Poniedziałek, 3 sierpnia 2015, godz. 18:00
Ruch ChorzówRuch Chorzów
19:55

Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

19:54

Pierwsza porażka Korony w tym sezonie, choć trudno powiedzieć, co byłoby gdyby nie fatalny błąd arbitra. Kielczanie po tej kolejce lądują na trzeciej pozycji, Ruch jest czwarty.

90'

I koniec! Trzy punkty jadą do Chorzowa!

90'

Jeszcze jedna zmiana w Ruchu, Szyndrowski wchodzi za Visnakovsa

90'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

90'

A teraz Gabovs! Z lewej strony dośrodkował Sierpina, a Łotysz oddał strzał prosto w bramkarza!

89'

I teraz gospodarze mieli okazję! Zając dośrodkował z prawej strony, a Trytko w idealnej sytuacji, kompletnie niepilnowany na piątym metrze, przestrzelił głową!

88'

Korona ma problemy ze stwarzaniem sobie okazji podbramkowych. Wszystko wygląda na to, że trzy punkty pojadą do Chorzowa

84'

Putnocky! Trytko świetnie uderzył sprzed pola karnego, a bramkarz Ruchu broni jeszcze lepiej!

82'

Sierpina wchodzi za Cebulę

81'

Fatalny błąd sędziego. W momencie podania od Grodzickiego Stępiński był na ewidentnym spalonym, czego sędzie nie zauważył. Ruch na prowadzeniu, czy Koronę stać na odpowiedź?

80'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Stępiński, 2:1 dla Ruchu!

78'

Wracamy do gry. W pole karne Korony dośrodkował Surma, ale zrobił to niedokładnie. Piłkę mają kielczanie

76'

Zając dośrodkował w pole karne, ale bramkarz Ruchu spokojnie złapał piłkę. Tymczasem jakiejś kontuzji doznał Koj

74'

Kolejna zmiana. Schodzi Lipski, wchodzi Iwański

73'

Michał Przybyła schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Przemysław Trytko

71'

Zając oddał strzał sprzed pola karnego, ale zrobił to za lekko, by zaskoczyć bramkarza

70'

Żółta kartka dla Visnakovsa

69'

Mariusz Stępiński debiutuje w Ruchu i zmienia teraz Marka Zieńczuka

68'

A teraz Pilipczuk wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale wcześniej był na spalonym

67'

Pilipczuk! Dobry strzał głową Ukraińca po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, łapie piłkę Putnocky!

65'

Cebula ładnie podał w pole karne do Jovanovicia, ale ten nie poradził sobie z jednym z obrońców Ruchu

64'

Cebula dośrodkował z rzutu wolnego, a po przebitce piłka spadła pod nogi Malarczyka. Kapitan Korony oddał strzał, ale został zablokowany

63'

Zrobiło się nieco groźniej pod bramką Treli po dośrodkowaniu z prawej strony boiska, ale wszystko wyjaśnili obrońcy Korony. Po chwili Gigołajew faulował Cebulę, blisko własnej szesnastki

60'

Sylwestrzak nieźle dośrodkował z lewej strony boiska, ale chorzowianie spokojnie wybijają piłkę z własnej szesnastki

59'

Paweł Sobolewski schodzi z boiska. W jego miejsce melduje się Tomasz Zając

57'

Lipski! Przestrzelił będąc niepilnowanym na wprost bramki! To mógł być gol

56'

Cebula próbował zagrać piłkę za linię obrony rywala do Pilipczuka, ale zrobił to niedokładnie i jeden z gości przejął futbolówkę

54'

Dejmek oddał strzał głową po dośrodkowaniu Sobolewskiego z rzutu rożnego, ale nie trafił czysto w piłkę i poleciała ona obok bramki

53'

Gabovs próbował zagrać z prawej strony w środek pola karnego, ale został zablokowany

51'

Troszkę chaosu mamy teraz na boisku. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska, jedni i drudzy szybko tracą piłkę

49'

Lipski dośrodkował z prawej strony boiska, a choć Gigołajew był w polu karnym, to nie sięgnął futbolówki

48'

Dość spokojny początek drugiej połowy. Teraz przy piłce są chorzowianie

46'

Arbiter daje znak i gospodarze wznawiają grę

45'

I teraz arbiter zakończył pierwszą połowę

45'

Sobolewski nieźle dośrodkował z prawej strony boiska, a Sylwestrzak i Przybyła nie trafili w piłkę i wyszła ona na aut bramkowy

44'

Sobolewski dośrodkował z rzutu wolnego, a Oleksy wybił piłkę z własnej szesnastki

43'

Koj ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Cebuli

41'

Pilipczuk zagrał podanie za linię obrony do Sylwestrzaka, ale ten był na spalonym

39'

Cebula z prawej strony zagrał w pole karne Ruchu, ale zrobił to niedokładnie i wszystko skończyło się stratą

38'

Koj zagrał z lewej strony w pole karne Korony, a tam dobrze poradził sobie Malarczyk

35'

Błąd ustawienia linii obrony Korony i Visnakovs wyszedł sam na sam z bramkarzem z Trelą. Zdecydował się na mocny strzał w długi róg i doprowadził do remisu!

34'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Eduards Visnakovs, remis!

