Poniedziałek, 20 lipca 2015, godz. 18:00

Debiut Termaliki w ekstraklasie nie zakończył się dla niej szczęśliwie. Ale cóż. Pierwsze koty za płoty. Teraz może być już tylko lepiej.

98'

Przy Okrzei zabrzmiał ostatni gwizdek sędziego Gila.

94'

Wpuszczony w końcówce zawodnik rzutem na taśme zdołał wpisać się do meczowego protokołu.

95'

Szybka akcja Kamila Vacka w ostatniej chwili zatrzymana przez Bartłomieja Babiarza

94'

Gra przeniosła się na środek pola. Piłkarze powoli tracą siły i nerwy.

94'

Powolny i dostojny kontratak gości zakończył się lekkim strzałem na bramkę. Szmatuła bez problemu.

91'

Piłka zaaklimatyzowała się na połowie Termaliki i uparcie nie chce z niej wyjść. Gliwiczanie przejęli inicjatywę, ale brakuje im wykończenia.

90'

Sędzia doliczył do regulaminowego czasu gry aż 4 minuty.

91'

Trener Latal zdecydował się zdjąć bardzo zaangażowanego w ataku aczkolwiek nieskutecznego Gerarda Badię. W jego miejsce Tomasz Mokwa.

88'

W pole karne Nowaka znowu weszli gliwiczanie. Prawą stroną przez mur defensorów przebił się Adrian Klepczyński. Świetnie podał przed samą linię bramkową. Żaden z jego kolegów nie zdołał nawet dostawić nogi.

88'

Kolejny stały fragment gry dla Niecieczy dobrze odczytany przez gospodarzy.

87'

Faul w obronie Kamila Vacka w oczach sędziego zasłużył na ukaranie żółtym kartonikiem i rzutem wolnym dla rywali.

87'

Sebastian Musiolik próbował przebić się w pole karne gości. Skuteczna interwencja Sołdeckiego sprawiła, że zakończyło się to notabene słabo wykonanym, rzutem rożnym.

85'

Rzut wolny wykonany przez Patrika Mraza nie przypominał ni to strzału ni podania. Chyba tylko on jeden wie jaki był zamysł.

85'

W obronie Termaliki od dłuższego czasu błyszczy pomocnik - Dariusz Jarecki. Skutecznie blokuje większość dośrodkowań rywali.

83'

Rzut wolny dla Termaliki. Do piłki podszedł Dawid Plizga. Swoim podaniem do nikogo rozpoczął jedynie wyjątkowo nieśmiały atak Piasta.

81'

Gospodarze nacierają w pole karne rywali. Wciąż nie mogą się przebić przez defensywę gości.

80'

Długa piłka od Adriana Klepczyńskiego trafiła do Emila Drozdowicza. Ten jednak musiał uznać wyższość Patrika Mraza.

78'

Kolejna akcja Niecieczy. Skuteczne obrony stoperów Piasta - Heberta i Osyry oszczędziły jednak Szmatułę przed koniecznością interwencji.

78'

Kamień z serca dla kibiców Piasta. Szmatuła wstał i zasygnalizował gotowość do gry.

76'

Ostatnia zmiana w Termalice. Emil Drozdowicz zmienia na placu gry Adriana Paluchowskiego.

77'

Przerwa w grze. Leży bohater ostatniej akcji - Jakub Szmatuła. Czy interwencja sztabu medycznego przyniesie potrzebną pomoc?

76'

Szybki atak Termalici. Lewą stroną popędził Dawid Plizga, dośrodkował w pole karne. Tam bardzo pewnie Jakub Szmatuła.

75'

Rzut wolny dla Termaliki . Futbolówka zatrzymała się na skrzętnie ustawionym przez Piastunki murze.

73'

Sebastian Nowak postanowił pokazać się z jak najlepszej strony. Dryblingiem pokonał Gerarda Badię i posłał piłke do Paluchowskiego. Ten bez problemu uciekł stoperom Piasta i oddał strzał w sytuacji sam na sam. Ku uciesze kibiców gospodarzy nad bramką.

72'

Niecieczanom nie można odmówić, chęci ale nic więcej. Pochwalić za to należy bardzo szybki kontratak gospodarzy. Świetnie z piłką wybiegł Gerard Badia. Skutecznie zatrzymał go Dawid Sołecki. Stoper Termaliki niechcący podał do Heberta. Obrońca Piasta znalazł się w niemal stuprocentowej sytuacji. Piłka przemknęła jednak po zewnętrznej stronie słupka.

69'

Zmiana także w zespole gości. Schodzi Mateusz Kupczak, wchodzi Wojciech Kędziora.

