Ruch ChorzówRuch Chorzów
1 : 1
Piast GliwicePiast Gliwice
22:25

Obie ekipy mają po 21 punktów w tabeli i znajdują się na trzecim i czwartym miejscu w grupie spadkowej. Za relację z derbów Śląska serdecznie dziękuje Państwu Michał Bezuch.

22:24

22:24

Wynik nie jest zbyt korzystny dla żadnej ekipy, ale szczególnie niezadowolony był Ruch, których oddał aż 18 strzałów, ale tylko 3 celne. Podopieczni Fornalika prowadzili w grę, szczególnie w drugiej połowie. Łącznie chorzowianie osiągnęli 60% posiadania piłki.

22:22

W drugiej połowie Ruch dominował, pieczętując to bramką Efira. W poprzeczkę trafili Zieńczuk i Efir, którego ekwilibrystyczny strzał w ostatnie minucie zatrzymał Szmatuła, parując piłkę na poprzeczkę. Przewaga Ruchu nie wystarczyła, by zdobyć przy Cichej trzy punkty.

94'

Koniec meczu! W Derbach Śląska Ruch remisuje z Piastem 1:1!

94'

Cóż za okazja! Helik przewrotką po rzucie rożnym trafia w poprzeczkę!

93'

Wrzutka Zieńczuka trafiła precyzyjnie na głowę Konczkowskiego, który uderzył nieźle w kierunku krótkiego słupka. Piłkę sparował na rzut rożny Szmatuła.

93'

Szeliga fauluje Szyndrowskiego w okolicach 35 metra i będzie jeszcze okazja dla chorzowian!

93'

Wrzutka w pole karne z prawej strony, ale dobrze ustawiony Hebert.

91'

Mija 90. minuta meczu, a arbiter Paweł Gil doliczył jeszcze 3 minuty.

91'

Strzelec gola Konstantin Vassilijev zmieniony przez Kornela Osyrę. Goście będą bronić wyniku.

90'

Babiarz mądrze odgrywa do wbiegającego Gigołajewa z lewej strony, ale wrzutka zablokowana i od autu chorzowianie.

89'

Sędzia dyktuje faul Brożka na Zieńczuku w niewielkiej odległości od pola karnego. Rzut wolny nie przyniósł jednak zagrożenia bramce Szmatuły.

88'

Helik dobrze interweniuje i przerywa potencjalnie groźną kontrę Piasta jeszcze w okolicach linii środkowej.

88'

Zmiana również w drużynie Radoslava Latala. Łukasz Hanzel niezbyt produktywny, zmieni go Tomasz Podgórski.

86'

Rołand Gigołajew zmienia Jakuba Kowalskiego w zespole "Niebieskich".

85'

Starzyński pięta chciał zagrać do Efira, ale połapały się w tych zamiarach "Piastunki".

85'

Dobra prostopadła piłki Mokwy do Szeligi, ale prawoskrzydłowego pilnował Helik. Szeliga chce dośrodkować, ale piłka za głęboka wędruje ponad bramkę Ruchu.

83'

Żółta kartka za dyskusje dla Radosława Murawskiego z Piasta. Pomocnik będzie więc pauzował w spotkaniu przeciwko GKS-owi Bełchatów. Murawski wcześniej faulował Grodzickiego, który nieco za daleko wypuścił sobie piłkę na własnej połowie, a Murawski chciał to wykorzystać.

81'

Na spalonym Martin Konczkowski z ekipy gospodarzy na prawym skrzydle.

81'

10 minut do końca.

81'

Mokwa otrzymuje przypadkowe uderzenie piłką w twarz od Zieńczuka. Gliwiczanin leży na boisku i otrzymuje pomoc medyczną.

79'

Starzyński wrzuca w tłum w polu karnym, ale Szmatuła odważnie wychodzi i skutecznie piąstkuje poza szesnastkę.

79'

Dopiero pierwsza kartka w tym spotkaniu. Csaba Horvath fauluje Babiarza w środku pola.

78'

Zieńczuk absolutnym królem dośrodkowań. Doświadczony skrzydłowy odnotował już 12 takich zagrań w tym spotkaniu.

78'

Vassiljev wrzuca z rzutu wolnego z 40 metrów, ale za krótki i lekko. Obrona Ruchu nie ma z problemu z takimi zagraniami.

