Korona KielceKorona Kielce
1. połowa3 : 0
20:00

19:50

Druga z rzędu porażka Korony. Kielczanie nieźle wyglądali w drugiej połowie, kreowali sobie okazje strzeleckie, ale zwycięstwo gospodarzy jest zasłużone. Z mojej strony to już wszystko, za uwagę dziękuje Damian Wiśniewski

94'

Koniec! Zawisza pewnie ogrywa Koronę

92'

Andre Micael schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Strąk

90'

Trzy minuty doliczył sędzia do drugiej połowy

87'

Utrzymują się teraz dość długo przy piłce goście, ale Zawisza sprytnie wypycha ich z własnej połowy

85'

Indywidualna akcja Kiełba. Pomocnik Korony zakręcił obrońcą w polu karnym i oddał strzał z ostrego kąta. Był on jednak niecelny

84'

Pawłowski! Bardzo dobry strzał z dystansu, piłka minimalnie mija bramkę Korony!

83'

Zmiana w zespole gości, Cebula wchodzi, schodzi Trytko

80'

80'

Marić zagrał ręką w środkowej strefie boiska, goście zaraz wznowią grę.

78'

Mają problemy z trzymaniem linii spalonego gospodarze, tym razem nieprawidłowa pozycja Silvy

76'

76'

Alvarinho schodzi z boiska, a w jego miejsce melduje się Pulhac

75'

Niezłe zagranie Kapo w pole karne do Carlosa, a choć Sandomierski minął się z piłką, to skuteczni zaasekurowali go obrońcy

73'

Kiepsko jednak z tego rzutu wolnego dośrodkował Kiełb i piłkę już mają bydgoszczanie

72'

Żółta kartka dla Wójcickiego za faul na Carlosie

71'

I odpowiada Barisić! Strzał sprzed pola karnego, również minimalnie niecelnie!

70'

Malarczyk! Obrońca Korony znów postraszył z dystansu, tym razem nieznacznie przestrzelił!

69'

Aj, ależ było blisko drugiego gola dla gości! Świetny strzał Kiełba i tylko boczna siatka!

68'

Wójcicki faulował Carlosa tuż przed własną szesnastką. To będzie bardzo dobra okazja do gola kontaktowego dla gości

66'

Alvarinho próbował oddać strzał sprzed szesnastki, ale został zablokowany przez Klemenza

64'

Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego, ale obrońcy Zawiszy szybko wybili piłkę z własnej szesnastki i nie dopuścili do zagrożenia

63'

Tymczasem Wójcicki doznał kontuzji w starciu z Carlosem i jest opatrywany za linią boczną. Przy piłce Korona

62'

I zapowiadany Francuz melduje się na boisku. Zmienia Porcellisa

61'

Alvarinho dośrodkował z lewej strony boiska, a Pawłowski co prawda zdołał oddać strzał, jednak nie trafił w bramkę

60'

Do wejścia na boisko gotowy jest Olivier Kapo

58'

Zmiana w zespole gospodarzy, wchodzi Pawłowski, schodzi Kamiński

57'

Wychowanek Korony po raz drugi w tym sezonie pokazał, że potrafi dobrze uderzyć z dystansu. Ładny gol Malarczyka, ale czy gości stać jeszcze na to, by namieszać w tym meczu?

56'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Malarczyk zmniejsza straty Korony!

55'

Niezła kombinacja na wysokości pola karnego rywali w wykonaniu gospodarzy, ale wszystko skończyło się spalonym, na jakim był Drygas

53'

Kiełb dośrodkował z rzutu wolnego, ale zrobił to niedokładnie i bydgoszczanie ostatecznie wybili piłkę z własnej szesnastki

52'

Luis Carlos starał się oddać strzał z okolic szesnastego metra, ale został zablokowany przez jednego z obrońców Zawiszy

50'

Kolejna nieudana próba zaatakowania w wykonaniu gości. Faulu na przeciwniku dopuścił się Kiełb

48'

Żółta kartka dla Kamińskiego za faul na Leandro, na połowie Korony

47'

Alvarinho dośrodkował z lewej strony boiska, ale zrobił to niedokładnie i piłkę złapał Cerniauskas

46'

