Lech PoznańLech Poznań
22:23

Na dziś to wszystko. Za relację LIVE! dziękuje Państwu Filip Błajet, a jutro polska Ekstraklasa powróci na łamy ekstraklasy.net!

22:22

Poznaniakom zabrakło szczęścia, kreatywności i przede wszystkim pewnego obrońcy w miejsce Kadara, który nie popisał się przy obu straconych bramkach.

22:22

Najlepszy występ krakowian w sezonie. Wisła z ambicją i pomysłem, co wystarczyło na dzisiejszą dyspozycję Lecha.

95'

Koniec meczu! Komplet punktów zostaje w Krakowie!

94'

Wisła wyszła z kontra, Jankowski ograł Kadara, znakomicie znalazł Boguskiego, który poszedł sam na sam z Buriciem. Zawodnik Wisły popisał się olbrzymim spokojem i z łatwością pokonał Bośniaka.

93'

2-0!

93'

Centra Douglasa spadła pod nogę Formelli, ale nie połapał się w sytuacji młody zawodnik Kolejorza.

92'

Pawłowski podał w pole karne Lecha do... Guerriera. Haitańczyk nie opanował piłki, inaczej znalazłby się sam przed Buriciem.

90'

Uryga znoszony na noszach, zła informacja dla trenera Moskala.

89'

Za kontuzjowane Urygę pojawia się na boisku Cywka.

89'

Kontuzja Urygi. Konieczna będzie zmiana.

88'

Kolejny rzut rożny Lecha i kolejny raz za krótko Douglas.

85'

Pawłowski powalony przez Boguskiego, sędzia nie dopatrzył się przewinienia.

84'

Kontra Wisły, lecz Boguski za mocno zagrywał w kierunku Jankowskiego.

82'

Robak w polu karnym, ale nie zabrał się z piłką, a do tego był na pozycji spalonej.

81'

Trałka miękko w pole karne, w powietrze wyskoczył Hamalainen i po raz kolejny cudownie interweniuje Cierzniak! Świetnie broni dziś golkiper Wisły.

80'

Głowacki po raz kolejny świetnie wyprzedził Robaka. Po profesorsku gra dziś kapitan Wisły.

79'

Gryzą trawę gospodarze, nie ma dla nich straconych piłek.

77'

Jankowski zastępuje Brożka.

77'

Popović za Crivellaro.

76'

Do wejścia na boisko przygotowuje się tez Popović.

76'

Douglas centruje, tym razem Głowacki wybija. Dobra gra głową stoperów Wisły.

75'

Centra Ceesaya wyekspediowana poza pole karne przez Guzmicsa.

74'

Jankowski przygotowuje się do wejścia na boisko.

74'

Kontrę trzech na trzech Wiślaków zmarnował Brożek. Napastnik gospodarzy zbyt długo holował piłkę.

72'

Formella zmienia Lovrencsiscsa.

72'

Świetnie fizycznie wygląda Głowacki. Tym razem kapitan Wisly przepchnął Robaka.

72'

Świetna wrzutka Douglasa na piąty metr, Hamalainen jednak nieczysto trafił w piłkę i przeniósł futbolówkę nad bramką. Świetna okazja gości!

70'

Tym razem Trałka ukarany przez sędziego Marciniaka. Kapitan Lecha zastopował groźny kontratak gospodarzy.

70'

Brożek świetnie przyjął piłkę na desancie, ale nie zdecydował się podać w tempo do Crivellaro.

69'

Ostra centra Lovrencsicsa, ale Wiślacy górą w polu bramkowym Cierzniaka.

69'

Boguski ręką zatrzymał wchodzącego w pole karne Pawłowskiego. Żółty kartonik dla defensora Białej Gwiazdy.

68'

Cierzniak swoim spokojem i refleksem pracuje na miano najlepszego zawodnika meczu.

67'

Hamalainen płasko, z dystansu i obok słupka. Cierzniak od bramki.

66'

Jevtić ukarany żółtą kartką za ostre wejście w nogi Mączyńskiego.

