

Sasa Zivec prosto w mur. Dobijał Nespor, aczkolwiek on też nie stworzył zagrożenia.

42'

Murawski przerzucił na lewą stronę. Pod piłką znalazł się Zivec, który inteligentnie ominął Guilherme i podał do Nespora. Czech sfaulowany przez Rzeźniczaka wywalczył rzut wolny.

40'

Nespor wygrał walkę z Lewczukiem i podał do Barisicia. Ten jednak nie zdołał odebrać futbolówki i tym samym stworzyć żadnego zagrożenia.

40'

Przed szansą na podwyższenie wyniku stanął Zivec. Dostał podanie od Barisicia, jednak piłka poleciała nad bramką.

40'

Przed fantastyczną sytuacją znalazł się Kucharczyk. Otrzymał podanie od Jodłowca i popędził w kierunku bramki. Został złapany jednak na spalonym.

38'

Radosław Murawski widząc nieporadność kolegów musiał sfaulować wychodzącego z kontra Guilherme.

38'

Piłka po świetnym rozegraniu Pietrowskiego i Szeligi nie dotarła do czającego się w polu karnym Barisicia.

37'

Furman rozegrał do Guilherme. Ten jednak nie zdołał przejść przez Patrika Mraza.

36'

Z dystansu fantastyczne uderzenie Kamila Vacka. Odważną decyzją zaskoczył wszystkich. Piłka odbiła się jednak od poprzeczki.

36'

Po podaniu Guilherme, Prijović miał szanse na rehabilitację. Nie zdołał jej wykorzystać i piłkę przejął Jakub Szmatuła.

35'

Pierwszy kontakt Prijvicia z piłką i już strata.

34'

Vacek przejął piłkę w środku boiska. Dobrze kryty przez Jodłowca musiał oddać Szelidze. Tam jednak sprytniejszy okazał się Brzyski który zakończył całą ofensywną sytuację Piasta.

33'

Ładna akcja Brozia i Nikolicia prawą stroną. Na szczęście dla gospodarzy, dobre zachowanie Heberta uspokoiło grę.

33'

Z powodu urazu boisko opuszcza Ondrej Duda. Problemy ze stawem skokowym wykluczyły go z dalszej gry. Na boisku Prijović.

32'

Bartosz Szeliga złapany na spalonym.

31'

Dośrodkowanie Vacka odebrał Dusan Kuciak.

32'

Długie podanie na połowę Piasta. Nikolić nie zdołał odebrać piłki.

30'

Kucharczyk lewą stroną nie zdołał przebić się przez Pietrowskiego.

28'

Na boisku leży Murawski. Jodłowiec nieczysto próbował odebrać mu piłkę.

28'

Barisić wypychany przez Rzeźniczaka zdołał dośrodkować w pole karne. Tam Lewczukowi uciekł Nespor i umieścił piłkę w siatce. Kuciak mógł już się tylko przyglądać.

27'

GOL! Wyrównał Martin Nespor!

27'

Po długim podaniu Guilherme na spalonym złapany został Nikolić.

26'

Ładna akcja Osyry i Ziveca. Nikt nie zdołał wykończyć jej jednak strzałem. Blisko celu był Mraz, ale minimalnie minął sie z futbolówką.

25'

Patrik Mraz z rzutu rożnego podał piłkę do Szeligi. Jego strzał wybronił jednak Kuciak.

24'

Kolejny kontratak Piasta wybił Kuciak.

24'

Nikolić pokazał się w środkowej strefie. Broź chciał obsłużyć go długim podaniem. Odważne wyjście Szmatuły tym razem okazało się skuteczne.

23'

Piłka z rzutu rożnego popędziła prosto na połowę Piasta. Tam odebrał ją Pietrowski.

22'

Szybka kontra Piasta. Strzał na bramkę oddał Nespor. Górą jednak Kuciak. Będzie rzut rożny.

22'

Ale sytuacja Nemanji Nikolicia. Z bramki zbyt pochopnie wyszedł Szmatuła. Pozostawił Nikolicia przed pustą bramką. W ostatniej chwili z linii bramkowej futbolówkę wybił Pietrowski.

21'

Marcin Pietrowski nie przeliczył sił na zamiary i jego długie podanie wylądowało na aucie.

19'

Długie podanie Lewczuka odebral Murawski i podał do Nespora. Czech oddał jednak piłkę Furmanowi.

18'

Strzał z dystansu Jodłowca skutecznie zablokowany.

18'

Ondrej Duda środkiem do Guilherme. Brazylijczyk powstrzymywany przez rywala, musiał oddać piłkę do tyłu.