69'

Kolejna zmiana w druzynie gospodarzy. Martina Nespora zmienia Marcin Pietrowski.

69'

Nieciecza nareszcie wyszła z własnej połowy. W środku pola dobrze zachował się Sebastian Ziajka. Podał na prawo do Adriana Paluchowskiego, ten jednak skutecznie zatrzymany został przez Kornela Osyrę.

68'

Zza linii pola karnego ponownie Sasa Zivec. Tym razem prosto w ręce Sebastiana Nowaka.

67'

Strzał z dystansu Sasy Ziveca postraszył tylko stojących za bramką kibiców.

66'

Kolejne dwa rzuty rożne dla gospodarzy. Nie przyniosły jednak większego zagrożenia.

65'

Rzut rożny dla Piasta. Wykonawcą Klepczyński. Piłka doszła do Patrika Mraza. Interweniował jednak Sebastian Nowak.

61'

Z boiska schodzi Bartosz Szeliga, a swój debiut w Ekstraklasie notuje Sebastian Musiolik.

63'

Ofensywne zapędy Piasta Gliwice skutecznie zablokował Michał Markowski.

63'

I znowu rzut rożny. tym razem w wykonaniu Dawida Plizgi. Tym razem nie sprawił on kłopotu defensorom Piasta.

60'

Kolejny rzut rożny Termaliki. Zrobiło się groźnie, ale piłka po raz kolejny wyleciała jedynie za linię bramkową

58'

Jarecki usiłował wybić piłkę z własnej połowy, ta jednak wylądowała pod nogami Kamila Vacka. Zawodnik Piasta odważnie wbił się prawą stroną w pole karne. Jego dośrodkowanie odebrał Sebastian Nowak.

57'

Gliwiczanie popędzili z kontraatakiem. Badia popędził z piłką w stronę pola karnego, a następnie odegrał do Zivca. Ten wbiegł z futbolówką w pole karne i odegrał do Hiszpana, który ostatecznie zdecydował się na uderzenie, które zostało jednak zblokowane.

58'

Rzut rożny dla Piasta. Adrian Klepczyński wyskoczył najwyżej i oddał minimalnie niecelny strzał nad bramką.

55'

Długie podanie Markowskiego trafiło prosto pod nogi Plizgi. Ten jednak został sfaulowany przez rywala. Sędzia podyktował rzut wolny.

56'

Wznowienie gry przez zawodników gości. Nieśmiały atak Ziajki zatrzymany przez Klepczyńskiego.

54'

Ładna akcja lewą stroną Kamila Vacka. Jego dośrodkowanie w pole karne odebrane jednak przez Markowskiego.

52'

Piłka utrzymuje się na połowie Termaliki. Doping kibiców zachęcił gliwiczan do zintensyfikowanych ataków.

52'

Świetna akcja Piasta. W pole karne rywali wbił się Martin Nespor. Inteligentnie odesłał piłkę do tyłu do Gerarda Badii. Ten z dystansu trafił w poprzeczkę.

50'

Na trybunach Stadionu Miejskiego w Gliwicach zasiada dziś 4085 kibiców.

49'

Coraz głośniejszy doping kibiców Piasta. Widać, że w przerwie posilili się w stadionowym bufecie.

47'

Dużo chaosu na połowie Szmatuły. Piłka lata z prawej na lewa stronę, jednak nie może przebić się w pole karne gliwiczan

48'

Rzut wolny dla Piasta. Wykonawcą Patrik Mraz. Świetna interwencja Jareckiego.

46'

Piłkarze Piasta rozpoczeli druga połowę

18:57

W przerwie zgromadzonych przy Okrzei kibiców z głośników zabawiają hity Eneju. ;) "Skrzydlate ręce" po raz kolejny hitem wakacji.

48'

Sędzia ku uldze piłkarzy zadecydował się gwizdnąć po raz ostatni w pierwszej części spotkania.

48'

Gra zdecydowanie się uspokoiła. Piłkarze wydają się już czekać na przerwę.

46'

Sędzia doliczył dwie minuty do regulaminowego czasu gry.

44'

Pierwsza zmiana w drużynie Termaliki. Kontuzjowanego Biskupa zmienił Babiarz.

46'

Jest pierwsza żółta kartka Termaliki w ekstraklasie! Zdobywcą Dariusz Jarecki za faul na Kornelu Osyrze.

44'

Szybka akcja Termalici. Prawą stroną pędził z futbolówką przy nodze Dawid Plizga. Nad wykończeniem musi jednak popracować.

