Ruch ChorzówRuch Chorzów
2 : 0
Piast GliwicePiast Gliwice
94'

Koniec meczu! Ruch Chorzów odnosi pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, ogrywając Piasta 2:0 po bramkach Eduardsa Visnakovsa i Michała Efira!

92'

Zmiana w Ruchu. Mazek za Gigołajewa.

90'

Trzy minuty doliczone do tego spotkania.

87'

Szansa na gola kontaktowego! Dobre podanie w pole karne dostał Vacek, ale płasko posłał piłkę obok bramki!

85'

Lenartowski zmienił Lipskiego.

85'

W dobrej sytuacji Lipski nie dał rady pokonać Szmatuły, ale Efir popisał się skuteczną dobitką i jest 2:0!

84'

GOOOOOL!!! Michał Efir!

84'

Indywidualna akcja Gigołajewa i płaski strzał z 18 metrów, który z trudem odbija Szmatuła!

83'

Z rzutu rożnego dośrodkował piłkę Lipski, ale udanie piąstkował piłkę Szmatuła.

82'

Po centrze Gigołajewa, Korun wybił piłkę na rzut rożny.

81'

Vacek bardzo efektownie minął dwóch rywali, po czym bardzo niebezpiecznie zaatakował rywala. Żółta kartka.

80'

W Ruchu Efir wchodzi za Visnakovsa.

79'

Musiolik zmienia Żivca w ekipie gości.

79'

Visnakovs mógł wyjść sam na sam z bramkarzem, ale się przewrócił. Wydaje się, że doznał kontuzji albo po prostu złapał go skurcz.

78'

Szansa dla Piasta ! Po dośrodkowaniu Vacka, w piłkę głową nie trafił Barisić, a centymetrów zabrakło Żivcowi, żeby ją sięgnąć przed bramką!

76'

Ładną centrę Badii dobrze odczytał i złapał Putnocky.

75'

Kwadrans do końca. Na razie niewiele wskazuje, aby Piast mógł jeszcze powalczyć o remis.

73'

W zamieszaniu w polu karnym Ruchu na strzał z powietrza zdecydował się Osyra, ale został zablokowany.

73'

Vacek wywalczył rzut rożny dla gości.

72'

Kolejny spalony Nespora... Neverending story w tym spotkaniu.

70'

Kartka dla Klepczyńskiego za faul taktyczny na Zieńczuku.

70'

Lipski z dystansu strzelił w sam środek bramki. Szmatuła pewnie chwyta futbolówkę.

68'

Druga zmiana w Piaście. Badia za Szeligę.

67'

Świetna szansa Piasta! Klepczyński zagrał w pole karne do Szeligi, ale ten w niezłej okazji uderzył prosto w ręce Szmatuły!

66'

Nespor raz jeszcze na spalonym.

65'

Klepczyński dośrodkował piłkę z prawego skrzydła prosto w ręce Putnocky'ego. Tymczasem na sektorze kibiców Ruchu pojawiła się sektorówka.

64'

W zamieszaniu w polu karnym Ruchu na spalonym znalazł się Nespor.

62'

Josip Barisić zmienił Pawła Moskwika w ekipie gości.

60'

Godzina gry za nami i wreszcie doczekaliśmy się otwarcia wyniku tego meczu. Zobaczymy, jak na stratę tego gola zareaguje Piast.

57'

1:0 dla Ruchu! Po centrze Lipskiego z rzutu rożnego piłka ugrzęzła w polu karnym, aż fenomenalnie uderzył ją z powietrza Visnakovs i z ostrego kąta trafił pod poprzeczkę bramki Szmatuły! Piękny gol Łotysza!

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Eduards Visnakovs!

55'

Zieńczuk w walce z Osyrą wywalczył rzut rożny dla Niebieskich.

54'

Po rzucie wolnym dla Ruchu i dośrodkowaniu Zieńczuka nieźle główkował Grodzicki, ale piłka poszybowała ponad poprzeczką!

52'

Żółta kartka dla Grodzickiego.

50'

Bardzo źle wykonany korner przez Piasta. Dośrodkowanie Vacka wylatuje poza plac gry.

47'

Żivec wpadł z piłką w pole karne, ale pod naciskiem Oleksego uderzył płasko prosto w ręce Putnocky'ego.

46'

Wznawiamy grę!

45'

Koniec pierwszej połowy. Słabe widowisko w Chorzowie i zasłużony bezbramkowy remis.

45'

Rzut rożny dla Piasta nie przyniósł zagrożenia pod bramką Ruchu.

43'

Na spalonym Moskwik.

42'

Po wrzutce z rzutu wolnego Zieńczuka bezpańską piłkę łapie Szmatuła.

41'

Składna akcja Ruchu. Lipski wycofał piłkę przed pole karne do Urbańczyka, który uderzył bardzo niecelnie.