Arbiter daje znak i goście zaczynają drugą połowę

19:00

A jednak nie miał szczęścia Paweł Golański

18:56

Żeby Golański wszedł do szatni potrzeba było wysokiego prowadzenia Zawiszy. :)

18:50

18:48

Ogólnie jest to jak najbardziej zasłużone prowadzenie Zawiszy. Bydgoszczanie szybko zbudowali sobie odpowiednią przewagę i choć teoretycznie oddali po tym inicjatywę gościom, to i tak do szatni wpakowali im kolejnego gola. Zobaczymy, jak kielczanie będą wyglądali po przerwie

18:47

Kolejny fatalny błąd gości. Szybka kontra Zawiszy i obrońcy Korony zupełnie się pogubili, Drygas zagrał dobrą piłkę do Barisicia, a ten pewnie wykorzystał sytuację sam na sam

45'

I teraz arbiter kończy pierwszą połowę!

45'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Barisić, 3:0!

43'

Kiełb oddał strzał po dośrodkowaniu Malarczyka z prawej strony boiska, łapie piłkę Sandomierski

42'

Troszkę zamieszania znów stworzyli pod własną bramką obrońcy Korony, jednak wszystko skończyło się to niecelnym strzałem Silvy

40'

To mógł być gola na 3:0! Świetny strzał Barisicia z prawej strony pola karnego i tylko doskonała interwencja Cerniauskasa ratuje gości!

39'

Luis Carlos przymierzył sprzed pola karnego, ale tym razem nie trafił nawet w światło bramki. Grę wznowi Sandomierski

37'

Niezła piłka z głębi pola do Alvarinho, ale tego dobrze powstrzymali Sylwetrzak i Klemenz

35'

Kiełb oddał strzał z rzutu wolnego, z dużej odległości, ale wyraźnie się pomylił

34'

Sandomierski! Sylwestrzak oddał strzał głową po dośrodkowaniu Kiełba z rzutu rożnego i bramkarz Zawiszy interweniował z trudem, ale skutecznie!

33'

Korona jakby nieco się przebudziła, nie popełnia już tylu błędów w okolicach własnej bramki. Żebyśmy mieli emocje w tym meczu, musi jeszcze zacząć grać lepiej z przodu

31'

A teraz dłużej przy piłce są gospodarze, ale i oni mają problem z przedostaniem się bliżej bramki przeciwnika. Podania wymieniają głównie w środkowej strefie boiska

29'

Silva dośrodkował z lewej strony boiska, a głową piłkę z własnej szesnastki wybił Klemenz

28'

Malarczyk dośrodkował z prawej strony boiska, ale w polu karnym nikt nie zdołał trafić w piłkę i wyszła ona na aut

27'

Alvarinho! Strzelec dwóch goli zakręcił w polu karnym Malarczykiem i Klemenzem, jednak ostatecznie strzał piłkę

27'

Indywidualny atak Leandro, podanie do Fertovsa i strata Łotysza na wysokości pola karnego gospodarzy. Przy piłce Zawisza

26'

Kielczanie mają piłkę, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Poza niezłym strzałem Carlosa Sandomierski jest dzisiaj zupełnie bezrobotny

23'

Duże problemy z dokładnym rozegraniem piłki mają dzisiaj goście, Zawisza świetnie gra pressingiem

21'

Kamiński świetnie odebrał piłkę szarżującemu Leandro, a choć ten domagał się rzutu wolnego, to gwizdek arbitra milczy. I słusznie

20'

19'

Długie zagranie z głębi pola do Drygasa, ale ten nie dość, że źle przyjął sobie piłkę, to jeszcze był na spalonym

18'

Z napastnikiem Korony już wszystko w porządku, wracamy do gry

17'

Trytko doznał jakiegoś urazu i potrzebuje chwili, aby dojść do siebie

15'

Wysokim pressingiem starają się teraz grać gospodarze, Korona ma problemy z utrzymaniem się przy piłce

13'

Kielczanie są teraz dłużej przy piłce, wymieniają podania, ale robią to daleko od jego bramki. Zawisza świetnie ustawił sobie to spotkanie

11'

Zupełnie nie radzi sobie na środku obrony Klemenz. Przestawiony z pozycji defensywnego pomocnika zawodnik od samego początku popełnia ogromne błędy i już zapracował na bardzo niską notę...

