CracoviaCracovia
1. połowa0 : 2
17:22

94'

Koniec spotkania. Cracovia gładko ogrywa Górnika, który przegrywa na własnym obiekcie po raz trzeci w sezonie, ale po raz pierwszy różnicą więcej niż 1 bramką. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE!

93'

Ostatnia zmiana w ekipie Pasów - Boubacar Dialiba za Erika Jendriska.

92'

Prusak broni jeszcze w końcówce strzał Jendriska z bliska.

90'

Arbiter dolicza 3 minuty.

89'

Bonin zdołał przedrzeć się przez pole karne i wyłożyć piłkę przed bramkę, lecz Hasani minął się z nią nieznacznie.

85'

Tymczasem Rymaniak zajmuje miejsce narzekającego ponownie na uraz Deleu.

84'

Dośrodkowanie Nikitocivia pada łupem Pilarza. Gospodarze mają zdecydowanie dość na dziś...

81'

Pierwsza zmiana Jacka Zielińskiego. Zjawiński za Cetnarskiego.

80'

Każda kontra gości wygląda w tym momencie groźnie, po jednej udało im się zdobyć już bramkę, reszta póki co mało konkretna w ich wykonaniu.

78'

Jendrisek bardzo mocno z dystansu po stracie Nikitovicia, lecz na posterunku Prusak. W starciu z Serbem ucierpiał Deleu, który leży teraz na murawie.

74'

Wrzutka Szałacha z lewej strony troszeczkę za mocna, by Bonin mógł oddać celny strzał głową.

72'

Ostatnia zmiana w Górniku. Szałachowski za Bożoka.

70'

Jendrisek z dystansu, wysoko ponad bramką.

69'

Górnik prze dłuższy czas rozgrywał nieskutecznie na połowie gości, którzy przejęli i wyszli z kontrą 2 na 1, lecz Rakels w momencie podania Cetnarskiego był na spalonym.

68'

Bożok faulowany przez Covilo 25 metrów przed bramką Pilarza.

66'

Powinno być 4:0 dla Pasów i trzeci gol Cetnarskiego, jednak ten w sytuacji sam na sam zdecydował się na drybling, w efekcie czego bardzo umiejętnie wygarnął mu spod nóg piłkę Prusak.

64'

Bielak dobrze zawiesza futbolówkę w polu karnym gości, ale Hasniemu zabrakło kilka kroków, by dojść do futbolówki.

61'

TRZECI GOL DLA CRACOVII PO KATASTROFALNYM BŁĘDZIE W OBRONIE

16:47

60'

Dąbrowski w uliczkę do wychodzącego na czystą pozycję Rakelsa, ale w ostatnim momencie piłkarza Pasów uprzedził Prusak! Świetnie z gry na przedpolu zaprezentował się golkiper Górnika.

58'

Faul Szmatiuka na Covilo w środkowej strefie boiska.

57'

Hasani głową po rzucie rożnym i piłkę z linii bramkowej wybija asekurujący Pilarza obrońca!

53'

Minęło raptem 8 minut, a zielono-czarni wypracowali więcej podbramkowych sytuacji, niż przez całą pierwszą połowę.

52'

Kolejna dobrze rozegrana przez Górnika akcja, ale Bonin przesadził z ostatecznym podaniem do Sasina, który znajdował się na spalonym, gdy mógł poszukać lepiej ustawionych partnerów lub próbować strzału.

50'

Mraz mocno w kierunku krótszego słupka, tak samo jak w poprzednim meczu rozgrywanym 6 marca w Łęcznej, po którym zdobył gola, jednak tym razem na korner wybija Sretenović wślizgiem.

49'

Hasani faulowany na prawej flance nieopodal rogu pola karnego.

49'

Bonin z 20 metrów wprost w ręce Pilarza.

48'

Bardzo dobre wejście w pole karne Bonina i odegranie z pierwszej przez Cernycha, lecz skrzydłowy Górnika został skutecznie wyblokowany przez Polczaka.

47'

Hasani przeciąga piłkę zagraną z rzutu wolnego na dłuższy słupek, jednak przesadził z siłą i strzał przeszedł nad poprzeczką.

46'

W przerwie meczu nastąpiła jedna zmiana. Miejsce Rudika zajął Nikitović.

46'

Od środka zawodnicy Górnika. Czy powtórzy się scenariusz z zeszłego spotkania, kiedy podopieczni Szatałowa też przegrywali już 0:2, ale zdołali zdobyć 3 gole?

16:30

Obie jedenastki pojawiły się jednocześnie na murawie. Niebawem ruszamy z drugą połową.

16:27

Pan Jarek z Łęcznej strzela w poprzeczkę i wygrywa w konkursie miesięczny zapas produktów Perły Browary Lubelskie. Emocje na trybunach po raz pierwszy dzisiejszego dnia sięgnęły zenitu.

16:19

45'

W tym momencie arbiter kończy pierwszą odsłonę, zdecydowanie najgorszą w wykonaniu Górnika w tym sezonie. Cracovia nie ma na co narzekać, jej gra się klei i co najważniejsze - prowadzi różnicą dwóch goli. Powracamy za około 15 minut.