43'

Krótka przerwa w grze spowodowana kontuzją Jakuba Biskupa. Wygląda to jednak niegroźnie - zawodnik sam podniósł się bowiem z murawy

42'

Gerard Badia świetnie przejął piłkę w środku boiska i ruszył do ataku. Podał do Szeligi. Ten jednak przewrócił się atakowany przez rywali. Bez reakcji sędziego

40'

Zdecydowanie nie. Kornel Osyra przesadził z siłą podania i piłka zamiast do kolegów trafiła na aut z drugiej strony boiska.

39'

Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Czy i tym razem zakończy się bramką?

37'

Radosław Murawski bardzo przytomnie odebrał podanie niecieczan i piłka znowu wróciła w pole karne gości. Tutaj jednak piłkę spokojnie odebrał mu Dawid Sołecki.

35'

W ataku gliwiczanie. Obrońcy Niecieczy wydawali się przeszkadzać sobie nawzajem jednak nie potrafili tego wykorzystać i zakończyło się tylko na rzucie rożnym.

35'

Piłkę z własnego pola karnego wyprowadził Kornel Osyra.

35'

Kolejny atak Termalici. Tym razem z lewej strony Dariusz Jarecki. Bezpieczne wybicie Szmatuły i rzut rożny dla gości.

34'

W ataku Termalica. Niecieczanie usiłują przebić się środkiem boiska. Z prawej strony w światło bramki próbował trafić Patryk Fryc. Stojący w bramce Piasta Szmatuła nie dał się jednak zakoczyć

32'

Długie podanie na aferę Heberta wprowadziło sporo chaosu wśród defensorów Termaliki. Bartoszowi Szelidze nie udało się jednak oddać strzału.

31'

Zdobyty gol wyraźnie zachęcił kibiców do dopingu. Po stadionie rozległ się śpierw zgromadzonych pod bramką Szmatuły kibiców.

28'

Rzut rożny dla Piasta. Wykonawcą Kamil Vacek. Płasko dośrodkował w pole karne gdzie czekał już Patrik Mraz. Delikatny strzał w prawy dolny róg zaskoczył Nowaka.

28'

Termalica nadal w ataku. Kornel Osyra i Adrian Klepczyński mieli problem z wyprowadzeniem piłki z własnego pola karnego.

27'

Dariusz Jarecki z wolnego. Ładny strzał w światło bramki wybroniony przez Jakuba Szmatułę.

26'

Kontratak Termalici. Przed polem karnym jak długi padł Adrian Paluchowski. Rzut wolny dla gości.

26'

Kolejna próba Piasta. Dośrodkowanie Kamila Vacka w pole karne przejęte przez Sebastiana Nowaka.

24'

Termalika coraz odważniej. Gra wyraźnie się wyrównała. Piłka szybko pędzi spod jednej bramki na drugą.

23'

Długie podanie "na a nuż się uda" ze strony Termaliki ładnie odczytane przez Heberta.

22'

Szybki kontratak Bartosza Szeligi zatrzymany faulem. Rzut wolny dla gospodarzy

19'

Prawą stroną atakują goście. Mimo ogromnych chęci Jakub Biskup musiał jednak uznać wyższość Patrika Mraza.

18'

W środku jakąs konkretniejszą akcję próbowali skonstruować Sasa Zivec i Kamil Vacek. Zbyt lekki strzał nie zdołał jednak stworzyć najmniejszego zagrożenia dla stojącego w bramce Niecieczy Nowaka.

18'

Dariusz Jarecki wyraźnie poczuł moc i próbował dryblingiem pokonać gliwiczan. Tym razem nieskutecznie.

15'

Piłka powróciła na połowę Termaliki. Goście jednak dobrze pracują w defensywie i nie pozwalają rywalom na stworzenie większego zagrożenia.

13'

Kolejna akcja Termaliki. Prawym skrzydłem na połowę rywali przebił się Paluchowski. Inteligentnie ominął blokującego go Heberta. Podal do Kupczaka a ten ładnie dośrodkował w pole karne. Tym razem górą okazał się jednak Szmatuła.

14'

Rzut rożny nie spowodował żadnego zagrożenia pod bramką. Do ataku powrócili gospodarze.

13'

Pierwsza powazniejsza akcja Termaliki. Do szansy na zaatakowanie bramki Szmatuły doszedł Adrian Paluchowski. Wszystko zakończyło się jednak rzutem rożnym dla Słoników.

12'

Dużo chaosu na połowie gości. Dobrze grajacy w obronie piłkarze z Niecieczy nie pozwalają jednak przeciwnikom na oddanie strzału.

9'

Termalica jak na razie wyraźnie postawiła na defensywę. Wydaje się, że piłkarze beniaminka boją się otwarcie zaatakować rywala.