17'

Z ofensywną akcją chciał popędzić Nemanja Nikolić. Wobec dobrej postawy defensorów Piasta zatrzymany jeszcze przed polem karnym.

17'

Dośrodkowanie Mraza z lewej strony zablokował Dominik Furman.

16'

Lewym skrzydłem Kucharczyk. Bartosz Szeliga krył go troszkę "na radar". Dośrodkowanie legionisty wpadło jednak prosto pod nogi stoperów Piasta.

15'

Łatwa strata Ondreja Dudy mogła zakończyć się groźnie. Wszystko wyjaśnił Łukasz Broź.

15'

Świetnego dośrodkowania Jodłowca nie wykorzystał Kucharczyk. Piłka przedostała się pod nogi Ondreja Dudy. Jego strzał z dystansu postraszył jedynie siedzących za bramką kibiców.

14'

Pietrowski próbował długiego podania w pole karne. Piłkę odebrał Jodłowiec.

13'

Szeliga prawą stroną do Zivca. Ten jednak zatrzymany przez Brzyskiego.

13'

Hebert dobrze odczytał zamiary legionistów i zatrzymał akcje Nikolicia w zalążku.

11'

Z kolejną akcją nadbiegał Ondrej Duda. Przerwócił się jednak na linii pola karnego po starciu z Kornelem Osyrą.

9'

Nikolić znowu w ataku. Tym razem to on popędził środkiem boiska i podał do Guilherme. Brazylijczyk nie zdołał jednak wykończyć.

9'

Kolejne dośrodkowanie Szeligi. Tym razem odebrał Barisić. Niecelny strzał nie zaskoczył Kuciaka.

9'

Pierwsza poważna akcja Legii Warszawa i już bramka. Świetne podanie Guilherme prosto do Nikolicia. Napastnik Legii znalazł się w sytuacji sam na sam z Szmatułą. Golkiper Piasta był bez szans. Duży błąd Kornela Osyry, który nie trzymał linii ofsajdu.

7'

GOL dla Legii ! Nemanja Nikolić

7'

Sasa Zivec popędził do przodu. Podał do Szeligi. Ten ponownie dośrodkował prosto do Łukasza Brozia.

7'

Vacek ponownie opuścił boisko. Tym razem problem z mięśniem.

6'

Prosta strata Ziveca. Odebrał Ondrej Duda i ruszył do przodu. Zbyt mocno podał jednak do Guilherme i Brazylijczyk nie zdążył dojść do piłki.

5'

Bartosz Szeliga ładnie dośrodkował w pole karne. Na posterunku Łukasz Broź.

4'

Kamil Vacek dzielnie powrócił na boisko.

4'

Jodłowiec do Kucharczyka. Ten jednak zatrzymany przez defensorów Piasta.

4'

Gra wznowiona. Piast walczy w 10. Na rozgrzewce Gerard Badia.

3'

Vacek dostał mocny cios w głowę. Nie jest w stanie podnieść się z murawy. Chyba będzie konieczna pierwsza zmiana.

1'

Kamil Vacek mocno poturbowany przez Heberta runął na ziemię. Pierwsza przerwa w grze nadeszła nadzwyczaj szybko.

1'

Ostatnie sobotnie spotkanie rozpoczynają goście.

20:29

Strony wylosowane. Coraz bliżej rozpoczęcia

20:27

Arbitrem dzisiejszego spotkania jest chwalony wszem i wobec Szymon Marciniak. Miejmy nadzieję na dobrą pracę w jego wykonaniu.

20:26

I ruszyli! Arbiter wyprowadził zawodników obu drużyn na murawę.

20:23

Piłkarze powrócili już do szatni. Czas na ostatnie przygotowania, uwagi sztabu szkoleniowego i dosłownie za chwilkę zaczynamy.

20:20

W ostatnich dniach w kuluarach dużo mówi się o transferze Ivana Trickovskiego do Warszawskiej Legii. Macedończyk może grać zarówno na obu skrzydłach jak i w środku boiska. Czy widmo nachodzącego konkurenta doda skrzydeł ofensywnym piłkarzom Legii?

20:11

Natomiast przy ulicy Okrzei będziemy świadkami starcia dwóch zawodników, którzy juz w pierwszych kolejkach postanowili wystartować w wyścigu o koronę strzelców. Lider, mający na koncie już 5 bramek, Nemanja Nikolić stanie naprzeciw drugiego w kolejności Martina Nespora. Czech jak dotąd strzelił 3 gole.

20:09

Kibiców Legii zapraszamy również do śledzenia spotkania GKS Bełchatów - Dolcan Ząbki. W drużynie gości w wyjściowym składzie wybiegło dwóch wypożyczonych od Wojskowych młodzieżowców: Michał Bajdur i Aleksander Jagiełło.

