Lechia Gdańsklechia
0 : 1
CracoviaCracovia
94'

Koniec meczu! Mamy niespodziankę w Gdańsku! Lechia, która w tym sezonie ma walczyć o Europejskie Puchary przegrywa z Cracovią 0-1. Strzelcem jedynej bramki jest Polczak.

94'

Budziński za Cetnarskiego.

93'

Bomba Wiśniewskiego odbita od Wołąkiewicza - mamy korner i chyba ostatnią szansę dla gospodarzy!

91'

Mila z rożnego na głowę Wojtkowiaka - ten prosto w Pilarza.

90'

Doliczono 4 minuty.

89'

To powinno być wyrównanie! Dobra piłka w pole karne, lekkie zamieszanie. Janicki odgrywał do kolegi, a ten huknął.... nad bramką!

86'

Zamieszanie w polu karnym Lechii. Zjawiński doszedł do strzału głową, ale nad bramką.

83'

Uderzenie Wawrzyniaka fatalne.

82'

Tym razem kartka dla Polczaka.

80'

Centra w pole karne, ale Leković uprzedzony przez Pilarza.

78'

Cracovia zamknięta na własnej połowie.

75'

Już tylko 15 minut do zakończenia tego meczu. Nie zanosi się na bramki...

73'

Dąbrowski do Rakelsa, ten oddał strzał, ale prosto w Maricia.

71'

Oraz Leković za Bukse.

71'

Zjawiński w miejsce Jendriska.

69'

Korner dla Cracovii z którego nic nie wynikło. No co najwyżej zdobyty czas, który działa na korzyść gości.

65'

25 minut do końca. Lechia w dalszym ciągu nie ma pomysłu na sforsowanie obrony krakowian.

62'

Wiśniewski w miejsce Maka.

61'

Dobra akcja Buksy, ograł Sretenovicia, uderzył na bramkę, ale Pilarz sparował na róg!

59'

Kartka dla Covilo za faul.

58'

Lecha próbuje, ale nie ma żadnego sposobu na sforsowanie defensywy gości.

54'

Polczak faulowany w swoim polu karnym przez Bukse.

53'

Makuszewski do Vranjesa, ten kolejny raz uderzał z dystansu i kolejny raz fatalnie.

53'

Cetnarski z rzutu rożnego, ale nic z niego nie wynikło.

51'

Vranjes na spalonym.

50'

Zbyt mocna piłka do Jendriska, którego uprzedza Marić.

48'

Mak płasko zagrywał w pole karne w kierunku Makuszewskiego, ale Pilarz bez problemów wyłapał!

48'

Na razie piłka toczy się w środku pola.

46'

W Cracovii Covilo w miejsce Kapustki.

46'

I mamy zmiany w obydwu zespołach. W Lechii za Nazario wszedł Makuszewski.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

47'

Koniec pierwszej połowy. Póki co pachnie małą niespodzianką. Lecha przegrywa u siebie z Cracovią 0-1 po golu Polczaka. Wracamy za 15 minut.

46'

Indywidualna akcja Maka, ale ostatecznie fatalnie zagrał i od bramki Pilarz.

43'

Vranjes szukał kolegów w polu karnym, ale nikt nie oddał precyzyjnego strzału.

40'

5 minut do końca pierwszej części gry. Czy padnie jeszcze jakiś gol przed przerwą?

39'

Kartka dla Kapustki.

39'

Janicki do Nazario, ten uwolnił się od defensorów, nieźle uderzył, ale obok bramki!

37'

Lechia bez pomysłu. Cracovia gra mądrze i nie na wiele pozwala gospodarzom.

34'

Niezła próba Rakelsa zza pola karnego - piłka minęła minimalnie bramkę.

33'

Fatalny strzał Vranjesa z dystansu.

31'

Fatalne dośrodkowanie Mili z kornera. Lechia szuka swoich szans, ale brakuje głównie dokładności.

29'

Dośrodkowanie Maka zablokowane i mamy korner.

26'

Zagranie z rożnego na bliższy słupek, przedłużenie piłki głową, gdzie Polczak szczupakiem praktycznie do pustej bramki wpakował piłkę!

26'

GOOOL! 0-1!

20'

Chwilę wcześniej kartką ukarany został Łukasik.

23'

Szybka i składna akcja gdańszczan. Vranjes dobrze centrował z lewej strony - Mila uderzył głową nad bramką! Mogła być z tego bramka!

21'

Ponownie wrzutka Mili z rzutu wolnego, zamieszanie w polu karnym, ale nikt nie oddał ostatecznie strzału.

19'

Odpowiedź gości - uderzenie z dystansu Cetnarskiego, ale prosto w bramkarza.

17'

Mila dośrodkowuje z rzutu wolnego w pole karne, do strzału dochodzi Vranjes, ale sędzia odgwizduje faul na jednym z graczy Cracovii.

16'

Tym razem korner dla krakowian - dobra piłka do Jendriska, który potężnie uderzył, ale wysoko nad bramką!

13'

Mila z rzutu rożnego, ale piłka nie znalazła adresata.