65'

Linetty schodzi z boiska, w jego miejsce melduje się Marcin Robak.

64'

Robak gotowy do wejścia na boisko. Goście wrócą do systemu gry z nominalnym napastnikiem.

62'

Crivellaro z rzutu rożnego, ale najwyżej w powietrzu znalazł się Kamiński.

62'

Szansa na dobicie Lecha! Guerrier położył Ceesaya na ziemi już w polu karnym, ale po zamachu nie trafił do bramki. Tylko boczna siatka!

59'

Jevtić tylko wszedł na boisko, a już popisał się dwoma cudownymi podaniami.

58'

Świetnie w polu karnym znalazł się Douglas, ale znowuż Cierzniak na posterunku! Lech się rozpędza!

57'

Linetty z dystansu, Cierzniak jeszcze raz pewnie łapie. Bardzo dobry występ bramkarza gospodarzy.

56'

DOSKONALE CIERZNIAK! Cudowna prostopadła piłka do Hamalainena, ale strzał w Fina długi róg końcówkami palców wyciągnął golkiper Wisły.

56'

Lovrencsics za dużo siły włożył w dośrodkowanie i piłka minęła Pawłowskiego.

55'

Kadar próbował szczęścia z dystansu, ale że jemu akurat fart ostatnio nie sprzyja... Niecelnie.

54'

Po zejściu Thomalli najwyżej gra Hamalainen, jednak póki co ustawienie, które przynosiło Lechowi sukcesy w ubiegłym sezonie, zawodzi.

53'

Jedna z nielicznych dobrych interwencji Kadara. Stoper Lecha wygrał pojedynek z Brożkiem.

52'

Ambitnie grają Wiślacy, widać, że gospodarzom bardzo zależy na pierwszym komplecie punktów w sezonie.

51'

Okazja dla Civellaro! Jović znalazł rozgrywającego Białej Gwiazdy na 16 metrze, ale zawodnik gospodarzy przeniósł piłkę minimalnie nad poprzeczką!

51'

50'

Niezła akcja Lecha. Jevtić z pierwszej piłki na skrzydło rozegrał do Lovrencsicsa, ale Węgier strzelił bardzo nieczysto i nie trafił w światło bramki.

49'

Wydaje się, że sędzia mógł podyktować w tej sytuacji jedenastkę dla zespołu gości...

48'

Blisko szczęścia mistrzowie Polski! Centra Douglasa dochodząca do bramki, ale Kamiński sprytnie przytrzymany przez Urygę nie doszedł do piłki!a

47'

Guzmics świetnie wyskakuje w powietrze przy wrzutce Lovrencsicsa.

46'

Szybko wywalczyli pierwszy korner piłkarze gości.

46'

Początek drugiej połowy. Kto będzie cieszył się po końcowym gwizdku sędziego Marciniaka?

46'

Od 46 minuty melduje się na boisku Jevtić. Szwajcar zmienia bezporduktywnego Thomallę.

21:22

Jakich zmian dokona Skorża? Jeszcze przed przerwą rozgrzewał się Jevtić, czy Szwajcar zacznie drugą połowę od początku?

21:15

W pierwszej połowie Biała Gwiazda prezentowała dobry i dojrzały futbol. Krakowianie wyprowadzają szybkie kontrataki.

46'

Koniec pierwszej połowy. Po pierwszych 45 minutach Wisła na prowadzeniu.

44'

Douglas wszystkimi wrzutkami szuka Kamińskiego, ale póki co z mizernym skutkiem.

43'

Crivellaro próbował zaskoczyć Buricia z dystansu, ale strzelił fatalnie. Z prawej strony wbiegał Jović, wydaje się, że ofensywy gracz Wisły mógł wybrać lepszy wariant rozegrania akcji.

42'

Crivellaro szukał centrą Boguskiego, ale przeholował z siłą.

39'

Douglas i kolejna centra z rzutu rożnego Szkota. Bez efektu w postaci strzał Lecha.

38'

Spalony Węgra.

