22:59

19:49

I to już wszystko z naszej strony, dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje!

93'

I to już koniec tego meczu! Bramka Nikitovicia daje Górnikowi bardzo cenny punkt!

92'

Ziajka źle dośrodkowuje, ponownie dobrze łapie piłkę Prusak

90'

Prusak pewnie wyłapuje wrzutkę Miki

89'

Wójcicki wrzuca, Bielak główkuje za linię końcową i będzie okazja z rożnego

89'

88'

Kamiński zbyt agresywnie atakował Prusaka, który wypuścił piłkę i za to otrzymał kartkę

87'

A Denković zmienia Alvarinho

87'

Trener Rumak przypomniał sobie że ma jeszcze dwie zmiany. Świerczok wchodzi za Barisicia

86'

Żółta dla Barisica za rzekomy faul na Bożiciu

85'

Nic nie zapowiadało bramki dla gości, a jednak po rzucie rożnym kapitan Górnika wyrównuje!

84'

GOOOOOOOOOOOOOL! Nikitović!

83'

Bożić uderzył Mikę łokciem, sędzia nie zareagował. Portugalczyk leżał dłuższą chwilę, ale już wrócił do gry

82'

Ostatnia zmiana w Górniku: Rudik za Pruchnika

81'

Prieto ukarany kartką.

80'

Mica strzela z 18 metrów tuż nad poprzeczką!

79'

Alvarinho wyprzedził Bielaka i został powalony na murawę w polu karnym, ale sędzia milczy!

78'

Kamiński przejął piłkę i oddał do Miki, który założył siatkę Nikitoviciowi i oddał prostopadle do skrzydłowego, który jednak był na minimalnym spalonym

77'

Prieto mocno i pięć metrów obok bramki

76'

I ponownie fauluje Drygas. Tym razem w groźniejszym miejscu, ponad 30 metrów przed bramką

74'

Drygas zdaniem sędziego faulował rywala przy walce o górną piłkę

73'

Jak to nie wpadło? Barisić ze skrzydła zagrał do Alvarinho, ten dobrze do Miki, który przelobował Prusaka. Do piłki ruszyło po dwóch graczy z obu drużyn i Sasin zdołał wybić ją z linii!

71'

Bielak ostro wstrzelił piłkę w pole karne, ale ta przeszła nietknięta

70'

Wójcicki minął się z piłką, ale na jego szczęście Prieto nie zdołał celnie dograć

68'

Mariusz Rumak posłuchał głosu kibiców, którzy od dłuższego czasu domagali się zdjęcia Smektały. W jego miejsce wchodzi Sebastian Kamiński

65'

Bardzo dobre wyjście Sandomierskiego, który uprzedził Hasaniego i na raty chwycił piłkę

64'

Kolejna wrzutka Alvarinho do Barisica. Chorwat zdołał jedynie musnąć piłkę, która przeszła kilka metrów obok bramki

19:20

64'

Niezła piłka za plecy obrońców do Hasaniego, ale napastnik gości był na minimalnym spalonym

63'

Druga zmiana w Górniku. Prieto za kompletnie niewidocznego Bożoka

62'

Dośrodkowanie Miki z wolnego stanowczo za słabe, nie przeszło nawet pierwszego rywala

60'

Wójcicki po profesorsku odbiera piłkę Sasinowi w narożniku boiska

59'

Ależ okazja Majewskiego! Alvarinho wpadł w pole karne, piłka trafiła do Majewskiego, ale jego strzał ofiarnie zablokował Bożić. Białorusin miał szansę na poprawkę, huknął z 13 metrów tuż obok bramki!

56'

Poprawka Ziajki już celniejsza. Barisić zdołał uderzyć głową, jednak nie był to czysty strzał i piłka wyraźnie minęła bramkę

56'

Alvarinho pomknął skrzydłem, przebiegł prawie pół boiska i dośrodkował. W polu karnym ponownie najlepiej ustawiony był Bożić

53'

Majewskij rozciągnął akcję i dograł do Smektały, który od razu wstrzelił piłkę w pole karny. Bożić główkuje za linię końcową. Z rożnego nic nie wyszło.

19:08

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna

51'

Pierwsza dobra szansa gości! Nikitović wpadł w pole karne i uderzył lewą nogą z ostrego kata. Sandomierski czujnie pilnował krótkiego roku!

51'

Zza stadionu słychać "Ole, to my kibole!"