45'

Trzeba przyznać, że świetnie zachował się Pilarz, który końcówkami palców skierował piłkę do boku tak, że ta odbiła się od słupka i opuściła plac gry.

45'

W ostatniej minucie słupek po strzale Nowaka ratuje Pasy!

43'

Bonin lekko z dystansu, futbolówka odbija się od pleców obrońcy i myli nieco Pilarza, któremu udało się skutecznie złapać piłkę.

40'

Deleu równie niecelnie, co przed momentem Nowak.

39'

Cetnarski fauluje wychodzącego z akcją Bonina, sędzia puszcza grę stosując przywilej korzyści. Chwilę później Nowak oddaje bardzo niecelny strzał na bramkę, a zawodnik gości zostaje upomniany słownie.

37'

Górnikowi w tej pierwszej połowie nie wychodzi kompletnie NIC, od rozegrania w obronie do konstruowania akcji ofensywnej, o wykończeniu nie wspominając, gdyż go nie czego wykańczać..

36'

Chwilę później do skutku dochodzi awizowana przez nas zmiana. Hasani w miejsce Mierzejewskiego. Tym samym na prawą obronę przesuwa się Sasin.

34'

Mocny strzał z dystansu i piłka odbita od słupka wpada do siatki!

34'

GOOOL!! KOLEJNA BRAMKA CETNARSKIEGO

33'

Tymczasem do zmiany jeszcze przed przerwą przygotowuje się Shpetim Hasani.

33'

Szybko rozegrany rzut wolny po faulu na Bożoku przez Nowaka, Deleu mija się z piłką, która trafia do wychodzącego lewą flanką Mraza. Dośrodkowanie Słowaka nie znalazlo jednak adresata.

30'

Rudik i Bożok mają do siebie pretensje po błędzie w komunikacji, który na ich szczęście nie kosztował Górnika straty piłki.

28'

Od 6 minut Górnik przy piłce i ani razu podopieczni Szatałowa nie przedostali się pod bramkę Pilarza. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

25'

Górnik póki co bez pomysłu na rozegranie akcji kombinacyjnej. Wykorzystuje to Cracovia, która po przejęciu od razu stara się uruchomić swoich napastników.

24'

Kolejna dobra wrzutka Deleu, jednak tym razem pierwszy przy piłce znalazł się Mierzejewski.

22'

Deleu zagrał wysoką piłkę do Rakelsa, ten zgrał do środka na ósmy metr do Cetnarskiego, który lekkim strzałem z powietrza nie dał szans Prusakowi!

20'

GOOOOOOOL!!! 1:0 DLA GOŚCI

18'

Na murawie leży Grzegorz Bonin, który ucierpiał w starciu w środku pola, a dokładnie to ucierpiało jego prawe kolano.

15:45

14'

Dąbrowski na lewą stronę do Jendriska, który przegonił Mierzejewskiego i wywalczył rzut rożny.

12'

Rzut rożny dla Górnika stworzył zalążek bardzo groźnie zapowiadającej się akcji gości. Pasy wyszły z kontrą 3 na 2, lecz Rakels przy próbie prostopadłego przerzutu na lewą flankę trafił w Sasina, dzięki czemu futbolówkę jako pierwszy dogonił Rudik.

10'

Rakels traci piłkę obok własnego pola karnego, Mraz natychmiast podaje do Cernycha, który wywalcza kornera.

8'

Bonin przy próbie dryblingu po raz trzeci, jednak tym razem dobrze przeczytał jego zamiary Covilo. Chwilę później Deleu otrzymuje podanie, wychodzi sam na sam i trafia do siatki, ale kilka sekund wcześniej do góry poszła chorągiewka sędziego liniowego.

5'

Korner dla przyjezdnych w wykonaniu Cetnarskiego i piłka trafia wprost do rąk Prusaka.

4'

Bonin ogrywa Sretenovicia i zostaje przez niego sfaulowany. Górnik od stałego fragmentu gry, jeszcze na własnej połowie.

4'

Świetny drybling Bonina po wyrzucie z autu przez Mraza, zagranie do środka pola karnego, Sasin przepuszcza futbolówkę do ustawionego za nim Cernycha, który nie przygotował się na taki scenariusz i zdezorientowany nie zdołał dobrze opanować piłki.

2'

Pierwsza próba Cracovii. Z dystansu próbował Marciniak, ale obok bramki.

1'

Czas rozpocząć pierwszy z sobotnich meczów T-Mobile Ekstraklasy! Od środka podopieczni Jacka Zielińskiego.

15:24

Obie ekipy przygotowują się już do wyjścia na murawę. Górnicy zagrają na zielono-czarno, natomiast goście na czerwono-biało.

15:20

Zarówno Górnik oraz Cracovia, jak i 3 inne zespoły w grupie spadkowej, mają na koncie po 20 punktów. Remis pozwoli na zrównanie obu grających dziś w Łęcznej zespołów z liderującym Podbeskidziem, który zgromadził 21 oczek. Wygrana któregoś z zespołów automatycznie wywinduje go na fotel lidera grupy spadkowej.