37'

Mączyński prostopadłym podaniem szukał Guerriera, ale refleksem popisał się Ceesay i przerwał podanie.

35'

Nerwoo na murawie. Spięcie między Trałką a Burligą. Obyło się jednak bez kartek.

35'

Burliga znalazł się w polu karnym, ale dobrze ciałem przestawił go Ceesay.

34'

Wrzutka Lovrencsisca z rzutu rożnego przeleciała przez całe pole karne bez kontaktu z żadnym z zawodników.

33'

Rozgrzewa się Jevtić, Szwajcar za kilka chwil pojawi się na murawie.

33'

Guerrier na spalonym.

32'

Kolejna centra Douglasa, ale tym razem świetnie na przedpolu Cierzniak.

32'

Mnóstwo stałych fragmentów gry ma Lech, jednak póki co centry Douglasa nie przyniosły wymiernych korzyści. Kamiński miał swoje okazje, ale koncertowo je zmarnował.

30'

W rzutach rożnych 5-1 dla Lechitów.

29'

Z rzutu wolnego Barry Douglas. Piłka na głowie Kamińskiego, lecz jego zgranie wybite przez czujnego Guzmicsa.

27'

Pawłowski znalazł Thomallę w polu karnym, ale napastnik Lecha zdecydował się na drybling i nie ma nawet rzutu rożnego dla gości. Guzmics świetnie wyczuł intencje gracza Kolejorza.

27'

27'

Pawłowski wypchnięty po walce bark w bark z Głowackim. Z 5 metra zaczną gospodarze.

25'

Hamalainen z dystansu, bramkarz Wisły pewnie łapie. Nie popisali się jednak obrońcy Wisły, którzy łatwo dali się minąć górnym zagraniem.

23'

Teraz, jakby na zaprzeczenie moich słów, świetna kombinacyjna gierka Lecha. Kilka zagrań z pierwszej piłki i dopiero ostatnie dogranie Linettego o centymetry za mocne dla Thomalli.

22'

Wisła na tle mistrza Polski wygląda bardzo dobrze. Gdyby nie stałe fragmenty gry, to Lechici nie stworzyliby żadnej klarownej sytuacji.

20'

Świetna wrzutka Douglasa! Piłka grana przez Szkota spadła wprost pod nogę Kamińskiego, lecz kolejny raz Cierzniak wykazał się nie lada refleksem i sparował piłkę!

20'

Złe zagrania Boguskiego i korner dla gości.

20'

Kontra Wisły! Boguski i Brożek dwójkowo rozegrali akcję, ale Linetty świetnie dogonił napastników Białej Giwazdy i wybił piłkę! Mogło, a wręcz powinno być 2-0 dla gospodarzy.

18'

Hamalainen zgrał do Lovrencsicsa, skrzydłowy spróbował strzałem z powietrza zza pola karnego, lecz wyciągnięty Cierzniak dał radę skierować piłkę na korner.

17'

Crivellaro potężnie kopnął w pole karne, a piłkę w światło bramki próbował skierować Guerriera. Reprezentantowi Haiti nie udało się skierować futbolówki do siatki.

16'

Przy bramce piłka odbiła się od Boguskiego, Buricia, Kadara i ponownie od Boguskiego. Cała masa rykoszetów.

14'

Ceesay próbował uruchomić Lovrencsicsa, ale podawał za mocno. Od bramki golkiper gospodarzy.

13'

Efektowna akcja Wisły zakończona niecelną piętką Crivellaro. Trzeba jednak przyznać, że fantazji Białej Gwieździe nie brakuje.

12'

Słabiutka wrzutka Douglasa z rzutu wolnego.

12'

Głupia strata Ceesaya do spółki z Kamińskim i Guerrier przed szansą! Gdyby nie dobre wyjście z bramki Buricia, Wiślacy prowadziliby już dwoma golami!

10'

Kolejna centra Lovrencsicsa, lecz Hamalainen uprzedzony.

10'

Linetty ze świetnym przechwytem i rozpoczęciem akcji. Jednak centra węgierskiego skrzydłowego Lecha w rękach Cierzniaka.

