Górnik ŁęcznaGórnik Łęczna
0 : 2
1. połowa0 : 2
19:53

W spotkaniu dwóch niepokonanych w tym sezonie drużyn górą była Legia, która zgodnie z planem zdominowała przeciwnika. Górnik nie zdołał powtórzyć wyniku sprzed roku. Zapraszam na kolejne relacje z meczów Górnika Łęczna!

93'

W tym momencie arbiter kończy spotkanie.

92'

Piesiowi zdecydowanie we znaki wdaje się zmęczenie lub brak koncentracji. W krótkim odstępie czasu pomylił się w dryblingu oraz skiksował przy podaniu.

90'

Arbiter dolicza 3 minuty do drugiej części spotkania.

89'

Świetne płaskie zagranie Basty w pole karne Legii, a tam piłkę w kierunku dalszego słupka przedłuża Świerczok, jednak minimalnie niecelnie!

85'

Saganowski bardzo dobrze górą do Kucharczyka, który znalazł się w walce ramię w ramię ze Szmatiukiem, jednak górą defensor Górnika.

84'

Guilherme schodzi na noszach, a jego miejsce na boisku zajmuje Żyro.

83'

Bożić popełnia fatalny błąd, podając pod nogi Guilherme, jednak chwilę później skutecznie blokuje jego strzał wślizgiem. Teraz Brazylijczyk leży na murawie, narzekając na skurcze.

79'

Tymiński ze stałego fragmentu gry na 40. metrze, jednak musi popracować nad celnością.

78'

Druga zmiana w ekipie gości. Saganowski za Prijovicia.

77'

Legia szanuje piłkę na własnej połowie, nie chcąc narażać się na niepotrzebną kontrę ze strony Górnika. Gospodarze próbują stwarzać sobie sytuacje, ale wykończenia są dosyć kiepskiej jakości.

74'

Po rzucie wolnym główkuje Pitry, lecz niecelnie.

73'

Żółtko dla Furmana za faul taktyczny na Tymińskim

73'

Piesio z dystansu, jednak ciężko się domyślić, czy był to strzał, czy też dośrodkowanie.

71'

Szybka próba Świerczoka z powietrza, jednak odgwizdany spalony.

68'

...Tymiński za Nowaka

68'

Podwójna zmiana w Górniku. Świerczok za Śpiączkę oraz....

67'

Pitry przytomnie w uliczkę do Śpiączki, którego dobrze wślizgiem ubiega Pazdan.

66'

Na strzał pokusił się Cernych, lecz nie wyszło mu to kompletnie. Tempo gry podobne do tego z końcówki pierwszej połowy.

62'

Piesio w odpowiedzi ograł Masłowskiego i silnie uderzył z dystansu w kierunku krótszego słupka, lecz obok bramki.

60'

Masłowski odbiera piłkę Piesiowi i zagrywa do Furmana, który z dystansu strzela obok bramki.

59'

Tomasz Nowak bezpośrednio starał się zaskoczyć bramkarza gości, lecz zrobił to niedokładnie.

59'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Pazdan za zagranie ręką. Rzut wolny dla gospodarzy z 20 metrów od bramki Kuciaka.

57'

Piesio poprowadził wzdłuż pola karnego i podał do ustawionego centralnie Cernycha, który przyjął piłkę, odwrócił się i padł na ziemię razem z asekurującym go obrońcą. Arbiter odgwizdał faul Litwina.

54'

Prusak wyjściem na 20 metr czyści piłkę, do której jako pierwszy dobiegłby pewnie Prijović.

53'

Furman silnie, ale minimalnie nad poprzeczką!

52'

Kolejny stały fragment dla Legii, tym razem bo bardzo kontrowersyjnym faulu Basty na Kucharczyku. Tym razem z 20 metrów.

52'

Brzyski przymierzył nad murem, lecz pomylił się o około 2 metry.

50'

Arbiter odgwizduje faul Leandro na Guilherme. Rzut wolny z około 25 metrów od bramki Prusaka.

49'

Basta górą w pole karne, Pitry klatką wystawia piłkę na 16. metr Śpiączce, który z bardzo trudnej pozycji strzela nad poprzeczką.

48'

I odpowiedź Górnika! Kontra 4 na 4, Pitry podaje do Cernycha, który strzela mocno, ale w środek bramki Kuciaka! Żywy początek drugiej odsłony.

47'

Kucharczyk przestawił w polu karnym Bastę, lecz podanie w środek zablokował Szmatiuk!

46'

Drugą połowę wznawia Legia.

46'

A w ekipie Górnika Pitry zastępuje Poźniaka

46'

Tak jak przypuszczaliśmy. Ondrej Duda od początku drugiej połowy w miejsce Nikolicia

18:54

W ekipie Wojskowych koszulkę meczową przywdział już Ondrej Duda. On zamelduje się na boisku prawdopodobnie od 46. minuty.

18:52

W przerwie meczu uwag od drugiego trenera Górnika wysłuchuje Przemysław Pitry. Jego wejścia możemy spodziewać się w drugiej połowie spotkania.

45'

Nic wartego odnotowania nie wydarzyło się w doliczonym czasie gry. Powracamy do meczu za około 15 minut.