40'

Błąd Putnocky'ego po dośrodkowaniu Mraza! Słowak wypuścił piłkę z rąk, ale jeszcze uprzedził Moskwika!

38'

Nespor ostro zaatakował Grodzickiego. Sędzia upomina zawodnika gości.

36'

Po dośrodkowaniu Patryka Lipskiego, dwóch graczu Ruchu w polu karnym uprzedził świetnie Adrian Klepczyński.

33'

Jakieś drobne problemy ze zdrowiem ma Koj, ale nie powinien mieć problemów z kontynuowaniem gry.

29'

Visnakovs znalazł się na bardzo wyraźnym ofsajdzie.

29'

Równie nieudaną próbą z dystansu teraz popisał się po drugiej stronie boiska Szeliga.

28'

Akcja Visnakovsa zakończona fatalnym i bardzo niecelnym strzałem z około 18 metrów.

27'

Żadnego zagrożenia dla bramki Piasta Ruch jednak nie potrafił z tego stałego fragmentu gry stworzyć.

26'

Gospodarzom udało się wywalczyć rzut rożny,

24'

Słaby strzał z dystansu Urbańczyka pewnie łapie Szmatuła.

22'

Ponad 20 minut gry za nami. Nie jest to wielkie ligowe widowisko, ale chyba nie można było się takowego spodziewać.

19'

Nespor złapany na spalonym.

17'

Katastrofalne uderzenie jednego z gliwiczan zza pola karnego po krótkim rozegraniu rzutu rożnego. Wznowi grę Putnocky.

16'

Lepiej wygląda na razie w tym meczu Piast. Teraz w polu karnym rywala zablokowany został Szeliga.

15'

Visnakovs sam próbował wyjść z kontratakiem Ruchu, ale łatwo stracił piłkę na rzecz gości.

12'

Gigołajew! Rosjanin przedarł się środkiem pola pod szesnastkę rywala, ale jego techniczny strzał obronił Szmatuła!

10'

Setka dla Piasta! Nespor świetnie dośrodkował przed bramkę Ruchu, gdzie Moskwik w idealnej okazji nie trafił w piłkę!

9'

Po centrze Mraza z lewego skrzydła najlepiej ustawiony w polu karnym był Grodzicki.

7'

Dobre prostopadłe podanie w pole karne do rozpędzonego Szeligi, ten próbował zagrać przed bramkę do Nespora, ale został zablokowany.

4'

Lipski powalczył o piłkę w narożniku boiska, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

1'

I już pierwszy strzał gospodarzy. Mizerną próbę Visnakovsa bardzo łatwo łapie Szmatuła.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

17:57

Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry.

17:49

Dzisiejsze zawody poprowadzi Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

17:36

W poprzednim sezonie, w rundzie zasadniczej, Ruch pokonał Piasta zarówno na stadionie przy ul. Cichej jak i Okrzei. Natomiast w meczu grupy spadkowej rozegranym w Chorzowie, miał miejsce podział punktów.

17:28

Jeśli chodzi o poszukiwania nowych piłkarzy, to sytuacja w obu drużynach wygląda inaczej. Piast ma już praktycznie zamknięta kadrę, tymczasem Ruch nadal szuka wzmocnień. Wynika to poniekąd z faktu, że na klubie ciążył jeszcze kilka tygodni temu zakaz transferowy. „Niebiescy” są o krok od pozyskania Mariusza Stępińskiego, a we wtorek zakontraktowali Tomasza Podgórskiego, który poprzednio występował w Piaście i był jego kapitanem. Jednak dzisiejszego popołudnia Podgórski nie stanie w szranki ze swoim byłym pracodawcą, ponieważ ma zbyt duże braki kondycyjne.

17:22

Piast Gliwice: Rusov, Angielski, Badia, Barisić, Mokwa, Pietrowski, Musiolik

17:21

Prezentujemy ławki rezerwowych obu drużyn. Ruch Chorzów: Skaba, Szyndrowski, Cichocki, Mazek, Iwański, Lenartowski, Efir

17:20

Zapraszamy na relację na żywo z meczu inaugurującego 2. kolejkę Ekstraklasy. Przy Cichej Ruch Chorzów, który zaliczył falstart w ligowej premierze, zmierzy się z w derbowym pojedynku z Piastem Gliwice.

10:37

Ruch - Piast LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Kto okaże się lepszy w małych derbach?

Dziś startuje druga kolejka Ekstraklasy w sezonie 2015/2016. Na jej inaugurację czekają nas derby pomiędzy Ruchem i Piastem, choć są one określane często mianem „małych derbów”, gdyż oba kluby większą wagę przywiązują do potyczek z Górnikiem Zabrze. Obie drużyny są w zgoła odmiennych nastrojach po pierwszej serii gier. Piast schodził z boiska z tarczą, a Ruch na tarczy.