8'

W polu karnym upadł teraz Nespor, ale nie było tam żadnego przewinienia i sędzia nie użył gwizdka.

9'

Futbolówka znowu powoli tańczy między nogami defensorów z Niecieczy. Żaden z zawodników gospodarzy nie chce jej jednak przejąć.

8'

Wyrzut z autu Słoników. Świetna interwencja Heberta na własnej połowie.

7'

Kolejna próba wejścia Termaliki na połowę rywali. Tym razem skuteczna. Wszystko jednak spokojnie kontrolował Kornel Osyra, który w kluczowym momencie odebrał piłkę Patrykowi Frycowi

7'

Z sektora zajmowanego przez kibiców z Niecieczy niesie się doping dla piłkarzy Termaliki.

5'

Kolejna równie nieśmiała jak niecelna próba gliwiczan.

5'

Gra nadal toczy się na połowie Termaliki. Słoniki próbują wybić piłkę "na byle dalej od własnego pola karnego". Na razie nieskutecznie

4'

Akcja Piasta. prawą stroną próbował przebić się kapitan gliwiczan, Adrian Klepczyński. Wraz z Radosławem Murawskim stworzyli sporo chaosu wśród defensorów Termaliki.

3'

Na razie piłka spokojnie toczy się w środku boiska. Żadna z drużyn nie wpada głębiej na połowę rywala.

1'

Sędzia Paweł Gil gwiżdże po raz pierwszy! Od środka rozpoczęli goście z Niecieczy.

17:58

Losowanie stron zakończone. Piłka trafia pod nogę Niecieczan. Od rozpoczecia dzielą nas sekundy ;)

17:57

Sędziowie wyprowadzili oba zespoły na murawę. Teraz czas dla fotoreporterów i zaraz zaczynamy.

17:54

Początek meczu coraz bliżej. Rosną emocje a także liczba kibiców na trybunach.

17:50

Piłkarze obu drużyn zakończyli już rozgrzewkę i udali się do szatni. Już za dziesięć minut na Okrzei zabrzmi pierwszy gwizdek sezonu 2015/2016.

17:47

Kibice gospodarzy wydają się być przyjaźnie nastawieni do rywali. Głośnymi brawami powitali byłych gliwiczan: Wojciecha Kędziorę, Adriana Paluchowskiego, Jakuba Biskupa a także trenera Piotra Mandrysza.

17:45

Piast Gliwice - Termalica Bruk-Bet Nieciecza

17:42

Powoli zbierają się także kibice gospodarzy. Na razie zajęte są tylko pojedyncze krzesełka, ale z minuty na minutę coraz więcej fanów Piasta pojawia się aby dopingować swoich ulubieńców. Z racji wakacyjnej pory wątpliwym jest jednak aby zapełnili oni wszystkie dostępne im miejsca.

17:36

Na trybunie zaczęli pojawiać się kibice Termalici. Ubrani w pomarańczowe koszulki fani Słoników najwyraźniej nie mogli przegapić debiutu swoich ulubieńców w ekstraklasie. Czy ich doping poniesie piłkarzy do premierowego zwycięstwa?

17:35

Co ciekawe, na ławce rezerwowych Termalici zasiądzie Wojciech Kędziora, który jeszcze w czerwcu występował w barwach dzisiejszych gospodarzy. Ostatnie spotkanie sezonu 2014/2015 również rozpoczął jako piłkarz rezerwowy. Wtedy opuścił ją w 79 minucie, kiedy to zmienił Adrian Klepczyńskiego. Czy i tym razem dostanie szanse zaprezentować się na obiekcie w Gliwicach?

17:29

Ławka niecieczan prezentuje się następująco: 1. Adrian Olszewski 6. Bartłomiej Babiarz 7. Tomasz Foszmańczyk 14. Jakub Wróbel 17. Dalibor Pleva 21. Emil Drozdowicz 24. Wojciech Kędziora

17:26

Zawodnicy rezerwowi Piasta Gliwice: 31. Dobrivoj Rusov 11. Paweł Moskwik 5. Marcin Pietrowski 90. Josip Barisić 7. Patrick Dytko 22. Tomasz Mokwa 96. Sebastian Musiolik

17:23

Witamy serdecznie ze Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Za nieco mniej niż czterdzieści minut będzie miało tutaj miejsce historyczne wydarzenie. Termalica Bruk-Bet Nieciecza zadebiutuje na boiskach Ekstraklasy. W pierwszym meczu polskiej Królowej Rozgrywek staną naprzeciw lokalnemu Piastowi. Zarówno w jednym jak i drugim zespole zobaczymy kilka nowych twarzy. Czy wytrzymają presję telewizyjnych kamer i kibiców?