8'

Kolejny gol stracony przez Lecha, przy którym duży udział ma Kadar. Tym razem nie popisał się w kryciu defensor Kolejorza.

7'

Centra w pole karne na głowę Brożkąa, doświadczony napastnik doskonale zgrał na piąty metr, a tam Boguski doskonale się znalazł i przy dużym szczęściu umieścił piłkę w siatce!

7'

1-0 DLA WISŁY KRAKÓW!

7'

Ofensywna akcja Burliga zatrzymana przez Ceesaya.

5'

Po ostrym starciu z Burligą leży Lovrencsics. Węgier opatrywany przez lekarzy Kolejorza.

4'

W polu karnym najwyżej wyskoczył Głowacki, ale przeniósł piłkę wysoko ponad poprzeczką.

4'

Zablokowana centra Crivellaro i korner dla Wisły.

3'

Wysoki pressing Lecha. Nie mają ani chwili oddechu w rozegraniu piłki piłkarze Białej Gwiazdy.

2'

Pierwszy ofensywna akcja Lecha. Dwójkowe zagranie Hamalainena i Lovrencsicsa, ale połapał się w tym Guerrier.

1'

Kibice odśpiewali hymn, aby uczcić rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego.

1'

Od środka zaczynają gospodarze, piłka w grze!

20:28

Lada moment zaczynamy!

20:22

Szanse na prawej stronie Lecha dostaje Ceesay. Przetarcie przed Basel, gdzie nie zagra Kędziora?

20:19

Donald Guerrier dopiero co wrócił z Pucharu Concacaf, a już znalazł się w wyjściowym składzie Wiślaków. Widać, że zawodnik cieszy się dużym zaufaniem trenera Moskala.

20:16

Lech do starcia z Wisłą przystępuje po klęsce z Basel, która praktycznie pogrzebała szanse mistrzów Polski na fazę grupową Champions League. Kolejorz zagra podrażniony czy zdołowany?

20:04

Zmiennicy w Wiśle: Zając, Jankowski, Popović, Cywka, Kuczak, Kujawa, Żemło

20:02

Rezerwowi Lecha: Gostomski, Kędziora, Jevtić, Dudka, Robak, Formella, Tetteh

19:57

Ostatnie spotkanie między oboma zespołami kończyło poprzedni sezon. Po emocjonującym starciu Lechici bezbramkowo zremisowali z drużyną Moskala i tym samym wywalczyli mistrzowski tytuł.

19:57

Atmosferę podgrzewa dodatkowo fakt, że piłkarzem Lecha jest obecnie Darek Dudka, do niedawna zawodnik krakowskiej ekipy.

19:50

Choć Wisła nie imponuje formą, to wciąż starcia Białej Gwiazdy z Kolejorzem rozgrzewają fanów do czerwoności. Kto dziś będzie górą?

19:47

Przed nami klasyk w Krakowie, gdzie Wisła podejmie poznańskiego Lecha! Na relację LIVE! z, miejmy nadzieję, emocjonującego spotkania zaprasza Filip Błajet!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA WISŁA KRAKÓW - LECH POZNAŃ

Hitem 3. kolejki Ekstraklasy niewątpliwie będzie starcie Wisły z Lechem. Krakowianie podejmą przed własną publicznością mistrzów Polski, a faworytem tego starcia będą poznaniacy.

Piłkarze Lecha mają za sobą przegrany mecz z FC Basel w eliminacjach Ligi Mistrzów, który prawie zamknął im drogą do gry w fazie grupowej elitarnych rozgrywek. W lidze drużyna Macieja Skorży radzi sobie nieco lepiej i po wpadce na inauguracje sezonu, czyli porażce z Pogonią, lechici przed tygodniem pokonali Lechię.

W nieco gorszych nastrojach mogą być zawodnicy "Białej Gwiazdy", którzy mają na koncie tylko punkt zdobyty w zremisowanych w miniony piątek derbach Krakowa.