12'

Niedokładnie zagranie do Mili.

10'

Oglądamy przez te 10 minut całkiem szybki mecz. Miejmy nadzieję, że tempo nie siądzie.

8'

Mak zagrywał płasko z prawej strony w pole karne w poszukiwaniu Nazario, ale zagrał za bardzo do tyłu.

7'

Dąbrowski zdecydował się na uderzenie z rzutu wolnego, ale uderzył niecelnie.

6'

kolejna dobra akcja gospodarzy. Nazario ładnie zagrał do Buksy, ten znalazł w polu karnym Mile, ale ten ostatni uderzył prosto w Pilarza.

4'

Dobra akcja Lechii. Nazario zagrywał z lewej strony do Buksy w pole karne, ten starał zrobić sobie trochę miejsca, dogrywał do Vranjesa, ale ostatecznie piłkę przejęli krakowianie.

2'

Wydawało się, że czeka nas pierwsza dobra akcja gości, ale jak się wcześniej okazało - Wołąkiewicz był wcześniej faulowany w środku pola.

20:30

Początek spotkanie.

20:29

Piłkarze już na murawie. Za chwilę zaczynamy!

20:27

Cracovia Kraków rezerwowi: Sandomierski, Covilo, Dialiba, Zjawiński, Rymaniak, Budziński, Szewczyk.

20:26

Lechia Gdańsk rezerwowi: Budziłek, Makuszewski, Wiśniewski, Dźwigała, Maloca, Leković, Stolarski.

20:25

Lechia od dawna nie wygrała inauguracyjnego meczu. Ostatni raz stało się to w sezonie 2008/09. Na stadionie przy Traugutta pokonała wtedy w Derbach Trójmiasta Arkę Gdynia 2:1 (gole strzelił Karol Piątek). Z obecnej kadry tylko dwóch piłkarzy pamięta tamto spotkanie: to bramkarz Mateusz Bąk i pomocnik Piotr Wiśniewski.

20:24

Cracovia w okresie przygotowawczym rozegrała pięć sparingów. Cztery z nich wygrała. Przegrała tylko jeden i to nieznacznie, bo 2:3. - Nie zawsze wygrywanie sparingów jest wyznacznikiem tego, co będzie w lidze. Mnie poza wynikiem tych meczów interesowało to, co robimy na treningach i w wielu sytuacjach mogę być zadowolony – wyjaśnia Zieliński.

20:22

Koniec z walką o utrzymanie, czas na coś więcej, przynajmniej na pierwszą ósemkę – tak brzmi natomiast oficjalny cel Cracovii na nadchodzący sezon. Po cichu wszyscy jednak w niej liczą, że będą czarnym koniem rozgrywek i narobią trochę zamieszania w czołówce.

20:21

- Mecze sparingowe na pewno dużo nam dadzą w lidze. Graliśmy z dobrymi zespołami zagranicznymi i nie przegrywaliśmy tych spotkań. Najważniejsza jest jednak liga, a my chcemy zagrać dobry sezon, żeby zakwalifikować się do europejskich pucharów. To się dla nas liczy najbardziej – przyznaje Michał Mak.

20:21

Lechia formę przed sezonem szlifowała w Grodzisku Wielkopolskim. Znacznie cenniejsze były jednak sparingi rozegrane w Lublinie i w Gdańsku. Otóż biało-zielonym przyszło tego lata rywalizować z Szachtarem Donieck, VfL Wolfsburg, Hannoverem 96 i APOEL-em Nikozja. Rezultaty? Co najmniej zadowalające: w regulaminowym czasie gry odnotowano trzy remisy i zwycięstwo. Bilans bramkowy: 6-3.

20:15

Witam serdecznie! Już za 15 minut początek drugiego spotkania nowego sezonu T Mobile Ekstraklasy - Lechia Gdańsk podejmie u siebie Cracovie Kraków!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA LECHIA GDAŃSK - CRACOVIA

Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2

Do bardzo ciekawego starcia dojdzie w Gdańsku, gdzie miejscowa Lechia zmierzy się z Cracovią. Gdańszczanie chociaż w poprzednim sezonie mierzyli wysoko, nie osiągnęli upragnionego celu i nie zdołali awansować do europejskich pucharów. Rozpoczynające się rozgrywki mają być zgoła odmienne i piłkarze Lechii zapowiadają, że liczy się tylko walka o ścisłą czołówkę. Pomóc w tym mają nowi piłkarze - Bartłomiej Pawłowski czy też Michał Mak, a także dobre wyniki, jakie gdańszczanie zanotowali w przedsezonowych sparingach z takimi drużynami jak VfL Wolfsburg, Szachtar Donieck i Hannover 96.

Piłkarze Jerzego Brzęczka zagrają z Cracovią, która mimo iż w poprzednim sezonie grała w grupie spadkowej, spisywała się w niej koncertowo i nie przegrała ani jednego spotkania. Nie ulega wątpliwości fakt, że w tym sezonie "Pasy" będą chciały pójść za ciosem i utrzymać świetną passę sprzed kilku miesięcy.