77'

Szeliga wybiegał na pozycję na prawym skrzydle, ale Vassiljev zagrywa do niego bardzo niedokładnie.

76'

Trener Latal domaga się kartki dla Zieńczuka, ale pan Gil upomina czeskiego szkoleniowca i nie zamierza zmienić zdania.

75'

Zieńczuk fauluje ostro Mokwę. Zawodnik z Gliwic leży na murawie. Bez kartki dla skrzydłowego "Niebieskich".

74'

Długa piłka Grodzickiego do Kowalskiego na prawej stronie, ale skrzydłowy nie był w stanie przyjąć i utrzymać piłki.

73'

Efir uderza z 20 metrów bardzo mocno, Szmatuła wypluwa piłkę przed siebie, ale asekurują go koledzy w czerwonych strojach.

71'

Do końca Derbów Śląska pozostało 20 minut. Czy któraś z drużyn sięgnie po trzy punkty? Optyczna przewaga po stronie Ruchu.

70'

Długa piłka do Wilczka w pole karne, ale walkę jeden na jeden wygrywa Grodzicki.

69'

Babiarz trafił w piłkę, lecz przy okazji poturbował Słowaka węgierskiego pochodzenia. Chorzowianie oddają po aucie piłkę piłkarzom gości.

67'

Csaba Horvath leży na murawie i zwija się z bólu, trzymając za stopę. Sędzia nie przerywa gry po ostrym wejściu Babiarza.

68'

Kopia poprzedniej akcji, tym razem wrzutka Estończyka po ziemi, a Słowak uprzedza wbiegającego Mokwę.

66'

Wrzutkę Vassiljeva z prawej stronie piłkę na przedpolu łapie pewnie Putnocky.

63'

Kontra Ruchu kończy się uderzeniem wysoko ponad bramką gości.

63'

Vasiljev z rzut wolnego z dużej odległości sprytnie - chciał zaskoczyć wychodzącego z bramki Putnocky'ego. Strzał Estończyka był jednak zbyt lekki.

62'

Łukasz Surma prowadził piłkę, wypychając piłkarzy Piasta, znalazł miejsce na lewej stronie, gdzie czekał już Starzyński, by precyzyjnie zagrać na głowę niepilnowanego Efira. Rezerwowy napastnik uderza po długim słupku głową z kilku metrów, bez szans Szmatuły, obrona Piasta kompletnie rozmontowana!

60'

GOOOOOOOL! 1:1! Michał Efir!

60'

Wasiljew płasko do Mokwy w pole karne, ale zbyt lekko przejmuje Ruch i wyprowadza kontrę!

59'

Babiarz zgrywa na wolne pole do Zieńczuka, skrzydłowy miał dużo miejsca, ale musiał uderzyć z woleja, strzał niecelny i zablokowany. Ruch w gazie!

58'

Było blisko! Michał Efir po wrzutce Starzyńskiego uderza głową tuż obok długiego słupka!

57'

Kowalski z impetem wpada w pole karne, przyjmując piłkę klatką piersiową. Płaskie dograne przecięte przez gliwickich obrońców. Rzut rożny.

57'

Zieńczuk z rzutu wolnego z 28 metrów trafia w poprzeczkę!

56'

Wilczek w stronę Szeligi, ale z bramki na dwudziesty metr spokojnie wychodzi Putnocky i daleko wybija futbolówkę.

54'

Dośrodkowanie Zieńczuka precyzyjnie, ale dobrze ustawieni w obronie gliwiczanie.

53'

Babiarz zwodem przeszedł Martineza, który reaguje z opóźnieniem i fauluje w okolicy 35 metra.

53'

Helik wygrywa walkę z Wilczkiem, zatrzymując kontrę gości.

52'

Kapitalny rajd Szeligi lewą stroną, skrzydłowy zszedł wzdłuż linii końcowej do środka, znalazł Wilczka w polu karnym, ale snajper uderzył prosto w Putnockiego. Dobitka Szeligi również nieskuteczna, ale skrzydłowy i tak był na ofsajdzie.

50'

Prostopadłe, sprytne podanie Starzyńskiego na lewe skrzydło, ale szybszy od Zieńczuka był Mokwa.

48'

Efir wyraźnie spóźniony i napastnik fauluje Martineza.

