Krzysztof Ostrowski zmieniony został przez Picha.

19:53

Dziękujemy za uwagę!

94'

Koniec spotkania! Najlepszy mecz Legii Warszawa w nowym sezonie. Goście wypunktowali w drugiej połowie Śląsk Wrocław.

93'

Po uderzeniu Bilińskiego piłka trafia do siatki, ale sędzia dopatrzył się spalonego.

92'

Zmiana w Legii Warszawa. Boisko opuszcza Nikolić, a pojawia się Saganowski.

92'

Duża zasługa przy golu należy się Kucharczykowi, który dobrze dośrodkował spod linii bramkowej, a napastnikowi Legii wystarczyło skierować piłkę do bramki.

91'

Nikolić po raz drugi!

88'

Do akcji ofensywnej włączył się Bartosz Bereszyński, ale w walce z Dudu faulował rywala. Spotkanie zbliża się do końca. Nic nie powinno się już tu wydarzyć.

85'

Bartkowiak dobrze wyprowadził piłkę i podał na lewą stronę do Picha. Skrzydłowy Śląska zgrał na piąty metr, ale Biliński nie sięgnął piłki.

83'

Bliski zdobycia gola kontaktowego był Robert Pich, ale uderzył obok słupka.

81'

A w Śląsku Bartkowiak za Kiełba.

80'

Zmiana w Legii Warszawa. Guilherme pojawia się za Żyro.

77'

Bliski zdobycia gola głową był Paixao, ale uderzył obok słupka.

73'

Śląsk Wrocław walczący o wyrównującą bramkę musiał w końcu nadziać się na skuteczną kontrę gości. Piłka trafiła do Nikolica, a ten zdobył swoją pierwszą bramkę w polskiej ekstraklasie.

72'

Żółta kartka za dyskusję dla Pawełka.

71'

Kolejna bramka dla Legii Warszawa! Tym razem Nikolić!

70'

Dudu przedarł się z piłką w pole karne i starał się podawać do ustawionego na piątym metrze Bilińskiego. W ostatniej chwili zablokował podanie Rzeźniczak.

68'

Było Groźnie! Z pierwszej piłki uderzał wprowadzony po przerwie Kucharczyk! Dobra parada Pawełka!

66'

Bardziej aktywni są w drugiej połowie napastnicy gości. Tym razem uderzał Nikolić, ale z jego strzałem poradził sobie Pawełek.

63'

Zmiana w Śląsku Wrocław. Za Gecova pojawia się Biliński.

61'

Obudził się w drugiej połowie Prijović. Dobre uderzenie, ale zdołał obronić Pawełek.

60'

Kolejna żółta kartka dla gracza Legii Warszawa. Tym razem Brzyski.

58'

Prijović odebrał piłkę obrońcom Śląska i podał do Nikolica. Ten zdecydował się na uderzenie z pierwszej piłki, ale obronił to bez problemu Pawełek.

56'

Żółta kartka dla Rzeźniczaka po faulu na Kiełbie.

54'

I został on zamieniony na bramkę! Bardzo dobre dośrodkowanie Furmana z rzutu wolnego, a piłkę do bramki skierował Jodłowiec!

53'

Miękkie zgranie piłki przez Jodłowca w pole karne, ale Legia Warszawa wywalczyła tylko rzut rożny.

50'

Blisko dojścia do piłki był Michał Kucharczyk, który miałby przed sobą tylko bramkarza Śląska Wrocław. Zdołał interweniować Piotr Celeban.

48'

Daleka piłka w kierunku Flavio Paixao, ale zdołał dobrze interweniować Michał Pazdan.

46'

Zmiana w Legii Warszawa. Kucharczyk pojawia się za Masłowskiego.

46'

Wznawiamy spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław,a Legią Warszawa!

18:47

Na meczu jest obecny m.in Piotr Stokowiec, szkoleniowiec Zagłębia Lubin.

