1 : 1
Korona KielceKorona Kielce
22:59

22:23

To nie było widowisko najwyższych lotów, ale wydaje się, że zakończone zasłużonym podziałem punktów. Z tego szczególnie cieszy się chyba bydgoski Zawisza, który remisując z Górnikiem Łęczna utrzymał jeden punkt straty do kielczan. Od nas to już wszystko, za uwagę dziękują Krzysiek Orski i Damian Wiśniewski

93'

Koniec! Podział punktów w Krakowie!

92'

Rakels oddał strzał z powietrza po dośrodkowaniu Cetnarskiego z prawej strony boiska, ale trafił prosto w dobrze ustawionego Cerniauskasa

90'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

87'

Siergiej Pilipczuk schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Marcin Cebula

86'

Indywidualny atak Kiełba, który zszedł z piłką z prawej strony do środka i zdecydował się na strzał. Ten jednak został zablokowany

85'

Kapo i Rakels starli się na połowie Cracovii i arbiter uznał, że faulował piłkarz Korony

83'

Zmiana w zespole gospodarzy, Kapustka wchodzi za Covilo

81'

Długa piłka z głębi pola w kierunku Rakelsa, ale tego skutecznie powstrzymali Leandro i Cerniauskas

80'

Zmiana w zespole gości, za Przemysława Trytkę wchodzi Rafael Porcellis

78'

Blisko gola dla Korony! Kapo oddał strzał sprzed pola karnego i trafił w słupek!

77'

Indywidualna próba ataku w wykonaniu Zjawińskiego, jednak szybko powstrzymana przez Sylwestrzaka

75'

Zjawiński i Cerniauskas ścigali się do piłki i zawodnik Cracovii faulował Litwina, za co został ukarany żółtą kartką

74'

Rakels mógł wyjść przed chwilą na wolną pozycję, jednak arbiter odgwizdał jego pozycję spaloną. Jak pokazały powtórki, niesłusznie.

72'

Mieliśmy teraz okres nieco spokojniejszej gry z obu stron. Przed chwilą Dąbrowski przymierzył sprzed pola karnego, ale trafił w sam środek bramki, gdzie stał Cerniauskas

65'

Zmiana w Cracovii Zjawiński zmienia Budzińskiego.

65'

Akcja Cracovii przerwana przez gwizdek. Spalony.

62'

Złe podanie Sretenovicia do Jendriska. Piłkę przejmuje Cerniauskas.

61'

Dośrodkowanie Kiełba z rzutu wolnego, ale na posterunku są krakowscy obrońcy. Nie ma zagrożenia.

21:47

60'

Niezły strzał głową Trytki, ale na posterunku jest Pilarz.

58'

Fatalna strata Marciniaka mogła się skończyć golem dla Korony!! Bronią się jednak krakowianie!!!

57'

Mocny strzał Deleu leci nad bramką. Decyzja dobra, ale wykonanie niezbyt.

56'

Dużo walki w środku pola, cierpi na tym niestety widowisko, które nie jest zbyt porywające.

53'

Wielkie zamieszanie w polu karnym Korony po rzucie wolnym. Cerniauskas wpadł na jednego ze swoich obrońców, ale ostatecznie piłka dla gości.

51'

Zbyt głęboka wrzutka Marciniaka. Cerniauskas pewnie łapie.

49'

Rakels próbował rajdu z lewej strony, ale bardzo łatwo zatrzymali go defensorzy z Kielc.

48'

Budziński faulowany w środku pola. Piłka dla Pasów.

47'

Oba zespoły na razie bez zmian.

46'

Zaczynamy drugą połowę! Od środka gospodarze!

21:30

Piłkarze wracają na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy!

21:17

21:15

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Oba zespoły wymieniły po jednym celnym ciosie i to by było na tyle. Do przerwy zasłużony remis. Liczymy jednak na więcej emocji. Na stadion Pasów wracamy za kwadrans.

43'

Świetna kontra Cracovii. Jendrisek wypuścił w pole karne Budzińskiego, ale jego strzał mija słupek bramki Korony.

40'

Korona naciera, ale Pasy dobrze się bronią. Teraz Cracovia ma rzut wolny w środku pola po faulu Klemenza.

38'

... bez zagrożenia pod bramką Pilarza.

38'

Bardzo aktywny jest Kiełb, który teraz próbował dośrodkować z prawej strony boiska. Będzie rzut rożny...

36'

Pilarz! Golkiper Cracovii efektownie i skutecznie broni mocny strzał z prawej nogi sprzed pola karnego Kiełba! Mecz się rozkręca!

35'

Brawo Cerniauskas! Litwin wyszedł poza pole karne i świetnie interweniował zapobiegając utracie bramki.

34'

Sylwestrzak próbował uruchomić Kapo, ale podanie było za mocne. Od bramki Pilarz.

32'

Z rzutu wolnego Kiełb... Malarczyk prawie doszedł do piłki! Wybijają obrońcy Cracovii.