50'

Ciekawy wariant rozegrania tego stałego fragmentu gry. Wszyscy bydgoszczanie stali na linii bramkowej. Drygas wygrał główkę, ale uderzył za lekko

49'

Smektała dobrze wrzucał z prawego skrzydła. Barisić nie sięgnął jednak piłki i Szmatiuk wybił ją na róg

46'

Gra już wznowiona, liczymy na większe emocje w drugiej części!

46'

Grzegorza Bonina odwiozła ze stadionu karetka. Od początku drugiej połowy na murawie melduje się Sebastian Szałachowski

18:52

45'

I to już koniec pierwszej połowy! Bonin nie jest w stanie zejść do szatni samodzielnie, właśnie usiadł na murawie i udzielana jest mu dalsza pomoc

45'

Skrzydłowy gości niefortunnie upadł i wyraźnie ucierpiał. Trzyma się za bark, chyba będzie konieczna zmiana

44'

Ziajka mógł powstrzymać Bonina tylko faulem. Oznacza to pauzę w następnym meczu

43'

Oglądamy teraz brzydki fragment meczu. Sporo fauli, składnych akcji natomiast jak na lekarstwo.

40'

Bonin łatwo minął Drygasa i oddał piłkę nadbiegającemu Bielakowi. Nie był to najlepszy pomysł, bo Słowak zdecydowanie przeciągnął wrzutkę

40'

Słaby strzał Drygasa trafia pod nogi Barisicia, którego w ostatniej chwili blokuje Bożić

38'

Dobrze znany wariant z centrą na długi słupek na Drygasa. Pomocnikowi gospodarzy udało się zgrać piłkę, jednak Micael nie zdołał jej sięgnąć

38'

Ostre wejście Sasina w nogi Wójcickiego. Alvarinho już szykuje się do dośrodkowania

35'

Kolejna powietrzna walka z Hasanim w roli głównej. Tym razem jednak przesadził z agresją, Wójcicki chyba dostał łokciem

34'

Niezłe uderzenie Alvarinho, ale zabrakło z pół metra

34'

Mica pięknie przepuścił sobie piłkę. Bożić był kompletnie zdezorientowany i sfaulował Portugalczyka. Jest szansa z wolnego

33'

Zawisza wyprowadzał kontrę. Smektała po linii do Barisica, ten nawinął Bożicia i dośrodkował w stronę Alvarinho. Dobry powrót Nikitovicia kończy tę akcję

32'

Barisić był bardzo skrupulatnie pilnowany przez Bożicia i nie miał szans dojść do zagania Smektały

30'

Nowak zdecydował się na uderzenie lewą nogą z 25 metrów. Celnie ale anemicznie, Sandomierski pewnie to wychwycił

29'

Kolejna długa piłka na Hasaniego, który znowu wygrywa walkę w powietrzu. Miceal przez chwilę był zdezorientowany, ale w sukurs przyszedł mu Marić i wybił futbolówkę

28'

Drygas podaniem szukał Barisicia, ten jednak nie zdołał opanować piłki

27'

Łęczna cały czas próbuje kombinacyjnie rozegrać piłkę na połowie rywala, nie bardzo jej to jednak wychodzi. Pruchnik zbyt mocno do Hasaniego i piłka dla Zawiszy

25'

Szmatiuk zamykał akcję i huknął na wiwat sporo nad bramką

25'

Faul Ziajki na Boninie, Górnik będzie wykonywał wolnego z boku boiska

22'

Marić stracił piłkę na połowie rywala. Nikitović szukał od razu prostopadłym podaniem Bonina, ale Chorwat błyskawicznie wrócił i naprawił swój błąd

20'

Hasani wygrywa kolejny pojedynek główkowy, ale ten strzał był pozbawiony siły i Sandomierski w spokoju poczekał na piłkę

19'

Ładna kombinacja łęcznian, ale ostatecznie Marić wygrywa pojedynek z Boninem

18'

Marić przecina groźną wrzutkę Bielaka i będzie mieć pierwszy rzut rożny dla Górnika

18'

Sandomierski wyłapał dośrodkowanie i chciał błyskawicznie uruchomić kontrę, zagrał jednak niecelnie

17'

Dośrodkowanie w pole karne do Hasaniego, ten był jednak zupełnie sam w polu karnym i nie mógł nic zdziałać

14'

Portugalczyk mógł być jednak na minimalnym spalonym

14'

Szybko wykonany rzut wolny ze środka pola kompletnie zgubił obronę łęcznian. Alvarinho wpadł w pole karne i z ostrego kąta przymierzył przy dalszym słupku. 1:0!