45'

Koniec pierwszej połowy! Do przerwy 1:1! Mecz może się podobać kibicom!

42'

Śląsk Wrocław mógł zostać ukarany za stratę w środkowej strefie boiska, ale Prijović nie popisał się w tym spotkaniu po raz kolejny i uderzył obok bramki.

40'

Tym razem dobra akcja Legii Warszawa. Przypadkiem doszło podanie w polu karnym od Prijovica do Jodłowca, ale reprezentant Polski uderzał ponad poprzeczką.

38'

I kolejna akcja Śląska Wrocław! Tym razem Flavio dośrodkowywał w pole karne, a uderzał Krzysztof Ostrowski. "Ostry" nie ma dzisiaj szczęścia i jego strzał zdołał obronić Kuciak.

36'

Legia Warszawa za bardzo wyszła do ataku i mogła się nadziać na kontrę Śląska Wrocław, który był w tej sytuacji w przewadze. Gości "uratował" Ostrowski, który podał za słabo do Kiełba.

34'

Furman zdobył gola po ładnym uderzeniu z rzutu wolnego. Piłka ustawiona była na dwudziestym metrze przed bramką Mariusza Pawełka.

33'

Mamy wyrównanie! Dominik Furman!

32'

Na gola zdobytego przez Śląsk Wrocław starał się odpowiedzieć Michał Żyro, który uderzał z szesnastu metrów, ale został zablokowany przez defensorów Śląska Wrocław.

30'

Fantastyczne dośrodkowanie z prawej strony boiska Pawła Zielińskiego! Flavio wyskoczył najwyżej w polu karnym do piłki i uderzył w samo okienko! Mała sensacja we Wrocławiu! Śląsk prowadzi z Legią 1:0.

27'

Gol! Flavio Paixao!

26'

W starciu z Rzeźniczakiem pada Flavio Paixao! Kibice domagali się rzutu karnego, ale sędzia nie widział w tej sytuacji faulu!

24'

Ładnie w akcji ofensywnej pokazał się Marcel Gecov, który podał do Krzysztofa Ostrowskiego, ale dośrodkowanie doświadczonego zawodnika Śląska Wrocław było bardzo niedokładne.

20'

Ale mogła paść piękna bramka... samobójcza! Bliski wyjścia sam na sam z Kuciakiem był Flavio Paixao, ale piłkę odbił Michał Pazdan. Bramkarz Legii przyglądał się tylko jak piłka zmierza w kierunku bramki, ale poleciała kilka centymetrów nad poprzeczką!

18'

W pole karne dośrodkowywał Bereszyński, był tam Niklić, ale uderzył głową obok bramki.

16'

Żyro podawał w pole karne do Prijovica, ale nowy nabytek Legii nie doszedł do piłki.

13'

Krótkie rozegranie rzutu rożnego i po chwili dośrodkowanie w pole karne Legii Warszawa. Najbliżej dotarcia do piłki był Adam Kokoszka, ale zabrakło obrońcy Śląska kilku centymetrów.

12'

Dobra sytuacja Legii Warszawa! Niezłe dośrodkowanie Tomasza Brzyskiego z rzutu rożnego, a główkował Jakub Rzeźniczak! Uderzenie obrońcy gości zdołał sparować Mariusz Pawełek!

9'

Rzut rożny dla Legii Warszawa wykonywał Tomasz Brzyski, ale piłkę po jego dośrodkowaniu pewnie wyłapał Mariusz Pawełek.

7'

Groźnie znowu pod bramką Legii Warszawa! Flavio wypuścił na wolne pole Jacka Kiełba, ale popularny "Ryba" znalazł się na pozycji spalonej.

6'

Lekką przewagę osiągnęli piłkarze gości, ale nie potrafią tego jeszcze potwierdzić okazjami bramkowymi.

3'

Śląsk Wrocław blisko objęcia prowadzenia! Jacek Kiełb uderzał z rzutu wolnego z ok. 30 metrów. Piłka minęła nieznacznie słupek bramki!