47'

Niezła akcja Kowalskiego prawym skrzydłem, ale piłka ląduje w rękach Szmatuły.

46'

Tymczasem w ekipie gości trener Latal wpuszcza na boisko Murawskiego w miejsce Moskwika.

46'

Trener Fornalik postanowił wymienić swoją armatę. Visnakovsa już po 45 minutach zastępuje Efir.

63'

Zaczynamy II połowę!

21:30

Piłkarze Ruchu wracają już na boisko. Czy będą w stanie odrobić stratę w drugiej połowie?

21:18

49'

Jak mówi w wywiadzie Rafał Grodzicki, Piast prowadzi po błędzie sędziego. Piłkarz Ruchu uważa, że nie faulował Wilczka, a zatem gościom nie należał się rzut wolny.

21:18

Piast prowadzi po klinicznie precyzyjnym uderzeniu Vassiljeva z rzutu wolnego. Dobrą okazję zmarnował również Kamil Wilczek dla Piasta oraz pod koniec połowy Starzyński. To jednak Ruch prowadzi grę, oddawszy 10 strzałów, jednak żadnego celnego.

46'

Rajd Babiarza nieudany. Paweł Gil kończy pierwszą połowę. Do przerwy 0:1 dla Piasta!

47'

Kowalski strzela zza pola karnego, ale zbyt płasko. Piłka prześlizgnęła się po nogach defensorów, do piłki mógł jeszcze zdążyć Starzyński, ale był spóźniony o pół metra i prawdopodobnie na spalonym.

46'

Minuta doliczona do pierwszej połowy przez Pawła Gila.

45'

Ruch zwietrzył szansę i próbuje jeszcze przed przerwą wyrównać. Akcje chorzowian jednak bez pomysłu, za dużo niedokładności.

44'

Świetna okazja dla gospodarzy! Zieńczuk wrzuca piłkę z lewej strony, gubiąc dryblingiem obrońcę, a Starzyński zgubił krycie i znalazł się tuż przed Szmatułą! Strzał głową z kilku metrów ponad bramką.

42'

Z lewej strony rzut rożny bije Marek Zieńczuk, ale gliwiczanie nie mieli problemu ze zbyt krótką wrzutką.

41'

Piast wygrywa walkę powietrzną i pozbywa się piłki z własnej szesnastki.

40'

Dośrodkowanie Starzyńskiego wybija Mokwa. Kolejny korner, tym razem z drugiej strony, wykona Zieńczuk.

39'

Zieńczuk bardzo aktywny na lewej stronie, tym razem jego wrzutka zablokowana. Rzut rożny.

39'

Zieńczuk z lewej strony wrzuca precyzyjnie na głowę Visnakovsa, Łotysz uderza pomimo asysty dwóch stoperów, ale uderzenie o dobry metr nad bramką.

37'

Vassiljev traci piłkę na własnej połowie. W wyniku Ruch wyprowadza akcję, Zieńczuk nie dał rady uderzyć z dystansu, więc oddał piłkę Kowalskiemu na prawe skrzydło, ale jego wrzutka za głęboka. Bułka z masłem dla Szmatuły.

35'

Piast rozgrywa piłkę na prawym skrzydle na połowie rywala, ale potrafi ugrać tylko wrzuty z autu.

34'

Starzyński wypracował sobie dużo miejsca przed polem karnym po indywidualnym rajdzie, ale jego strzał z 20 metrów zdecydowanie zbyt lekki, piłka tocząc się po ziemi mija prawy słupek bramki Szmatuły.

33'

Minęło pół godziny spotkania. Posiadanie piłki na korzyść Ruchu (55%), ale ta najważniejsza statystyka przemawia na korzyść gości.

31'

Grodzicki rozpędza się na połowię przeciwnika, piłka trafia do Babiarza, który sprytnie do Visnakovsa w pole karne, ale jego próba skutecznie zablokowana.

30'

Grodzicki trafił w twarz Kamila Wilczka - najlepszy obecnie snajper Ekstraklasy ma dziś niełatwe życie. Jak tak dalej pójdzie, będzie musiał ponownie założyć modną ostatnio maskę.

28'

Świetny odbiór Kowalskiego na połowie rywala przy użyciu wślizgu, nie udało się jednak utrzymać piłki w boisku.