32'

Słaba była jednak ta wrzutka z narożnika boiska i Putnocky spokojnie złapał piłkę

30'

Ładnie wyglądała wymiana podań piłkarzy Korony na wysokości pola karnego przeciwnika, ale wszystko wślizgiem przerwał Koj. Rzut rożny

28'

Putnocky wyszedł daleko przed bramkę i minął się z piłką. Uratowało go jednak to, że przymierzający się do strzału Przybyła był wcześniej na spalonym, co nie uszło uwadze sędziego

26'

Lipski starał się indywidualnie wedrzeć w pole karne Korony, ale świetnie powstrzymał go Jovanović

24'

Chorzowianie znów starają się jak najdłużej wymieniać podania, ale wciąż nie przynosi im to praktycznie żadnego wymiernego skutku

22'

Fertovs przymierzył z dystansu, ale piłka poleciała daleko od bramki Ruchu

20'

Kolejna próba dośrodkowania w pole karne kielczan, ale znów chorzowianie nie potrafili sobie tam poradzić

18'

Lipski dośrodkował z rzutu rożnego, ale Korona dobrze radzi sobie we własnym polu karnym

16'

Jovanović oddał niezły strzał z dystansu, jednak futbolówka poleciała nad bramką

14'

Dłużej utrzymują się teraz przy piłce chorzowianie, ale kompletnie nic z tego nie wynika. Korona mądrze broni dostępu do bramki

12'

Zawodnik Ruchu zszedł na razie za linię boczną, wracamy do gry

10'

Gigołajew doznał jakiejś kontuzji i potrzebna będzie pomoc lekarska

9'

Zieńczuk dośrodkował z prawej strony, ale kielczanie dobrze poradzili sobie we własnym polu karnym

8'

Sobolewski dośrodkował z prawej strony boiska, a w polu karnym nikt nie przeciął piłki i wpadła ona do bramki!

7'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Sobolewski, 1:0 dla Korony!

7'

Sam Cebula dośrodkował z tego stałego fragmentu, ale zrobił to słabo i futbolówka nie przeszła pierwszego obrońcy

6'

Cebula zaatakował indywidualnie w polu karnym przeciwnika, ale ostatecznie został zablokowany przez Grodzickiego i Korona ma rzut rożny

5'

Zieńczuk dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka przeleciała przez całe pole karne i wyszła na aut

4'

No i mieliśmy pierwszy strzał na bramkę. Z prawej strony boiska dośrodkował Sobolewski, a głową szczęścia próbował Pilipczuk. Bramkarz Ruchu spokojnie złapał piłkę

3'

Gospodarze od początku dłużej utrzymują się przy piłce, wymieniają podania, ale mają problem z przedostaniem się bliżej bramki przeciwnika

1'

Arbiter daje znak, zaczynają goście!

17:57

Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, zaczynamy za kilka chwil!

17:51

Obaj trenerzy postawili na sprawdzone składy. Ruch wyszedł w identycznym, jak w wygranym meczu z Piastem, w Koronie w porównaniu z meczem z Lubina brakuje tylko Zbigniewa Małkowskiego, który doznał tam urazu. Dziś zastąpi go Dariusz Trela.

17:46

W poprzednim sezonie jedni i drudzy grali ze sobą trzykrotnie. W Chorzowie górą była Korona, w Kielcach najpierw padł remis, a następnie wygrał Ruch. A jak będzie teraz?

17:42

Obie drużyny wygrały w poprzedniej kolejce, ale Korona w przeciwieństwie do swojego rywala zwyciężyła także w pierwszej kolejce. Teraz kielczanie mają szansę na dogonienie pierwszej w tabeli Legii.

17:39

Ławka Korony: Marzec, Trytko, Zając, Kiercz, Sierpina, Aankour, Grzelak.

17:39

Ławka Ruchu: Skaba, Cichocki, Szyndrowski, Iwański, Lenartowski, Mazek, Stępiński.

17:31

Za chwilkę dodamy składy na to spotkanie, a tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią.

17:30

Witamy! Zapraszamy na relację live z ostatniego spotkania 3. kolejki Ekstraklasy. Korona Kielce podejmie u siebie chorzowski Ruch, a początek już za około pół godziny!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA KORONA KIELCE - RUCH CHORZÓW

Scenariusza, w którym po dwóch pierwszych kolejkach Korona będzie potrafiła ograć Jagiellonię Białystok i Zagłębie Lubin, niewielu brało pod uwagę. Tymczasem trapieni problemami różnej maści kielczanie potrafili wygrać oba te spotkania i jeśli dziś pokonają również Ruch, to obok Legii będą jedyną drużyną z kompletem oczek po trzech seriach gier. Wszystkich nas ciekawi, jak dzisiaj zaprezentuje się Michał Przybyła. Napastnik Korony, który w dwóch pierwszych spotkaniach strzelił trzy gole, dzisiaj również może odegrać jedną z głównych ról.

- Zwiększyła się też rywalizacja w ataku i to jest dobra wiadomość. Liczymy na Przemysława Trytkę, bo walka o pierwszy skład na treningach jeszcze zwiększy jakość na tej pozycji – mówi przed tym meczem nowy trener kieleckiej drużyny.