45'

Arbiter dolicza 2 minuty.

44'

Drugie niedokładne podanie Nowaka do Piesia. Widać, że dobre tempo gry Górnika z początku meczu siadło w ostatnim fragmencie pierwszej odsłony.

43'

Nowak do wbiegającego w pole karne Piesia, który zrobił dobry ruch i wyprzedził rywala, jednak podanie okazało się niedokładne.

41'

Chwilę później po świetnej klepce Nikolicia i Prijovicia ten drugi wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz strzelił obok dalszego słupka! To powinien być gol dla Legii.

40'

Kolejny świetny odbiór Śpiączki, tym razem wślizgiem, lecz Cernych przegrał w dryblingu z dobrze ustawionym Broziem.

39'

Nikolić prawie idealnie do Kucharczyka, który wbiegał w pole karne i lekko musnął piłkę w pojedynku oko w oko z Prusakiem, lecz golkiper Górnika nie dał się oszukać!

37'

Ależ popisowo z własnej połowy wyszedł Bożić. Stoper Górnika ograł dwóch rywali przy linii bocznej, przebiegając około 40 metrów, a akcję Chorwata dośrodkowaniem zakończył Piesio.

34'

Dośrodkowanie z lewej flanki, Basta zostawił rywalowi sporo pola i po dokładnym dośrodkowaniu Nikolić pięknym strzałem głową wpisuje się na listę strzelców po raz drugi.

33'

Nemanja Nikolić i mamy 2:0 !!

33'

Kolejny korner po asekuracyjnym wybiciu przez Leandro. Legia w tym fragmencie gry dominuje rywala.

30'

Piłka w siatce Górnika, lecz chwilę wcześniej w górę powędrowała chorągiewka sędziego liniowego.

29'

Kucharczyk przepchnął Piesia i dośrodkował w szesnastkę i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

26'

Piłka w pole karne Górnika, lecz na spalonym Kucharczyk. Chwilę po tym sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

24'

Mogło być 1:1! Nikitović z rożnego, Szmatiuk z długiego słupka zagrywa kontrującą piłkę na krótszy słupek do Cernycha, który uderza również głową, po koźle, lecz nie na tyle dokładnie, by pokonać Kuciaka!

21'

Przez długi okres gry przy piłce utrzymuje się teraz Górnik, jednak głównie w środkowej strefie boiska.

20'

Przewrotką po wyrzucie z autu próbował odpowiedzieć Cernych, lecz próba Litwina zbyt lekka.

18'

Strata Górnika w środku pola, wyjście 2 na 2, Prijović wyprzedził defensorów gospodarzy i dograł do Nikolicia, który dostawił nogę i pokonał Prusaka.

16'

Goooool! Legia wychodzi na prowadzenie!

15'

Kolejny strzał Śpiączki po świetnie wywalczonej piłce przez Cernycha i pozornie proste uderzenie z problemami wybija Kuciak!

16'

Basta traci piłkę w łatwy sposób, ale po chwili w walce z Nikilociem świetnie wywalczył ją Bożić.

12'

Z groźną akcją wyszedł Górnik. Długa piłka do Cernycha, który na lewej flance wygrał pojedynek biegowy z Rzeźniczakiem i podał w pole karne do Śpiączki, który w sytuacji 1 na 1 z obrońcą nie zdołał opanować piłki.

10'

Poturbowany Śpiączka leży teraz we własnym polu karnym bo dobrym powrocie i wywalczeniu piłki.

9'

Basta do Piesia, ten dośrodkowuje z prawej strony, Śpiączka główkuje w kierunku bliższego słupka, lecz lekko i niecelnie.

8'

Faul w środku pola Basty na Kucharczyku.

6'

Odpowiedzieć starał się Górnik. Śpiączka przedłużył piłkę kopniętą przez Prusaka, Cernych starał się przedłużyć do Poźniaka, jednak ten przegrał pojedynek z parą stoperów. Po chwili akcję lekkim strzałem zwieńczył Śpiączka.

4'

Po rożnym do uderzenie złożył się Rzeźniczak, lecz Prusak czujnie interweniuje! Pierwsza groźna sytuacja w tym spotkaniu.

3'

Brzyski blokowany przez Piesia, korner dla Legii.

3'

Tym razem z prawej strony Guilherme próbował sklepać z Prijoviciem, lecz na aut wybija Bozić.

1'

Pierwsza piłka z boku boiska w pole karne Górnika, ale na posterunku Prusak.

1'

Zaczynamy! Od środka duet z Łęcznej.

17:56

Zawodnicy wychodzą na murawę. Niebawem losowanie i pierwszy gwizdek arbitra Tomasza Musiała.

17:55

Na sektorze gości zameldował się komplet przyjezdnych.

17:54

Łukasz Mierzejewski, który przed tygodniem obejrzał czerwoną kartkę i został zdyskwalifikowany na 3 spotkania, nie może wystąpić w dzisiejszym spotkaniu. Zastąpi go debiutujący w barwach Górnika Adrian Basta.

17:48

Obie ekipy zagrają w swoich tradycyjnych barwach. Górnik na zielono-czarno, Legia na biało.