26'

Ruch kilkukrotnie próbuje prostopadłych zagrań do Visnakovsa, ale nieskutecznie i zbyt czytelnie. Łotysz ma przyklejony plaster w postaci Csaby Horvatha.

25'

Dośrodkowanie Zieńczuka z lewej flanki okazało się zbyt mocne. Piłka opuściła pole karne, a tam Kowalski sfaulował Martineza, który zwija się z bólu na murawie.

25'

Starzyński posyła prostopadłą piłkę do Visnakovsa, ale osamotniony Łotysz nie miał szans w starciu z solidną do tej pory obroną "Piastunek".

22'

To był fantastycznie wykonany rzut wolny przez Estończyka i piłka z 23 metrów przeleciała nad murem, Putnocky miał jeszcze piłkę na rękach, ale nie był w stanie jej wybić z bramki!

21'

GOOOOL! 0:1 dla Piasta! Konstantin Vassiliev!

19'

Grodzicki fauluje Wilczka w niewielkiej odległości od pola karnego. Może być groźnie!

18'

Zieńczuk pięknie krosowo do Starzyńskiego, a rozgrywający dorzuca piłkę górą z prawego skrzydła. Obrońcy wybijają głową. Po chwili poprawka Starzyńskiego - mocny strzał wędruje daleko w trybunach.

17'

Szeliga z Wilczkiem ładną dwójkową akcją przedzierają się prawym skrzydłem, ale Szyndrowski przeczytał zamiary gości z Gliwic.

15'

Szeliga przeprowadza ładną akcję prawym skrzydłem i dogrywa w kierunku Wilczka po przepuszczeniu piłki przez Wasiliewa, napastnik urwał się obrońcom na piątym metrze, ale piłkarz Piasta fatalnie spudłował ponad bramką! Jedna z lepszych sytuacji Piasta od początku spotkania.

20:44

14'

Przez pierwsze 10 minut ulica Cicha była cicha również dosłownie. Zapewne to efekt milczącego protestu kibiców przeciwko brutalności policji po zabójstwie kibica w Knurowie.

12'

Wrzutka z wolnego do Horvatha, który zgrywa głową, do piłki wychodzi i Putnocky. Słowak na raty, ale skutecznie wygrywa walkę w powietrzu.

11'

Rzut wolny dla Piasta, Helik kopnął Kamil Wilczka w twarz, choć snajper gości wkładał głowę bardzo nisko nad ziemią.

11'

Kontra Piasta powstrzymana, Szeliga nie był w stanie przejść Surmy na prawym skrzydle. Od autu goście.

10'

Helik zapędza się pod pole karne, ale Ruch szybko traci piłkę.

10'

Zagranie głową Starzyńskiego po podaniu Surmy, ale pomocnik "Niebieskich" złapany na spalonym. Tak czy owak, strzał Starzyńskiego był lekki i w sam środek bramki, nie sprawił kłopotów Szmatule.

9'

Szyndrowski z Zieńczukiem rozgrywają aut na wysokości pola karnego, ale obrona Piasta radzi sobie z zagrożeniem.

7'

Ładne zgranie Starzyńskiego głową do Visnakovsa idealnie w tempo, ale Łotysz pudłuje. Dobra, składna akcja gospodarzy.

7'

Tym razem fatalny błąd Babiarza na własnej połowie, który właściwie podał do Wilczka! Wilczek strzela z linii pola karnego technicznie po długim słupku, ale piłka o centymetry minęła bramkę.

7'

Prosty błąd Hanzela i strata na połowie Ruchu.

6'

Ładna długa piłka do Visnakovsa, tym razem dobrze asekuruje Horvath, który dał czas Szmatule na wyjście z bramki i spokojne przechwycenie futbolówki.

6'

Vassiliev wrzuca piłkę, ale zbyt mocno, piłki nie zdołał sięgnąć Moskwik. Aut dla Ruchu.

4'

Starzyński przyjmuje piłkę z obrotem i wypracowuje sobie miejsce na uderzenie w okolicach piętnastego metra. Starzyński strzela, ale obok długiego słupka Szmatuły! Pierwsza dobra sytuacja gospodarzy!

3'

Mokwa naciskany przez Visnakovsa i ponownie piłkę na połowie rywala zdobywają gospodarze.

3'

Ruch zakłada pressing i Hanzel stracił piłkę na własnej połowie. Od autu "Niebiescy".