27'

Po stracie gola Cracovia przejęła inicjatywę, ale na razie nic z tego nie wynika.

26'

...Sylwestrzak.

26'

Spore zamieszczanie przy linii bocznej. Żółtymi kartkami ukarani Covilo i...

22'

Obrońca Korony uciekł kryjącemu go rywalowi i głową umieścił piłkę w bramce. Pilarz raczej nie mógł nic poradzić

20:55

21'

Korona wyrównuje! Sylwestrzak!

16'

GOOOOL!!! Cracovia na prowadzeniu!! Rakels pewnie wykorzystał jedenastkę!!!

16'

Rzut karny dla Cracovii!!!

13'

Było groźnie pod bramką Korony!! Niezła wrzutka Budzińskiego leciała prosto na głowę Rakelsa, ale szybszy jednak jeden z obrońców!!

11'

Niezłą akcję Korony pewnie przerywa Deleu.

9'

Dużo walki w środku pola. Nieco bardziej agresywnie gra tutaj Cracovia.

7'

Dośrodkowanie w pole karne Korony, główkował Covilo, ale prosto w bramkarza Korony.

6'

Niezła akcja Cracovii. Rakels pada w polu karnym, ale jest tylko rzut rożny. Dośrodkowanie pewnie wybija Cerniauskas.

5'

Faul zawodnika Korony w środku pola. Od rzutu wolnego Pasy.

4'

Kibice Korony docierają na stadion. W tej chwili jest ich około 100.

2'

Pierwsza akcja Korony, piłkę w pole karne wstrzelił Kiełb, ale łapie pewnie Pilarz.

1'

Cracovia w tradycyjnych pasach. Korona dzisiaj na czarno.

1'

ZACZYNAMY!!! Od środka Korona!

20:28

Trwa zapowiadana minuta ciszy..

20:25

Sędzia Marcin Borski wyprowadza oba zespoły na murawę. Za chwilę zaczynamy!

20:15

Zawodnicy schodzą już do szatni, żeby wysłuchać ostatnich wskazówek od trenerów. Do początku meczu został kwadrans.

20:14

Mecz rozpocznie się od minuty ciszy, ku pamięci zmarłego dzisiaj kapelana Cracovii, księdza Henryka Surmy.

20:10

Od pewnego czasu na murawie trwa już rozgrzewka obu zespołów. Trybuny powoli się zapełniają, ale porażającej frekwencji nikt się dzisiaj nie spodziewa.

20:08

W Krakowie mamy dzisiaj dobrą pogodę. Jest około 14 stopni Celsjusza, nie zanosi się na deszcz. Nic, tylko zagrać dobry mecz.

20:05

W ramce po lewej stronie można już sprawdzić wyjściowe składy obu zespołów. Oto gracze, którzy mecz rozpoczną na ławkach rezerwowych.

Cracovia: Krystian Stępniowski, Boubacar Diabang, Dariusz Zjawiński, Mateusz Wdowiak, Bartosz Rymaniak, Paweł Jaroszyński, Bartosz Kapustka

Korona Kielce: Wojciech Małecki, Marcin Cebula, Krzysztof Kiercz, Boliguibva Ouattara, Łukasz Sierpina, Rafael Porcellis, Nabil Aankour

20:03

Dobry wieczór! Już za niecałe 30 minut początek meczu Cracovia - Korona Kielce! Będzie to bardzo ważne spotkanie dla obu zespołów. "Pasy", wobec remisu w Bydgoszczy, mogą zagwarantować sobie już dzisiaj utrzymanie w lidze. Korona z kolei musi uciekać spod topora i wypracować sobie minimalną chociaż przewagę nad strefą spadkową. Kto będzie górą? Zapraszamy do pozostania z nasza relacją!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA CRACOVIA - KORONA KIELCE

Cracovia Kraków-Zawisza Bydgoszcz 3-0

Jacek Zieliński w jakiś magiczny sposób odczarował Cracovię. "Pasy" były już w bardzo nieciekawej sytuacji, ale po przyjściu nowego szkoleniowca grają jak z nut. Krakowski klub, który przez wielu był murowanym kandydatem do spadku, od pięciu meczów jest niepokonany, a ostatnio porażkę zanotował 18 kwietnia z Pogonią Szczecin. Tak dobra postawa piłkarzy ze stadionu przy ulicy Kałuży sprawiła, że na ten moment są liderem tabeli grupy spadkowej, z przewagą dwóch punktów na drugim Piastem.

Do Krakowa przyjedzie pogrążona w kryzysie Korona Kielce. "Scyzory" wiosną spisywały się całkiem nieźle, wydostały się ze strefy spadkowej i wszystko wskazywało na to, że mają spore szanse na utrzymanie. Tymczasem kielczanie po podziale punktów zawodzą na całej linii i roztrwonili cenną zaliczkę punktową, którą uzbierali w poprzednich spotkaniach. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza spadli na trzecie od końca miejsce i maja tylko punkt przewagi nad Zawiszą.