2'

Dwójkowa akcja Nikolić - Prijović, ale brakuje tym piłkarzom jeszcze zgrania.

1'

Zaczynamy hit 1. kolejki Ekstraklasy!

17:53

Ławka rezerwowych Legia Warszawa: Malarz, Lewczuk, Guilherme, Duda, Saganowski, Kucharczyk, Broź

17:50

Ławka rezerwowych Śląsk Wrocław: Wrąbel, Hateley, Pich, Biliński, Bartkowiak, Grajciar, Dankowski

17:48

- Chciałbym uspokoić kibiców. My naprawdę mocno pracujemy, robimy wszystko, by było lepiej, choć na razie nam to nie wychodzi - mówi po zwycięstwie z FC Botosani Dusan Kuciak.

17:38

Jaki wynik padnie w dzisiejszym meczu? Najprawdopodobniej 1:1, bo obie drużyny rywalizowały ze sobą już cztery razy w tym roku i trzykrotnie padał właśnie taki rezultat. Raz udało się wygrać Legii Warszawa 3:1.

17:37

- Przyjeżdża do nas kandydat na mistrza Polski, który w zeszłym sezonie w meczach z nami pokazał, że potrafi bardzo dobrze grać w piłkę - w ataku pozycyjnym, przy stałych fragmentach gry. Dodatkowo, każdy mecz Śląska z Legią wzbudzał emocje, był na wysokim poziomie. Również wydaje się, że to spotkanie, które nas czeka też takie będzie - zachęca trener Barylski.

17:35

- Kiełb to nasz bardzo fajny transfer. On od razu się wkomponował w drużynę. Uważam, że jest przykładem. Schodząc z boiska powiedział do mnie "przepraszam", a ja byłem z niego bardzo zadowolony - zaznaczył trener Śląska Wrocław.

17:35

Zawodnikiem na którego najbardziej powinni uważać zawodnicy Legii Warszawa jest Jacek Kiełb. Były zawodnik Korony Kielce nieźle wprowadził się do zespołu Śląska Wrocław i jest chwalony przez Tadeusza Pawłowskiego.

17:34

- Nie możemy się doczekać tego starcia i początku ekstraklasy. Pierwszy ligowy mecz zawsze jest wyjątkowy. Zależy nam na tym, by dobrze zacząć sezon - podkreślił trener wicemistrzów Polski Henning Berg.

17:29

W pierwszym meczu Ligi Europy Śląsk Wrocław zremisował bezbramkowo u siebie z IFK Góteborg. I choć do Szwedzi będą faworytem, to lepiej w pierwszym meczu zaprezentowali się piłkarze z Wrocławia. Na wyjeździe awans do kolejnej rundy powinna potwierdzić Legia Warszawa, która wygrała na własnym stadionie z FC Botosani 1:0.

17:24

Witamy podczas relacji LIVE prosto ze Stadionu Miejskiego we Wrocławiu. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego podejmować będą Legię Warszawa. Kto okaże się lepszy w starciu uczestników eliminacji Ligi Europy? Odpowiedź poznamy ok. godziny 20.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ŚLĄSK WROCŁAW - LEGIA WARSZAWA

Hitem 1. kolejki Ekstraklasy bez wątpienia będzie mecz Śląsk Wrocław i Legii. Oba zespoły rywalizują w eliminacjach Ligi Europy i mają za sobą rozegrane w czwartek spotkanie.

Obie drużyny liczą w tym sezonie na sukces i od pierwszej minuty niedzielnego meczu chcą rozpocząć zaciętą walkę o mistrzostwo. O ile we Wrocławiu nastroje kibiców są dobre, o tyle w Warszawie sytuacja staje się napięta. "Wojskowi" z niezbyt dobrej strony zaprezentowali się zarówno w przegranym meczu o Superpuchar z Lechem oraz w wygranym spotkaniu el. LE z FC Botosani.