20:30

Zaczynamy! Ruch tradycyjnie na niebiesko, goście z Gliwic na czerwono.

20:30

Czy Ruch będzie w stanie strzelić gola bez Grzegorza Kuświka? Czy Wilczek pokona Putnocky'ego? Dowiemy się w ciągu najbliższych dwóch godzin!

20:29

Witają się również trenerzy - Waldemar Fornalik i Radoslav Latal.

20:29

Kapitanami obu drużyn Łukasz Surma i Kamil Wilczek.

20:28

Piłkarze wraz z maskotką Ruchu - orzełkiem Adlerkiem - wychodzą już na murawę.

20:27

W całej historii oba kluby mierzył się 20 razy. Ruch triumfował aż w 11 przypadkach, Piast wygrał tylko czterokrotnie, a 5 razy padł remis. Jaki wynik padnie dziś przy ulicy Cichej w małych derbach Śląska?

20:24

Pogodny wieczór w Chorzowie - termometr pokazuje 18 stopni. Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie pan Paweł Gil z Lublina.

20:24

"Niebiescy" dokonali trzech zmian w stosunku do meczu z Koroną. Szyndrowski z konieczności zastąpi Oleksego, a za Kuświka i Gigołajewa zagrają Zieńczuk i Kowalski. Na szpicę przesunięty zostanie Visnakovs, który zwykle gra na skrzydle. Trener Fornalik wybrał ustawienie 1-4-2-3-1.

20:15

Złym prognostykiem dla trenera gości, Radoslava Latala, jest fakt, że w rundzie zasadniczej w bezpośrednim pojedynku dwa razy wygrywali chorzowianie, a Piast nie zdołał im strzelić ani jednej bramki. W Gliwicach padł wynik 0:1, a w Chorzowie - 2:0.

20:13

Na chwilę obecną Piast zajmuje dwunaste, a Ruch czternaste miejsce w tabeli, lecz oba zespoły mają na koncie po 20 oczek. Reforma Ekstraklasy sprawiła, że ostatnie spotkania w grupie spadkowej będą niezwykle emocjonujące!

20:12

Najlepszy snajperem gliwickiego Piasta jest Kamil Wilczek, który zdobył aż 16 bramek i przewodzi klasyfikacji strzelców. Dziś powiększenie konta bramkowego będzie wyjątkowo trudne, gdyż bramki "Niebieskich" strzeże rewelacyjny Słowak: Matus Putnocky.

20:06

Największym osłabieniem w zespole gospodarzy jest oczywiście brak wyborowego snajpera - Grzegorz Kuświk, zdobywca 13 bramek w tym sezonie, pauzuje za kartki. Na szpicy zastąpi go Eduards Visnakovs. Z powodu kontuzji nie zagra również obrońca Paweł Oleksy. Do pierwszego składu, po pięknym trafieniu w Kielcach, powraca Marek Zieńczuk.

20:01

Spotkanie pomiędzy Ruchem Chorzów i Piastem Gliwice przy ulicy Cichej rozpocznie się już za niecałe pół godziny. Oba zespoły mają obecnie na koncie po 20 punktów, lecz po ostatniej kolejce są w zupełnie odmiennych nastrojach. Piast przegrał w Łęcznej po zaciętym boju 2:3, tymczasem "Niebiescy" pokonali wygrali w Kielcach 2:0.

20:00

Na relację LIVE z derbów Górnego Śląska w 32. kolejce T-Mobile Ekstraklasy serdecznie zaprasza Michał Bezuch!

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA RUCH CHORZÓW - PIAST GLIWICE

Ruch Chorzów - Piast Gliwice

Jednym z najciekawszych spotkań 32. kolejki, a w szczególności grupy spadkowej, będą derby Górnego Śląska, w których Ruch Chorzów podejmie na własnym stadionie Piasta Gliwice. Obie ekipy walczą w tym sezonie o utrzymanie i w tym momencie obie są w takiej samej sytuacji - mają na koncie po dwadzieścia punktów.

Jak te zespoły spisały się w ubiegłym tygodniu? "Niebiescy" pokonali na wyjeździe Koronę Kielce, z kolei gliwiczanie przegrali z Górnikiem Łęczna 2:3. Warto także zaznaczyć, że to Ruch w tym sezonie wygrał oba spotkania z Piastem Gliwice.