Lechia Gdańsklechia
1 : 1
Pogoń SzczecinPogoń Szczecin
95'

Koniec meczu! Kibice Lechii żegnają swój zespół gwizdami, choć mecz kończy się remisem 1:1. Lechia zdobywa pierwszy punkt w tym sezonie Ekstraklasy.

93'

Kontra Pogoni, płaskie dośrodkowanie z prawego skrzydła Frączczaka zostaje zablokowane.

92'

Centra z rzutu wolnego Wiśniewskiego, główka Malocy i piłka przelatuje ponad bramką Kudły!

90'

Pięć minut doliczonych do tego spotkania.

90'

Dopiero teraz jednak ogląda żółtą kartkę Janicki, za faul na Zwolińskim. Jakiś błąd realizatora miał miejsce przed momentem.

87'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wiśniewskiego, Vranjes boleśnie zderzył się z Kudłą. Obaj piłkarze potrzebują pomocy medycznej.

86'

Matras! Po indywidualnej akcji strzał z dystansu tego zawodnika okazał się nieznacznie niecelny! Mogło być 1:2!

86'

Po rzucie rożnym dla Pogoni Fojut główkował wysoko w trybuny.

85'

Mocne uderzenie z dystansu Zwolińskiego wyraźnie mija bramkę rywala.

83'

Trzecia zmiana w Pogoni. Obst za Danielaka.

82'

Strata Maka pod własnym polem karnym! Frączczak zagrał w szesnastkę do Zwolińskiego, ten uderzył z ostrego kąta, ale odbił piłkę Marić!

81'

Gwizdy na PGE Arenie, bo pogubili się gospodarze w rozegraniu piłki na własnej połowie. Po chwili nieporozumienie Maricia z Janikim po centrze Murayamy, ale bez konsekwencji.

79'

Kilkanaście minut do końca tego meczu. Lechia jest bliżej pola karnego Pogoni, ale to nie przekłada się na sytuacje bramkowe.

74'

Żółta kartka dla Wiśniewskiego.

73'

Jest i druga zmiana w Pogoni. Murayama za Małeckiego.

71'

Strzał Kuświka blokują w polu karnym obrońcy Pogoni. Lechista domagał się rzutu karnego, ale sędzia był innego zdania.

71'

Mamy też roszadę w Pogoni. Schodzi Lewandowski, wchodzi Kun.

70'

Trzecia zmiana w Lechii. Mak za Makuszewskiego.

69'

Na spalonym złapany Makuszewski.

67'

Lechia stara się przycisnąć, a Pogoń odgryza się kontrami. Po jednej z nich Maloca fauluje Małeckiego i ogląda żółtą kartkę.

63'

Piłka w bramce Lechii po strzale Lewandowskiego! Zdaniem sędziego był jednak ofsajd, a powtórki pokazały, że arbiter się nie pomylił.

62'

Po wrzucie piłki z autu Wojtkowiaka główka Wiśniewskiego była wyraźnie niecelna.

58'

Piotr Wiśniewski zmienia Sebastiana Milę.

57'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Mili Janicki główkował nieznacznie ponad poprzeczką!

56'

Faul Matrasa na Makuszewskim i zasłużona żółta kartka.

53'

Zdecydowanie lepiej w tę drugą połowę weszła Pogoń. Lechia nie radzi sobie na placu gry.

52'

Małecki swoją akcją lewym skrzydłem wywalczył kolejny korner.

49'

Ależ szansa dla Pogoni! Po rzucie rożnym Czerwiński uderzył głową centymetry obok bramki!

46'

Wznawiamy grę w Gdańsku!

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy w Gdańsku mamy remis 1:1. To jest naprawdę niezłe spotkanie, a remis całkiem zasłużony.

45'

Uderzenie z dystansu Bruno Nazario minęło bramkę Dawida Kudły.

45'

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

44'

Minuta braw dla ś.p. Macieja Kozaka na PGE Arenie.

43'

Świetne prostopadłe podanie Murawskiego w pole karne do Zwolińskiego, ten w nie najłatwiejszej sytuacji uderz ponad bramką Maricia!

41'

Żółta kartka dla Nazario za faul na Murawskim.

38'

Uderzenie z dystansu Małeckiego na raty, ale dosyć pewnie broni Marko Marić!

37'

Mila spod linii końcowej dośrodkował piłkę przed pole karne, gdzie celne uderzenie z powietrza oddał Vranjes! Kudła złapał futbolówkę!

34'

Nie było zagrożenia dla bramki Kudły po stałym fragmencie gry. Tymczasem wg reporterki Canal+ Adam Buksa ma jakiś problem z łydką.