20:05

Czekając na spotkanie w Gliwicach warto wspomnieć, że w trwającym jeszcze meczu Zagłębia Sosnowiec z Wigrami Suwałki na boisku znalazło się wielu byłych zawodników Akademii Legii. W barwach gospodarzy wystąpili: Konrad Budek, Przemysław Mizgała i Jakub Arak, natomiast w trykotach Wigier wybiegli: Łukasz Moneta i Bartłomiej Kalinkowski. Zapamiętany zostanie szczególnie występ tego ostatniego, który po nieco półgodzinie gry zdobył druga bramkę dla gości.

20:02

Zawodnicy obu drużyn już na rozgrzewce. Na trybunach natomiast pojawia się coraz więcej osób. Do premierowego gwizdka mniej niż półgodziny.

19:54

Tydzień temu Piast sprawił niespodziankę pokonując przy Kałuży będącą w wysokiej formie Cracovię. Bramki Patrika Mraza i Martina Nespora, a przede wszystkim współpraca całej drużyny dały podopiecznym Radoslava Latala trzy punkty. Czy dzisiaj pójdą za ciosem i pokonają równie błyszczącą ostatnio Legię?

19:51

Na przyzwyczajoną do gry co trzy dni i mającą szeroką kadrę Legię, pucharowe spotkanie z Górnikiem Łęczna nie powinno mieć większego wpływu. Również w drużynie gliwiczan w środowym starciu ze Stalą, szansę na grę dostali mniej doceniani na co dzień gracze. Żaden z piłkarzy, którzy pojawili się na murawie w Stalowej Woli nie wybiegnie dzisiaj w pierwszej jedenastce. Ci, którzy to zrobią powinni być wypoczęci i gotowi do walki o najwyższe cele.

19:48

Próżno natomiast w składzie legionistów szukać Pablo Dyego i Michała Kopczyńskiego. W meczu z Łęczną dostali oni szanse na pokazanie się od pierwszej minuty. Najwyraźniej nie przekonali trenera do siebie na tyle, aby dostać chociaż szanse na wejście z ławki w lidze.

19:48

Kibiców warszawskiej Legii może cieszyć powrót do zdrowia i składu Tomasza Jodłowca. Pod jego nieobecność sztab szkoleniowy stołecznej drużyny miał spory problem z zapełnieniem wakatu na środku boiska. Zwłaszcza, że wciąż z kontuzjami zmagają się Ivica Vrdoljak i Michał Pazdan.

19:48

Henning Berg po raz kolejny udowadnia, że poważnie myśli o mistrzostwie w tym sezonie. Mimo nadchodzącego w czwartek meczu w Lidze Europy, dzisiaj od pierwszego gwizdka do boju puszcza swój najmocniejszy aktualnie skład. Norweski trener uczy się na błędach i nie szaleje z rotacją, ani nie odpuszcza meczy zbyt pochopnie.

19:48

Układając terminarz ekstraklasy, nikt raczej nie spodziewał się, że spotkanie w Gliwicach stanie się prawdziwym starciem na szczycie tabeli. Przy Okrzei spotyka się bowiem lider i wicelider po ostatniej kolejce. Stawka jest więc dosyć wysoka – zwycięzca tego spotkania chociaż na tydzień zasiądzie na fotelu lidera. Czy taka nagroda zmobilizuje zawodników obu drużyn do cięższej pracy?

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA PIAST GLIWICE - LEGIA WARSZAWA

Legia Warszawa - Piast Gliwice

Przed rozpoczęciem sezonu niewielu spodziewałoby się, że Piast będzie radził sobie w lidze tak dobrze. Gliwiczanie dotąd wygrali wszystkie swoje mecze poza spotkaniem z Ruchem w 2. kolejce. Przed tygodniem drużyna Radoslava Latala przerwała serię meczów bez porażki Cracovii i wygrała w stolicy Małopolski 2:1,dzięki czemu obecnie jest wiceliderem tabeli.

Co słychać w szeregach Legii? W ubiegłej kolejce warszawiacy po raz pierwszy w sezonie nie wygrali swojego spotkania, remisując z Wisłą Kraków. Mimo podziału punktów „Wojskowi” nadal jednak zasiadają w fotelu lidera. W środę wicemistrzowie Polski pokonali także Górnika Łęczna w 1/16 finale Pucharu Polski i awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Z kolei Piast w serii rzutów karnych przegrał z drugoligową Stalą Stalowa Wola i pożegnał się z pucharowymi zmaganiami.