18:14

13'

GOOOOOOOOOOOOOL! Alvarinho!

12'

Alvarinho dośrodkował zbyt głęboko. Prusak łatwo to wyłapał, jego wybicie wylądowało jednak na aucie za co zebrał spore brawa

12'

Wójcicki dobrze rozegrał piłkę w narożniku z Miką, który wrzucił ją w pole karne. Tam dobrze ustawiony był Szmatiuk. Mamy pierwszy korner dla Zawiszy

10'

Na bieżni stadionu właśnie pojawiła się policja

8'

Złe zagranie Bonina przejmuje Ziajka i podaje do Barisica, który pomagał sobie ręką więc piłka dla łęcznian

6'

Majewskij zagrywa za mocno i znowu od bramki Prusak, a więc słyszymy także gwizdy

5'

Pruchnik prostopadle do Hasaniego. Marić nie trafił w piłkę głową, ale na jego szczęście był faulowany przez napastnika gości

3'

Złe zagranie Wójcickiego i od bramki zaczyna Sergiusz Prusak, którego witają przeraźliwe gwizdy bydgoskich kibiców

2'

Pierwsza niezła akcja gości. Hasani ze skrzydła dograł do Bonina, ten uderzył z dystansu niezbyt mocno i w środek bramki. Pewna interwencja Sandomierskiego

0'

Sędzia Mariusz Złotek gwiżdże po raz pierwszy i rozpoczyna kolejkę ekstraklasy!

17:57

Piłkarze już na murawie, wejściu towarzyszyła im dość patetyczna muzyka, to nowość na bydgoskim stadionie

17:57

Dość niespodziewane są osiemnastki meczowe: w Zawiszy brak Bartłomieja Pawłowskiego, a w Górniku Fedora Cernycha

17:55

Zamieszanie w związku z zapowiadanym przyjściu na mecz fanatyków i podwyższeniu cen biletów przełożyły się na rażąco niską frekwencję. Póki co trybuny świecą punktami. Kibole zebrali się pod stadionem, gdzie ruch był spory

17:45

Zawisza - Górnik Łęczna LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Zażarta walka o utrzymanie

Ekstraklasa nie zwalnia tempa i już dziś o godz. 18 pojedynek Zawiszy Bydgoszcz z Górnikiem Łęczna rozpocznie 34. kolejkę. Dla bydgoszczan ten mecz może okazać się kluczowy, gdyż w przypadku porażki ich sytuacja stanie się dramatyczna.

Zawisza Bydgoszcz - Górnik Łęczna 0:0

17:42

Rezerwowi drużyny gości: Socha, Mraz, Kopeć, Rudik, Szałachowski, Kalinowski, Josu Currais Prieto.

17:42

Oto ławka rezerwowych gospodarzy: Kaczmarek, Nawotczyński, Strąk, Kamiński, Predescu, Denković, Świerczok.

17:30

Witamy ze stadionu w Bydgoszczy, gdzie już o 18:00 rozpocznie się pierwsze spotkanie 34. kolejki Ekstraklasy.

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAWISZA BYDGOSZCZ - GÓRNIK ŁĘCZNA

34. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy zainauguruje starcie Zawiszy z Górnikiem Łęczna. Gospodarze spotkania we wtorek przegrali z Cracovią na wyjeździe 1:3, ale nadal mają spore szanse na utrzymanie się w najwyższej klasie rozgrywkowej. Sukcesem może być już fakt, że po przeszło dwustu dniach spędzonych na ostatnim miejscu w tabeli, podopieczni Mariusza Rumaka awansowali o pozycję niżej, a na dole tabeli wylądował GKS Bełchatów. Bydgoszczanom do opuszczenia strefy zagrożonej spadkiem brakują punktu - tyle tracą do trzeciej od końca Korony.

W piątek rywalem Zawiszy będzie Górnik Łęczna, który w przeciwieństwie do swojego rywala, we wtorek zdobył komplet punktów. Łęcznianie ograli na wyjeździe Koronę Kielce i w ligowej tabeli wyprzedzają ją już o trzy punkty, zajmując piątą pozycję.