33'

Wawrzyniak wywalczył korner dla biało-zielonych.

32'

Kuświk wchodzi na boisko w miejsce Buksy.

29'

Tak. Buksa wciąż jest poza boiskiem, jego kontuzja okazała się poważniejsza...

29'

Zamieszanie po rzucie rożnym w polu karnym Lechii wyjaśnione przez defensorów gospodarzy. Tymczasem zaraz na plac gry wejdzie Kuświk. Czyżby za Buksę?

27'

Kolejna szansa dla Portowców! Frączczak uderza z 14 metrów, a odbita piłka poszybowała tuż nad poprzeczką!

26'

Jeszcze jakiś problem po tym wejściu ma Buksa. Trwa interwencja fizjoterapeutów.

26'

Żółta kartka dla Czerwińskiego za faul na Buksie.

25'

Pogoń idzie za ciosem! Zwoliński zagrał piłkę na lewą stronę pola karnego, tam mocne dośrodkowanie wykonał Lewandowski i odbił piłkę Marić!

24'

Zwoliński przejął piłkę tuż przed polem karnym, minął rywala i uderzył z około 20 metrów! Odbita od Borysiuka futbolówka przelobowała Maricia! 1:1!

23'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński!

20'

Po rzucie rożnym piłka spadła pod nogi Frączczaka, który uderzył nieczysto z 14 metrów i złapał futbolówkę Marić!

19'

Małecki! Kapitalna akcja tego skrzydłowego z Lewandowskim, wejście w pole karne i strzał z ostrego kąta, który odbił Marić!

17'

Czerwiński na boisku, Pogoń w komplecie.

16'

Jeszcze jakieś problemy ze zdrowiem Czerwińskiego, ale stoper Pogoni powinien wrócić do gry.

15'

Fatalny błąd na własnej połowie Murawskiego, który stracił piłkę na rzecz Borysiuka. Strzał z dystansu pomocnika Lechii został zablokowany, ale odbita piłka trafiła pod nogi Buksy, który wygrał pojedynek z Kudłą! 1:0!

14'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Adam Buksa!

13'

Bardzo dobrze ustawiona jest na razie Pogoń. Lechii gra się przez to bardzo ciężko.

10'

Słabiutki strzał z dystansu Frączczaka po akcji indywidualnej tego zawodnika wyraźnie mija bramkę Lechii.

8'

6'

Lechia cierpliwie rozgrywa piłkę na połowie rywala. Piłkarze Brzęczka muszą radzić sobie w ataku pozycyjnym.

4'

Szansa dla Nazario! Mila zagrał piłkę w pole karne, gdzie praktycznie w sytuacji sam na sam znalazł się Brazylijczyk, ale uderzył nieczysto i niecelnie!

1'

Frączczak zagrał piłkę w pole karne, gdzie złapał ją Marić.

1'

Rozpoczynamy mecz.

20:28

Minuta ciszy ku pamięci ś.p. Macieja Kozaka.

20:26

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Sędzią tego meczu będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

20:20

19:51

Pogoń Szczecin - rezerwowi: Jakub Słowik, Dominik Kun, Takuya Murayama, Miłosz Przybecki, Sebastian Rudol, Sebastian Murawski, Robert Obst.

19:50

Lechia Gdańsk - rezerwowi: Łukasz Budziłek, Adam Dźwigała, Paweł Stolarski, Daniel Łukasik, Michał Mak, Piotr Wiśniewski, Grzegorz Kuświk.

19:50

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin!

08:00

Pogoń Szczecin, Lechia Gdańsk

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - POGOŃ SZCZECIN

Lechia Gdańsk, która przed rozpoczęciem rozgrywek była wymieniana w gronie ścisłych faworytów, na razie zawodzi na całej linii. Podopieczni Jerzego Brzęczka nie wygrali jeszcze ani jednego spotkania, notując porażki kolejno z Cracovią i Lechem Poznań. Jeśli gdańszczanie chcą myśleć o walce o najwyższe cele, muszą jak najszybciej otrząsnąć się z letargu i zacząć punktować. "Oczka"stracone na początku sezonu z pewnością będą istotne w momencie podziału punktów.

Rywalem Lechii będzie Pogoń, która dobrze prezentuje się od początku rozgrywek. Ekipa ze Szczecina ma na koncie cztery punkty, które zdobyła po wygranej z Lechem oraz remisie ze Śląskiem. Patrząc na obecną formę obu drużyn, faworytem derbów Pomorza jest drużyna Czesława Michniewicza.