10'

I GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alvarinho pewnie, 2:0!

10'

I jeszcze żółta kartka dla Klemenza...

9'

RZUT KARNY DLA ZAWISZY! Klemenz faulował Barisicia we własnej szesnastce

8'

Carlos! Ładny strzał sprzed szesnastki, Sandomierski z ogromnym trudem odbija piłkę!

8'

Leandro próbował rozkręcić akcję gości na lewej stronie boiska i został tam faulowany przez Kamińskiego

6'

Proste błędy popełnia obrona Korony i Zawisza zaczyna z nich korzystać. Ładny strzał Alvarinho sprzed pola karnego i bramkarz gości bez większych szans na dobrą interwencję

5'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!! Alvarinho, 1:0 dla Zawiszy!

3'

Ciekawe rzeczy działy się tuż przed rozpoczęciem meczu...

2'

Świetna okazja dla Zawiszy! Fatalna strata Klemenza na własnej połowie i Alvarinho wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek!

1'

W pierwszym meczu tych dwóch drużyn w tym sezonie górą był Zawisza, w drugim padł remis. A jak będzie teraz? Już zaczęli

17:57

Piłkarze obu drużyn już powoli wychodzą na boisko, zaczynamy za kilka chwil!

17:51

Trener Tarasiewicz wraca dziś do Bydgoszczy, ale za swoje zachowanie w meczu z Ruchem został zawieszony i nie będzie mógł poprowadzić Korony z ławki trenerskiej. Co ciekawe, ukarany został również jego asystent, Waldemar Tęsiorowski. Kielczan poprowadzi więc dzisiaj duet Jarosław Wielgus i Tomasz Wilman

17:44

Ścisk w całej grupie spadkowej jest niewyobrażalny. Zespoły od miejsca 10. do 14 mają tyle samo punktów, ten z dziewiątego ma tylko jedno oczko więcej. Walka o trzy punkty będzie więc dzisiaj niezwykle zacięta

17:41

Obu zespołom bardzo zależy na dzisiejszym zwycięstwie. Zawisza wciąż okupuje ostatnie miejsce w tabeli i do pierwszej bezpiecznej lokaty traci trzy punkty. Korona po porażce z Ruchem straciła dziewiątą lokatę i ma dokładnie tyle samo oczek, co zespół z pozycji 14.

17:39

Razem z Koroną przyjeżdża do Bydgoszczy kilku ludzi związanych wcześniej z Zawiszą. Ryszard Tarasiewicz wprowadził ten zespół do Ekstraklasy i zdobył z nim Puchar Polski. To ostatnie trofeum zgarnął również Luis Carlos, a ostatnim w tej wyliczance jest Rafael Porcellis, który spędził w Zawiszy pół roku.

17:35

Ławka gospodarzy: Kaczmarek, Nawotczyński, Pulhac, Pawłowski, Predescu, Strąk, Świerczok

17:34

Ławka gości: Małecki, Pilipczuk, Cebula, Kapo, Kiercz, Ouattara

17:32

Po lewej stronie macie już dostępne wyjściowe jedenastki obu zespołów. Za chwilkę dodamy do nich ławki rezerwowych, tymczasem zachęcamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania

17:30

Witamy! Zapraszamy na relację live z pierwszego spotkania 32. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zawisza podejmie Koronę, a początek już za około pół godziny

08:00

ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA ZAWISZA BYDGOSZCZ - KORONA KIELCE

Zawisza Bydgoszcz - Korona Kielce 0:1

Po fantastycznej postawie w rundzie wiosennej i serii sześciu zwycięstw z rzędu, podopieczni Mariusza Rumaka nie zaznali smaku wygranej już od czterech kolejek. Mimo wszystko, dzięki podziałowi punktów bydgoszczanie nadal mają szansę, aby utrzymać się w Ekstraklasie na kolejny sezon. Warunek jest tylko jeden - muszą zacząć wygrywać.

O zdobycie pierwszego od dawna kompletu punktów Zawisza zagra z Koroną. Kielczanie wiosną spisywali się bardzo dobrze i są uznawani za "faworyta" grupy spadkowej. Przed tygodniem przegrali w prawdzie z Ruchem Chorzów, ale w piątek mają zamiar odskoczyć reszcie stawki.